2018-12-11   12:17:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Kuopion Syysuinnit 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  25 m  1:33.33  1:33.33   
Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  25 m  1:33.49  1:33.49   
Hirvelä Karoliina  2006  Plaani  06A037  50 m  1:35.66  1:35.66   
Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  50 m  1:38.61  1:38.61   
Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  25 m  1:42.04  1:42.04   
Istomina Emilia  2007  KuUS  07A616  50 m  1:42.72  1:42.72   
Burman Nicola  2008  JoUS  08A133  25 m  1:42.86  1:42.86   
Ikonen Viivi  2006  MiUS  06A907  25 m  1:42.87  1:42.87   
Kantanen Venla  2006  MiUS  06A674  25 m  1:46.22  1:46.22   
10  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  50 m  1:48.11  1:48.11   
11  Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  50 m  1:49.95  1:49.95   
12  Piirainen Senni  2007  JoUS  07A334  25 m  1:50.29  1:50.29   
13  Hallikainen Viivi  2006  KuUS  06A869  25 m  1:51.61  1:51.61   
14  Takkunen Jessica  2006  JoUS  06A653  25 m  1:53.32  1:53.32   
15  Ollikainen Lotta  2006  MiUS  06A599  25 m  1:54.06  1:54.06   
16  Tukiainen Milla  2007  JoUS  07A628  25 m  2:02.95  2:02.95   
17  Tissari Leena  2008  KuUS  08A345  25 m  2:04.52  2:04.52   
18  Sormunen Ilona  2007  JoUS  07A338  25 m  2:21.49  2:21.49   
19  Jaatinen Sara  2008  JoUS  08A144  25 m       
20  Vesala Aava-kaisla  2008  JoUS  08A161  25 m       
13 - 99 v 
Piirainen Sole  2002  SCV  02A509  25 m  1:18.17  1:18.17   
Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  1:23.34  1:23.34   
Venäläinen Veera  1995  JoUS  95A717  50 m  1:24.26  1:24.26   
Järvinen Saana  2003  Plaani  03A761  50 m  1:25.86  1:25.86   
Roiko-Jokela Niina  2001  SWIM  01A291  50 m  1:25.98  1:25.98   
Uusitalo Ella  2003  Plaani  03A145  25 m  1:28.85  1:28.85   
Nikulainen Nelli  2002  PieKu  02B158  25 m  1:30.54  1:30.54   
Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  50 m  1:32.35  1:32.35   
Toppinen Sanni  2005  KuUS  05A907  25 m  1:32.74  1:32.74   
10  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  1:33.70  1:33.70   
11  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  50 m  1:36.55  1:36.55   
12  Höfling Imke  1970  KuUS  70A116  50 m  2:01.20  2:01.20   
13  Pirhonen Moonica  2001  OU  01A964  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
2_S
Laji 2, 100m Rintauinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
Hämäläinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  25 m  1:16.53  1:16.53   
Saarinen Jesse  2006  JoUS  06A463  25 m  1:35.68  1:35.68   
Laine Luukas  2005  Plaani  05A025  50 m  1:36.01  1:36.01   
Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  50 m  1:36.91  1:36.91   
Rissanen Topi  2008  PieKu  08A233  50 m  1:44.48  1:44.48   
Cannizzaro Cristian  2007  KuUS  07A824  25 m  1:44.93  1:44.93   
Ranz Uuri  2006  KuUS  06A843  50 m  1:46.79  1:46.79   
Ristola Aleksi  2006  JoUS  06A479  25 m  1:48.08  1:48.08   
Salonen Onni  2005  SCV  05B094  25 m  1:51.16  1:51.16   
10  Juvonen Lauri  2007  KuUS  07A470  25 m  2:00.11  2:00.11   
11  Sivonen Veikka  2006  JoUS  06A478  50 m  2:18.79  2:18.79   
12  Khvorostov Mark  2007  JoUS  07A766  25 m       
14 - 99 v 
Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  50 m  1:04.91  1:04.91   
Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  25 m  1:06.97  1:06.97   
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  25 m  1:07.74  1:07.74   
Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  25 m  1:08.72  1:08.72   
Laine Niklas  2002  Plaani  02A111  50 m  1:13.17  1:13.17   
Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  1:20.63  1:20.63   
Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  1:22.32  1:22.32   
Vilén Veeti  2004  MiUS  04A930  25 m  1:27.50  1:27.50   
Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  1:29.68  1:29.68   
10  Korhonen Antti  2004  PieKu  04B026  50 m  1:43.34  1:43.34   
11  Eskelinen Sakari  2004  JoUS  04A830  25 m  1:47.48  1:47.48   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
3_S
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
10 v ja nuoremmat 
Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  50 m  36.82  36.82   
Levola Viiu  2008  TaTU  08A023  25 m  53.25  53.25   
Niidusaar Renata  2009  JoUS  09A116  50 m  53.69  53.69   
Määttä Ella  2008  JoUS  08A168  25 m  54.90  54.90   
Pölönen Oona  2009  JoUS  09A087  25 m       
Koskivirta Minni  2009  JoUS  09A174  25 m       
Karvinen Aino  2008  JoUS  08A291  25 m       
11 - 99 v 
Pentti Sonja  1999  Plaani  99A133  25 m  27.86  27.86   
Venäläinen Veera  1995  JoUS  95A717  50 m  29.35  29.35   
Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  50 m  30.13  30.13   
Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  50 m  30.74  30.74   
Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  50 m  31.09  31.09   
Piirainen Sole  2002  SCV  02A509  50 m  31.44  31.44   
Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  50 m  31.64  31.64   
Heräjärvi Vivian  2001  Plaani  01A352  25 m  31.87  31.87   
Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  25 m  32.54  32.54   
10  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  50 m  33.01  33.01   
11  Laakso Anni-maria  2003  Plaani  03A207  50 m  33.11  33.11   
12  Kankkunen Ella  2003  KuUS  03A693  50 m  33.70  33.70   
13  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  50 m  34.27  34.27   
14  Pyykönen Pinja  2002  JoUS  02A793  50 m  34.59  34.59   
15  Laakkonen Veera  2003  Plaani  03A241  25 m  35.20  35.20   
16  Kinnunen Minna  2003  JoUS  03A327  50 m  35.51  35.51   
17  Hjelt Ilona  2002  Plaani  02A375  25 m  35.64  35.64   
18  Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  50 m  36.25  36.25   
19  Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  25 m  36.39  36.39   
20  Forsell Jenny  2004  KuUS  04A799  50 m  36.69  36.69   
21  Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  25 m  37.05  37.05   
22  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  50 m  38.93  38.93   
23  Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  50 m  39.07  39.07   
24  Staufenbiel Senja  2001  SUS  01B381  50 m  39.11  39.11   
25  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m  39.16  39.16   
26  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  40.36  40.36   
27  Vepsäläinen Vilma  2006  KuUS  06A683  25 m  40.56  40.56   
28  Törhönen Minea  2007  KuUS  07A552  25 m  41.08  41.08   
29  Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  50 m  42.21  42.21   
30  Lätti Merete  2006  JoUS  06A125  25 m  42.42  42.42   
31  Saarelainen Vilma  2006  MiUS  06A916  25 m  42.90  42.90   
32  Kärnä Noora  2005  KuUS  05B026  25 m  43.00  43.00   
33  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  50 m  43.21  43.21   
34  Virekoski Saara  2004  VarU  04B263  25 m  43.46  43.46   
35  Viinisalo Iita  2007  JoUS  07A357  25 m  45.41  45.41   
36  Rastas Lotta  2004  VarU  04B021  50 m  45.96  45.96   
37  Komulainen Elsa  2005  KuUS  05A835  25 m  48.36  48.36   
38  Sonninen Emmi  2006  IU  06A877  25 m  50.34  50.34   
39  Mustonen Silja  2006  IU  06A928  25 m  52.34  52.34   
40  Ikonen Viivi  2006  MiUS  06A907  25 m       
41  Hämäläinen Iida  2003  SUS  03B123  25 m       
42  Lepistö Milla  2004  SUS  04B319  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
4_S
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
11 v ja nuoremmat 
Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  25 m  45.55  45.55   
Ketonen Aukusti  2007  MiUS  07A701  25 m  46.21  46.21   
Mononen Aapo  2007  JoUS  07A081  50 m  47.90  47.90   
Kerkkänen Nuutti  2007  JoUS  07A200  50 m  48.51  48.51   
Knuutila Miro  2008  ViesU  08A281  25 m  54.93  54.93   
Kellman Akseli  2007  MiUS  07A621  25 m       
12 - 99 v 
Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  50 m  27.78  27.78   
Nyberg Julius  2002  Plaani  02A459  50 m  30.49  30.49   
Paukkonen Julius  2002  KuUS  02A936  50 m  30.99  30.99   
Heikkinen Johannes  2001  JoUS  01A695  25 m  31.26  31.26   
Sidoroff Jeremia  2001  JoUS  01A832  25 m  31.94  31.94   
Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  32.57  32.57   
Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  50 m  32.59  32.59   
Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  25 m  32.69  32.69   
Paukkonen Joel  2004  KuUS  04A383  50 m  33.99  33.99   
10  Istomin Aleksandr  2004  KuUS  04A415  25 m  34.01  34.01   
11  Väyrynen Antti  1991  BraUi  91A013  25 m  34.51  34.51   
12  Nupponen Jasper  2004  KuUS  04A826  25 m  34.56  34.56   
13  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  37.19  37.19   
14  Vilén Veeti  2004  MiUS  04A930  50 m  37.30  37.30   
15  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  50 m  37.61  37.61   
16  Nissinen Vili  2004  VarU  04B066  50 m  40.93  40.93   
17  Ristola Aleksi  2006  JoUS  06A479  25 m       
18  Oksanen Jimi  2005  KuUS  05A911  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
5_S
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v ja nuoremmat 
Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  50 m  2:49.86  2:49.86   
Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  25 m  2:50.69  2:50.69   
Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  25 m  3:08.84  3:08.84   
Jumppanen Nelli  2006  JoUS  06A477  25 m  3:24.98  3:24.98   
Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  25 m  3:27.76  3:27.76   
Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  50 m  3:35.66  3:35.66   
Takkunen Jessica  2006  JoUS  06A653  25 m  3:47.13  3:47.13   
Väli-Tainio Nea-noora Hannele  2004  KuUS  04B148  25 m  3:55.84  3:55.84   
Soininen Sofia  2007  JoUS  07A313  25 m  3:58.16  3:58.16   
10  Hjelt Vilma  2004  PieKu  04B036  25 m       
11  Haaranen Sanni  2006  JoUS  06A922  25 m       
15 - 99 v 
Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  2:52.54  2:52.54   
Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  50 m  3:11.46  3:11.46   
Kettunen Nelli  2003  VarU  03B177  50 m  3:34.02  3:34.02   
Moilanen Erika  2002  VarU  02A821  25 m       
Hurskainen Miia  1992  KuUS  92A228  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
6_S
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
15 v ja nuoremmat 
Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  2:37.43  2:37.43   
Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  2:41.84  2:41.84   
Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  2:55.71  2:55.71   
Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  50 m  3:09.45  3:09.45   
Eskelinen Sakari  2004  JoUS  04A830  25 m  3:12.71  3:12.71   
Karttunen Aatos  2006  KuUS  06A806  25 m  3:23.02  3:23.02   
Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  50 m  3:29.17  3:29.17   
Kultala Janne  2005  KuUS  05A995  25 m       
Koppinen Antto  2006  JoUS  06A756  25 m       
16 - 99 v 
Hämäläinen Ville  2002  KuUS  02A842  25 m  2:28.66  2:28.66   
Leppänen Veeti  2002  JoUS  02A638  50 m  3:01.04  3:01.04   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
7_S
Laji 7, 50m Vapaauinti Masters N 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
25 v ja vanhemmat 
Heikkinen Maria  1983  BraUi  83A136  25 m  31.51  31.51   
Höfling Imke  1970  KuUS  70A116  25 m  35.18  35.18   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
8_S
Laji 8, 50m Vapaauinti Masters M 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
25 v ja vanhemmat 
Väyrynen Antti  1991  BraUi  91A013  25 m  29.93  29.93   
Kainulainen Juha  1954  KuUS  54A024  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
9_S
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  50 m  2:43.03  2:43.03   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
10_S
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  50 m  2:15.34  2:15.34   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  12 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  17:01 
 
11_S
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  50 m  1:10.80  1:10.80   
Vepsäläinen Vilma  2006  KuUS  06A683  50 m  1:11.34  1:11.34   
Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  50 m  1:11.50  1:11.50   
Jumppanen Nelli  2006  JoUS  06A477  25 m  1:14.35  1:14.35   
Lätti Merete  2006  JoUS  06A125  50 m  1:14.46  1:14.46   
Hirvelä Karoliina  2006  Plaani  06A037  50 m  1:15.71  1:15.71   
Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  50 m  1:15.79  1:15.79   
Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  50 m  1:16.90  1:16.90   
Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  50 m  1:18.08  1:18.08   
10  Viinisalo Iita  2007  JoUS  07A357  25 m  1:18.51  1:18.51   
11  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  50 m  1:18.54  1:18.54   
12  Törhönen Minea  2007  KuUS  07A552  50 m  1:18.58  1:18.58   
13  Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  50 m  1:18.63  1:18.63   
14  Kantanen Venla  2006  MiUS  06A674  25 m  1:18.67  1:18.67   
15  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  25 m  1:19.10  1:19.10   
16  Laakso Aada-julia  2007  Plaani  07A041  50 m  1:20.49  1:20.49   
17  Piirainen Senni  2007  JoUS  07A334  25 m  1:21.65  1:21.65   
18  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  50 m  1:22.73  1:22.73   
19  Istomina Emilia  2007  KuUS  07A616  50 m  1:23.97  1:23.97   
20  Hallikainen Viivi  2006  KuUS  06A869  25 m  1:26.17  1:26.17   
21  Pynnönen Siiri  2006  MiUS  06A914  25 m  1:26.93  1:26.93   
22  Jaatinen Sara  2008  JoUS  08A144  50 m  1:29.79  1:29.79   
23  Takkunen Jessica  2006  JoUS  06A653  25 m  1:30.57  1:30.57   
24  Soininen Sofia  2007  JoUS  07A313  25 m  1:30.73  1:30.73   
25  Pitkänen Iita  2006  MiUS  06A934  25 m  1:31.95  1:31.95   
26  Määttä Ella  2008  JoUS  08A168  50 m  1:36.53  1:36.53   
27  Vatanen Miina  2009  JoUS  09A120  25 m  1:37.50  1:37.50   
28  Koskivirta Minni  2009  JoUS  09A174  25 m  1:39.55  1:39.55   
29  Tissari Leena  2008  KuUS  08A345  50 m  1:40.66  1:40.66   
30  Pölönen Oona  2009  JoUS  09A087  50 m  1:40.70  1:40.70   
31  Levola Viiu  2008  TaTU  08A023  25 m  1:41.83  1:41.83   
32  Niidusaar Renata  2009  JoUS  09A116  25 m  1:46.55  1:46.55   
33  Vesala Aava-kaisla  2008  JoUS  08A161  25 m       
13 - 14 v 
Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  25 m  1:04.88  1:04.88   
Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  50 m  1:05.13  1:05.13   
Lyytinen Emmi  2004  KuUS  04A810  25 m  1:07.77  1:07.77   
Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  50 m  1:09.08  1:09.08   
Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  1:10.01  1:10.01   
Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  50 m  1:11.63  1:11.63   
Koski Noora  2005  VarU  05A822  25 m  1:12.48  1:12.48   
Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  1:13.00  1:13.00   
Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  25 m  1:14.80  1:14.80   
10  Suna Siiri  2005  VarU  05A950  50 m  1:16.25  1:16.25   
11  Toppinen Sanni  2005  KuUS  05A907  50 m  1:17.48  1:17.48   
12  Komulainen Elsa  2005  KuUS  05A835  25 m  1:18.43  1:18.43   
13  Pihlava Siiri  2004  SUS  04B241  25 m  1:20.21  1:20.21   
14  Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  50 m  1:24.45  1:24.45   
15  Kärnä Noora  2005  KuUS  05B026  50 m  1:25.57  1:25.57   
16  Virekoski Saara  2004  VarU  04B263  50 m  1:26.92  1:26.92   
17  Väli-Tainio Nea-noora Hannele  2004  KuUS  04B148  50 m  1:28.27  1:28.27   
15 - 99 v 
Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  50 m  1:01.73  1:01.73   
Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  25 m  1:02.13  1:02.13   
Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  50 m  1:02.57  1:02.57   
Heräjärvi Vivian  2001  Plaani  01A352  25 m  1:03.91  1:03.91   
Uusitalo Ella  2003  Plaani  03A145  25 m  1:04.15  1:04.15   
Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  25 m  1:05.14  1:05.14   
Hjelt Ilona  2002  Plaani  02A375  25 m  1:06.80  1:06.80   
Eiserbeck Ruusa  2001  JoUS  01A283  25 m  1:07.35  1:07.35   
Heikkinen Maria  1983  BraUi  83A136  25 m  1:12.55  1:12.55   
10  Hjelt Milla  2002  PieKu  02A602  25 m  1:14.45  1:14.45   
11  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  50 m  1:15.61  1:15.61   
12  Höfling Imke  1970  KuUS  70A116  50 m  1:16.76  1:16.76   
13  Moilanen Erika  2002  VarU  02A821  25 m  1:17.15  1:17.15   
14  Nikulainen Nelli  2002  PieKu  02B158  25 m  1:17.36  1:17.36   
15  Kettunen Nelli  2003  VarU  03B177  50 m  1:24.02  1:24.02   
16  Staufenbiel Senja  2001  SUS  01B381  25 m       
17  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
12_S
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
Hämäläinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  50 m  1:07.02  1:07.02   
Palviainen Veeti  2005  IU  05A171  25 m  1:08.52  1:08.52   
Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  1:11.82  1:11.82   
Laine Luukas  2005  Plaani  05A025  25 m  1:12.07  1:12.07   
Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  50 m  1:13.19  1:13.19   
Kultala Janne  2005  KuUS  05A995  50 m  1:14.46  1:14.46   
Saarinen Jesse  2006  JoUS  06A463  25 m  1:16.42  1:16.42   
Karttunen Aatos  2006  KuUS  06A806  50 m  1:18.40  1:18.40   
Ketonen Aukusti  2007  MiUS  07A701  25 m  1:22.89  1:22.89   
10  Sivonen Veikka  2006  JoUS  06A478  25 m  1:23.66  1:23.66   
11  Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  50 m  1:24.52  1:24.52   
12  Kerkkänen Nuutti  2007  JoUS  07A200  50 m  1:24.79  1:24.79   
13  Mononen Aapo  2007  JoUS  07A081  25 m  1:26.43  1:26.43   
14  Oksanen Jimi  2005  KuUS  05A911  50 m  1:26.97  1:26.97   
15  Salonen Onni  2005  SCV  05B094  25 m  1:27.73  1:27.73   
16  Koppinen Antto  2006  JoUS  06A756  25 m  1:29.36  1:29.36   
17  Juvonen Lauri  2007  KuUS  07A470  50 m  1:29.45  1:29.45   
18  Knuutila Miro  2008  ViesU  08A281  50 m  1:35.11  1:35.11   
19  Ristola Aleksi  2006  JoUS  06A479  25 m       
20  Lopatin Anton  2008  JoUS  08A406  25 m       
21  Cannizzaro Cristian  2007  KuUS  07A824  25 m       
22  Turunen Lauri  2008  KuUS  08A468  25 m       
14 - 15 v 
Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  1:00.14  1:00.14   
Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  50 m  1:06.75  1:06.75   
Nupponen Jasper  2004  KuUS  04A826  50 m  1:08.62  1:08.62   
Paukkonen Joel  2004  KuUS  04A383  25 m  1:08.85  1:08.85   
Nissinen Vili  2004  VarU  04B066  25 m  1:13.99  1:13.99   
Eskelinen Sakari  2004  JoUS  04A830  50 m  1:16.28  1:16.28   
Pitkänen Pyry  2004  KuUS  04B230  50 m  1:31.04  1:31.04   
16 - 99 v 
Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  50 m  53.27  53.27   
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  50 m  54.60  54.60   
Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM  96A016  50 m  55.78  55.78   
Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  25 m  56.49  56.49   
Laine Niklas  2002  Plaani  02A111  50 m  59.88  59.88   
Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  25 m  59.99  59.99   
Nyberg Julius  2002  Plaani  02A459  50 m  1:00.40  1:00.40   
Lehvonen Jaakko  2002  PieKu  02A976  25 m  1:02.04  1:02.04   
Heikkinen Johannes  2001  JoUS  01A695  25 m  1:03.08  1:03.08   
10  Leppänen Veeti  2002  JoUS  02A638  25 m  1:08.04  1:08.04   
11  Väyrynen Antti  1991  BraUi  91A013  50 m  1:10.59  1:10.59   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
13_S
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
10 v ja nuoremmat 
Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  50 m  41.11  41.11   
Burman Nicola  2008  JoUS  08A133  50 m  50.03  50.03   
Koskivirta Minni  2009  JoUS  09A174  25 m  53.29  53.29   
Määttä Ella  2008  JoUS  08A168  25 m  54.60  54.60   
Levola Viiu  2008  TaTU  08A023  25 m  56.15  56.15   
Lätti Lumia  2010  JoUS  10A022  25 m  59.86  59.86   
Soininen Silja  2009  JoUS  09A148  25 m  1:02.61  1:02.61   
Ganchev Anna-maria  2009  JoUS  09A145  25 m  1:04.70  1:04.70   
Vatanen Miina  2009  JoUS  09A120  25 m  1:06.72  1:06.72   
10  Leinonen Kerttu  2008  JoUS  08A355  25 m  1:22.13  1:22.13   
11  Sormunen Inari  2010  JoUS  10A020  25 m  1:26.33  1:26.33   
12  Himanen Elli  2009  MiUS  09A302  25 m       
13  Kosonen Elmiina  2010  SUS  10A011  25 m       
14  Tähkäpää Pihla  2010  JoUS  10A024  25 m       
15  Hirvonen Ida  2009  JoUS  09A131  25 m       
16  Vartiainen Anna  2008  BraUi  08A560  25 m       
11 - 99 v 
Pentti Sonja  1999  Plaani  99A133  25 m  33.45  33.45   
Piirainen Sole  2002  SCV  02A509  25 m  35.69  35.69   
Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  36.59  36.59   
Venäläinen Veera  1995  JoUS  95A717  50 m  36.81  36.81   
Järvinen Saana  2003  Plaani  03A761  50 m  37.90  37.90   
Roiko-Jokela Niina  2001  SWIM  01A291  50 m  39.16  39.16   
Hurskainen Miia  1992  KuUS  92A228  50 m  39.45  39.45   
Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  25 m  39.57  39.57   
Laakso Anni-maria  2003  Plaani  03A207  25 m  39.72  39.72   
10  Pirhonen Moonica  2001  OU  01A964  50 m  40.73  40.73   
11  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m  40.97  40.97   
12  Heikkinen Maria  1983  BraUi  83A136  25 m  41.31  41.31   
13  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  50 m  43.04  43.04   
14  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  25 m  45.31  45.31   
15  Nikarmaa Jenni  2005  VarU  05A814  25 m  45.51  45.51   
16  Kettunen Sanna  2007  PieKu  07A900  25 m  45.95  45.95   
17  Höfling Imke  1970  KuUS  70A116  50 m  47.20  47.20   
18  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m  47.29  47.29   
19  Ikonen Viivi  2006  MiUS  06A907  25 m  47.90  47.90   
20  Rastas Lotta  2004  VarU  04B021  25 m  48.23  48.23   
21  Kettunen Nelli  2003  VarU  03B177  25 m  49.35  49.35   
22  Kantanen Venla  2006  MiUS  06A674  25 m  50.78  50.78   
23  Saarelainen Vilma  2006  MiUS  06A916  25 m  51.44  51.44   
24  Virekoski Saara  2004  VarU  04B263  50 m  52.32  52.32   
25  Lappalainen Inka  2006  VarU  06A584  25 m  54.49  54.49   
26  Haaranen Sanni  2006  JoUS  06A922  25 m  54.52  54.52   
27  Kurvinen Krista  2007  MiUS  07A412  25 m  54.57  54.57   
28  Tukiainen Milla  2007  JoUS  07A628  25 m  57.32  57.32   
29  Sormunen Ilona  2007  JoUS  07A338  25 m  1:04.28  1:04.28   
30  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  25 m       
31  Kemppi Inkeri  2006  JoUS  06A882  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
14_S
Laji 14, 50m Rintauinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
11 v ja nuoremmat 
Kellman Akseli  2007  MiUS  07A621  50 m  47.58  47.58   
Hietikko-Kaukola Leevi  2008  BraUi  08A440  25 m  55.90  55.90   
Knuutila Miro  2008  ViesU  08A281  25 m  57.84  57.84   
Khvorostov Mark  2007  JoUS  07A766  25 m  1:00.19  1:00.19   
Partinen Aukusti  2009  JoUS  09A368  25 m  1:01.09  1:01.09   
Lopatin Anton  2008  JoUS  08A406  25 m  1:01.83  1:01.83   
Honkanen Aleksi  2007  MiUS  07A773  25 m  1:05.91  1:05.91   
Nissinen Matias  2008  IU  08A709  25 m       
12 - 99 v 
Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  25 m  30.35  30.35   
Hämäläinen Ville  2002  KuUS  02A842  25 m  35.06  35.06   
Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  35.87  35.87   
Hämäläinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  50 m  36.45  36.45   
Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  37.50  37.50   
Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m  40.31  40.31   
Kainulainen Juha  1954  KuUS  54A024  25 m  41.49  41.49   
Istomin Aleksandr  2004  KuUS  04A415  25 m  41.50  41.50   
Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  25 m  41.96  41.96   
10  Korhonen Antti  2004  PieKu  04B026  25 m  43.70  43.70   
11  Ranz Uuri  2006  KuUS  06A843  25 m  47.15  47.15   
12  Ristola Aleksi  2006  JoUS  06A479  50 m  48.35  48.35   
13  Ikonen Rasmus  2004  MiUS  04B313  25 m  48.69  48.69   
14  Nissinen Vili  2004  VarU  04B066  25 m  49.06  49.06   
15  Sidoroff Onni  2006  MiUS  06A689  25 m  1:03.58  1:03.58   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
15_S
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  2:47.32  2:47.32   
Kinnunen Minna  2003  JoUS  03A327  50 m  2:56.96  2:56.96   
Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  50 m  3:03.25  3:03.25   
Hjelt Milla  2002  PieKu  02A602  25 m  3:14.86  3:14.86   
Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
16_S
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  50 m  2:17.75  2:17.75   
Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  2:27.26  2:27.26   
Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  2:49.77  2:49.77   
Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
17_S
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v ja nuoremmat 
Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  25 m  1:23.91  1:23.91   
Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  50 m  1:27.48  1:27.48   
Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  25 m  1:31.61  1:31.61   
15 - 99 v 
Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  25 m  1:09.52  1:09.52   
Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  50 m  1:09.76  1:09.76   
Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  25 m  1:11.59  1:11.59   
Pyykönen Pinja  2002  JoUS  02A793  25 m  1:21.98  1:21.98   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
18_S
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
16 - 99 v 
Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  25 m  56.67  56.67   
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  25 m  58.76  58.76   
Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  25 m  1:02.65  1:02.65   
Laine Niklas  2002  Plaani  02A111  25 m  1:02.67  1:02.67   
Sidoroff Jeremia  2001  JoUS  01A832  25 m  1:09.34  1:09.34   
Paukkonen Julius  2002  KuUS  02A936  50 m  1:10.68  1:10.68   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
19_S
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
10 v ja nuoremmat 
Jaatinen Sara  2008  JoUS  08A144  25 m  46.77  46.77   
Vesala Aava-kaisla  2008  JoUS  08A161  25 m  48.87  48.87   
Karvinen Aino  2008  JoUS  08A291  25 m  49.92  49.92   
Tissari Leena  2008  KuUS  08A345  50 m  50.69  50.69   
Pölönen Oona  2009  JoUS  09A087  25 m  51.03  51.03   
Sormunen Inari  2010  JoUS  10A020  25 m  54.14  54.14   
Niidusaar Renata  2009  JoUS  09A116  25 m  54.89  54.89   
Soininen Silja  2009  JoUS  09A148  25 m  56.18  56.18   
Lätti Lumia  2010  JoUS  10A022  25 m  57.59  57.59   
10  Vatanen Miina  2009  JoUS  09A120  25 m  1:00.28  1:00.28   
11  Leinonen Kerttu  2008  JoUS  08A355  25 m  1:02.75  1:02.75   
12  Tähkäpää Pihla  2010  JoUS  10A024  25 m  1:03.31  1:03.31   
13  Hirvonen Ida  2009  JoUS  09A131  25 m  1:08.17  1:08.17   
14  Romppanen Aino  2009  JoUS  09A176  50 m  1:09.35  1:09.35   
11 - 99 v 
Venäläinen Veera  1995  JoUS  95A717  25 m  29.67  29.67   
Eiserbeck Ruusa  2001  JoUS  01A283  25 m  33.47  33.47   
Kankkunen Ella  2003  KuUS  03A693  25 m  33.51  33.51   
Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  34.15  34.15   
Lyytinen Emmi  2004  KuUS  04A810  25 m  34.87  34.87   
Laakso Anni-maria  2003  Plaani  03A207  50 m  35.45  35.45   
Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m  36.64  36.64   
Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  36.71  36.71   
Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  25 m  37.00  37.00   
10  Forsell Jenny  2004  KuUS  04A799  25 m  37.48  37.48   
11  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  37.85  37.85   
12  Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  25 m  37.87  37.87   
13  Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  25 m  38.01  38.01   
14  Järvinen Saana  2003  Plaani  03A761  50 m  38.96  38.96   
15  Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  25 m  39.96  39.96   
16  Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  25 m  40.58  40.58   
17  Moilanen Erika  2002  VarU  02A821  25 m  41.12  41.12   
18  Lätti Merete  2006  JoUS  06A125  25 m  41.22  41.22   
19  Suna Siiri  2005  VarU  05A950  50 m  41.57  41.57   
20  Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  25 m  42.00  42.00   
21  Pihlava Siiri  2004  SUS  04B241  25 m  42.02  42.02   
22  Jumppanen Nelli  2006  JoUS  06A477  25 m  42.67  42.67   
23  Takkunen Jessica  2006  JoUS  06A653  25 m  43.12  43.12   
24  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  50 m  43.51  43.51   
25  Toppinen Sanni  2005  KuUS  05A907  25 m  43.58  43.58   
26  Laakso Aada-julia  2007  Plaani  07A041  50 m  43.65  43.65   
27  Karhapää Maria  2007  JoUS  07A838  25 m  43.83  43.83   
28  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  50 m  43.86  43.86   
29  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  25 m  44.02  44.02   
30  Piirainen Senni  2007  JoUS  07A334  25 m  44.47  44.47   
31  Kurvinen Krista  2007  MiUS  07A412  25 m  45.28  45.28   
32  Istomina Emilia  2007  KuUS  07A616  25 m  45.31  45.31   
33  Pynnönen Siiri  2006  MiUS  06A914  25 m  45.84  45.84   
34  Väli-Tainio Nea-noora Hannele  2004  KuUS  04B148  25 m  45.97  45.97   
35  Viinisalo Iita  2007  JoUS  07A357  25 m  46.78  46.78   
36  Saarelainen Vilma  2006  MiUS  06A916  25 m  47.35  47.35   
37  Tukiainen Milla  2007  JoUS  07A628  25 m  49.26  49.26   
38  Lappalainen Inka  2006  VarU  06A584  25 m  49.99  49.99   
39  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  25 m       
40  Kemppi Inkeri  2006  JoUS  06A882  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
20_S
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
11 v ja nuoremmat 
Kellman Akseli  2007  MiUS  07A621  25 m  43.13  43.13   
Juvonen Lauri  2007  KuUS  07A470  25 m  43.22  43.22   
Kerkkänen Nuutti  2007  JoUS  07A200  25 m  44.14  44.14   
Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  25 m  44.36  44.36   
Ketonen Aukusti  2007  MiUS  07A701  50 m  45.45  45.45   
Knuutila Miro  2008  ViesU  08A281  50 m  46.52  46.52   
Hietikko-Kaukola Leevi  2008  BraUi  08A440  25 m  49.00  49.00   
Cannizzaro Cristian  2007  KuUS  07A824  25 m  49.50  49.50   
Lopatin Anton  2008  JoUS  08A406  25 m  56.53  56.53   
10  Kerkkänen Niilo  2009  JoUS  09A136  50 m  1:01.40  1:01.40   
11  Ollikainen Lauri  2008  MiUS  08A706  25 m       
12  Partinen Aukusti  2009  JoUS  09A368  25 m       
13  Turunen Lauri  2008  KuUS  08A468  25 m       
12 - 99 v 
Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  30.59  30.59   
Sidoroff Jeremia  2001  JoUS  01A832  25 m  32.89  32.89   
Lehvonen Jaakko  2002  PieKu  02A976  25 m  33.98  33.98   
Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m  36.87  36.87   
Leppänen Veeti  2002  JoUS  02A638  25 m  36.88  36.88   
Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  25 m  37.32  37.32   
Paukkonen Joel  2004  KuUS  04A383  25 m  38.17  38.17   
Karttunen Aatos  2006  KuUS  06A806  25 m  41.07  41.07   
Kultala Janne  2005  KuUS  05A995  25 m  43.68  43.68   
10  Koppinen Antto  2006  JoUS  06A756  25 m  44.63  44.63   
11  Saarinen Jesse  2006  JoUS  06A463  25 m  44.92  44.92   
12  Pitkänen Pyry  2004  KuUS  04B230  25 m  48.01  48.01   
13  Sidoroff Onni  2006  MiUS  06A689  25 m  51.37  51.37   
14  Ikonen Rasmus  2004  MiUS  04B313  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
21_S
Laji 21, 200m Rintauinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
Roiko-Jokela Niina  2001  SWIM  01A291  50 m  3:01.72  3:01.72   
Laakkonen Veera  2003  Plaani  03A241  50 m  3:14.64  3:14.64   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
22_S
Laji 22, 200m Rintauinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM  96A016  25 m  2:30.86  2:30.86   
Heikkinen Johannes  2001  JoUS  01A695  50 m  2:58.26  2:58.26   
Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  2:58.44  2:58.44   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
23_S
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
Vepsäläinen Vilma  2006  KuUS  06A683  50 m  1:25.04  1:25.04   
Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  50 m  1:29.03  1:29.03   
Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  25 m  1:35.40  1:35.40   
Kurvinen Krista  2007  MiUS  07A412  25 m  1:36.01  1:36.01   
Törhönen Minea  2007  KuUS  07A552  25 m  1:36.40  1:36.40   
Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  25 m  1:37.01  1:37.01   
Hallikainen Viivi  2006  KuUS  06A869  50 m  1:42.53  1:42.53   
Pynnönen Siiri  2006  MiUS  06A914  25 m  1:42.65  1:42.65   
Soininen Sofia  2007  JoUS  07A313  50 m  2:01.50  2:01.50   
10  Levola Viiu  2008  TaTU  08A023  50 m  2:03.54  2:03.54   
11  Karhapää Maria  2007  JoUS  07A838  25 m       
12  Burman Nicola  2008  JoUS  08A133  25 m       
13 - 14 v 
Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  25 m  1:16.85  1:16.85   
Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  1:19.12  1:19.12   
Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m  1:20.91  1:20.91   
Kärnä Noora  2005  KuUS  05B026  25 m  1:46.18  1:46.18   
Hjelt Vilma  2004  PieKu  04B036  25 m       
Komulainen Elsa  2005  KuUS  05A835  25 m       
15 - 99 v 
Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  25 m  1:10.61  1:10.61   
Eiserbeck Ruusa  2001  JoUS  01A283  25 m  1:11.31  1:11.31   
Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  1:16.65  1:16.65   
Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  50 m  1:18.30  1:18.30   
Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  25 m  1:32.24  1:32.24   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
24_S
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  25 m  1:24.76  1:24.76   
Sivonen Veikka  2006  JoUS  06A478  25 m  1:36.12  1:36.12   
Oksanen Jimi  2005  KuUS  05A911  50 m  1:45.50  1:45.50   
Salonen Onni  2005  SCV  05B094  25 m  1:45.80  1:45.80   
Ranz Uuri  2006  KuUS  06A843  50 m  1:46.88  1:46.88   
Voutilainen Lauri  2006  PieKu  06A924  25 m       
Mononen Aapo  2007  JoUS  07A081  25 m       
14 - 15 v 
Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  1:07.92  1:07.92   
Vilén Veeti  2004  MiUS  04A930  25 m  1:20.88  1:20.88   
Eskelinen Sakari  2004  JoUS  04A830  25 m  1:30.08  1:30.08   
Pitkänen Pyry  2004  KuUS  04B230  50 m  1:51.07  1:51.07   
16 - 99 v 
Hämäläinen Ville  2002  KuUS  02A842  25 m  1:08.69  1:08.69   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
25_S
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  50 m  2:14.12  2:14.12   
Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  25 m  2:20.45  2:20.45   
Hurskainen Miia  1992  KuUS  92A228  50 m  2:23.43  2:23.43   
Hjelt Ilona  2002  Plaani  02A375  25 m  2:31.18  2:31.18   
Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  25 m  2:38.02  2:38.02   
Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  25 m  2:40.13  2:40.13   
Lätti Merete  2006  JoUS  06A125  50 m  2:43.17  2:43.17   
Höfling Imke  1970  KuUS  70A116  50 m  2:45.87  2:45.87   
Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  50 m  2:46.79  2:46.79   
10  Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  50 m  2:49.04  2:49.04   
11  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  25 m  2:53.12  2:53.12   
12  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  50 m  2:57.69  2:57.69   
13  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
26_S
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM  96A016  25 m  1:55.20  1:55.20   
Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  50 m  2:07.36  2:07.36   
Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  2:10.53  2:10.53   
Nyberg Julius  2002  Plaani  02A459  25 m  2:19.33  2:19.33   
Hämäläinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  50 m  2:32.91  2:32.91   
Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  2:37.03  2:37.03   
Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  2:45.26  2:45.26   
Kellman Akseli  2007  MiUS  07A621  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
27_S
Laji 27, 50m Vapaauinti Naiset 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
10 v ja nuoremmat 
Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  25 m  31.81  31.81   
Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  50 m  36.61  36.61   
Jaatinen Sara  2008  JoUS  08A144  25 m  38.10  38.10   
Himanen Elli  2009  MiUS  09A302  25 m  39.97  39.97   
Burman Nicola  2008  JoUS  08A133  25 m  41.51  41.51   
Karvinen Aino  2008  JoUS  08A291  50 m  42.71  42.71   
Tissari Leena  2008  KuUS  08A345  50 m  43.85  43.85   
Soininen Silja  2009  JoUS  09A148  25 m  46.66  46.66   
Ganchev Anna-maria  2009  JoUS  09A145  25 m  47.09  47.09   
10  Vatanen Miina  2009  JoUS  09A120  25 m  47.26  47.26   
11  Lätti Lumia  2010  JoUS  10A022  25 m  51.16  51.16   
12  Tähkäpää Pihla  2010  JoUS  10A024  50 m  51.88  51.88   
13  Sormunen Inari  2010  JoUS  10A020  50 m  53.97  53.97   
14  Kosonen Elmiina  2010  SUS  10A011  25 m  54.49  54.49   
15  Leinonen Kerttu  2008  JoUS  08A355  25 m  58.10  58.10   
16  Hirvonen Ida  2009  JoUS  09A131  25 m  1:06.50  1:06.50   
17  Vartiainen Anna  2008  BraUi  08A560  25 m       
18  Pihlava Vilma  2008  SUS  08A692  25 m       
11 - 12 v 
Vepsäläinen Vilma  2006  KuUS  06A683  25 m  30.45  30.45   
Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  25 m  31.09  31.09   
Hirvelä Karoliina  2006  Plaani  06A037  50 m  33.13  33.13   
Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  50 m  33.28  33.28   
Jumppanen Nelli  2006  JoUS  06A477  50 m  34.81  34.81   
Kantanen Venla  2006  MiUS  06A674  50 m  35.15  35.15   
Haaranen Sanni  2006  JoUS  06A922  50 m  35.21  35.21   
Törhönen Minea  2007  KuUS  07A552  50 m  35.50  35.50   
Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  50 m  35.52  35.52   
10  Viinisalo Iita  2007  JoUS  07A357  25 m  35.63  35.63   
11  Istomina Emilia  2007  KuUS  07A616  50 m  35.85  35.85   
12  Piirainen Senni  2007  JoUS  07A334  25 m  35.88  35.88   
13  Kettunen Sanna  2007  PieKu  07A900  25 m  36.60  36.60   
14  Saarelainen Vilma  2006  MiUS  06A916  25 m  36.89  36.89   
15  Hallikainen Viivi  2006  KuUS  06A869  50 m  37.28  37.28   
16  Ikonen Viivi  2006  MiUS  06A907  25 m  37.48  37.48   
17  Karhapää Maria  2007  JoUS  07A838  25 m  38.78  38.78   
18  Sonninen Emmi  2006  IU  06A877  25 m  39.27  39.27   
19  Kurvinen Krista  2007  MiUS  07A412  25 m  39.48  39.48   
20  Pynnönen Siiri  2006  MiUS  06A914  50 m  39.92  39.92   
21  Lappalainen Inka  2006  VarU  06A584  25 m  40.88  40.88   
22  Pitkänen Iita  2006  MiUS  06A934  25 m  40.91  40.91   
23  Mustonen Silja  2006  IU  06A928  25 m  42.47  42.47   
24  Ollikainen Lotta  2006  MiUS  06A599  25 m  43.72  43.72   
25  Tukiainen Milla  2007  JoUS  07A628  25 m  46.92  46.92   
26  Kemppi Inkeri  2006  JoUS  06A882  25 m  47.05  47.05   
27  Sormunen Ilona  2007  JoUS  07A338  50 m  54.86  54.86   
13 - 99 v 
Pentti Sonja  1999  Plaani  99A133  25 m  26.12  26.12   
Piirainen Sole  2002  SCV  02A509  25 m  27.21  27.21   
Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  25 m  28.95  28.95   
Pirhonen Moonica  2001  OU  01A964  50 m  29.31  29.31   
Uusitalo Ella  2003  Plaani  03A145  50 m  29.51  29.51   
Laakso Anni-maria  2003  Plaani  03A207  25 m  29.62  29.62   
Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  50 m  29.70  29.70   
Kinnunen Minna  2003  JoUS  03A327  25 m  29.92  29.92   
Lyytinen Emmi  2004  KuUS  04A810  25 m  29.98  29.98   
10  Järvinen Saana  2003  Plaani  03A761  50 m  30.34  30.34   
11  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  30.65  30.65   
12  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  25 m  31.03  31.03   
13  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  31.16  31.16   
14  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  32.16  32.16   
15  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  50 m  32.33  32.33   
16  Koski Noora  2005  VarU  05A822  25 m  32.46  32.46   
17  Pyykönen Pinja  2002  JoUS  02A793  50 m  32.56  32.56   
18  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m  32.95  32.95   
19  Suna Siiri  2005  VarU  05A950  25 m  33.26  33.26   
20  Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  50 m  33.34  33.34   
21  Komulainen Elsa  2005  KuUS  05A835  25 m  34.24  34.24   
22  Toppinen Sanni  2005  KuUS  05A907  50 m  34.28  34.28   
23  Nikarmaa Jenni  2005  VarU  05A814  50 m  35.36  35.36   
24  Väli-Tainio Nea-noora Hannele  2004  KuUS  04B148  25 m  36.60  36.60   
25  Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  25 m  37.24  37.24   
26  Kärnä Noora  2005  KuUS  05B026  50 m  38.03  38.03   
27  Rastas Lotta  2004  VarU  04B021  50 m  38.27  38.27   
28  Hämäläinen Iida  2003  SUS  03B123  25 m       
29  Lepistö Milla  2004  SUS  04B319  25 m       
30  Valin Liisi  2004  SUS  04B324  25 m       
31  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 
28_S
Laji 28, 50m Vapaauinti Miehet 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
11 v ja nuoremmat 
Rissanen Topi  2008  PieKu  08A233  25 m  33.35  33.35   
Juvonen Lauri  2007  KuUS  07A470  50 m  38.40  38.40   
Kerkkänen Nuutti  2007  JoUS  07A200  50 m  38.64  38.64   
Hietikko-Kaukola Leevi  2008  BraUi  08A440  50 m  38.88  38.88   
Ollikainen Lauri  2008  MiUS  08A706  25 m  39.54  39.54   
Knuutila Miro  2008  ViesU  08A281  50 m  39.84  39.84   
Mononen Aapo  2007  JoUS  07A081  25 m  40.53  40.53   
Cannizzaro Cristian  2007  KuUS  07A824  25 m  41.65  41.65   
Khvorostov Mark  2007  JoUS  07A766  25 m  46.48  46.48   
10  Honkanen Aleksi  2007  MiUS  07A773  25 m  46.89  46.89   
11  Kerkkänen Niilo  2009  JoUS  09A136  25 m  59.30  59.30   
12  Nevalainen Nicholas  2008  JoUS  08A424  25 m  1:03.08  1:03.08   
13  Turunen Lauri  2008  KuUS  08A468  25 m       
14  Nissinen Matias  2008  IU  08A709  25 m       
12 - 13 v 
Palviainen Veeti  2005  IU  05A171  50 m  30.61  30.61   
Saarinen Jesse  2006  JoUS  06A463  25 m  32.31  32.31   
Kultala Janne  2005  KuUS  05A995  50 m  33.63  33.63   
Laine Luukas  2005  Plaani  05A025  25 m  33.63  33.63   
Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  50 m  33.97  33.97   
Karttunen Aatos  2006  KuUS  06A806  25 m  34.37  34.37   
Ranz Uuri  2006  KuUS  06A843  25 m  36.46  36.46   
Salonen Onni  2005  SCV  05B094  25 m  37.10  37.10   
Oksanen Jimi  2005  KuUS  05A911  50 m  37.86  37.86   
10  Voutilainen Lauri  2006  PieKu  06A924  25 m  38.62  38.62   
14 - 99 v 
Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  50 m  24.62  24.62   
Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  50 m  26.04  26.04   
Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  27.05  27.05   
Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m  27.48  27.48   
Heikkinen Johannes  2001  JoUS  01A695  25 m  28.52  28.52   
Lehvonen Jaakko  2002  PieKu  02A976  25 m  28.55  28.55   
Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  50 m  29.39  29.39   
Paukkonen Julius  2002  KuUS  02A936  50 m  29.43  29.43   
Sidoroff Jeremia  2001  JoUS  01A832  50 m  29.75  29.75   
10  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  50 m  30.58  30.58   
11  Nupponen Jasper  2004  KuUS  04A826  50 m  30.95  30.95   
12  Vilén Veeti  2004  MiUS  04A930  50 m  31.68  31.68   
13  Belonin Alexey  2002  SUS  02B300  25 m  33.04  33.04   
14  Paukkonen Joel  2004  KuUS  04A383  50 m  33.08  33.08   
15  Korhonen Antti  2004  PieKu  04B026  25 m  33.95  33.95   
16  Pitkänen Pyry  2004  KuUS  04B230  25 m  37.13  37.13   
17  Ikonen Rasmus  2004  MiUS  04B313  25 m  40.80  40.80   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  13 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura  Tulostusaika  13:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner