2020-07-04   12:58:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP3 2018-2019, Eriksdalsbadet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP3 (Eriksdal)
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms Simförbund/SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
1 200m Frisim Damer
Klass A
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 52 Amanda Lindqvist Järfälla Simsällskap 2002 AU6202 25m 2:14.57
2 984 Emelie Pärnänen AWS Aboa Watersport 2002 25m 2:15.41
3 181 Filippa Hammarén Simklubben Neptun 2002 BY2602 50m 2:18.86
4 196 Thea Boij Du Rietz Saltsjöbadens Idrottsförening 2002 AC9602 25m 2:19.47
5 430 Josefin Alm Tyresö Simsällskap 2001 AJ8201 25m 2:19.49
6 Simklubben Neptun 50m 2:23.37
119 Sophie Bladin 2002 BF5202
7 Wisby Simsällskap 25m 2:23.94
509 Hedda Sköld 2002 AM0402
8 Södertörns Simsällskap 50m 2:24.53
385 Amanda Nilsson 2002 BS9202
9 Simklubben Neptun 50m 2:26.35
112 Amanda Bekkewold 2001 BM3401
10 Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
50m 2:41.91
1 Pernilla Hemmälin 2001 AO3801
11 330 Evelina Porling Södertälje Simsällskap 2002 BH9202 50m 2:45.01
Klass B
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 41 Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap 2003 AA6403 25m 2:10.70
2 324 Filippa Malmström Södertälje Simsällskap 2003 AK3803 25m 2:11.19
3 905 Roya Tittelbach Väsby Simsällskap 2003 AF7603 25m 2:14.54
4 899 Tuva Björkén Väsby Simsällskap 2003 AC0603 25m 2:16.74
5 373 Zeline Bengtson Södertörns Simsällskap 2003 BE8203 25m 2:17.50
6 434 Ella Törnqvist Tyresö Simsällskap 2003 AQ1603 25m 2:17.78
7 652 Elsa Fogelsjöö Stockholmspolisens IF SF 2003 AX0403 25m 2:18.86
8 906 Elin Bergman Väsby Simsällskap 2003 AI8203 25m 2:19.28
9 903 Oliwia Kantecki Väsby Simsällskap 2003 AE7203 25m 2:19.72
10 381 Hilma Hagberg Moberg Södertörns Simsällskap 2003 BO9803 50m 2:20.34
11 120 Vendela Hillström Simklubben Neptun 2003 AW5803 50m 2:21.98
12 116 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun 2003 AU0403 50m 2:22.39
13 113 Lovisa Edman Simklubben Neptun 2003 AU5203 50m 2:22.85
14 907 Emelie Lindström Väsby Simsällskap 2003 AJ7403 25m 2:22.96
15 369 Elin Lundgren Södertörns Simsällskap 2003 AW2603 50m 2:24.58
16 332 Linnéa Teljstedt Södertälje Simsällskap 2003 AZ6203 50m 2:26.80
17 704 Anni Koivula Nokian Pyry 2003 50m 2:28.87
18 986 Sini Heikkila Salon Swimming club 2003 25m 2:29.94
19 914 Mimmi Krekula Väsby Simsällskap 2003 AZ3403 25m 2:32.77
20 110 Rebecca Gustafsson Simklubben Neptun 2003 AB5203 50m 2:34.18
21 376 Rebecka Axelmalm Södertörns Simsällskap 2003 BG7603 50m 2:39.76
22 358 Nicola St. Clair Maitland Södertälje Simsällskap 2003 CB4403 25m
Klass C
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 377 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 25m 2:07.57
2 329 Vilma  Lindberg Södertälje Simsällskap 2004 AL9204 25m 2:14.51
3 916 Amanda Takala Väsby Simsällskap 2004 AP3804 25m 2:15.16
4 49 Elina Leijonqvist Järfälla Simsällskap 2004 AA3804 25m 2:16.91
5 388 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 2004 BL8404 25m 2:18.55
6 53 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 25m 2:18.59
7 667 Sofia Lindqvist Stockholmspolisens IF SF 2004 BK3404 25m 2:21.11
8 917 Lovisa Fantenberg Väsby Simsällskap 2004 AS3604 25m 2:21.32
9 124 Anna Wainikka Simklubben Neptun 2004 AP7804 50m 2:21.45
10 151 Elsa Lövquist Simklubben Neptun 2004 BD6604 25m 2:22.03
11 65 Felicia Göthberg Järfälla Simsällskap 2004 AW4204 25m 2:22.50
12 207 Elin Furingsten Skuru Idrottsklubb 2004 AT1404 25m 2:26.52
13 666 Ida Lindström Stockholmspolisens IF SF 2004 BK1404 25m 2:26.57
14 511 Nella Silfwergård Wisby Simsällskap 2004 BE4604 25m 2:27.10
15 6 Ida Nygren Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2004 BL2404 50m 2:30.04
16 202 Isabelle Persson Skuru Idrottsklubb 2004 AC7604 25m 2:30.99
17 611 Fiona Karlsson Ösmo Simsällskap 2004 AE6404 25m 2:32.68
18 126 Maja Rehn Simklubben Neptun 2004 AP4804 50m 2:33.89
19 668 Matilda Lindqvist Stockholmspolisens IF SF 2004 BK9204 25m 2:34.54
20 353 Ella Sörensen Södertälje Simsällskap 2004 BO6604 50m 2:36.45
21 327 Emilia Tshibanda Södertälje Simsällskap 2004 AL2404 50m 2:38.45
22 197 Cornelia Dahlén Saltsjöbadens Idrottsförening 2004 AX1404 25m 2:41.88
23 221 Stella Nelson Skuru Idrottsklubb 2004 BR4204 25m 2:49.28
24 354 Oliwia Lange Södertälje Simsällskap 2004 BS6604 50m 3:02.27
25 12 Veronica Tylus Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2004 BY6204 25m
Klass D
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 928 Linn Melander Väsby Simsällskap 2005 AR0205 25m 2:18.86
2 920 Alice Lindgren Väsby Simsällskap 2005 AK3405 25m 2:19.52
3 987 Roosa Tuomainen Salon Swimming club 2005 25m 2:21.30
4 66 Amanda Wensmark Järfälla Simsällskap 2005 AJ2405 25m 2:24.19
5 514 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 25m 2:24.28
6 700 Sivi Juvakka Nokian Pyry 2005 25m 2:24.87
7 140 Nike Johnston Simklubben Neptun 2005 AJ5405 50m 2:25.22
8 149 Elisa Sundberg Simklubben Neptun 2005 AP6805 25m 2:25.33
9 168 Lovisa Ramsten Simklubben Neptun 2005 BK1605 25m 2:26.34
10 63 Olivia Halfar Järfälla Simsällskap 2005 AJ4205 25m 2:28.24
11 69 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 25m 2:29.28
12 338 Sofia Tossavainen Södertälje Simsällskap 2005 AJ2805 50m 2:29.46
13 344 Jennifer Mardo Södertälje Simsällskap 2005 AW1405 50m 2:29.51
14 929 Clara Sundgren Väsby Simsällskap 2005 AT0805 25m 2:30.34
15 925 Hanna Sköld Väsby Simsällskap 2005 AP2805 25m 2:30.99
16 931 Frida Steen Väsby Simsällskap 2005 AY1805 25m 2:32.02
17 442 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 25m 2:32.30
18 148 Maja Wallberg Simklubben Neptun 2005 AP9605 25m 2:32.81
19 7 Lollobelle Nordström-Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AZ4205 50m 2:33.54
20 153 Melanie Blix Grimaldi Simklubben Neptun 50m 2:33.96
2005 AQ8605
21 11 Felicia Klintemar Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
50m 2:34.71
2005 BM6605
22 661 Linn Solehav Stockholmspolisens IF SF 2005 AM7605 25m 2:35.54
23 403 Tilja Stålnacke Södertörns Simsällskap 2005 BW4205 25m 2:37.36
24 939 Cecilia Eklund Väsby Simsällskap 2005 BF0205 25m 2:39.63
25 938 Elin Höök Väsby Simsällskap 2005 BF0405 25m 2:40.97
26 919 Lovisa Jardelid Väsby Simsällskap 2005 AK1405 25m 2:42.02
27 341 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 50m 2:44.43
28 935 Alexandra Ward Väsby Simsällskap 2005 BD7605 25m 2:44.51
29 360 Sara Andersson Södertälje Simsällskap 2005 BQ2405 50m 2:45.09
30 217 Matilda Bergström Skuru Idrottsklubb 2005 AU9605 25m 2:45.19
31 72 Stella Finnhammar Järfälla Simsällskap 2005 AO7805 25m 2:45.57
32 88 Fanny Cao Järfälla Simsällskap 2005 BO8605 25m 2:47.61
33 672 Hannah Klamkin Stockholmspolisens IF SF 2005 BA0805 25m 2:49.78
34 348 Cheyenne Bäckstrand Södertälje Simsällskap 2005 AY8205 50m 2:50.95
35 400 Natalie Nilsson Södertörns Simsällskap 2005 BV5205 25m 2:51.33
36 936 Isabelle Skytt Väsby Simsällskap 2005 BE4205 25m 2:53.69
37 78 Alma Hjelm Järfälla Simsällskap 2005 BE6205 25m 2:55.74
38 993 Sanni Tapio Salon Swimming club 2005 25m 2:56.61
39 76 Anna Löfgren Järfälla Simsällskap 2005 AV4605 25m 2:59.22
40 930 Elise Klingh Väsby Simsällskap 2005 AT7605 25m 2:59.25
41 648 Moa Karlsson Hellas Simklubb 2005 BE8205 25m 2:59.52
42 670 Maanasha Uthayathas Stockholmspolisens IF SF 2005 AX9805 25m 3:15.71
43 343 Emilia Teglöf Södertälje Simsällskap 2005 AQ3205 50m 3:39.39
44 685 Olivia Jägerskog Stockholmspolisens IF SF 2005 BS3605 25m
45 948 Felicia Engberg Väsby Simsällskap 2005 BI7205 25m
46 681 Ebba Bigosinska Stockholmspolisens IF SF 2005 BP8805 25m
Klass E
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 922 Felicia Brännbäck Väsby Simsällskap 2006 AC4606 25m 2:19.18
2 934 Elsa Brandt Väsby Simsällskap 2006 AP5806 25m 2:21.50
3 67 Hannah Kinane Järfälla Simsällskap 2006 AC5406 25m 2:22.29
4 80 Jessika Watanabe Järfälla Simsällskap 2006 AW3606 25m 2:24.24
5 165 Sara Lofter Simklubben Neptun 2006 AS2806 25m 2:25.18
6 73 Manya Sidén Bashouki Järfälla Simsällskap 2006 AH6206 25m 2:25.26
7 68 Mira Wallin Järfälla Simsällskap 2006 AC6406 25m 2:28.72
8 163 Emilia Lind Simklubben Neptun 2006 AR8806 25m 2:29.66
9 150 Alice Stenbeck Simklubben Neptun 2006 AG1406 25m 2:32.69
10 518 Emma Persson Wisby Simsällskap 2006 BD1206 25m 2:33.86
11 176 Amelia Gustafsson Simklubben Neptun 2006 BB0606 25m 2:34.73
12 671 Anna Dimitriou Stockholmspolisens IF SF 2006 AN7606 50m 2:35.13
13 395 Ellinor Eldh Södertörns Simsällskap 2006 BA0206 25m 2:35.28
14 162 Engla Blanco Simklubben Neptun 2006 AS0206 25m 2:35.58
15 74 Nellie Ekman Järfälla Simsällskap 2006 AH9206 25m 2:35.98
16 675 Nellie Thofelt Stockholmspolisens IF SF 2006 AT7406 25m 2:37.28
17 612 Freja Vesterlund Ösmo Simsällskap 2006 AA7606 25m 2:37.71
18 398 Alva Qvist Södertörns Simsällskap 2006 BR5406 25m 2:38.14
19 179 Lea Rodin Simklubben Neptun 2006 BH1206 25m 2:38.20
20 926 Ida Johansson Väsby Simsällskap 2006 AF8806 25m 2:38.87
21 950 Ella Renholm Väsby Simsällskap 2006 AY2206 25m 2:39.16
22 154 Ines Wijk Simklubben Neptun 2006 AH2406 25m 2:39.88
23 183 Linnea Farrar Simklubben Neptun 2006 BK8206 25m 2:39.93
24 39 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 25m 2:40.01
25 951 Vera Wijk Väsby Simsällskap 2006 AY4206 25m 2:41.47
26 927 Milla Wahlund Väsby Simsällskap 2006 AG0206 50m 2:42.28
27 82 Leia Ångman Järfälla Simsällskap 2006 AZ5606 25m 2:43.19
28 517 Ella Adman Wisby Simsällskap 2006 BC3806 25m 2:43.60
29 345 Clara Teljstedt Södertälje Simsällskap 2006 AL7806 25m 2:44.00
30 921 Tindra Funke Väsby Simsällskap 2006 AC3606 25m 2:44.88
31 684 Alice Sjödén-Sikström Stockholmspolisens IF SF 2006 BM0806 25m 2:50.90
32 30 My Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA9406 25m 2:51.95
33 357 Cecilia Adielsson Södertälje Simsällskap 2006 BC6406 25m 2:55.67
34 680 Meja Johansson Stockholmspolisens IF SF 2006 BF8806 25m 2:55.77
35 664 Sara Wattad Stockholmspolisens IF SF 2006 AI6206 25m 2:57.91
36 706 Peppi Värikoski Nokian Pyry 2006 50m 3:01.01
37 336 Moa Berg Södertälje Simsällskap 2006 AC7206 25m 3:09.90
38 79 Irem Erdogan Järfälla Simsällskap 2006 AW0606 25m 3:17.29
39 359 Minou Merati Södertälje Simsällskap 2006 BI6406 25m 3:18.47
40 946 Rebecka Rang Väsby Simsällskap 2006 AU4806 25m 3:31.60
41 682 Clementina  Orsi Stockholmspolisens IF SF 2006 BI5606 25m
42 14 Ida Haidari Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2006 BN8206 25m
2019-03-03 10:23:37 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Stockholms Simförbund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner