Startliste for Køge Open, Køge 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Køge Open, Køge |
|
Udskriftsdato |
25 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Køge |
|
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|
|
Arrangør |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer |
Indledende (9) |
Køge Open rekord: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 00:59.64 2015-11-29 |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
2 |
Anton Ymén |
2005 |
AM6105 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:29.94 |
365 |
3 |
Julius Vadmand |
2005 |
0551AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:26.53 |
408 |
4 |
Rasmus Capion |
2005 |
0505AH |
VORDINGB |
|
25m |
1:27.05 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
194 |
1 |
Jonas P. Dahrup |
2004 |
0469AD |
HASLEV |
|
25m |
1:21.87 |
157 |
2 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:19.89 |
176 |
3 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:19.48 |
63 |
4 |
Hampus Rosdahl |
2005 |
AM4105 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.70 |
163 |
5 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
0531AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:21.70 |
363 |
6 |
Andreas M Nielsen |
2005 |
0505AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:22.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Bence Barnabás Márkus |
2005 |
AM5105 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:18.39 |
56 |
2 |
Joel Meuller |
2004 |
AN1704 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:17.05 |
51 |
3 |
Lucas Nilsson |
2003 |
AM2703 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:15.70 |
9 |
4 |
Brandur A. Matras |
2003 |
|
Ægir |
|
25m |
1:16.65 |
19 |
5 |
Theodor Møller |
2005 |
0533AA |
VEST |
|
25m |
1:17.16 |
210 |
6 |
Albert U. Thystrup |
2003 |
0385AP |
HASLEV |
|
25m |
1:19.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:13.34 |
447 |
2 |
Andreas Hausner |
1999 |
9903AS |
NAKSKOV |
|
25m |
1:12.54 |
36 |
3 |
Anders Thøgersen |
2005 |
0527AE |
GSK |
|
25m |
1:12.07 |
320 |
4 |
Oliver Gadegaard |
2003 |
0321AR |
KØGE |
|
25m |
1:12.54 |
446 |
5 |
Valdemar Piihl Hansen |
2001 |
0177AI |
NAKSKOV |
|
25m |
1:12.70 |
186 |
6 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:13.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
358 |
1 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
25m |
1:11.90 |
30 |
2 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
25m |
1:11.16 |
481 |
3 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
25m |
1:09.86 |
156 |
4 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
25m |
1:10.22 |
103 |
5 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GREVE |
|
25m |
1:11.19 |
121 |
6 |
Emil Søby |
2004 |
0443AF |
TUNE |
|
25m |
1:11.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:09.66 |
20 |
2 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
1:08.73 |
319 |
3 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
25m |
1:07.25 |
98 |
4 |
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
GREVE |
|
25m |
1:08.58 |
362 |
5 |
Daniel Mir |
2003 |
0349AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:09.59 |
58 |
6 |
Simon Swedblom |
2004 |
AN9504 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:09.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Nicklas Plank |
2004 |
0463AN |
TUNE |
|
25m |
1:05.69 |
15 |
2 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
25m |
1:02.54 |
315 |
3 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
25m |
59.29 |
38 |
4 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:00.81 |
314 |
5 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
0381AA |
KØGE |
|
25m |
1:03.16 |
412 |
6 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
0389AN |
VORDINGB |
|
25m |
1:06.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
TUNE |
|
25m |
1:05.60 |
37 |
2 |
Max Ackermann |
1995 |
AN8195 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:01.79 |
311 |
3 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
9775AE |
KØGE |
|
25m |
59.20 |
308 |
4 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
25m |
59.41 |
386 |
5 |
Ole Hovmand |
2003 |
0345AH |
SK-SYD |
|
25m |
1:02.94 |
46 |
6 |
August Anderud |
2004 |
AC1904 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:06.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
361 |
1 |
Casper Madsen |
2004 |
0461AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:04.61 |
454 |
2 |
Nikolai Pagh Pedersen |
2002 |
0235AB |
NAKSKOV |
|
25m |
1:01.58 |
17 |
3 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VEST |
|
25m |
59.00 |
310 |
4 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
25m |
59.34 |
464 |
5 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
25m |
1:02.56 |
416 |
6 |
Jonathan F. K. Jensen |
2002 |
0263AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:05.77 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
25 november 2018 |
Licens til Køge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|