Program för Höstsimiaden 2018, Åkersberga
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 - Tävlingsstart kl 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Höstsimiaden 2018, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund, Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 2 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 10 år
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1083 |
1 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1755 |
2 |
|
Nina Wang |
2008 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1643 |
3 |
|
Molly Söderman |
2008 |
TUREBERG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1759 |
4 |
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1848 |
5 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1901 |
6 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 10 år |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1830 |
1 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
VÄSBY SS |
53.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1751 |
2 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
TÄBY SIM |
51.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1651 |
3 |
|
Elvira Wänman |
2008 |
TUREBERG |
51.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1752 |
4 |
|
Ester von Goës |
2008 |
TÄBY SIM |
51.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1030 |
5 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
SKURU IK |
52.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1067 |
6 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 10 år |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1655 |
1 |
|
Agnes Nyqvist |
2008 |
TUREBERG |
50.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1754 |
2 |
|
Nina Zhang |
2008 |
TÄBY SIM |
50.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1750 |
3 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
TÄBY SIM |
49.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1757 |
4 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
TÄBY SIM |
50.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1743 |
5 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
TÄBY SIM |
50.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1739 |
6 |
|
Alva Björk |
2008 |
TÄBY SIM |
51.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 10 år |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1740 |
1 |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
TÄBY SIM |
47.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1891 |
2 |
|
Moa Eiving |
2008 |
ÅKERSBERGA |
46.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1076 |
3 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
DANDERYD |
45.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1029 |
4 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
SKURU IK |
46.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1079 |
5 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
DANDERYD |
46.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1742 |
6 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
TÄBY SIM |
48.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 10 år |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1028 |
1 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
SKURU IK |
45.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1629 |
2 |
|
Emma Arnö |
2008 |
TUREBERG |
42.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1713 |
3 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
TÄBY SIM |
36.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1825 |
4 |
|
Saga Johansson |
2008 |
VÄSBY SS |
42.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1047 |
5 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
TÄBY SIM |
44.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1631 |
6 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
TUREBERG |
45.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 09:27:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|