Startliste for Øst Langbane Mesterskaber - GP2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
Grand Prix 2 / Øst Langbane |
|
Udskriftsdato |
26 februar 2010 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:05 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
Sigurd Greve Dideriksen |
1992 |
9275AA |
GI40HERMES |
|
50m |
28.48 |
96 |
4 |
Frederik Gustafsson |
1993 |
9387AC |
BIRKERØD |
|
50m |
28.19 |
326 |
5 |
Tobias Grønbæk Melander |
1994 |
9477AB |
VEST |
|
50m |
28.48 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
204 |
1 |
Tom Døi |
1993 |
9391AF |
LYNGBY |
|
50m |
28.08 |
261 |
2 |
Hansotto Kristiansen |
1992 |
9239AH |
SLAGELSE |
|
50m |
28.02 |
365 |
3 |
Jacob Skelsager |
1993 |
9313AG |
SLANGERUP |
|
50m |
27.99 |
392 |
4 |
Martin Mathiesen |
1994 |
9439AE |
FR.SUND |
|
50m |
27.84 |
22 |
5 |
Victor G. Ludvigsen |
1992 |
9233AE |
GI40HERMES |
|
50m |
27.89 |
76 |
6 |
Kasper Holkjær |
1993 |
9357AB |
ALLERØD |
|
50m |
28.00 |
55 |
7 |
Kasper Blomsterberg |
1992 |
9235AH |
HILLERØD |
|
50m |
28.03 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Troels Johansson |
1992 |
9217AI |
KVIK |
|
50m |
27.53 |
312 |
2 |
Kevin Sigsgaard |
1993 |
9393AF |
KVIK |
|
50m |
27.12 |
436 |
3 |
Andreas Mouritsen |
1992 |
9201AC |
GREVE |
|
50m |
26.97 |
296 |
4 |
Patrik Leth Jørgensen |
1992 |
9277AE |
KVIK |
|
50m |
26.13 |
440 |
5 |
Niels Wissing Sørensen |
1993 |
9391AC |
GREVE |
|
50m |
26.45 |
241 |
6 |
Jakob Rasmussen |
1992 |
9215AI |
RINGSTED |
|
50m |
27.05 |
317 |
7 |
Jonas Christensen |
1992 |
9239AB |
SK-SYD |
|
50m |
27.46 |
352 |
8 |
Tobias Gjerløff |
1995 |
9549AE |
JYLLINGE |
|
50m |
27.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Kristoffer Codam |
1990 |
9071AD |
LYNGBY |
|
50m |
27.78 |
321 |
2 |
Piet Løje |
1991 |
9135AD |
SK-SYD |
|
50m |
27.63 |
134 |
3 |
Simon Westh |
1990 |
9069AC |
GLADSAXE |
|
50m |
27.47 |
78 |
4 |
Andreas Ortmann |
1991 |
9169AC |
ALLERØD |
|
50m |
27.35 |
234 |
5 |
Nicolai Andersen |
1990 |
9089AC |
RINGSTED |
|
50m |
27.42 |
24 |
6 |
Joakim Ro-Poulsen |
1988 |
8847AA |
GI40HERMES |
|
50m |
27.57 |
233 |
7 |
Sebastian Vang |
1991 |
9163AA |
NÆSTVED |
|
50m |
27.70 |
47 |
8 |
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
9155AC |
FARUM |
|
50m |
28.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Anders Blume |
1990 |
9071AA |
FARUM |
|
50m |
27.07 |
72 |
2 |
Marcus Bak |
1991 |
9199AF |
ALLERØD |
|
50m |
26.64 |
207 |
3 |
Martin Hersom Hansen |
1986 |
8685AA |
LYNGBY |
|
50m |
25.44 |
71 |
4 |
Tim Jensen |
1984 |
8461AA |
MK 31 |
|
50m |
24.62 |
315 |
5 |
Frederik Wørmer |
1990 |
9043AB |
KVIK |
|
50m |
25.09 |
98 |
6 |
Mads Jensen |
1991 |
9179AA |
BIRKERØD |
|
50m |
26.14 |
209 |
7 |
Magnus Iversen |
1991 |
9159AC |
LYNGBY |
|
50m |
27.04 |
201 |
8 |
Mikkel Bruun |
1987 |
8781AC |
LYNGBY |
|
50m |
27.18 |
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
26 februar 2010 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:05 |
|