Program för Äggadoppet 2.0
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 apr 2019 till den 22 apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar 12-13 år
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Telesevice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
2 |
|
Jacob Lundgren |
2006 |
ÖSTERLEN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
3 |
|
Melwin Månsson |
2007 |
MKK |
1:31.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
4 |
|
Zack Östman |
2007 |
MKK |
1:28.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
5 |
|
Gustav Nilsson |
2007 |
MKK |
1:28.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
6 |
|
Dag Bäckerud |
2007 |
MKK |
1:42.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar 12-13 år |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
1 |
|
Yuto Maruta |
2006 |
MKK |
1:25.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
2 |
|
Ivar Mengelbier |
2007 |
MKK |
1:21.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
3 |
|
Stefan Ivan |
2007 |
MKK |
1:19.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
4 |
|
Joris Jokubka |
2007 |
MKK |
1:18.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Tobias Persson |
2007 |
MKK |
1:19.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
6 |
|
Viktor Lövberg |
2007 |
MKK |
1:20.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
7 |
|
Tim Edelberg |
2007 |
SK LÖDDE |
1:23.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
8 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
SS DELFIN |
1:27.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar 12-13 år |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
1 |
|
Elliot Feldt |
2007 |
SK RAN |
1:17.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
2 |
|
Ashkan Alyasvand |
2006 |
MKK |
1:16.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
3 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
ESLÖVS SS |
1:16.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
4 |
|
Albin Lundkvist |
2006 |
SK LÖDDE |
1:14.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
5 |
|
Mattias Sanda |
2007 |
SJÖBO SS |
1:15.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
6 |
|
Hugo Sörum |
2006 |
MKK |
1:16.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
7 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
SJÖBO SS |
1:17.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
8 |
|
Sebastian Björk |
2007 |
SK LÖDDE |
1:17.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar 12-13 år |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
1 |
|
Filip Brodelius |
2006 |
MKK |
1:13.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
2 |
|
Anton Nordström |
2006 |
KIVIKS SK |
1:08.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
3 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
SK RAN |
1:06.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Aron Paulsson |
2006 |
SK LÖDDE |
1:03.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
5 |
|
Ted Nilsson |
2006 |
SK LÖDDE |
1:06.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
6 |
|
Alfred Sternerup |
2006 |
SK TRITON |
1:08.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Jakob Tidén |
2006 |
ESLÖVS SS |
1:09.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
8 |
|
Rasmus Mårtensson |
2006 |
SK TRITON |
1:13.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-21 18:58:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|