Program för Umestänket 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
PASS 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Breaststroke
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NM Kval |
3:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
2:19.28 |
|
Joline Höstman |
1988 |
Göteborgs Sim |
SWE |
Istanbul |
|
2009-12-12 |
|
|
WR |
2:14.57 |
|
Rebecca Soni |
1987 |
USA |
USA |
Manchester (GBR) |
|
2009-12-19 |
|
|
ER |
2:15.21 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
DEN |
DEN |
Herning (DEN) |
|
2013-12-13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
0 |
|
Weronika Maceluch |
2007 |
IKSU |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Ida Martinell |
2005 |
BJÖRNA IF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
|
Ester Söderlind |
2004 |
BJÖRNA IF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
3 |
|
Ella Marklund |
2006 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
4 |
|
Ronja Köhn |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
5 |
|
Myrna Gidlund |
2006 |
HÖGAKUSTEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
6 |
|
Marie Nilsson |
2006 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
7 |
|
Majken Gidlund |
2008 |
HÖGAKUSTEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
8 |
|
Emmy Åström |
2005 |
BUREÅ SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Breaststroke |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
0 |
|
Heidi Nilsson |
2005 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1 |
|
Amanda Hedberg |
2004 |
BUREÅ SS |
4:15.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
2 |
|
Klara Dahlgren |
2006 |
UMEÅ SS |
4:13.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
3 |
|
Lo Hartvik |
2008 |
IKSU |
4:01.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
4 |
|
Emma Schelin |
2005 |
HÖGAKUSTEN |
3:45.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
5 |
|
Dahlia Skoglind |
2006 |
PITEÅ SIM |
3:51.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
6 |
|
Elsa Åström |
2006 |
UMEÅ SS |
4:10.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
7 |
|
Max Luthman |
2008 |
UMEÅ SS |
4:14.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
8 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
DOROTEA IF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
9 |
|
Hilma Sahlén |
2007 |
BJÖRNA IF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Breaststroke |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
0 |
|
Felicia Hopkins |
2005 |
SKELLEFTEÅ |
3:40.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
1 |
|
Astrid Gustafsson |
2003 |
UMEÅ SS |
3:31.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
2 |
|
Alice Nyström |
2005 |
UMEÅ SS |
3:30.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
3 |
|
Vera Wall |
2006 |
UMEÅ SS |
3:22.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
4 |
|
Kajsa Söderlind |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
3:16.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
5 |
|
Elma Lundström |
2006 |
SKELLEFTEÅ |
3:20.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
6 |
|
Vendela Eriksson |
2004 |
UMEÅ SS |
3:29.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
7 |
|
Ellen Johansson |
2004 |
IKSU |
3:31.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
8 |
|
Linnea Larsson |
2006 |
SKELLEFTEÅ |
3:39.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
9 |
|
Milla Vestberg |
2006 |
HÖGAKUSTEN |
3:41.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Breaststroke |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
0 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
HÄRNÖSAND |
3:12.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1 |
|
Agnes Olsson |
2004 |
BUREÅ SS |
3:03.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
2 |
|
Saga Hållander |
2004 |
Ö-VIKS ASS |
2:56.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
3 |
|
Klara Lindqvist |
2005 |
LULEÅ SS |
2:48.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4 |
|
Nellie Luthman |
2002 |
UMEÅ SS |
2:39.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
5 |
|
Wilma Henriksson |
2001 |
UMEÅ SS |
2:44.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
6 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
LULEÅ SS |
2:52.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
7 |
|
Ronja Widell |
2004 |
HÄRNÖSAND |
3:03.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
8 |
|
Petra Rasmuson |
2005 |
LULEÅ SS |
3:05.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
9 |
|
Therese Skoglund |
2005 |
DOROTEA IF |
3:16.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 09:46:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|