Program for Sollentuna simfestival 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Lördag 16/2 Insim 08.00 Start 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Ryggsim Damer ABCD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
80 |
|
Olivia Stille |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AJ7600 |
25m |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
2 |
79 |
|
Astrid Eriksson |
Turebergs Simklubb |
2001 |
AD1201 |
25m |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
3 |
84 |
|
Julia Häglund |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI1403 |
25m |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
4 |
83 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
25m |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
5 |
152 |
|
Alice Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AK3405 |
25m |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
6 |
93 |
|
Selma Holmer |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AM6204 |
25m |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
7 |
20 |
|
Linnea Sjöström |
Norrtälje Simklubb |
2005 |
BO9805 |
25m |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
8 |
89 |
|
Cornelia Ericsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AT0603 |
25m |
1:13.16 |
|
|
|
|
|
9 |
251 |
|
Fanny Ek |
Ålands Simförening |
1999 |
99A442 |
25m |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
10 |
166 |
|
Elsa Svahn |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AG9607 |
25m |
1:13.55 |
|
|
|
|
|
11 |
202 |
|
Hannah Berndtson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1996 |
BI9696 |
25m |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
12 |
164 |
|
Elsa Brandt |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AP5806 |
25m |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
13 |
138 |
|
Celina Åström |
Upplands-Bro Simsällskap |
2000 |
AK9200 |
25m |
1:15.42 |
|
|
|
|
|
14 |
91 |
|
Sara Arnö |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AA1208 |
25m |
1:16.16 |
|
|
|
|
|
15 |
157 |
|
Milla Wahlund |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AG0206 |
25m |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
16 |
158 |
|
Hanna Melander |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AB9807 |
25m |
1:17.83 |
|
|
|
|
|
17 |
103 |
|
Johanna Klingenstierna |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AS1405 |
25m |
1:18.81 |
|
|
|
|
|
18 |
161 |
|
Clara Sundgren |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AT0805 |
25m |
1:19.44 |
|
|
|
|
|
19 |
40 |
|
Johanna Claesson |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AY2406 |
25m |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
20 |
96 |
|
Ebbalisa Lidgren |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AH9405 |
25m |
1:20.75 |
|
|
|
|
|
21 |
184 |
|
Ella Renholm |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AY2206 |
25m |
1:21.08 |
|
|
|
|
|
22 |
41 |
|
Carla Rollvén |
Spårvägen Simförening |
2006 |
BA4406 |
25m |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
23 |
165 |
|
Alexandra Ward |
Väsby Simsällskap |
2005 |
BD7605 |
25m |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
24 |
256 |
|
Céline Flöjt |
Ålands Simförening |
2005 |
05A453 |
25m |
1:23.53 |
|
|
|
|
|
25 |
42 |
|
Frida Loqvist |
Spårvägen Simförening |
2006 |
BB6806 |
25m |
1:23.82 |
|
|
|
|
|
26 |
28 |
|
Ella Holmberg |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AK7406 |
25m |
1:24.43 |
|
|
|
|
|
27 |
101 |
|
Julia Liu |
Turebergs Simklubb |
2004 |
BG6204 |
25m |
1:24.69 |
|
|
|
|
|
28 |
153 |
|
Tindra Funke |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AC3606 |
25m |
1:24.94 |
|
|
|
|
|
29 |
29 |
|
Wilma Groth |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AV2605 |
25m |
1:25.28 |
|
|
|
|
|
30 |
66 |
|
Natalie Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BV5205 |
25m |
1:25.38 |
|
|
|
|
|
31 |
185 |
|
Vera Wijk |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AY4206 |
25m |
1:25.65 |
|
|
|
|
|
32 |
234 |
|
Maja Dunder |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
BS5805 |
25m |
1:26.05 |
|
|
|
|
|
33 |
173 |
|
Cecilia Eklund |
Väsby Simsällskap |
2005 |
BF0205 |
25m |
1:26.07 |
|
|
|
|
|
34 |
36 |
|
Stella Egmar |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AW9806 |
25m |
1:26.12 |
|
|
|
|
|
35 |
167 |
|
Isabelle Skytt |
Väsby Simsällskap |
2005 |
BE4205 |
25m |
1:26.30 |
|
|
|
|
|
36 |
25 |
|
Jennifer Geaney |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AS9805 |
25m |
1:27.05 |
|
|
|
|
|
37 |
22 |
|
Alexandra Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2002 |
BM8602 |
25m |
1:27.28 |
|
|
|
|
|
38 |
169 |
|
Hanna Areblad |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AH6607 |
25m |
1:27.73 |
|
|
|
|
|
39 |
24 |
|
Lola Hjort Mowitz |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AI8406 |
25m |
1:27.77 |
|
|
|
|
|
40 |
116 |
|
Ebba Näsvall |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AW7406 |
25m |
1:27.89 |
|
|
|
|
|
41 |
69 |
|
Tilja Stålnacke |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
BW4205 |
25m |
1:28.28 |
|
|
|
|
|
42 |
30 |
|
Agnes Thunberg |
Spårvägen Simförening |
2007 |
AD8807 |
25m |
1:29.25 |
|
|
|
|
|
43 |
109 |
|
Ida Söderlund |
Turebergs Simklubb |
2006 |
AQ2406 |
25m |
1:29.55 |
|
|
|
|
|
44 |
247 |
|
Moa Karlsson |
Hellas Simklubb |
2005 |
BE8205 |
25m |
1:30.15 |
|
|
|
|
|
45 |
162 |
|
Elise Klingh |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AT7605 |
25m |
1:30.35 |
|
|
|
|
|
46 |
97 |
|
Ella Faleij |
Turebergs Simklubb |
2003 |
BI0403 |
25m |
1:30.44 |
|
|
|
|
|
47 |
189 |
|
Saga Johansson |
Väsby Simsällskap |
2008 |
AH7208 |
25m |
1:31.37 |
|
|
|
|
|
48 |
33 |
|
Karolina Nivenius |
Spårvägen Simförening |
2005 |
BC8405 |
25m |
1:32.28 |
|
|
|
|
|
49 |
146 |
|
Linnea Malm |
Upplands-Bro Simsällskap |
2005 |
AS2405 |
25m |
1:32.29 |
|
|
|
|
|
50 |
265 |
|
Milana Gheorghiu |
Turebergs Simklubb |
2005 |
BC9805 |
25m |
1:33.76 |
EFT |
|
51 |
125 |
|
Isa Andersson |
Turebergs Simklubb |
2006 |
BD9606 |
25m |
1:34.72 |
|
|
|
|
|
52 |
122 |
|
Fernanda Vasquez |
Turebergs Simklubb |
2007 |
AO5807 |
25m |
1:36.01 |
|
|
|
|
|
53 |
5 |
|
Clara Liljeberg |
Lidingö Simklubb |
2005 |
BB8205 |
25m |
1:38.55 |
|
|
|
|
|
54 |
186 |
|
Mila Ekfeldt |
Väsby Simsällskap |
2006 |
BC2406 |
25m |
1:39.67 |
|
|
|
|
|
55 |
219 |
|
Olivia Nietzsche |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BI2806 |
25m |
1:39.90 |
|
|
|
|
|
56 |
181 |
|
Rebecka Rang |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AU4806 |
25m |
1:41.58 |
|
|
|
|
|
57 |
232 |
|
Felicia Wadell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BN5206 |
25m |
1:43.47 |
|
|
|
|
|
58 |
110 |
|
Isabell Andersson |
Turebergs Simklubb |
2007 |
AG3407 |
25m |
1:44.75 |
|
|
|
|
|
59 |
218 |
|
Anna Gomez |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AW0807 |
25m |
1:47.02 |
|
|
|
|
|
60 |
183 |
|
Felicia Engberg |
Väsby Simsällskap |
2005 |
BI7205 |
25m |
1:47.03 |
|
|
|
|
|
61 |
126 |
|
Edith Forsell |
Turebergs Simklubb |
2007 |
AR3407 |
25m |
1:48.83 |
|
|
|
|
|
62 |
12 |
|
Ida Herold |
Lidingö Simklubb |
2005 |
BU8405 |
25m |
1:51.52 |
|
|
|
|
|
63 |
124 |
|
Ebba Pihl |
Turebergs Simklubb |
2005 |
BM4405 |
25m |
1:52.09 |
|
|
|
|
|
64 |
129 |
|
Tina Najafzadeh |
Turebergs Simklubb |
2006 |
BI3406 |
25m |
1:57.30 |
|
|
|
|
|
65 |
3 |
|
Alice Fahlén |
Lidingö Simklubb |
2003 |
BQ0203 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
135 |
|
Elvira Wänman |
Turebergs Simklubb |
2008 |
AN3608 |
25m |
|
EFT |
|
|
|
|
67 |
149 |
|
Ebba Fors |
Upplands-Bro Simsällskap |
2006 |
BI7806 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
269 |
|
Emily Yao |
Lidingö Simklubb |
2005 |
BW2005 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
229 |
|
Nellie Edström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2008 |
AO9608 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
223 |
|
Frida Berglund |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2006 |
BN2206 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
214 |
|
Asta Revsäter |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AP4607 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
127 |
|
Moa Larsson |
Turebergs Simklubb |
2007 |
AR0407 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
121 |
|
Joanna Terander |
Turebergs Simklubb |
2007 |
AO9607 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
241 |
|
Ella Lynch |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
BG8207 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
231 |
|
Isabelle Kashani |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2009 |
AE9809 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
115 |
|
Emma Arnö |
Turebergs Simklubb |
2008 |
AB6608 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
77 |
117 |
|
Rebecka Åshuvud |
Turebergs Simklubb |
2003 |
BZ1403 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
141 |
|
Elsa Kjellström |
Upplands-Bro Simsällskap |
2006 |
AA1406 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
119 |
|
Emelie Araya Pimentel |
Turebergs Simklubb |
2005 |
BL9805 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-15 12:55:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Turebergs Simklubb |
|
|
|
|