Program för Swedish Grand Prix 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Saturday 26 January 2019 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hylliebadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jan 26, 2019 to Jan 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
200m Freestyle Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:52.98 |
|
Federica Pellegrini |
1988 |
ITA |
ITA |
Rome |
ITA |
2009-07-29 |
|
|
WJ |
1:56.12 |
|
Duo Shen |
1997 |
CHN |
CHN |
Nanjing |
CHN |
2014-08-20 |
|
|
ER |
1:52.98 |
|
Federica Pellegrini |
1988 |
ITA |
ITA |
Rome |
ITA |
2009-07-29 |
|
|
EJ |
1:56.78 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
1:54.08 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Rio de Janeiro |
BRA |
2016-08-09 |
|
|
SR |
1:54.08 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Rio de Janeiro |
BRA |
2016-08-09 |
|
|
SJ |
1:55.23 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
London |
GBR |
2012-03-05 |
|
|
MR |
1:55.75 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Jönköping |
SWE |
2015-04-18 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
156 |
|
Hanna Eriksson |
Jönköpings Simsällskap |
1999 |
AD2499 |
50m |
2:00.67 |
|
|
|
|
|
2 |
58 |
|
Marina Heller Hansen |
Sigma Swim Allerød |
1994 |
9404AL |
50m |
2:01.73 |
|
|
|
|
|
3 |
22 |
|
Maria Grandt |
Hovedstadens Svømmeklub |
1998 |
9806AF |
50m |
2:02.66 |
|
|
|
|
|
4 |
355 |
|
Stine Lise Stenseth |
Bærumsvømmerne |
1994 |
|
50m |
2:03.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
225 |
|
Hanna Bergman |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AF9601 |
50m |
2:03.62 |
|
|
|
|
|
6 |
354 |
|
Emelie N. Løvberg |
Bærumsvømmerne |
1995 |
|
50m |
2:04.42 |
|
|
|
|
|
|
7 |
122 |
|
Alicia Lundblad |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AF6801 |
50m |
2:04.72 |
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
Iben Bak |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0124AH |
50m |
2:05.45 |
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Karina Høybye Olesen |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0106AA |
50m |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
10 |
305 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
2:06.92 |
|
|
|
|
|
11 |
274 |
|
Carin Klasson |
Södertörns Simsällskap |
1995 |
BB4695 |
50m |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
12 |
71 |
|
Nina Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0072AD |
50m |
2:07.23 |
|
|
|
|
|
13 |
241 |
|
Emilia Rönningdal |
S 71 |
2002 |
AC6202 |
50m |
2:07.66 |
|
|
|
|
|
14 |
291 |
|
Cornelia Jerresand |
Täby Sim |
2000 |
AG6800 |
50m |
2:07.97 |
|
|
|
|
|
15 |
170 |
|
Miranda Arvidsson |
Kalmar Simsällskap |
1998 |
AJ5298 |
50m |
2:08.31 |
|
|
|
|
|
16 |
91 |
|
Tine Petersen |
Svømmeklubben Kvik Kastrup |
2003 |
0304AO |
50m |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
17 |
31 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
2:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
308 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
2:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
197 |
|
Anna Grahovac |
Malmö Kappsimningsklubb |
1999 |
AM5899 |
50m |
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
119 |
|
Olivia Ülger |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AK3800 |
50m |
2:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
32 |
|
Josefine Strand Nielsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0048AI |
50m |
2:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
164 |
|
Wilma Johansson |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AT7401 |
50m |
2:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
293 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
2:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
221 |
|
Elin Melin |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AB4800 |
50m |
2:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
68 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
2:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
36 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0224AU |
50m |
2:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
370 |
|
Henriette Dale |
Vestkantsvømmerne |
2003 |
|
50m |
2:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
213 |
|
Kristina Orban |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS9804 |
50m |
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
17 |
|
Martina Valletta |
ASA of Malta |
2003 |
19003L |
50m |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
373 |
|
Hanne Stamnesfet Næss |
Vestkantsvømmerne |
2004 |
|
50m |
2:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
78 |
|
Sofia Norre Bendt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0316AG |
50m |
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
52 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
50m |
2:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
144 |
|
Tyra Littorin |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AG8404 |
50m |
2:12.47 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
325 |
|
Clara Örnhem |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AE2402 |
50m |
2:12.90 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
247 |
|
Sofia Henningsson |
Skövde Simsällskap |
2004 |
AH8204 |
50m |
2:12.93 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
145 |
|
Emilia Nordén |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AT3803 |
50m |
2:12.98 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
153 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
2:13.38 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-01-24 21:09:31 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Svensk Simidrott |
|
|
|
|