Program för Swedish Grand Prix 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Saturday 26 January 2019 17:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hylliebadet |
Organizer: |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jan 26, 2019 to Jan 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Butterfly Women
|
B Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
55.48 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Rio de Janeiro |
BRA |
2016-08-07 |
|
|
WJ |
56.46 |
|
Penelope Oleksiak |
2000 |
CAN |
CAN |
Rio de Janeiro |
BRA |
2016-08-07 |
|
|
ER |
55.48 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Rio de Janeiro |
BRA |
2016-08-07 |
|
|
EJ |
56.06 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
55.48 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Rio de Janeiro |
BRA |
2016-08-07 |
|
|
SR |
55.48 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Rio de Janeiro |
BRA |
2016-08-07 |
|
|
SJ |
56.06 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Rom |
ITA |
2009-07-27 |
|
|
MR |
57.13 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2016-01-30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
1 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
ÖSA |
1:06.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
2 |
|
Sofia Abrahamsson |
2005 |
UDDEVALLA |
1:05.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
3 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
1:05.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
4 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
TRELLEBORG |
1:04.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
5 |
|
Alicia Lundblad |
2001 |
HS |
1:04.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
6 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
HOVEDSTAD |
1:05.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
7 |
|
Mary Lagoguez |
2001 |
POSEIDON |
1:06.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
8 |
|
Elin Peng |
2003 |
VÄSBY SS |
1:07.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Butterfly Women |
A Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
1 |
|
Ida Liljeqvist |
1999 |
ÄNGELHOLM |
1:04.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
2 |
|
Ebba Rosenquist |
1989 |
SK SYDSIM |
1:03.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
3 |
|
Edith Jernstedt |
2002 |
VÄSTERÅS |
1:01.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
4 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
BIRKERØD |
1:00.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
5 |
|
Sara Junevik |
2000 |
FALUN |
1:01.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
6 |
|
Emelie N. Løvberg |
1995 |
Bærum |
1:02.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
7 |
|
Rebecca Hesslevik |
2000 |
HS |
1:03.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
8 |
|
Susann P Olsen |
1997 |
Bergen |
1:04.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-01-26 16:26:34 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|