Ohjelma Saltis-Cup 2018
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Saltis Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
04 november 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Saltsjöbaden |
|
Utskriftstid |
08:18 |
|
|
Arrangör |
Saltsjöbadens IF Simning |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2018 |
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
126 |
2 |
Kristian Kasper |
2007 |
AQ7107 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
231 |
3 |
Vincent Vitas |
2008 |
AL6308 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
388 |
4 |
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
AE6509 |
SKURU IK |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
113 |
1 |
Ludwig Höijer |
2006 |
AR6506 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
287 |
2 |
Isak Silebäck |
2007 |
AL1707 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
|
280 |
3 |
Axel Lund |
2006 |
|
TYRESÖ SS |
|
25m |
|
232 |
4 |
Oskar Joona |
2008 |
AL0308 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
237 |
5 |
Philip Stasiak |
2010 |
AC3510 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
352 |
1 |
Mete Ahmet Arslan |
2007 |
AL7907 |
SPIF SF |
|
25m |
58.65 |
342 |
2 |
Arvid Elfwing |
2006 |
AO7906 |
SPIF SF |
|
50m |
55.72 |
359 |
3 |
Alexander Biglert |
2007 |
AR2507 |
SPIF SF |
|
25m |
54.63 |
7 |
4 |
Oliver Timm |
2006 |
AE0706 |
SALTSJÖB |
|
25m |
54.70 |
17 |
5 |
Wilhelm Dahlen |
2008 |
AI3708 |
SALTSJÖB |
|
25m |
55.89 |
23 |
6 |
Daniel Kursitis Kuzyaev |
2009 |
AE3509 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:04.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
228 |
1 |
Eric Söderlund |
2010 |
AB1710 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
53.83 |
15 |
2 |
Douglas Styffe |
2007 |
AL8507 |
SALTSJÖB |
|
25m |
52.99 |
351 |
3 |
Frank Floren |
2007 |
AM5107 |
SPIF SF |
|
25m |
52.26 |
158 |
4 |
Rasmus Bäck |
2009 |
AB4709 |
SKK |
|
25m |
52.32 |
162 |
5 |
Ludvig Axegård |
2008 |
AI1108 |
SKK |
|
25m |
53.51 |
101 |
6 |
Vilgot Blanck |
2007 |
AF1307 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
54.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
81 |
1 |
Albert Sharpe |
2008 |
AL4308 |
SKURU IK |
|
25m |
51.18 |
9 |
2 |
Ivan Hvenmark |
2006 |
AI4706 |
SALTSJÖB |
|
25m |
50.68 |
114 |
3 |
Japheth Shewa |
2007 |
AL1507 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
50.16 |
267 |
4 |
Olof Westas |
2007 |
AL3907 |
TUREBERG |
|
25m |
50.22 |
290 |
5 |
Lucas Samuelsson |
2006 |
AU3106 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
50.76 |
221 |
6 |
Simon Hamzehnejad |
2009 |
AD7109 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
51.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
151 |
1 |
Neil Daimay |
2007 |
AF9107 |
SKK |
|
25m |
49.05 |
111 |
2 |
Hugo Östling |
2007 |
AK8107 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
47.54 |
108 |
3 |
Wilmer Riisgaard |
2006 |
AR1506 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
46.83 |
110 |
4 |
Oliver Sörman |
2007 |
AK1107 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
47.34 |
363 |
5 |
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
AA9709 |
SALTSJÖB |
|
25m |
47.99 |
215 |
6 |
Viggo Hanikat |
2009 |
AD4109 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
50.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
203 |
1 |
Tommy Ritmberg |
2007 |
AG6307 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
46.57 |
115 |
2 |
Otto von Arronet |
2009 |
AC5509 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
46.27 |
166 |
3 |
Lucas Bouchet |
2009 |
AD6709 |
SKK |
|
25m |
45.98 |
150 |
4 |
Albin Löfqvist |
2006 |
AM3706 |
SKK |
|
25m |
45.99 |
344 |
5 |
Oliver Hagberg |
2006 |
AO9906 |
SPIF SF |
|
25m |
46.54 |
164 |
6 |
Alexander Bouchet |
2007 |
AO8707 |
SKK |
|
25m |
46.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
348 |
1 |
Daniel Rasool |
2007 |
AL9707 |
SPIF SF |
|
25m |
45.24 |
349 |
2 |
Gustav Stridh |
2008 |
AG5908 |
SPIF SF |
|
25m |
44.97 |
152 |
3 |
Anton Hagspiel |
2009 |
AA8309 |
SKK |
|
25m |
44.16 |
246 |
4 |
Axel Mickelsson |
2006 |
AC4506 |
TUREBERG |
|
25m |
44.91 |
339 |
5 |
Justin Åkesson |
2006 |
AJ6106 |
SPIF SF |
|
25m |
45.07 |
112 |
6 |
Vidar Karlström |
2007 |
AK7107 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
45.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
199 |
1 |
Niklas Nygren |
2006 |
AL1106 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
41.88 |
147 |
2 |
William Martin-Lamm |
2006 |
AJ5506 |
SKK |
|
25m |
40.91 |
141 |
3 |
Casper Drozdz |
2006 |
AG2306 |
SKK |
|
25m |
40.19 |
62 |
4 |
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
SKURU IK |
|
25m |
40.64 |
194 |
5 |
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
AC7707 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
41.58 |
265 |
6 |
Ted Körberg |
2008 |
AG5508 |
TUREBERG |
|
25m |
43.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
334 |
1 |
Rasmus Bäckman |
2006 |
AD4506 |
SPIF SF |
|
25m |
38.72 |
197 |
2 |
Gustav Storell |
2006 |
AL4106 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
37.08 |
249 |
3 |
Henrik Larsson |
2006 |
AF4106 |
TUREBERG |
|
25m |
34.65 |
149 |
4 |
William Hamilton |
2006 |
AM2706 |
SKK |
|
25m |
35.59 |
146 |
5 |
Samuel Flores |
2008 |
AA8908 |
SKK |
|
25m |
37.43 |
102 |
6 |
Brian Eriksson |
2007 |
AF1907 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
38.95 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening |
Utskriftstid |
08:18 |
|