Program för UGP 2 2018-2019, Åkersberga
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms Simförbund/Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
2 |
|
Julia Marklund |
2006 |
TUREBERG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
3 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
TUREBERG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
4 |
|
Victoria Elias |
2005 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 2 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
1 |
|
Elise Klingh |
2005 |
VÄSBY SS |
3:22.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
2 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
VÄSBY SS |
3:15.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
488 |
3 |
|
Isabelle Skytt |
2005 |
VÄSBY SS |
3:06.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
536 |
4 |
|
Lisa Palo |
2004 |
ÅKERSBERGA |
3:09.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
5 |
|
Isa Andersson |
2006 |
TUREBERG |
3:20.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
505 |
6 |
|
Ängla Edin |
2006 |
VÄSBY SS |
3:47.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 3 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
1 |
|
Ella Olsson |
2004 |
ÅKERSBERGA |
3:03.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
DANDERYD |
2:59.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
475 |
3 |
|
Tindra Funke |
2006 |
VÄSBY SS |
2:53.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
4 |
|
Vera Wijk |
2006 |
VÄSBY SS |
2:53.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
5 |
|
Alexandra Kanhamn |
2005 |
ÅKERSBERGA |
2:59.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
6 |
|
Vera Popova |
2006 |
TUREBERG |
3:05.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 4 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1 |
|
Elin Glifberg |
2004 |
LIDINGÖ SK |
2:50.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
531 |
2 |
|
Signe Kling |
2005 |
ÅKERSBERGA |
2:49.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
3 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
TÄBY SIM |
2:47.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
4 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
DANDERYD |
2:49.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Julia Anttila |
2006 |
DANDERYD |
2:50.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
490 |
6 |
|
Elin Höök |
2005 |
VÄSBY SS |
2:52.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 5 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
487 |
1 |
|
Alexandra Ward |
2005 |
VÄSBY SS |
2:47.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
2 |
|
Eleonora Engström |
2004 |
LIDINGÖ SK |
2:45.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
440 |
3 |
|
Tuva Lundberg |
2006 |
TÄBY SIM |
2:43.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
4 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
TUREBERG |
2:44.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
5 |
|
Beata Liljeberg |
2003 |
LIDINGÖ SK |
2:46.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
6 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
DANDERYD |
2:47.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 6 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
1 |
|
Vilma Dombos |
2004 |
LIDINGÖ SK |
2:41.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
DANDERYD |
2:41.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
479 |
3 |
|
Ida Johansson |
2006 |
VÄSBY SS |
2:39.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
4 |
|
Cecilia Eklund |
2005 |
VÄSBY SS |
2:40.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Ella Wahlman |
2003 |
LIDINGÖ SK |
2:41.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
414 |
6 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
TÄBY SIM |
2:42.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 7 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
1 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
TÄBY SIM |
2:37.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
DANDERYD |
2:37.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
3 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
TÄBY SIM |
2:36.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
4 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
DANDERYD |
2:36.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
5 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
NORRTÄLJE |
2:37.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
535 |
6 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
ÅKERSBERGA |
2:38.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 8 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
426 |
1 |
|
Emma Sommar |
2004 |
TÄBY SIM |
2:35.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
478 |
2 |
|
Hanna Sköld |
2005 |
VÄSBY SS |
2:35.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
530 |
3 |
|
Magda Westberg |
2005 |
ÅKERSBERGA |
2:34.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
422 |
4 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
TÄBY SIM |
2:35.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
468 |
5 |
|
Signe Lundh |
2005 |
VÄSBY SS |
2:35.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
484 |
6 |
|
Frida Steen |
2005 |
VÄSBY SS |
2:36.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 9 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
1 |
|
Rose Li |
2006 |
TÄBY SIM |
2:34.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
2 |
|
Maja Lingham |
2004 |
TÄBY SIM |
2:33.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
DANDERYD |
2:33.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
4 |
|
Nora Rönnbro |
2004 |
ÅKERSBERGA |
2:33.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
5 |
|
Lovisa Klingberg |
2004 |
LIDINGÖ SK |
2:34.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
515 |
6 |
|
Matilda Wrenkler |
2001 |
ÅKERSBERGA |
2:34.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 10 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
1 |
|
Louise Franks |
2005 |
TÄBY SIM |
2:32.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
2 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
TÄBY SIM |
2:32.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
3 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
TUREBERG |
2:31.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
4 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
TÄBY SIM |
2:31.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
5 |
|
Nina Takolander |
2003 |
TÄBY SIM |
2:32.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
469 |
6 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
VÄSBY SS |
2:32.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 11 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
442 |
1 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
TÄBY SIM |
2:30.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
2 |
|
Johanna Torell |
2005 |
LIDINGÖ SK |
2:28.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
3 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
LIDINGÖ SK |
2:26.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
481 |
4 |
|
Linn Melander |
2005 |
VÄSBY SS |
2:27.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
LIDINGÖ SK |
2:29.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
482 |
6 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
VÄSBY SS |
2:31.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 12 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
1 |
|
Amanda Sandberg |
2003 |
TÄBY SIM |
2:23.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
2 |
|
Alice Lindgren |
2005 |
VÄSBY SS |
2:22.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
3 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
TUREBERG |
2:21.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
4 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
VÄSBY SS |
2:22.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
5 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
VÄSBY SS |
2:22.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
6 |
|
Rebecca Sandström |
2003 |
LIDINGÖ SK |
2:25.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 13 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
471 |
1 |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
VÄSBY SS |
2:21.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
2 |
|
Elin Bergman |
2003 |
VÄSBY SS |
2:19.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
3 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
VÄSBY SS |
2:14.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
470 |
4 |
|
Amanda Takala |
2004 |
VÄSBY SS |
2:15.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
5 |
|
Josefine Torell |
2002 |
LIDINGÖ SK |
2:20.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
6 |
|
Emilia Forsberg |
2003 |
TÄBY SIM |
2:21.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-01-26 08:13:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|