Startliste for DGI Landsmesterskab 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
DGI Landmesterskab 2019 |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
23:55 |
|
|
Arrangør |
DGI Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Herrer |
Finaler (16) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
319 |
3 |
Anders Ellehauge |
1992 |
9211AK |
DGI SYDØST |
|
25m |
|
728 |
4 |
Casper Buus |
2008 |
0873AG |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:59.51 |
772 |
5 |
Frederik Jensen |
2007 |
0797AI |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:06.58 |
285 |
6 |
Magne Andersen |
2007 |
0787AD |
DGI SYDØST |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
609 |
1 |
Jacob Toustrup-Jensen |
2009 |
0981AE |
DGI FYN |
|
25m |
1:59.38 |
291 |
2 |
Lucas Bendixen |
2007 |
0703AL |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:53.18 |
731 |
3 |
Christoffer Nørgaard |
2006 |
0669AM |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:48.51 |
725 |
4 |
Nikolaj Baars |
2008 |
0893AG |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:43.44 |
491 |
5 |
Oliver Oxholm Ballisager |
2007 |
0745AL |
DGI FYN |
|
25m |
1:44.01 |
326 |
6 |
Anes Hajrovic |
2008 |
0807AB |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:48.55 |
488 |
7 |
Christoffer Andersen |
2006 |
0657AN |
DGI FYN |
|
25m |
1:53.26 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
472 |
1 |
Daniel Kristensen |
2006 |
0677AM |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:42.88 |
159 |
2 |
Anders Peter Kristensen |
2007 |
0703AH |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:42.62 |
317 |
3 |
Jannick Franow |
2006 |
0687AG |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:41.41 |
293 |
4 |
Silas Birkkjær |
2006 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:40.17 |
137 |
5 |
Thor Jakobsen |
2007 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:41.34 |
561 |
6 |
Mathias Møller Madsen |
2008 |
0899AH |
DGI FYN |
|
25m |
1:41.62 |
108 |
7 |
Morten Holst-Jensen |
2008 |
0845AE |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:42.84 |
840 |
8 |
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:43.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Aske Bøttcher |
2006 |
0673AL |
DGI STORKB |
|
25m |
1:39.63 |
485 |
2 |
Valdemar Theisen |
2007 |
0763AI |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:38.05 |
734 |
3 |
Sebastian Skov |
2005 |
0587AP |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:37.66 |
553 |
4 |
Frederik Eg Larsen |
1987 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:37.64 |
481 |
5 |
Albert Olesen |
2008 |
0841AE |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:37.66 |
784 |
6 |
Vilmer Damgaard |
2006 |
0605AP |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:38.03 |
586 |
7 |
Malthe Skau Rasmussen |
2006 |
0673AP |
DGI FYN |
|
25m |
1:38.30 |
330 |
8 |
Martin Mark Hansen |
2005 |
0563AP |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:40.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Sophus Heningsen |
2007 |
0789AA |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:37.32 |
795 |
2 |
Mads Poulsen |
2007 |
0717AL |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:36.88 |
737 |
3 |
Lucas Skjødt Broe |
2007 |
0721AH |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:33.92 |
215 |
4 |
Christian Schaarup |
2004 |
0455aq |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:33.43 |
522 |
5 |
Jeppe Lund Holgersen |
2003 |
0313AT |
DGI FYN |
|
25m |
1:33.56 |
41 |
6 |
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
0661AM |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:35.31 |
188 |
7 |
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
0753AH |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:36.96 |
344 |
8 |
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
0755AD |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:37.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Samuel Krogh Laursen |
2007 |
0747AI |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:33.04 |
116 |
2 |
Thomas Emil Højrup |
2007 |
0757AI |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:32.32 |
801 |
3 |
Afbud |
2005 |
0509AN |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:32.00 |
18 |
4 |
Marius Bryndum Raj Anders |
2003 |
0353AO |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:28.67 |
525 |
5 |
Afbud |
1990 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:31.53 |
316 |
6 |
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:32.16 |
363 |
7 |
Johannes Lund |
2006 |
0645AO |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:32.34 |
643 |
8 |
Henrik Hansen |
2005 |
0571AM |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:33.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Viggo Vignal-Schjøth |
2003 |
0375AS |
DGI STORKB |
|
25m |
1:28.15 |
688 |
2 |
Kasper Kühne |
2007 |
0727AJ |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:27.07 |
196 |
3 |
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:26.37 |
94 |
4 |
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
0651AM |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:26.04 |
369 |
5 |
Alexander Mogensen |
2005 |
0511AM |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:26.19 |
583 |
6 |
Jan Damm Rasmussen |
2004 |
0485AR |
DGI FYN |
|
25m |
1:26.41 |
166 |
7 |
Andreas Laursen |
2006 |
0613AM |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:27.35 |
372 |
8 |
Kristian Nielsen |
2005 |
0589AH |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:28.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
William Mitchell |
2004 |
0493AH |
DGI STORKB |
|
25m |
1:25.53 |
776 |
2 |
Sebastian Emil Thomsen |
2002 |
0221AU |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:25.12 |
557 |
3 |
Laust Lundgaard |
2004 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:24.01 |
666 |
4 |
Lukas Nissen |
2006 |
0651AJ |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:23.19 |
480 |
5 |
Jakob Møller Nielsen |
2004 |
0475AK |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:23.23 |
355 |
6 |
Peter Ladefoged |
2004 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:24.56 |
395 |
7 |
Mark Rüdinger |
2006 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:25.22 |
604 |
8 |
Xander Termansen |
2005 |
0581AJ |
DGI FYN |
|
25m |
1:25.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
613 |
1 |
Mathias Westergaard |
2004 |
0427AP |
DGI FYN |
|
25m |
1:22.62 |
794 |
2 |
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:22.44 |
555 |
3 |
Rasmus Skaaning Larsen |
2001 |
0187AS |
DGI FYN |
|
25m |
1:22.16 |
26 |
4 |
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
0495AM |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:21.92 |
99 |
5 |
Søren Thorup Hansen |
1975 |
7533AB |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:21.99 |
676 |
6 |
Emil Winther |
2006 |
0661AC |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:22.33 |
163 |
7 |
Mads Rager Larsen |
2005 |
0585AO |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:22.53 |
559 |
8 |
Magnus Løkke |
2005 |
0579AP |
DGI FYN |
|
25m |
1:23.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
547 |
1 |
Mads Kristensen |
2005 |
0555AM |
DGI FYN |
|
25m |
1:21.06 |
47 |
2 |
August Bo Danielsen |
2004 |
0453AQ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:20.53 |
227 |
3 |
Casper Thaarup |
1987 |
8785AD |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:20.04 |
150 |
4 |
Søren Kellenberger |
1978 |
7803AB |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:19.08 |
584 |
5 |
Johannes Fammé Rasmussen |
2004 |
0463AS |
DGI FYN |
|
25m |
1:19.47 |
541 |
6 |
William Romer Jørgensen |
2005 |
0599AL |
DGI FYN |
|
25m |
1:20.08 |
661 |
7 |
Anders Munksgaard-Ottosen |
2004 |
0459AM |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:21.01 |
378 |
8 |
Anders Pedersen |
1976 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:21.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
630 |
1 |
Philip Emborg Andreasen |
2005 |
0559AO |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:18.82 |
168 |
2 |
Mathias Nybro Laursen |
2005 |
0503AN |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:18.27 |
571 |
3 |
Casper Nedergaard |
1990 |
9063AH |
DGI FYN |
|
25m |
1:17.99 |
187 |
4 |
Jacob Mørup |
2004 |
0413AQ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:17.59 |
569 |
5 |
Emil Munk |
1999 |
9997AU |
DGI FYN |
|
25m |
1:17.78 |
241 |
6 |
Mads Vittrup |
2003 |
0391at |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:18.00 |
791 |
7 |
Bastian Stausholm Larsen |
2005 |
0555AO |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:18.54 |
58 |
8 |
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:19.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Albert U. Thystrup |
2003 |
0385AP |
DGI STORST |
|
25m |
1:16.78 |
132 |
2 |
Jonas Sørensen |
1995 |
9505AR |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:16.61 |
817 |
3 |
Jens Mejdahl |
2003 |
0327AR |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:16.44 |
397 |
4 |
Erik Both Schulte |
2004 |
0471AR |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:16.09 |
545 |
5 |
Frederik Klüver |
1998 |
9823AV |
DGI FYN |
|
25m |
1:16.36 |
402 |
6 |
Jakob Krag Sørensen |
2004 |
0463AK |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:16.59 |
342 |
7 |
Rasmus D. Jensen |
1998 |
9897AN |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:16.77 |
228 |
8 |
Andreas Skak Thomsen |
2001 |
0109AJ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:17.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
764 |
1 |
David Tuan V. Valbjørn |
2002 |
0229AQ |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:15.57 |
290 |
2 |
Simon Tuelstrup Bechmann |
2001 |
0105AM |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:15.12 |
27 |
3 |
Mads Berentzen |
2002 |
0289AR |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:14.89 |
821 |
4 |
Oliver Pedersen |
2003 |
0317AJ |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:14.34 |
360 |
5 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
9985AE |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:14.71 |
606 |
6 |
Kristoffer Thomsen |
2000 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:15.01 |
229 |
7 |
Jesper Thyssen |
1995 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:15.24 |
136 |
8 |
Simon Kloster Sørensen |
2003 |
0335AN |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:15.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
654 |
1 |
Marius V. Kjærsgaard |
2004 |
0464AI |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:13.81 |
572 |
2 |
Christoffer Nedergaard |
1995 |
9565AS |
DGI FYN |
|
25m |
1:12.83 |
464 |
3 |
Rasmus Irmschler |
2002 |
0273AP |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:12.68 |
671 |
4 |
Niklas Børsmose Simony |
2001 |
0115AN |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:11.98 |
809 |
5 |
Malte P Iversen |
2004 |
0403AN |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:12.65 |
521 |
6 |
Anders Lund Holgersen |
2000 |
0017AS |
DGI FYN |
|
25m |
1:12.81 |
465 |
7 |
Kasper Jensen |
2005 |
0559AJ |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:13.70 |
637 |
8 |
Casper Fink |
2003 |
0377AH |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:14.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
455 |
1 |
Anton Christiansen |
2004 |
0493AL |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:11.43 |
328 |
2 |
Andreas Hansen |
2001 |
0195AF |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:10.27 |
823 |
3 |
Scott Stegenborg |
2000 |
0063AH |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:10.04 |
814 |
4 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
0059AF |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:08.90 |
752 |
5 |
Joachim Hedegaard Nielsen |
2002 |
0247AM |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:09.86 |
362 |
6 |
Hannibal Krogh Lund |
1993 |
9343AO |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:10.17 |
815 |
7 |
Sebastian B Lehmann |
2004 |
0439AF |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:10.85 |
830 |
8 |
Nikolaj Jensen |
2004 |
0401AL |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:11.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Esben Røjkjær Rasmussen |
2001 |
0139AJ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:08.79 |
745 |
2 |
Malik Lodberg Klein |
2003 |
0359AI |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:08.05 |
781 |
3 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
0323AQ |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:06.60 |
461 |
4 |
Rasmus Håkonsson |
2004 |
0449AH |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:04.85 |
266 |
5 |
Frederik Kongstad Hansen |
2001 |
0169AL |
DGI STORST |
|
25m |
1:05.12 |
656 |
6 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
0045AR |
DGI SØNDER |
|
25m |
1:07.14 |
579 |
7 |
René Pedersen |
1977 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:08.39 |
393 |
8 |
Alexander Roe |
1997 |
9711AT |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:08.84 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 marts 2019 |
Licens til DGI Svømning |
Udskriftstidspunkt |
23:55 |
|