Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
29 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringssted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 17:54 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
3 |
Oliver Lassen |
2005 |
0571AF |
BIRKERØD |
|
25m |
|
108 |
4 |
Sylvester Wichmann Meisner |
2005 |
0567AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:30.78 |
171 |
5 |
Mathias Bæklund Thygesen |
2005 |
0507AO |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:40.02 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
42 |
1 |
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
0595AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:27.94 |
236 |
2 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
0539AF |
KVIK |
|
25m |
1:25.28 |
174 |
3 |
Konrad Clausen |
2005 |
0547AF |
KORSØR |
|
25m |
1:23.99 |
175 |
4 |
Christian Søe Jepsen |
2005 |
0553AF |
KORSØR |
|
25m |
1:19.21 |
103 |
5 |
August Høy |
2005 |
0539AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:21.08 |
132 |
6 |
Mattias Sand Nielsen |
2005 |
0541AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.17 |
72 |
7 |
Stefan Helding Danielsen |
2005 |
0511AC |
KØGE |
|
25m |
1:26.76 |
249 |
8 |
Mads Sørensen |
2005 |
0585AB |
KVIK |
|
25m |
1:30.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.52 |
12 |
2 |
Andreas M Nielsen |
2005 |
0505AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:17.84 |
46 |
3 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:16.51 |
183 |
4 |
Alexander Halken |
2005 |
0583AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:15.25 |
144 |
5 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.54 |
35 |
6 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.34 |
122 |
7 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.07 |
211 |
8 |
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
FR.SUND |
|
25m |
1:18.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.27 |
225 |
2 |
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:13.85 |
166 |
3 |
Calvin Konge Neess |
2005 |
0525AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:13.17 |
91 |
4 |
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.87 |
198 |
5 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:13.17 |
75 |
6 |
Illia Bulba |
2005 |
0583AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:13.53 |
41 |
7 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:13.89 |
134 |
8 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Theodor Møller |
2005 |
0533AA |
VEST |
|
25m |
1:11.41 |
54 |
2 |
Malthe Foged |
2005 |
0587AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.97 |
221 |
3 |
Morten Lindblom Andersen |
2005 |
0563AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:10.35 |
173 |
4 |
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
0549AB |
KORSØR |
|
25m |
1:10.13 |
248 |
5 |
Lucas Svej |
2005 |
0595AN |
KVIK |
|
25m |
1:10.24 |
139 |
6 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.96 |
181 |
7 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
25m |
1:11.31 |
143 |
8 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.35 |
137 |
2 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.15 |
140 |
3 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.63 |
216 |
4 |
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
0589AB |
HERLEV |
|
25m |
1:08.08 |
148 |
5 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.47 |
223 |
6 |
Louie Uldall |
2005 |
0537AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:08.92 |
26 |
7 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:09.32 |
34 |
8 |
Magnus Løfquist |
2005 |
0513AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
214 |
1 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
25m |
1:07.69 |
43 |
2 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:06.11 |
39 |
3 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
0541AD |
ROSKILDE |
|
25m |
1:02.14 |
271 |
4 |
Valdemar Menck Nielsen |
2005 |
0577AC |
HELSINGØR |
|
25m |
58.50 |
11 |
5 |
Julius Svarrer |
2005 |
0507AH |
SLANGERUP |
|
25m |
1:01.79 |
188 |
6 |
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
0545AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:04.69 |
141 |
7 |
William Bogø Andersen |
2005 |
0559AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.19 |
268 |
8 |
Anders Thøgersen |
2005 |
0527AE |
GSK |
|
25m |
1:07.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 marts 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:36 |
|