Startliste for Sydbank Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 37
|
Stævne navn |
Sydbank Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
13 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|
|
Arrangør |
NIF Svøm |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 37, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 13:56 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
195 |
2 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
20 |
3 |
Milla Kragsskjold |
2010 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
37 |
4 |
Maja Lund Nielsen |
2010 |
1026AC |
NÆSTVED |
|
25m |
|
21 |
5 |
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
NÆSTVED |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
NÆSTVED |
|
25m |
3:34.58 |
9 |
2 |
Martine Foged |
2009 |
0994AE |
NÆSTVED |
|
25m |
3:26.74 |
13 |
3 |
Selma Ganci Frederiksen |
2008 |
0824AA |
NÆSTVED |
|
25m |
3:17.53 |
115 |
4 |
Camilla Hansen |
1997 |
9784BC |
KORSØR |
|
50m |
3:26.53 |
218 |
5 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
NAKSKOV |
|
50m |
3:26.95 |
187 |
6 |
Sigrún Birgisdottir |
2007 |
0712AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:44.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Regina Sander-Bjerge |
2006 |
0654AQ |
SK-SYD |
|
25m |
3:15.90 |
16 |
2 |
Merle Holmgaard |
2005 |
0538AO |
NÆSTVED |
|
25m |
3:08.45 |
91 |
3 |
Natalie Dang N. Larsen |
2006 |
0696AM |
VORDINGB |
|
25m |
3:04.08 |
203 |
4 |
Victoria Petersen |
2008 |
0854AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:08.36 |
130 |
5 |
Astamaja Rought |
2006 |
0682AJ |
KORSØR |
|
25m |
3:13.15 |
202 |
6 |
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:16.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Signe Hofmann Petersen |
2006 |
0612AU |
NAKSKOV |
|
25m |
3:01.38 |
5 |
2 |
Merle Dahlmann |
2007 |
0742AP |
NÆSTVED |
|
25m |
3:01.03 |
146 |
3 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:00.64 |
120 |
4 |
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
0638AP |
KORSØR |
|
25m |
3:00.67 |
24 |
5 |
Kamilla Lindemann |
2007 |
0758AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
3:01.06 |
34 |
6 |
Asta Lund Nielsen |
2008 |
0836AF |
NÆSTVED |
|
25m |
3:03.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
2:59.04 |
196 |
2 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:57.80 |
121 |
3 |
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
KORSØR |
|
25m |
2:54.58 |
135 |
4 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:54.90 |
67 |
5 |
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:58.63 |
87 |
6 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
0666AQ |
VORDINGB |
|
25m |
2:59.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:50.09 |
26 |
2 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
25m |
2:43.56 |
32 |
3 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
2:41.58 |
219 |
4 |
Malou Hansen |
2004 |
0454AM |
NAKSKOV |
|
25m |
2:42.94 |
11 |
5 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
2:50.00 |
27 |
6 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
50m |
2:53.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
25m |
2:37.21 |
210 |
2 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:36.15 |
53 |
3 |
Katrine Hansen |
2006 |
0686AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:31.77 |
52 |
4 |
Sille Bachmann |
2004 |
0424AX |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:32.90 |
161 |
5 |
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
0676AO |
SK-SYD |
|
25m |
2:37.06 |
183 |
6 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:40.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Isabella Hejlesen |
2004 |
0428AW |
KORSØR |
|
25m |
2:28.81 |
189 |
2 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:26.48 |
160 |
3 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
25m |
2:24.63 |
59 |
4 |
Kamille Lundberg |
2003 |
0328BB |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:26.05 |
35 |
5 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
2:28.20 |
168 |
6 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
0488AV |
SK-SYD |
|
25m |
2:29.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
2:22.18 |
237 |
2 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
25m |
2:20.91 |
7 |
3 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
2:15.54 |
236 |
4 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
25m |
2:16.22 |
213 |
5 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
25m |
2:21.40 |
145 |
6 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:23.47 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
13 januar 2019 |
Licens til Næstved IF |
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|