2020-07-04   07:10:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP3 2018-2019, Eriksdalsbadet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (tävlingsstart kl 09.00)

Document
Heatlista
UGP3 (Eriksdal)
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Stockholms Simförbund/SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer
Final 1 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:00
Anm tid
Start ca:
1 50m
2 50m
12 3 Veronica Tylus 2004 BOTK-RÖNN 25m
14 4 Ida Haidari 2006 BOTK-RÖNN 25m
681 5 Ebba Bigosinska 2005 SPIF SF 25m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 2 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:03
358 1 Nicola St. Clair Maitland 2003 SÖDERTÄLJE 25m
359 2 Minou Merati 2006 SÖDERTÄLJE 3:18.47 25m
670 3 Maanasha Uthayathas 2005 SPIF SF 3:15.71 25m
648 4 Moa Karlsson 2005 HELLAS SK 2:59.52 25m
706 5 Peppi Värikoski 2006 Nokian Pyry 3:01.01 50m
79 6 Irem Erdogan 2006 JÄRFÄLLA S 3:17.29 25m
343 7 Emilia Teglöf 2005 SÖDERTÄLJE 3:39.39 50m
682 8 Clementina  Orsi 2006 SPIF SF 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 3 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:07
664 1 Sara Wattad 2006 SPIF SF 2:57.91 25m
680 2 Meja Johansson 2006 SPIF SF 2:55.77 25m
357 3 Cecilia Adielsson 2006 SÖDERTÄLJE 2:55.67 25m
400 4 Natalie Nilsson 2005 SÖDERTÖRN 2:51.33 25m
936 5 Isabelle Skytt 2005 VÄSBY SS 2:53.69 25m
78 6 Alma Hjelm 2005 JÄRFÄLLA S 2:55.74 25m
993 7 Sanni Tapio 2005 Salon Swim 2:56.61 25m
930 8 Elise Klingh 2005 VÄSBY SS 2:59.25 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 4 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:10
672 1 Hannah Klamkin 2005 SPIF SF 2:49.78 25m
88 2 Fanny Cao 2005 JÄRFÄLLA S 2:47.61 25m
217 3 Matilda Bergström 2005 SKURU IK 2:45.19 25m
330 4 Evelina Porling 2002 SÖDERTÄLJE 2:45.01 50m
360 5 Sara Andersson 2005 SÖDERTÄLJE 2:45.09 50m
72 6 Stella Finnhammar 2005 JÄRFÄLLA S 2:45.57 25m
221 7 Stella Nelson 2004 SKURU IK 2:49.28 25m
348 8 Cheyenne Bäckstrand 2005 SÖDERTÄLJE 2:50.95 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 5 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:14
Anm tid
Start ca:
935 1 Alexandra Ward 2005 VÄSBY SS 2:44.51 25m
345 2 Clara Teljstedt 2006 SÖDERTÄLJE 2:44.00 25m
82 3 Leia Ångman 2006 JÄRFÄLLA S 2:43.19 25m
951 4 Vera Wijk 2006 VÄSBY SS 2:41.47 25m
197 5 Cornelia Dahlén 2004 SALTSJÖB 2:41.88 25m
517 6 Ella Adman 2006 WISBY SS 2:43.60 25m
341 7 Marit Seeliger 2005 SÖDERTÄLJE 2:44.43 50m
921 8 Tindra Funke 2006 VÄSBY SS 2:44.88 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 6 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:17
39 1 Bonnie Tham 2006 GUSTAVSBER 2:40.01 25m
154 2 Ines Wijk 2006 SK NEPTUN 2:39.88 25m
950 3 Ella Renholm 2006 VÄSBY SS 2:39.16 25m
327 4 Emilia Tshibanda 2004 SÖDERTÄLJE 2:38.45 50m
926 5 Ida Johansson 2006 VÄSBY SS 2:38.87 25m
376 6 Rebecka Axelmalm 2003 SÖDERTÖRN 2:39.76 50m
183 7 Linnea Farrar 2006 SK NEPTUN 2:39.93 25m
938 8 Elin Höök 2005 VÄSBY SS 2:40.97 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 7 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:20
398 1 Alva Qvist 2006 SÖDERTÖRN 2:38.14 25m
403 2 Tilja Stålnacke 2005 SÖDERTÖRN 2:37.36 25m
353 3 Ella Sörensen 2004 SÖDERTÄLJE 2:36.45 50m
661 4 Linn Solehav 2005 SPIF SF 2:35.54 25m
162 5 Engla Blanco 2006 SK NEPTUN 2:35.58 25m
675 6 Nellie Thofelt 2006 SPIF SF 2:37.28 25m
612 7 Freja Vesterlund 2006 ÖSMO SS 2:37.71 25m
179 8 Lea Rodin 2006 SK NEPTUN 2:38.20 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 8 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:23
176 1 Amelia Gustafsson 2006 SK NEPTUN 2:34.73 25m
668 2 Matilda Lindqvist 2004 SPIF SF 2:34.54 25m
518 3 Emma Persson 2006 WISBY SS 2:33.86 25m
148 4 Maja Wallberg 2005 SK NEPTUN 2:32.81 25m
7 5 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 BOTK-RÖNN 2:33.54 50m
110 6 Rebecca Gustafsson 2003 SK NEPTUN 2:34.18 50m
11 7 Felicia Klintemar 2005 BOTK-RÖNN 2:34.71 50m
671 8 Anna Dimitriou 2006 SPIF SF 2:35.13 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 9 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:26
150 1 Alice Stenbeck 2006 SK NEPTUN 2:32.69 25m
442 2 Emilia Karlsson Bertoli 2005 TYRESÖ SS 2:32.30 25m
925 3 Hanna Sköld 2005 VÄSBY SS 2:30.99 25m
929 4 Clara Sundgren 2005 VÄSBY SS 2:30.34 25m
202 5 Isabelle Persson 2004 SKURU IK 2:30.99 25m
931 6 Frida Steen 2005 VÄSBY SS 2:32.02 25m
611 7 Fiona Karlsson 2004 ÖSMO SS 2:32.68 25m
914 8 Mimmi Krekula 2003 VÄSBY SS 2:32.77 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 10 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:29
986 1 Sini Heikkila 2003 Salon Swim 2:29.94 25m
344 2 Jennifer Mardo 2005 SÖDERTÄLJE 2:29.51 50m
69 3 Emelie Sidén 2005 JÄRFÄLLA S 2:29.28 25m
63 4 Olivia Halfar 2005 JÄRFÄLLA S 2:28.24 25m
704 5 Anni Koivula 2003 Nokian Pyry 2:28.87 50m
338 6 Sofia Tossavainen 2005 SÖDERTÄLJE 2:29.46 50m
163 7 Emilia Lind 2006 SK NEPTUN 2:29.66 25m
6 8 Ida Nygren 2004 BOTK-RÖNN 2:30.04 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 11 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:32
332 1 Linnéa Teljstedt 2003 SÖDERTÄLJE 2:26.80 50m
207 2 Elin Furingsten 2004 SKURU IK 2:26.52 25m
73 3 Manya Sidén Bashouki 2006 JÄRFÄLLA S 2:25.26 25m
700 4 Sivi Juvakka 2005 Nokian Pyry 2:24.87 25m
140 5 Nike Johnston 2005 SK NEPTUN 2:25.22 50m
149 6 Elisa Sundberg 2005 SK NEPTUN 2:25.33 25m
666 7 Ida Lindström 2004 SPIF SF 2:26.57 25m
511 8 Nella Silfwergård 2004 WISBY SS 2:27.10 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 12 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:35
385 1 Amanda Nilsson 2002 SÖDERTÖRN 2:24.53 50m
80 2 Jessika Watanabe 2006 JÄRFÄLLA S 2:24.24 25m
116 3 Elsa Djuphammar 2003 SK NEPTUN 2:22.39 50m
151 4 Elsa Lövquist 2004 SK NEPTUN 2:22.03 25m
67 5 Hannah Kinane 2006 JÄRFÄLLA S 2:22.29 25m
65 6 Felicia Göthberg 2004 JÄRFÄLLA S 2:22.50 25m
514 7 Mia Samuelsson 2005 WISBY SS 2:24.28 25m
369 8 Elin Lundgren 2003 SÖDERTÖRN 2:24.58 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 13 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:38
124 1 Anna Wainikka 2004 SK NEPTUN 2:21.45 50m
987 2 Roosa Tuomainen 2005 Salon Swim 2:21.30 25m
381 3 Hilma Hagberg Moberg 2003 SÖDERTÖRN 2:20.34 50m
920 4 Alice Lindgren 2005 VÄSBY SS 2:19.52 25m
903 5 Oliwia Kantecki 2003 VÄSBY SS 2:19.72 25m
667 6 Sofia Lindqvist 2004 SPIF SF 2:21.11 25m
917 7 Lovisa Fantenberg 2004 VÄSBY SS 2:21.32 25m
120 8 Vendela Hillström 2003 SK NEPTUN 2:21.98 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 14 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:41
906 1 Elin Bergman 2003 VÄSBY SS 2:19.28 25m
652 2 Elsa Fogelsjöö 2003 SPIF SF 2:18.86 25m
181 3 Filippa Hammarén 2002 SK NEPTUN 2:18.86 50m
434 4 Ella Törnqvist 2003 TYRESÖ SS 2:17.78 25m
388 5 Maja Frejd 2004 SÖDERTÖRN 2:18.55 25m
928 6 Linn Melander 2005 VÄSBY SS 2:18.86 25m
922 7 Felicia Brännbäck 2006 VÄSBY SS 2:19.18 25m
430 8 Josefin Alm 2001 TYRESÖ SS 2:19.49 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 15 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:44
899 1 Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS 2:16.74 25m
916 2 Amanda Takala 2004 VÄSBY SS 2:15.16 25m
329 3 Vilma  Lindberg 2004 SÖDERTÄLJE 2:14.51 25m
377 4 Nina Pavlovic Cano 2004 SÖDERTÖRN 2:07.57 25m
41 5 Linnea Gipperth 2003 JÄRFÄLLA S 2:10.70 25m
52 6 Amanda Lindqvist 2002 JÄRFÄLLA S 2:14.57 25m
984 7 Emilie Pärnänen 2002 AWS 2:15.41 25m
373 8 Zeline Bengtson 2003 SÖDERTÖRN 2:17.50 25m
2019-03-09 08:32:51 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner