Program för Sum-Sim Region 2019, Sjöbo
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 9 november 2019 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne södra
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m medley flickor 13 o y
|
Direktfinal 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Ekelunds Byggservice HB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
459 |
3 |
|
Alexandra Engström |
2006 |
SK RAN |
3:06.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
4 |
|
Vilma Gajmark |
2006 |
MKK |
3:03.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
5 |
|
Elsa Winberg |
2006 |
SK HAJEN |
3:03.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m medley flickor 13 o y |
Direktfinal 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
2 |
|
Sofie Khan-Amidy |
2007 |
POSEIDON |
3:02.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
547 |
3 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
SK TRITON |
3:00.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
4 |
|
Malva Collvin |
2007 |
MKK |
3:00.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
608 |
5 |
|
Hannah Nilsson |
2006 |
YSTADS SS |
3:00.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
663 |
6 |
|
Freja Härstedt |
2007 |
TRELLEBORG |
3:01.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
548 |
7 |
|
Amy Clarén |
2007 |
SK TRITON |
3:03.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m medley flickor 13 o y |
Direktfinal 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
1 |
|
Alicia Ekelund |
2007 |
MKK |
2:58.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
2 |
|
Sarah Fransson |
2006 |
MKK |
2:57.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
|
Julia Bruér |
2007 |
SK HAJEN |
2:55.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
4 |
|
Lisa Harde |
2006 |
SK RAN |
2:55.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
414 |
5 |
|
Hanna Masoumi |
2007 |
POSEIDON |
2:55.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
606 |
6 |
|
Olivia Malmborg |
2006 |
YSTADS SS |
2:57.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
589 |
7 |
|
Elin Törnqvist |
2007 |
VELLINGE-N |
2:58.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
8 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
SK RAN |
2:59.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m medley flickor 13 o y |
Direktfinal 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
587 |
1 |
|
Ajla Causevic |
2006 |
VELLINGE-N |
2:53.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
SK HAJEN |
2:50.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
544 |
3 |
|
Julia Erkselius |
2006 |
SK TRITON |
2:49.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
611 |
4 |
|
Tindra Alstierna |
2006 |
YSTADS SS |
2:48.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
5 |
|
Linnea Costa Caesar |
2006 |
POSEIDON |
2:48.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
583 |
6 |
|
Maja Rödin |
2006 |
VELLINGE-N |
2:50.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
7 |
|
Vega Mårtensson |
2006 |
SK RAN |
2:52.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
418 |
8 |
|
Hedda Toth |
2007 |
POSEIDON |
2:53.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m medley flickor 13 o y |
Direktfinal 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
1 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
SJÖBO SS |
2:47.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
609 |
2 |
|
Tea Stark Friis |
2006 |
YSTADS SS |
2:40.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
3 |
|
Ida Nordberg |
2006 |
POSEIDON |
2:38.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
4 |
|
Frida Jansson |
2006 |
POSEIDON |
2:30.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
385 |
5 |
|
Vanessa Johansson |
2006 |
POSEIDON |
2:32.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
6 |
|
Isa Ståhl |
2006 |
POSEIDON |
2:39.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
681 |
7 |
|
Isabella Hua |
2007 |
RINGSJÖ SK |
2:43.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
578 |
8 |
|
Julia Primetta |
2006 |
VELLINGE-N |
2:47.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-08 19:31:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|