Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:56 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
128 |
2 |
Signe Schnabelrauch |
2006 |
0606AP |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:12.75 |
12 |
3 |
Alma Bach Larsen |
2006 |
0674AR |
AALBORG |
|
50m |
1:11.90 |
127 |
4 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:11.13 |
203 |
5 |
Olivia Mørch |
2006 |
0688AO |
VIBORG |
|
50m |
1:11.57 |
168 |
6 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
KØGE |
|
50m |
1:12.14 |
88 |
7 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
50m |
1:13.60 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:10.88 |
60 |
2 |
Mathilde Willumsen |
2006 |
0634AI |
GREVE |
|
50m |
1:09.86 |
210 |
3 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
0698AA |
A6 JGI |
|
50m |
1:09.36 |
123 |
4 |
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
0662AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:08.76 |
120 |
5 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
0626AD |
VEST |
|
50m |
1:09.08 |
138 |
6 |
Sarah Højlund |
2006 |
0684AH |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:09.64 |
84 |
7 |
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
0676AO |
SK-SYD |
|
50m |
1:10.76 |
71 |
8 |
Silje Lyse Legaard |
2006 |
0638AD |
HILLERØD |
|
50m |
1:11.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
522 |
1 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
50m |
1:07.85 |
493 |
2 |
Lara Smerdal |
2006 |
0628AI |
KVIK |
|
50m |
1:07.73 |
70 |
3 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
0648AG |
HILLERØD |
|
50m |
1:07.64 |
419 |
4 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.34 |
226 |
5 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
0694AI |
SOLRØD |
|
50m |
1:07.46 |
75 |
6 |
Maica Jensen |
2006 |
0612AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:07.64 |
506 |
7 |
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
KVIK |
|
50m |
1:07.78 |
156 |
8 |
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
AGF |
|
50m |
1:07.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
304 |
1 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
0652AI |
KØGE |
|
50m |
1:07.27 |
470 |
2 |
Katrine Hansen |
2006 |
0686AS |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:07.18 |
491 |
3 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSØR |
|
50m |
1:07.03 |
400 |
4 |
Anne Stamholt |
2006 |
0652AM |
HADERSLEV |
|
50m |
1:06.90 |
441 |
5 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.94 |
372 |
6 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:07.15 |
183 |
7 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
0626AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.25 |
503 |
8 |
Amalie Backhausen |
2006 |
0676AL |
KVIK |
|
50m |
1:07.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
61 |
1 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
HADERSLEV |
|
50m |
1:06.68 |
602 |
2 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.98 |
266 |
3 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
50m |
1:03.75 |
343 |
4 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:02.25 |
253 |
5 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:03.51 |
305 |
6 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
0616AE |
KØGE |
|
50m |
1:04.86 |
418 |
7 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.51 |
313 |
8 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
0692AD |
IKAST |
|
50m |
1:06.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
H2Odense |
|
50m |
1:06.62 |
252 |
2 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:05.41 |
208 |
3 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
A6 JGI |
|
50m |
1:03.66 |
405 |
4 |
Julie Liv Madsen |
2006 |
0682AB |
GREVE |
|
50m |
1:01.97 |
296 |
5 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.10 |
446 |
6 |
Liva la Cour |
2006 |
0642AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.69 |
278 |
7 |
Christine Mols |
2006 |
0692AO |
RINGE |
|
50m |
1:06.13 |
362 |
8 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
HEI |
|
50m |
1:06.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
0678AQ |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:06.53 |
473 |
2 |
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:05.18 |
216 |
3 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
A6 SLANGE |
|
50m |
1:03.58 |
342 |
4 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.72 |
581 |
5 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
H2Odense |
|
50m |
1:03.03 |
345 |
6 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.10 |
504 |
7 |
Molly Namensen |
2006 |
0684AJ |
KVIK |
|
50m |
1:06.00 |
408 |
8 |
Sabrina Meldgaard Pejø |
2006 |
0626AJ |
GREVE |
|
50m |
1:06.69 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:56 |
|