Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Stella Harpøth |
2006 |
0656AH |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
3:14.48 |
184 |
2 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
50m |
3:11.67 |
303 |
3 |
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
0686AB |
KØGE |
|
50m |
3:08.38 |
155 |
4 |
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
AGF |
|
50m |
3:08.18 |
152 |
5 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
S 68 |
|
50m |
3:08.33 |
210 |
6 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
0698AA |
A6 JGI |
|
50m |
3:10.81 |
119 |
7 |
Laika Usinger |
2006 |
0636AV |
VEST |
|
50m |
3:13.72 |
14 |
8 |
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
AALBORG |
|
50m |
3:14.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
411 |
1 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
50m |
3:07.41 |
371 |
2 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:06.96 |
358 |
3 |
Julie Kvolbæk Hedegaard |
2006 |
0658AV |
HOBRO |
|
50m |
3:06.30 |
431 |
4 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
3:05.82 |
311 |
5 |
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
KOLDING |
|
50m |
3:06.15 |
115 |
6 |
Mille Holmberg |
2006 |
0654AH |
VEJLE |
|
50m |
3:06.32 |
59 |
7 |
Malene Dithmar |
2006 |
0634AN |
GREVE |
|
50m |
3:07.25 |
227 |
8 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
50m |
3:07.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
50m |
3:05.24 |
559 |
2 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
VEST |
|
50m |
3:05.00 |
13 |
3 |
Line Gjelstrup |
2006 |
0658AC |
AALBORG |
|
50m |
3:04.28 |
374 |
4 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
HERLEV |
|
50m |
3:03.98 |
106 |
5 |
Maria Lysgaard |
2006 |
0682AC |
LYSENG |
|
50m |
3:04.24 |
304 |
6 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
0652AI |
KØGE |
|
50m |
3:04.63 |
157 |
7 |
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
AGF |
|
50m |
3:05.09 |
462 |
8 |
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
0638AH |
ESBJERG |
|
50m |
3:05.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Jaqueline Haack |
2006 |
0672AN |
SOLRØD |
|
50m |
3:03.61 |
384 |
2 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
50m |
3:02.90 |
420 |
3 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
50m |
3:02.21 |
539 |
4 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
50m |
3:01.67 |
287 |
5 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
50m |
3:01.98 |
415 |
6 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
50m |
3:02.29 |
339 |
7 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:03.41 |
134 |
8 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
0632AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
3:03.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
538 |
1 |
Alberte Crone Larsen |
2006 |
0682AK |
TUNE |
|
50m |
3:00.24 |
348 |
2 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:57.83 |
541 |
3 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
50m |
2:53.97 |
216 |
4 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
A6 SLANGE |
|
50m |
2:46.55 |
254 |
5 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
50m |
2:51.50 |
294 |
6 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:57.19 |
88 |
7 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
50m |
2:58.37 |
225 |
8 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
SOLRØD |
|
50m |
3:00.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
560 |
1 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
50m |
2:59.37 |
162 |
2 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:57.80 |
279 |
3 |
Olivia Hemmeløff |
2006 |
0648AK |
RINGE |
|
50m |
2:53.12 |
266 |
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
50m |
2:45.40 |
217 |
5 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
A6 SLANGE |
|
50m |
2:49.96 |
461 |
6 |
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
0652AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:56.40 |
503 |
7 |
Amalie Backhausen |
2006 |
0676AL |
KVIK |
|
50m |
2:58.32 |
443 |
8 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
3:00.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
409 |
1 |
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
0686AJ |
GREVE |
|
50m |
2:58.94 |
87 |
2 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
50m |
2:57.37 |
556 |
3 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
VEST |
|
50m |
2:52.78 |
25 |
4 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
AALBORG |
|
50m |
2:42.16 |
296 |
5 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:47.67 |
347 |
6 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:54.88 |
550 |
7 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
VEJLE |
|
50m |
2:57.92 |
168 |
8 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
KØGE |
|
50m |
3:00.79 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|