Program för SUM-SIM Regionsfinal Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 10 november 2018 kl. 09:00 (Insim kl. 07:30-08:50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Stockholm
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m frisim pojkar 14
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
646 |
1 |
|
Jan Salentin |
2004 |
SPIF SF |
2:21.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
2 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:19.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
632 |
3 |
|
Axel Lewander |
2004 |
SPIF SF |
2:18.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
542 |
4 |
|
Erik Bergman |
2004 |
VÄSBY SS |
2:16.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
5 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
GUSTAVSBER |
2:17.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
6 |
|
Lucas Vainio |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:19.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
7 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:19.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
595 |
8 |
|
Michael Andrée |
2004 |
ÖSMO SS |
2:24.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m frisim pojkar 14 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
522 |
1 |
|
Anton Höglund |
2004 |
WISBY SS |
2:15.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
2 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
SK NEPTUN |
2:14.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
3 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:13.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
625 |
4 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
2:12.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
5 |
|
Morris Martin |
2004 |
SK NEPTUN |
2:13.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
6 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
GUSTAVSBER |
2:14.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
432 |
7 |
|
Simon Brunn |
2004 |
TYRESÖ SS |
2:14.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
556 |
8 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
VÄSBY SS |
2:16.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m frisim pojkar 14 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
1 |
|
Elias Lyth |
2004 |
WISBY SS |
2:10.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
2 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:10.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
3 |
|
August Eriksson |
2004 |
TUREBERG |
2:06.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
4 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:02.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:05.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
551 |
6 |
|
Linus Areblad |
2004 |
VÄSBY SS |
2:08.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
7 |
|
Ted Wiker |
2004 |
GUSTAVSBER |
2:10.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
8 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:10.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-10 08:13:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|