Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
Frederik Sandbjerg |
2004 |
0477AL |
SØLLERØD |
|
50m |
2:40.89 |
99 |
4 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:37.74 |
90 |
5 |
August K Madsen |
2004 |
0481AC |
NAKSKOV |
|
50m |
2:38.66 |
50 |
6 |
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
0445AP |
BSK08 |
|
50m |
2:47.03 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Kasper Henriksen |
2004 |
0441AM |
VIBORG |
|
50m |
2:36.58 |
104 |
2 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
50m |
2:35.38 |
174 |
3 |
Mikkel Nielsen |
2004 |
0403AC |
HOLBÆK |
|
50m |
2:35.31 |
195 |
4 |
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
ESBJERG |
|
50m |
2:34.07 |
131 |
5 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:34.80 |
164 |
6 |
Mads Himmelstrup Andersen |
2004 |
0495AG |
RINGE |
|
50m |
2:35.33 |
11 |
7 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
0435AJ |
AALBORG |
|
50m |
2:35.78 |
117 |
8 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
VEJLE |
|
50m |
2:36.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:32.94 |
389 |
2 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
2:28.59 |
259 |
3 |
William Studsgaard |
2004 |
0433AK |
RØNNE |
|
50m |
2:27.99 |
300 |
4 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:27.21 |
579 |
5 |
Christoffer R.s. Pedersen |
2004 |
0405AA |
H2Odense |
|
50m |
2:27.31 |
458 |
6 |
Mathias Marbæk Nielsen |
2004 |
0435AE |
ESBJERG |
|
50m |
2:28.12 |
103 |
7 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
50m |
2:32.46 |
95 |
8 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
50m |
2:33.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
50m |
2:27.02 |
518 |
2 |
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
0411AQ |
SK-SYD |
|
50m |
2:26.98 |
207 |
3 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
A6 JGI |
|
50m |
2:26.78 |
221 |
4 |
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
PINGVINEN |
|
50m |
2:26.27 |
401 |
5 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
0441AC |
GREVE |
|
50m |
2:26.37 |
335 |
6 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:26.93 |
514 |
7 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
50m |
2:27.01 |
22 |
8 |
Casper Johannesen |
2004 |
0429AH |
AALBORG |
|
50m |
2:27.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:26.02 |
20 |
2 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
0421AL |
AALBORG |
|
50m |
2:24.43 |
549 |
3 |
Mads Iversen |
2004 |
0491AG |
VEJLE |
|
50m |
2:21.07 |
459 |
4 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
ESBJERG |
|
50m |
2:16.33 |
576 |
5 |
Mads Juul Henriksen |
2004 |
0465AA |
H2Odense |
|
50m |
2:18.32 |
283 |
6 |
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
0415AF |
NYBORG |
|
50m |
2:22.56 |
524 |
7 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
50m |
2:25.31 |
603 |
8 |
Karsten Olsen |
2004 |
0411AR |
A6 LAKSEN |
|
50m |
2:26.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
543 |
1 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
50m |
2:26.00 |
469 |
2 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
DRAGSHOLM |
|
50m |
2:23.22 |
333 |
3 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:20.75 |
329 |
4 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:15.43 |
575 |
5 |
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:18.24 |
315 |
6 |
Rasmus Håkonsson |
2004 |
0449AH |
IKAST |
|
50m |
2:21.93 |
555 |
7 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
50m |
2:25.16 |
7 |
8 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
50m |
2:26.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
527 |
1 |
Asger Mathiasen |
2004 |
0427AI |
THISTED |
|
50m |
2:26.00 |
495 |
2 |
Oscar Kroos |
2004 |
0459AF |
KVIK |
|
50m |
2:22.72 |
444 |
3 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:20.65 |
67 |
4 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
50m |
2:14.29 |
565 |
5 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
VIBORG |
|
50m |
2:16.79 |
416 |
6 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:21.61 |
494 |
7 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
0433AB |
KVIK |
|
50m |
2:24.71 |
29 |
8 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
0465AJ |
AALBORG |
|
50m |
2:26.13 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|