2019-09-16   18:30:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 400m Medley Damer 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 4:58.02 2017-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2004 
Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  5:02.10   
Brendstrup Anna Aavang  2000  JYLLINGE  0066AO  50 m  5:07.70   
Winblad Tea  2004  MKK  AH7404  50 m  5:12.27   
Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  5:17.09   
Jung Mathilda Hyldal  2004  SLANGERUP  0414AM  50 m  5:20.14   
Schelde-Mollerup Lærke  2003  JYLLINGE  0358AB  50 m  5:26.30   
Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  5:26.91   
Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  5:28.04   
Henriksen Christine  2003  JYLLINGE  0376AM  50 m  5:28.16   
10  Rasmussen Emma Kjer  2004  HVIDOVRE  0498AI  50 m  5:41.42   
11  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  5:54.26   
12  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  50 m  6:07.51   
Årg. 2005-2006 
Brage Silja  2005  JYLLINGE  0544AL  50 m  5:18.58   
Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  5:20.45   
Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  5:23.31   
Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  5:25.73   
Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  5:31.53   
Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  50 m  5:35.66   
Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  5:36.77   
Andersen Juliane Bo  2005  JYLLINGE  0564AL  50 m  5:37.72   
Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  50 m  5:39.32   
10  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  50 m  5:42.69   
11  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  50 m  5:43.30   
12  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  5:44.64   
13  Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m  5:50.94   
14  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  50 m  5:54.93   
15  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  50 m  6:17.35   
16  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  6:22.22   
17  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  50 m     
18  Parkhøi Rikke  2006  HVIDOVRE  0626AC  50 m     
19  Lunding Julie Heurlin  2006  GENTOFTE  0626AA  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
2_S
Løb 2, 400m Medley Herrer 
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre 
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 4:16.34 2019-04-07 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 4:37.23 2016-05-01 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2003 
Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:45.56   
Højberg Alfred  2002  BIRKERØD  0267AD  50 m  4:59.77   
Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  5:00.57   
Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  5:00.97   
Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  5:07.37   
Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  50 m  5:09.15   
Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  50 m  5:17.63   
Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  5:21.65   
Toftehøj Victor  2003  JYLLINGE  0309AG  50 m  5:22.03   
10  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  5:27.30   
11  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  5:30.35   
12  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  50 m  5:33.77   
Årg. 2004-2005 
Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  4:58.16   
Svarrer Julius  2005  SLANGERUP  0507AH  50 m  5:03.61   
Rosengaard Tobias  2005  BIRKERØD  0511AB  50 m  5:05.50   
Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  5:07.69   
Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  50 m  5:18.55   
Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  50 m  5:19.59   
Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  5:19.61   
Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  50 m  5:20.79   
Mortensen Magnus Hartmann  2005  HVIDOVRE  0595AJ  50 m  6:17.69   
10  Pesci Ettore  2004  HOVEDSTAD  0483AS  50 m     
11  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m     
12  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HOVEDSTAD  0443AS  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
3_S
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2001 
Jensen Julie Kepp  2000  JYLLINGE  0042AA  50 m  24.97   
Ottesen Jeanette  1987  FARUM  8728AB  50 m  25.19   
Paaske Andrea  2001  JYLLINGE  0186AF  50 m  26.90   
Petersson Katja Korbo  2001  JYLLINGE  0134AA  50 m  27.35   
Schøn Sophie Amalie  1999  FARUM  9952AB  50 m  27.47   
Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  27.85   
Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  27.97   
Wiuff Cecilie  2000  JYLLINGE  0072AB  50 m  28.17   
Aunstrup Kaja  1998  FR.VÆRK  9846AD  50 m  28.65   
10  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  28.80   
11  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  28.88   
12  Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  29.04   
13  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  29.36   
14  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  29.60   
15  Huusfelt Nicoline  2000  FR.VÆRK  0052AI  50 m  31.08   
Årg. 2002-2004 
Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  27.50   
Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  27.55   
Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  28.19   
Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  50 m  28.30   
Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  28.33   
Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  28.41   
Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  28.72   
Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  28.78   
Bartels Sara Damkjær  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  28.83   
10  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  29.02   
11  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  29.07   
12  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  29.07   
13  Kristensen Kaya Fjeldsted  2002  JYLLINGE  0232AJ  50 m  29.36   
14  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  29.38   
15  Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  50 m  29.46   
16  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  29.51   
17  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  29.64   
18  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  29.84   
19  Devantier Anne Sofie  2004  HVIDOVRE  0406AG  50 m  29.85   
20  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  29.94   
21  Trojlsgaard Luna  2004  FR.VÆRK  0482AN  50 m  30.09   
22  Jørgensen Laura  2004  HELSINGE  0428AQ  50 m  30.20   
23  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  30.22   
24  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  30.30   
25  Kærgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  30.62   
26  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  50 m  30.64   
27  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  31.06   
28  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  50 m  31.06   
29  Järund Ida Lund  2003  FR.VÆRK  0316AO  50 m  31.09   
30  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  31.10   
31  Lund Amalie  2004  HELSINGE  0438AX  50 m  31.95   
32  Langkilde Maja Hallberg  2004  FR.VÆRK  0498AL  50 m  32.56   
33  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  32.82   
34  Larsen Caja Cederblad  2004  HVIDOVRE  0442BD  50 m  33.58   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
4_S
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer 
Sponsor: Glarmester Becker 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2000 
Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  22.81   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  23.56   
Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  24.87   
Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  25.08   
Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  25.59   
Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  26.16   
Sandbeck Bjørn  1999  GENTOFTE  9957AB  50 m  26.74   
Wester Frederik Holm  2000  GENTOFTE  0001AV  50 m  28.44   
Årg. 2001-2003 
Lentz Frederik Riedel  2001  GLADSAXE  0187AN  50 m  23.53   
Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  23.57   
Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  23.96   
Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  24.57   
Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  50 m  25.52   
Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  50 m  25.81   
Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  26.03   
Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  26.08   
Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  26.19   
10  Jeppesen Thor Bols  2002  HELSINGE  0291AK  50 m  26.27   
11  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  JYLLINGE  0359AN  50 m  26.44   
12  Ikkala Thorbjørn Jari  2002  FR.VÆRK  0207AI  50 m  26.48   
13  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  26.57   
14  Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  50 m  26.91   
15  Didriksen Daniel  2002  FR.VÆRK  0273AT  50 m  27.41   
16  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  27.71   
17  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  27.76   
18  Kruse Villads  2003  ALLERØD  0371AI  50 m  27.79   
19  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  28.01   
20  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  50 m  28.08   
21  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  50 m  28.11   
22  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  28.52   
23  Brockdorff Anders Lundin  2003  LYNGBY  0301AE  50 m  28.56   
24  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  28.69   
25  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  29.45   
26  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  50 m  29.92   
27  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  30.84   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
5_S
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2001 
Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  33.53   
Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  33.95   
Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  33.98   
Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  34.76   
Mass Isabel  1998  JYLLINGE  9848AA  50 m  34.78   
Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  36.81   
Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  50 m  37.12   
Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  37.96   
Årg. 2002-2004 
Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  50 m  33.45   
Jensen Pernille Elm  2003  JYLLINGE  0302AI  50 m  34.31   
Jung Mathilda Hyldal  2004  SLANGERUP  0414AM  50 m  34.55   
Kristensen Kaya Fjeldsted  2002  JYLLINGE  0232AJ  50 m  36.96   
Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  36.98   
Møller Freja  2004  SLANGERUP  0442AF  50 m  37.04   
Kærgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  37.40   
Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  38.55   
Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  38.63   
10  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  50 m  43.45   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
6_S
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.28 2019-04-09 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2000 
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  27.89   
Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  30.49   
Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  30.61   
Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  50 m  30.64   
Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  30.86   
Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  32.71   
Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  33.85   
Årg. 2001-2003 
Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  30.00   
Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  31.44   
Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  31.50   
Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  32.79   
Christiansen Marcus  2001  HELSINGE  0145AT  50 m  32.82   
Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  33.29   
Brockdorff Anders Lundin  2003  LYNGBY  0301AE  50 m  34.09   
Højberg Alfred  2002  BIRKERØD  0267AD  50 m  34.74   
Therkelsen Nicolai  2003  LAKSEN  0337AG  50 m  34.89   
10  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  35.02   
11  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  50 m  36.93   
12  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  37.55   
13  Bojesen Frederik  2002  JYLLINGE  0281AB  50 m  45.06   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
7_S
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2001 
Ottesen Jeanette  1987  FARUM  8728AB  50 m  26.04   
Wiuff Cecilie  2000  JYLLINGE  0072AB  50 m  27.61   
Paaske Andrea  2001  JYLLINGE  0186AF  50 m  28.36   
Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  29.76   
Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  30.81   
Aunstrup Kaja  1998  FR.VÆRK  9846AD  50 m  30.81   
Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  30.86   
Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  31.29   
Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  50 m  32.02   
10  Huusfelt Nicoline  2000  FR.VÆRK  0052AI  50 m  32.09   
Årg. 2002-2004 
Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  29.38   
Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  30.28   
Olsen Luna Emilie  2003  SLANGERUP  0312AC  50 m  30.31   
Bartels Sara Damkjær  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  30.47   
Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  30.58   
Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  30.87   
Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  30.90   
Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  31.00   
Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  31.10   
10  Jensen Pernille Elm  2003  JYLLINGE  0302AI  50 m  31.31   
11  Trojlsgaard Luna  2004  FR.VÆRK  0482AN  50 m  31.32   
12  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  31.54   
13  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  50 m  31.59   
14  Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  50 m  31.63   
15  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  31.63   
16  Kristensen Kaya Fjeldsted  2002  JYLLINGE  0232AJ  50 m  31.64   
17  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  31.96   
18  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  31.99   
19  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  32.13   
20  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  32.15   
21  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  32.58   
22  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  33.02   
23  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  33.24   
24  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  33.25   
25  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  33.56   
26  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  33.75   
27  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  50 m  33.81   
28  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  33.93   
29  Møller Freja  2004  SLANGERUP  0442AF  50 m  36.10   
30  Lund Amalie  2004  HELSINGE  0438AX  50 m  36.24   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
8_S
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
Sponsor: Værløse Bio & Cafe 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2000 
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  25.63   
Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  26.04   
Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  26.27   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  26.36   
Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  26.61   
Langvad Rasmus  2000  GSK  0045AD  50 m  27.84   
Sandbeck Bjørn  1999  GENTOFTE  9957AB  50 m  29.31   
Årg. 2001-2003 
Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  25.71   
Bojesen Frederik  2002  JYLLINGE  0281AB  50 m  26.70   
Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  27.33   
Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  50 m  27.79   
Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  27.95   
Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  27.96   
Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  28.18   
Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  50 m  28.54   
Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  28.66   
10  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  28.68   
11  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  28.80   
12  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  28.90   
13  Christiansen Marcus  2001  HELSINGE  0145AT  50 m  29.28   
14  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  50 m  29.42   
15  Jeppesen Thor Bols  2002  HELSINGE  0291AK  50 m  30.09   
16  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  30.24   
17  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m  30.63   
18  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  50 m  31.20   
19  Kruse Villads  2003  ALLERØD  0371AI  50 m  31.60   
20  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  50 m  31.62   
21  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  32.72   
22  Ikkala Thorbjørn Jari  2002  FR.VÆRK  0207AI  50 m  32.78   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
9_S
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.53 2018-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2001 
Jensen Julie Kepp  2000  JYLLINGE  0042AA  50 m  27.12   
Schøn Sophie Amalie  1999  FARUM  9952AB  50 m  30.46   
Mass Isabel  1998  JYLLINGE  9848AA  50 m  30.75   
Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  30.86   
Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  31.08   
Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  31.18   
Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  33.70   
Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  33.99   
Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  35.23   
10  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  35.69   
11  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m     
Årg. 2002-2004 
Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  30.29   
Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  31.22   
Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  50 m  32.22   
Olsen Luna Emilie  2003  SLANGERUP  0312AC  50 m  32.65   
Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  33.06   
Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  33.12   
Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  33.26   
Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  50 m  33.70   
Kristensen Kaya Fjeldsted  2002  JYLLINGE  0232AJ  50 m  33.75   
10  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  50 m  34.07   
11  Jørgensen Laura  2004  HELSINGE  0428AQ  50 m  36.00   
12  Devantier Anne Sofie  2004  HVIDOVRE  0406AG  50 m  36.38   
13  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  37.25   
14  Järund Ida Lund  2003  FR.VÆRK  0316AO  50 m  38.53   
15  Larsen Caja Cederblad  2004  HVIDOVRE  0442BD  50 m  41.44   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
10_S
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 
Sponsor: Farum Tandpleje Center 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2000 
Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  28.87   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  30.48   
Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  50 m  30.75   
Sandbeck Bjørn  1999  GENTOFTE  9957AB  50 m  30.97   
Årg. 2001-2003 
Lentz Frederik Riedel  2001  GLADSAXE  0187AN  50 m  27.10   
Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  28.56   
Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  28.84   
Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  29.13   
Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  50 m  29.84   
Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  30.56   
Didriksen Daniel  2002  FR.VÆRK  0273AT  50 m  30.84   
Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  50 m  31.56   
Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  31.63   
10  Therkelsen Nicolai  2003  LAKSEN  0337AG  50 m  31.88   
11  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  32.25   
12  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  32.39   
13  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m  33.85   
14  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  34.36   
15  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  50 m  34.49   
16  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  46.43   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
11_S
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
Farum Cup Senior: Sofie Maagøe (2003) 4:11.73 2017-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2004 
Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  4:25.15   
Brendstrup Anna Aavang  2000  JYLLINGE  0066AO  50 m  4:26.94   
Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  4:35.10   
Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  4:35.84   
Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  4:37.07   
Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  4:40.65   
Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  4:42.20   
Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  4:44.40   
Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  4:47.18   
10  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  4:52.28   
11  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  5:01.95   
12  Langkilde Maja Hallberg  2004  FR.VÆRK  0498AL  50 m  5:02.17   
13  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  5:09.16   
14  Møller Line Thode  2004  FARUM  0424AU  50 m  5:10.60   
15  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  5:10.84   
16  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  5:14.29   
17  Larsen Caja Cederblad  2004  HVIDOVRE  0442BD  50 m  6:01.28   
Årg. 2005-2006 
Mindested Caroline Bach  2005  ALLERØD  0592AF  50 m  4:47.11   
Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  4:49.30   
Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  4:50.98   
Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  4:53.13   
Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD  0526AE  50 m  4:53.71   
Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  50 m  4:55.01   
Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  4:55.48   
Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  4:59.56   
Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  5:03.08   
10  Munch Natacha  2005  HVIDOVRE  0506AD  50 m  5:08.26   
11  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  5:09.09   
12  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  50 m  5:10.39   
13  Højberg Asta  2005  BIRKERØD  0546AB  50 m  5:11.40   
14  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  50 m  5:14.44   
15  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  50 m  5:18.10   
16  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  5:20.15   
17  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  5:24.12   
18  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  50 m  5:25.11   
19  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  5:28.12   
20  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  50 m  5:29.49   
21  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  5:29.55   
22  Jensen Maica  2006  HVIDOVRE  0612AE  50 m  5:29.85   
23  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  50 m  5:55.49   
24  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  5:55.85   
25  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  50 m  6:04.75   
26  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
12_S
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2003 
Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  4:18.60   
Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  4:22.79   
Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  50 m  4:23.39   
Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  4:24.47   
Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  4:31.98   
Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  50 m  4:37.13   
Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  50 m  4:39.35   
Wester Frederik Holm  2000  GENTOFTE  0001AV  50 m  4:48.62   
Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  5:19.74   
10  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  5:41.75   
Årg. 2004-2005 
Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  4:18.21   
Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  50 m  4:25.52   
Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  4:28.27   
Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  4:36.43   
Fröjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  4:40.43   
Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  50 m  4:41.36   
Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  4:42.61   
Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  50 m  4:47.42   
Pesci Ettore  2004  HOVEDSTAD  0483AS  50 m  4:48.22   
10  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  50 m  4:49.55   
11  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  50 m  4:50.47   
12  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  50 m  4:50.93   
13  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  50 m  4:57.82   
14  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  4:58.46   
15  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  50 m  5:00.24   
16  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  5:09.56   
17  Mortensen Magnus Hartmann  2005  HVIDOVRE  0595AJ  50 m  5:10.10   
18  Schmidt Erik  2005  GENTOFTE  0563AN  50 m  5:15.74   
19  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  5:39.24   
20  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HOVEDSTAD  0443AS  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
13_S
Løb 13, 200m Medley Damer 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2004 
Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:25.84   
Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  2:25.85   
Winblad Tea  2004  MKK  AH7404  50 m  2:26.81   
Wiuff Cecilie  2000  JYLLINGE  0072AB  50 m  2:27.51   
Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  2:28.86   
Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  2:28.99   
Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  2:29.07   
Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  2:30.31   
Jung Mathilda Hyldal  2004  SLANGERUP  0414AM  50 m  2:30.87   
10  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  2:34.54   
11  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  2:34.77   
12  Jensen Pernille Elm  2003  JYLLINGE  0302AI  50 m  2:35.62   
13  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  2:36.45   
14  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  2:36.48   
15  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  2:37.57   
16  Olsen Luna Emilie  2003  SLANGERUP  0312AC  50 m  2:38.90   
17  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  50 m  2:39.43   
18  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  2:40.01   
19  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  2:40.31   
20  Trojlsgaard Luna  2004  FR.VÆRK  0482AN  50 m  2:42.40   
21  Rasmussen Emma Kjer  2004  HVIDOVRE  0498AI  50 m  2:42.47   
22  Møller Freja  2004  SLANGERUP  0442AF  50 m  2:42.73   
23  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  2:43.15   
24  Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  50 m  2:45.11   
25  Kærgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  2:47.51   
26  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  50 m  2:48.08   
27  Langkilde Maja Hallberg  2004  FR.VÆRK  0498AL  50 m  2:50.04   
28  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  2:50.43   
29  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  2:52.11   
30  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  2:52.18   
31  Jensen Asta H  2000  FR.VÆRK  0058BA  50 m  2:57.43   
32  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  50 m  2:58.13   
33  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  50 m  2:58.59   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
14_S
Løb 14, 200m Medley Herrer 
Sponsor: Pro-Anlæg 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.69 2019-04-15 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2003 
Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  2:10.58   
Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  2:12.75   
Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  2:17.15   
Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  2:17.50   
Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  2:18.82   
Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  2:21.11   
Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:22.17   
Therkelsen Nicolai  2003  LAKSEN  0337AG  50 m  2:22.93   
Christiansen Marcus  2001  HELSINGE  0145AT  50 m  2:23.14   
10  Kruse Villads  2003  ALLERØD  0371AI  50 m  2:23.78   
11  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  50 m  2:25.12   
12  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  50 m  2:26.85   
13  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  2:27.07   
14  Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  50 m  2:27.20   
15  Brockdorff Anders Lundin  2003  LYNGBY  0301AE  50 m  2:27.77   
16  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  2:28.72   
17  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  2:30.00   
18  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  50 m  2:30.64   
19  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  50 m  2:31.24   
20  Toftehøj Victor  2003  JYLLINGE  0309AG  50 m  2:32.36   
21  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  50 m  2:40.55   
22  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  2:41.49   
23  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  2:41.96   
24  Lövberg Oskar  2003  MKK  AC9903  50 m  2:45.56   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
15_S
Løb 15, 100m Frisvømning Damer 
Sponsor: Barebells 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2001 
Paaske Andrea  2001  JYLLINGE  0186AF  50 m  58.35   
Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  59.16   
Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  59.33   
Schøn Sophie Amalie  1999  FARUM  9952AB  50 m  59.71   
Petersson Katja Korbo  2001  JYLLINGE  0134AA  50 m  1:00.05   
Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  1:00.69   
Aunstrup Kaja  1998  FR.VÆRK  9846AD  50 m  1:01.15   
Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  1:02.90   
Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:03.15   
10  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  1:06.08   
11  Huusfelt Nicoline  2000  FR.VÆRK  0052AI  50 m  1:08.19   
12  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:16.51   
Årg. 2002-2004 
Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  1:00.37   
Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  1:00.94   
Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  1:00.94   
Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  1:01.20   
Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  1:01.51   
Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  1:01.89   
Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  1:01.94   
Bartels Sara Damkjær  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  1:02.13   
Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  1:02.36   
10  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  1:02.58   
11  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  1:02.59   
12  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  1:03.02   
13  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  1:03.11   
14  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  1:03.95   
15  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  1:04.22   
16  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  50 m  1:04.86   
17  Kærgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  1:05.26   
18  Devantier Anne Sofie  2004  HVIDOVRE  0406AG  50 m  1:05.35   
19  Ostreus Lina  2002  MKK  AV4202  50 m  1:05.50   
20  Trojlsgaard Luna  2004  FR.VÆRK  0482AN  50 m  1:05.75   
21  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  1:06.18   
22  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  50 m  1:06.32   
23  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  1:06.42   
24  Järund Ida Lund  2003  FR.VÆRK  0316AO  50 m  1:07.64   
25  Jørgensen Laura  2004  HELSINGE  0428AQ  50 m  1:07.93   
26  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  1:08.36   
27  Lund Amalie  2004  HELSINGE  0438AX  50 m  1:09.83   
28  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  1:10.21   
29  Li Emily  2004  MKK  BO5804  50 m  1:10.25   
30  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  50 m  1:12.14   
31  Larsen Caja Cederblad  2004  HVIDOVRE  0442BD  50 m  1:15.75   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
16_S
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 
Sponsor: Sportigan 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2000 
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  49.63   
Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  49.82   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  51.94   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  54.70   
Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  55.10   
Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  56.18   
Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  57.20   
Årg. 2001-2003 
Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  51.34   
Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  51.95   
Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  56.41   
Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  56.44   
Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  JYLLINGE  0359AN  50 m  56.53   
Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  56.54   
Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  56.79   
Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  57.21   
Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  57.89   
10  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  57.99   
11  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  58.00   
12  Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  50 m  58.60   
13  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  58.66   
14  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  58.76   
15  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  58.94   
16  Ikkala Thorbjørn Jari  2002  FR.VÆRK  0207AI  50 m  59.07   
17  Didriksen Daniel  2002  FR.VÆRK  0273AT  50 m  59.77   
18  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  50 m  59.82   
19  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  50 m  59.92   
20  Brockdorff Anders Lundin  2003  LYNGBY  0301AE  50 m  1:00.65   
21  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  1:01.35   
22  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  1:02.23   
23  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  1:04.20   
24  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  50 m  1:05.28   
25  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  1:12.15   
26  Gadegaard Alexander  2002  GENTOFTE  0263AU  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
17_S
Løb 17, 200m Butterfly Damer 
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:17.06 2017-05-06 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2004 
Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:26.15   
Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  2:27.18   
Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  2:28.01   
Schelde-Mollerup Lærke  2003  JYLLINGE  0358AB  50 m  2:28.69   
Winblad Tea  2004  MKK  AH7404  50 m  2:29.73   
Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  2:39.49   
Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  2:48.45   
Rasmussen Emma Kjer  2004  HVIDOVRE  0498AI  50 m  2:53.59   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
18_S
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 
Sponsor: Rema 1000, Farum 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
Farum Cup Senior: Frederik Dalhøj Paulsen (1998) 2:08.09 2016-05-01 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2003 
Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  2:09.64   
Bojesen Frederik  2002  JYLLINGE  0281AB  50 m  2:11.97   
Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  2:12.26   
Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  2:19.19   
Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  50 m  2:19.79   
Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  50 m  2:20.21   
Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  2:20.30   
Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  50 m  2:23.05   
Højberg Alfred  2002  BIRKERØD  0267AD  50 m  2:27.55   
10  Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  50 m  2:37.62   
11  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m  2:40.75   
12  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
19_S
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 
Sponsor: Glarmester Becker 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2001 
Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  1:12.94   
Mass Isabel  1998  JYLLINGE  9848AA  50 m  1:14.47   
Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  1:16.67   
Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  50 m  1:19.81   
Jensen Asta H  2000  FR.VÆRK  0058BA  50 m  1:27.03   
Årg. 2002-2004 
Jung Mathilda Hyldal  2004  SLANGERUP  0414AM  50 m  1:12.92   
Bartels Sara Damkjær  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  1:13.97   
Jensen Pernille Elm  2003  JYLLINGE  0302AI  50 m  1:14.16   
Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  50 m  1:15.13   
Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  1:18.27   
Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  1:18.49   
Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  50 m  1:18.91   
Møller Freja  2004  SLANGERUP  0442AF  50 m  1:19.29   
Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  1:21.06   
10  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  1:21.17   
11  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  1:21.42   
12  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  50 m  1:21.71   
13  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  1:22.71   
14  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  1:23.29   
15  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  1:23.79   
16  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  1:24.28   
17  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  1:24.65   
18  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  50 m  1:26.34   
19  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  1:27.07   
20  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  1:29.35   
21  Langkilde Maja Hallberg  2004  FR.VÆRK  0498AL  50 m  1:30.21   
22  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  50 m  1:30.96   
23  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  1:33.45   
24  Li Emily  2004  MKK  BO5804  50 m  1:37.59   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
20_S
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer 
Sponsor: Barebells 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.17 2019-04-08 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 1:03.78 2018-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2000 
Davidsen Casper  1999  VEST  9979AA  50 m  1:06.77   
Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  1:06.94   
Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  1:07.74   
Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  1:07.81   
Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  1:09.87   
Årg. 2001-2003 
Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  1:06.89   
Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  1:07.05   
Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  1:07.81   
Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  1:08.46   
Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  1:10.37   
Christiansen Marcus  2001  HELSINGE  0145AT  50 m  1:11.27   
Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  1:11.40   
Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  1:13.11   
Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  1:13.25   
10  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  1:14.08   
11  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  50 m  1:14.53   
12  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  1:15.99   
13  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  50 m  1:16.71   
14  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  1:17.06   
15  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  1:17.43   
16  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  50 m  1:18.32   
17  Lövberg Oskar  2003  MKK  AC9903  50 m  1:18.83   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
21_S
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer 
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:17.72 2018-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2004 
Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  2:24.37   
Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  2:25.29   
Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  2:25.80   
Winblad Tea  2004  MKK  AH7404  50 m  2:26.86   
Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  2:27.12   
Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  2:29.60   
Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  2:29.80   
Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  2:30.36   
Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  2:30.45   
10  Schelde-Mollerup Lærke  2003  JYLLINGE  0358AB  50 m  2:30.96   
11  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  2:33.51   
12  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  2:36.29   
13  Henriksen Christine  2003  JYLLINGE  0376AM  50 m  2:36.51   
14  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  50 m  2:36.85   
15  Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  50 m  2:37.05   
16  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  2:37.62   
17  Olsen Luna Emilie  2003  SLANGERUP  0312AC  50 m  2:39.11   
18  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  2:39.59   
19  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  2:40.15   
20  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  2:42.19   
21  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  50 m  2:45.58   
22  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  50 m  2:47.35   
23  Ostreus Lina  2002  MKK  AV4202  50 m  2:49.96   
24  Järund Ida Lund  2003  FR.VÆRK  0316AO  50 m  2:52.83   
25  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  2:55.11   
26  Larsen Caja Cederblad  2004  HVIDOVRE  0442BD  50 m     
27  Li Emily  2004  MKK  BO5804  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
22_S
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer 
Sponsor: Meny, Værløse 
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 1:59.58 2019-04-08 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2003 
Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  2:18.06   
Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  2:18.27   
Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  2:19.53   
Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  2:20.62   
Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:22.29   
Didriksen Daniel  2002  FR.VÆRK  0273AT  50 m  2:25.73   
Kruse Villads  2003  ALLERØD  0371AI  50 m  2:25.90   
Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m  2:31.04   
Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  2:31.29   
10  Brockdorff Anders Lundin  2003  LYNGBY  0301AE  50 m  2:31.35   
11  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  2:37.81   
12  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  JYLLINGE  0359AN  50 m  2:40.60   
13  Toftehøj Victor  2003  JYLLINGE  0309AG  50 m  2:51.91   
14  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  3:02.43   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
23_S
Løb 23, 200m Frisvømning Damer 
Sponsor: Værløse Bio & Cafe 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2004 
Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  2:09.11   
Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  2:09.29   
Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  2:10.71   
Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  2:11.45   
Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  2:11.71   
Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  2:12.19   
Aunstrup Kaja  1998  FR.VÆRK  9846AD  50 m  2:12.88   
Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  50 m  2:14.06   
Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  2:14.07   
10  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  2:14.44   
11  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  2:14.83   
12  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  2:15.23   
13  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  2:15.40   
14  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  2:15.41   
15  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  2:16.00   
16  Bartels Sara Damkjær  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  2:17.90   
17  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  2:19.12   
18  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  2:19.24   
19  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  2:21.40   
20  Kærgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  2:21.57   
21  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  2:22.37   
22  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  2:23.38   
23  Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  50 m  2:23.93   
24  Møller Line Thode  2004  FARUM  0424AU  50 m  2:24.04   
25  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  2:24.67   
26  Langkilde Maja Hallberg  2004  FR.VÆRK  0498AL  50 m  2:26.37   
27  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  2:26.38   
28  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  2:27.80   
29  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  2:29.62   
30  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  2:45.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
24_S
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer 
Sponsor: Kvickly, Farum 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2003 
Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  1:59.68   
Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  2:00.04   
Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  2:00.24   
Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  2:03.27   
Jeppesen Thor Bols  2002  HELSINGE  0291AK  50 m  2:03.39   
Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  2:03.53   
Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  2:03.72   
Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  50 m  2:04.96   
Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  2:06.80   
10  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  50 m  2:09.72   
11  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  2:10.67   
12  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  2:11.32   
13  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  50 m  2:12.58   
14  Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  50 m  2:13.93   
15  Brockdorff Anders Lundin  2003  LYNGBY  0301AE  50 m  2:14.80   
16  Christiansen Marcus  2001  HELSINGE  0145AT  50 m  2:14.92   
17  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  2:15.47   
18  Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  50 m  2:18.54   
19  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  50 m  2:18.68   
20  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  2:19.38   
21  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  2:22.59   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
25_S
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer 
Sponsor: Slagter Jesper 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2001 
Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  1:05.66   
Schøn Sophie Amalie  1999  FARUM  9952AB  50 m  1:06.49   
Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:14.52   
Huusfelt Nicoline  2000  FR.VÆRK  0052AI  50 m  1:15.87   
Årg. 2002-2004 
Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  1:05.51   
Winblad Tea  2004  MKK  AH7404  50 m  1:07.91   
Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  1:08.69   
Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  1:09.11   
Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  1:10.25   
Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  50 m  1:10.29   
Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  50 m  1:10.52   
Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  1:11.28   
Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  1:11.68   
10  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  1:12.19   
11  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  1:12.50   
12  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  1:13.89   
13  Jørgensen Laura  2004  HELSINGE  0428AQ  50 m  1:17.62   
14  Devantier Anne Sofie  2004  HVIDOVRE  0406AG  50 m  1:19.97   
15  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  1:21.01   
16  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  1:21.69   
17  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  50 m  1:22.66   
18  Lund Amalie  2004  HELSINGE  0438AX  50 m  1:23.27   
19  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  1:24.90   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
26_S
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer 
Sponsor: Osteboden, Farum 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 56.80 2018-05-06 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2001-2003 
Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  1:01.70   
Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  1:02.22   
Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  50 m  1:02.74   
Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  1:03.57   
Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  50 m  1:03.97   
Højberg Alfred  2002  BIRKERØD  0267AD  50 m  1:04.51   
Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  50 m  1:06.12   
Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  1:06.14   
Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  1:06.54   
10  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  1:07.29   
11  Didriksen Daniel  2002  FR.VÆRK  0273AT  50 m  1:08.54   
12  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  1:09.47   
13  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m  1:09.72   
14  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  1:09.75   
15  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  50 m  1:12.79   
16  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  50 m  1:13.53   
17  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  1:14.55   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
27_S
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer 
Sponsor: J & A Herretøj 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 2018-08-06 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2004 
Bartels Sara Damkjær  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  2:40.43   
Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  50 m  2:46.72   
Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  2:47.28   
Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  2:53.04   
Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  50 m  2:54.80   
Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  2:59.87   
Jensen Asta H  2000  FR.VÆRK  0058BA  50 m  3:05.50   
Kærgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  3:06.25   
Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  50 m  3:09.60   
10  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  50 m  3:14.09   
11  Langkilde Maja Hallberg  2004  FR.VÆRK  0498AL  50 m  3:30.57   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
28_S
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer 
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2003 
Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  2:25.39   
Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  2:26.80   
Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  2:29.99   
Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  2:38.61   
Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:39.07   
Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  50 m  2:43.96   
Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  50 m  2:44.39   
Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  50 m  2:45.44   
Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  2:46.63   
10  Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  50 m  2:49.03   
11  Lövberg Oskar  2003  MKK  AC9903  50 m  2:51.92   
12  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m  2:56.37   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
29_S
Løb 29, 100m Butterfly Damer 
Sponsor: Farum Tandpleje Center 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2001 
Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  1:08.56   
Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  1:08.74   
Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:09.74   
Huusfelt Nicoline  2000  FR.VÆRK  0052AI  50 m  1:13.51   
Årg. 2002-2004 
Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  1:05.98   
Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  1:07.87   
Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  1:08.36   
Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  1:09.67   
Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  1:09.82   
Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  50 m  1:11.00   
Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  1:11.22   
Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  1:11.26   
Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  1:11.77   
10  Trojlsgaard Luna  2004  FR.VÆRK  0482AN  50 m  1:12.01   
11  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  1:12.41   
12  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  1:12.67   
13  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  1:14.11   
14  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  1:14.13   
15  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  50 m  1:14.26   
16  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  1:14.31   
17  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  1:15.27   
18  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  1:15.76   
19  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  1:16.27   
20  Rasmussen Emma Kjer  2004  HVIDOVRE  0498AI  50 m  1:16.82   
21  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  1:17.82   
22  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  1:18.76   
23  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  50 m  1:25.96   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
30_S
Løb 30, 100m Butterfly Herrer 
Sponsor: Farumhus Konditori 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2000 
Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  57.68   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  57.77   
Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  58.37   
Langvad Rasmus  2000  GSK  0045AD  50 m  1:00.14   
Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  1:02.71   
Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  1:05.13   
Årg. 2001-2003 
Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  50 m  1:00.32   
Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  1:00.93   
Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  1:02.24   
Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  1:03.32   
Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  1:03.44   
Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  50 m  1:03.50   
Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  1:03.50   
Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  1:03.90   
Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  1:04.60   
10  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  1:05.21   
11  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  50 m  1:05.48   
12  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  1:05.93   
13  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  50 m  1:07.27   
14  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  1:07.71   
15  Didriksen Daniel  2002  FR.VÆRK  0273AT  50 m  1:08.29   
16  Kruse Villads  2003  ALLERØD  0371AI  50 m  1:08.81   
17  Jeppesen Thor Bols  2002  HELSINGE  0291AK  50 m  1:09.24   
18  Brockdorff Anders Lundin  2003  LYNGBY  0301AE  50 m  1:09.91   
19  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  1:10.74   
20  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  1:20.18   
21  Lövberg Oskar  2003  MKK  AC9903  50 m  1:28.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
101_S
Løb 101, 50m Frisvømning Piger 
Sponsor: Værløse Fisk 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2005-2006 
Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  29.14   
Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  50 m  29.44   
Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  29.69   
Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  29.71   
Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  50 m  29.72   
Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  50 m  29.82   
Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  50 m  29.98   
Andersen Juliane Bo  2005  JYLLINGE  0564AL  50 m  30.06   
Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  30.24   
10  Hansen Emily  2005  HELSINGE  0528AO  50 m  30.24   
11  Brage Silja  2005  JYLLINGE  0544AL  50 m  30.38   
12  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  30.49   
13  Timmerman Mikkeline  2005  HVIDOVRE  0576AR  50 m  30.59   
14  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  30.87   
15  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  31.05   
16  Jensen Maica  2006  HVIDOVRE  0612AE  50 m  31.31   
17  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  50 m  31.60   
18  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  50 m  31.74   
19  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  50 m  31.83   
20  Andersen Nicoline Mørch  2005  HVIDOVRE  0534AL  50 m  31.85   
21  Nørgaard Ida-Marie  2005  FR.VÆRK  0596AG  50 m  31.92   
22  Ingner Emma  2005  MKK  AW3805  50 m  32.16   
23  Parkhøi Rikke  2006  HVIDOVRE  0626AC  50 m  32.47   
24  Jakobsen Aurora Troldahl  2005  HELSINGE  0564AX  50 m  32.60   
25  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  50 m  32.72   
26  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  32.81   
27  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  50 m  33.44   
28  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  33.77   
29  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  50 m  33.77   
30  Henriksen Amalie  2005  HVIDOVRE  0582AU  50 m  34.62   
31  Cermak Olga  2006  HVIDOVRE  0682AE  50 m  34.73   
32  Lind Sofie  2006  HVIDOVRE  0668AG  50 m  34.97   
33  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  50 m  34.98   
34  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  50 m     
Årg. 2007-2019 
Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  29.71   
Peters Frida Gram  2007  HELSINGE  0712AC  50 m  31.50   
Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  50 m  32.31   
Svendsen Angela Bang  2008  HVIDOVRE  0832AA  50 m  32.55   
Vejborg Maja  2007  GENTOFTE  0772AD  50 m  32.85   
Nørgaard Astrid  2007  FR.VÆRK  0784AA  50 m  32.89   
Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  50 m  33.80   
Christensen Asta Hänel  2008  HVIDOVRE  0804AI  50 m  33.82   
Boesgaard Natasja  2007  FR.VÆRK  0728AC  50 m  34.45   
10  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  50 m  35.74   
11  Larsen Nikoline E.  2007  LYNGBY  0712AE  50 m  35.95   
12  Jensen Emily Amalie  2007  HELSINGE  0754AE  50 m  36.70   
13  Nygaard Ingrid Due  2007  LYNGBY  0786AD  50 m  38.33   
14  Madsen Anna Søjberg  2008  HELSINGE  0862AJ  50 m  39.91   
15  Jesse Melani  2008  HELSINGE  0804AA  50 m  41.69   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
102_S
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge 
Sponsor: Svømmespecialisten 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Svarrer Julius  2005  SLANGERUP  0507AH  50 m  27.29   
Fröjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  27.53   
Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  50 m  27.55   
Pesci Ettore  2004  HOVEDSTAD  0483AS  50 m  27.67   
Kortegaard Anders K.  2004  JYLLINGE  0471AB  50 m  27.83   
Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  28.20   
Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  50 m  28.37   
Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  28.46   
Tranum Noah  2004  JYLLINGE  0449AG  50 m  28.63   
10  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  50 m  28.65   
11  Liechti Mads  2004  BIRKERØD  0491AN  50 m  28.66   
12  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  28.70   
13  Bech Anton Rytter  2005  HVIDOVRE  0515AK  50 m  28.76   
14  Frederiksen Lukas  2004  HELSINGE  0473AL  50 m  28.80   
15  Hansen Emil Witzner  2004  LAKSEN  0475AD  50 m  29.23   
16  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  29.97   
17  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  50 m  30.11   
18  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  50 m  30.14   
19  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  50 m  30.21   
20  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  50 m  30.31   
21  Asmussen Alexander  2004  FR.VÆRK  0417AG  50 m  30.34   
22  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  50 m  30.61   
23  Foged Scott  2005  HELSINGE  0575AI  50 m  30.75   
24  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  50 m  30.86   
25  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  50 m  31.24   
26  Christiansen Victor  2004  HELSINGE  0435AN  50 m  31.65   
27  Neldeberg Viktor Junker  2004  HELSINGE  0445AA  50 m  31.87   
28  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  50 m  32.47   
29  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HOVEDSTAD  0443AS  50 m  33.11   
Årg. 2006-2019 
Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m  30.50   
Frederiksen Tobias  2006  HELSINGE  0657AC  50 m  30.57   
Thaulow Kristoffer  2007  FARUM  0747AF  50 m  31.13   
Kühnell Alexander  2006  HELSINGE  0607AP  50 m  31.58   
Güsmer Aksel Thuesen  2006  HOVEDSTAD  0639AB  50 m  31.59   
Købsted Nicklas Kolt  2006  HELSINGE  0601AG  50 m  31.75   
Johnsen Sander F. Høyrup  2007  LYNGBY  0761AC  50 m  31.78   
Frederiksen Lasse S.  2006  HELSINGE  0617AI  50 m  32.42   
Jensen Tristan  2006  HOVEDSTAD  0611AG  50 m  33.00   
10  Lindquist Oswald  2006  GENTOFTE  0647AF  50 m  33.10   
11  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  33.18   
12  Hammergart Marcus  2006  LYNGBY  0649AG  50 m  33.41   
13  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  33.75   
14  Foged William  2008  HELSINGE  0805AA  50 m  34.52   
15  Juska Konradas  2007  HOVEDSTAD  0751AC  50 m  34.82   
16  Hemmingsen Mathias  2007  LYNGBY  0731AG  50 m  34.95   
17  Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  50 m  35.18   
18  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  50 m  35.22   
19  Svedal Andreas Ellgaard  2006  GENTOFTE  0631AF  50 m  35.39   
20  Hansen Mathias Bidsted  2006  HVIDOVRE  0673AE  50 m  35.59   
21  Pedersen Joshua Michael  2006  FARUM  0631AK  50 m  35.95   
22  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  50 m  36.51   
23  Just Oscar Høck  2006  FARUM  0601AK  50 m  37.63   
24  Hovmand Arn Byrge  2009  HELSINGE  0915AC  50 m  38.22   
25  Pedersen Nikolaj  2007  HELSINGE  0791AG  50 m  38.41   
26  Kühl Victor  2009  HELSINGE  0983AA  50 m  41.22   
27  Nielsen Oscar Anton  2009  HELSINGE  0935AC  50 m  41.74   
28  Madsen Emil  2007  HELSINGE  0707AM  50 m  41.96   
29  Hansen Liam  2007  HELSINGE  0725AL  50 m  42.06   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
103_S
Løb 103, 200m Brystsvømning Piger 
Sponsor: Vero Moda, Farum 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 2018-08-06 
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2005-2006 
Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  50 m  2:47.67   
Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  2:47.67   
Mindested Caroline Bach  2005  ALLERØD  0592AF  50 m  2:51.86   
Højberg Asta  2005  BIRKERØD  0546AB  50 m  2:52.38   
Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  2:53.62   
Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m  2:56.93   
Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  50 m  2:57.19   
Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  50 m  3:02.30   
Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  50 m  3:02.86   
10  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  50 m  3:03.41   
11  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  50 m  3:09.96   
12  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  50 m  3:12.63   
13  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  3:13.17   
14  Helfelt Amalie  2006  VÆRLØSE  0652AP  50 m  3:14.62   
15  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  50 m  3:18.54   
16  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  3:22.86   
Årg. 2007-2019 
Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  50 m  3:02.93   
Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  50 m  3:07.55   
Bløcher Alma Sofie A.  2008  HOVEDSTAD  0804AB  50 m  3:21.97   
Larsen Nikoline E.  2007  LYNGBY  0712AE  50 m  3:23.56   
Stensgaard Ella  2008  HOVEDSTAD  0816AA  50 m  3:27.13   
Nygaard Ingrid Due  2007  LYNGBY  0786AD  50 m  3:35.22   
Arnholtz Liya  2007  HELSINGE  0794AM  50 m  3:35.26   
Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  50 m  3:36.11   
Bibeyron-Wara Betty  2008  HOVEDSTAD  0888AB  50 m  3:40.72   
10  Vedel Edith Louise  2007  GENTOFTE  0742AD  50 m  3:52.58   
11  Jørgensen Vigga  2008  HOVEDSTAD  0874AE  50 m  3:58.18   
12  Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  50 m  4:07.58   
13  Griffin Nina  2007  GENTOFTE  0776AK  50 m  4:26.27   
14  Svendsen Angela Bang  2008  HVIDOVRE  0832AA  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
104_S
Løb 104, 200m Brystsvømning Drenge 
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:32.74   
Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  50 m  2:35.57   
Peters Emil Gram  2005  HELSINGE  0529AD  50 m  2:41.05   
Liechti Mads  2004  BIRKERØD  0491AN  50 m  2:42.43   
Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  2:43.94   
Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  50 m  2:44.95   
Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  50 m  2:48.12   
Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  2:49.65   
Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  2:52.76   
10  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  2:55.65   
11  Schmidt Erik  2005  GENTOFTE  0563AN  50 m  2:56.70   
12  Tullberg Magnus  2005  BIRKERØD  0593AD  50 m  2:57.05   
13  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  50 m  2:57.21   
14  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  50 m  2:58.02   
15  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  50 m  3:00.64   
16  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  50 m  3:10.95   
17  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  50 m  3:18.39   
18  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  50 m  3:27.07   
19  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  3:28.30   
20  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  50 m     
Årg. 2006-2019 
Güsmer Aksel Thuesen  2006  HOVEDSTAD  0639AB  50 m  2:53.41   
Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  50 m  3:08.82   
Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m  3:11.31   
Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  50 m  3:12.73   
Klitgaard Victor Møller  2006  HELSINGE  0691AE  50 m  3:14.92   
Nybroe Asbjørn  2006  HVIDOVRE  0683AC  50 m  3:16.73   
Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  50 m  3:20.79   
Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  50 m  3:26.41   
Barlebo Karl Korfix  2006  HOVEDSTAD  0641AC  50 m  3:27.78   
10  Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  50 m  3:29.09   
11  Jensen Tristan  2006  HOVEDSTAD  0611AG  50 m  3:37.94   
12  Vidovic Linus Klarskov  2007  HOVEDSTAD  0713AB  50 m  3:41.48   
13  Ellinghaus Louis  2008  HVIDOVRE  0897AA  50 m  3:56.71   
14  Cliff Daniel Emil Lund  2007  HOVEDSTAD  0795AC  50 m  3:59.19   
15  Olsen Peter Bjerre  2006  GENTOFTE  0633AK  50 m     
16  Bandsholm Nikolaj  2007  HVIDOVRE  0775AE  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
105_S
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger 
Sponsor: Farum Fisk & Vildt 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2005-2006 
Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  1:08.39   
Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  1:08.72   
Nielsen Josefine  2005  FR.VÆRK  0564AI  50 m  1:11.15   
Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  50 m  1:11.41   
Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  1:11.62   
Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  50 m  1:11.68   
Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  50 m  1:12.07   
Andersen Juliane Bo  2005  JYLLINGE  0564AL  50 m  1:12.40   
Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  50 m  1:12.98   
10  Brage Silja  2005  JYLLINGE  0544AL  50 m  1:14.28   
11  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  50 m  1:15.07   
12  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  50 m  1:15.83   
13  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  1:16.66   
14  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  50 m  1:17.14   
15  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  50 m  1:17.39   
16  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  50 m  1:17.85   
17  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  50 m  1:18.31   
18  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  50 m  1:18.46   
19  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  50 m  1:18.52   
20  Munch Natacha  2005  HVIDOVRE  0506AD  50 m  1:18.75   
21  Nørgaard Ida-Marie  2005  FR.VÆRK  0596AG  50 m  1:18.83   
22  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  1:19.09   
23  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  1:19.69   
24  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERØD  0594AE  50 m  1:20.03   
25  Jensen Maica  2006  HVIDOVRE  0612AE  50 m  1:20.23   
26  Lunding Julie Heurlin  2006  GENTOFTE  0626AA  50 m  1:20.41   
27  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  50 m  1:21.13   
28  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  1:21.61   
29  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  50 m  1:23.04   
30  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  50 m  1:23.80   
31  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  50 m  1:34.73   
32  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  50 m     
Årg. 2007-2019 
Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  1:18.57   
Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  50 m  1:22.44   
Hasling Sofie Wettendorff  2007  FR.VÆRK  0782AN  50 m  1:23.03   
Nygaard Ingrid Due  2007  LYNGBY  0786AD  50 m  1:25.97   
Jørgensen Vigga  2008  HOVEDSTAD  0874AE  50 m  1:27.27   
Vejborg Maja  2007  GENTOFTE  0772AD  50 m  1:27.88   
Boesgaard Natasja  2007  FR.VÆRK  0728AC  50 m  1:28.37   
Thomsen Yasmin  2007  HELSINGE  0766AQ  50 m  1:33.12   
Skov Anna Sofie  2008  HVIDOVRE  0874AB  50 m  1:35.86   
10  Vestergaard Clara  2008  HOVEDSTAD  0864AB  50 m  1:43.07   
11  Gammelvind Thilde  2008  HOVEDSTAD  0804AG  50 m  1:48.23   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
106_S
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge 
Sponsor: Pro-Anlæg 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 56.80 2018-05-06 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  1:05.80   
Hansen Emil Witzner  2004  LAKSEN  0475AD  50 m  1:09.00   
Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  1:11.63   
Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  50 m  1:12.32   
Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  1:12.80   
Bech Anton Rytter  2005  HVIDOVRE  0515AK  50 m  1:12.98   
Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  1:12.99   
Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  1:13.28   
Arfelt Villads  2004  BIRKERØD  0417AL  50 m  1:13.77   
10  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HOVEDSTAD  0443AS  50 m  1:14.56   
11  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  50 m  1:15.40   
12  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  1:16.72   
13  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  50 m  1:17.06   
14  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  50 m  1:17.98   
15  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  50 m  1:29.54   
16  Pesci Ettore  2004  HOVEDSTAD  0483AS  50 m     
Årg. 2006-2019 
Kühnell Alexander  2006  HELSINGE  0607AP  50 m  1:14.15   
Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m  1:18.67   
Johnsen Sander F. Høyrup  2007  LYNGBY  0761AC  50 m  1:20.06   
Lindquist Oswald  2006  GENTOFTE  0647AF  50 m  1:20.85   
Hemmingsen Mathias  2007  LYNGBY  0731AG  50 m  1:21.14   
Købsted Nicklas Kolt  2006  HELSINGE  0601AG  50 m  1:24.39   
Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  1:24.76   
Hansen Mathias Bidsted  2006  HVIDOVRE  0673AE  50 m  1:24.80   
Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  1:26.55   
10  Brandt Nikolaj Assentoft  2007  HELSINGE  0757AF  50 m  1:26.91   
11  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  50 m  1:26.99   
12  Juska Konradas  2007  HOVEDSTAD  0751AC  50 m  1:30.79   
13  Just Oscar Høck  2006  FARUM  0601AK  50 m  1:32.19   
14  Ellinghaus Louis  2008  HVIDOVRE  0897AA  50 m  1:38.46   
15  Bandsholm Nikolaj  2007  HVIDOVRE  0775AE  50 m  1:41.17   
16  Hammergart Marcus  2006  LYNGBY  0649AG  50 m  2:00.04   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
107_S
Løb 107, 100m Butterfly Piger 
Sponsor: Sportigan 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2005-2006 
Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  1:07.51   
Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  1:12.30   
Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  1:13.97   
Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  50 m  1:18.14   
Parkhøi Rikke  2006  HVIDOVRE  0626AC  50 m  1:18.31   
Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  1:19.03   
Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  1:19.96   
Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  50 m  1:21.89   
Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  1:22.30   
10  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  50 m  1:28.83   
Årg. 2007-2019 
Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  1:15.98   
Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  50 m  1:18.21   
Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  50 m  1:21.53   
Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  50 m  1:26.24   
Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  50 m  1:26.95   
Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  50 m  1:35.48   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
108_S
Løb 108, 100m Butterfly Drenge 
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  1:01.78   
Svarrer Julius  2005  SLANGERUP  0507AH  50 m  1:02.37   
Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  1:03.82   
Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  1:05.58   
Tranum Noah  2004  JYLLINGE  0449AG  50 m  1:05.82   
Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  1:07.44   
Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  1:08.57   
Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  50 m  1:09.49   
Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  50 m  1:10.14   
10  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  50 m  1:10.45   
11  Kortegaard Anders K.  2004  JYLLINGE  0471AB  50 m  1:10.84   
12  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  50 m  1:12.44   
13  Schmidt Erik  2005  GENTOFTE  0563AN  50 m  1:13.18   
14  Asmussen Alexander  2004  FR.VÆRK  0417AG  50 m  1:13.78   
15  Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  1:14.42   
16  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  1:16.91   
17  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  50 m  1:17.04   
18  Christiansen Victor  2004  HELSINGE  0435AN  50 m  1:17.98   
19  Neldeberg Viktor Junker  2004  HELSINGE  0445AA  50 m  1:20.26   
20  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  50 m     
Årg. 2006-2019 
Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  50 m  1:14.96   
Bernstein Viktor  2006  HVIDOVRE  0639AI  50 m  1:15.40   
Olsen Peter Bjerre  2006  GENTOFTE  0633AK  50 m  1:19.79   
Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  50 m  1:20.27   
Nybroe Asbjørn  2006  HVIDOVRE  0683AC  50 m  1:22.86   
Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  50 m  1:23.65   
Barlebo Karl Korfix  2006  HOVEDSTAD  0641AC  50 m  1:24.91   
Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m  1:33.18   
Svedal Andreas Ellgaard  2006  GENTOFTE  0631AF  50 m  1:35.22   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
109_S
Løb 109, 200m Frisvømning Piger 
Sponsor: Rema 1000, Farum 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2005-2006 
Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  2:17.03   
Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  2:17.24   
Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  50 m  2:17.54   
Brage Silja  2005  JYLLINGE  0544AL  50 m  2:18.28   
Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  2:18.45   
Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  2:20.77   
Hansen Emily  2005  HELSINGE  0528AO  50 m  2:21.62   
Munch Natacha  2005  HVIDOVRE  0506AD  50 m  2:23.76   
Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  50 m  2:24.39   
10  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  50 m  2:25.46   
11  Timmerman Mikkeline  2005  HVIDOVRE  0576AR  50 m  2:25.61   
12  Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  50 m  2:26.38   
13  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  50 m  2:26.42   
14  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  2:26.72   
15  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  2:27.11   
16  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  2:28.39   
17  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  50 m  2:28.57   
18  Nielsen Josefine  2005  FR.VÆRK  0564AI  50 m  2:28.75   
19  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  50 m  2:28.95   
20  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  50 m  2:29.17   
21  Jensen Maica  2006  HVIDOVRE  0612AE  50 m  2:29.41   
22  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  2:29.76   
23  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  50 m  2:31.28   
24  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  50 m  2:32.93   
25  Lunding Julie Heurlin  2006  GENTOFTE  0626AA  50 m  2:34.80   
26  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  50 m  2:35.60   
27  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  50 m  2:36.64   
28  Helfelt Amalie  2006  VÆRLØSE  0652AP  50 m  2:39.71   
29  Jakobsen Aurora Troldahl  2005  HELSINGE  0564AX  50 m  2:40.92   
30  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  50 m  2:42.27   
31  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  50 m  2:42.35   
32  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  2:42.92   
33  Lind Sofie  2006  HVIDOVRE  0668AG  50 m  3:02.68   
34  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  50 m     
35  Ingner Emma  2005  MKK  AW3805  50 m     
Årg. 2007-2019 
Peters Frida Gram  2007  HELSINGE  0712AC  50 m  2:34.28   
Nørgaard Astrid  2007  FR.VÆRK  0784AA  50 m  2:40.82   
Bløcher Alma Sofie A.  2008  HOVEDSTAD  0804AB  50 m  2:44.38   
Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  50 m  2:46.12   
Stensgaard Ella  2008  HOVEDSTAD  0816AA  50 m  2:46.25   
Svendsen Angela Bang  2008  HVIDOVRE  0832AA  50 m  2:47.97   
Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  50 m  2:48.05   
Bibeyron-Wara Betty  2008  HOVEDSTAD  0888AB  50 m  2:53.89   
Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  50 m  2:53.92   
10  Hasling Sofie Wettendorff  2007  FR.VÆRK  0782AN  50 m  2:54.41   
11  Jensen Emily Amalie  2007  HELSINGE  0754AE  50 m  2:58.39   
12  Thomsen Yasmin  2007  HELSINGE  0766AQ  50 m  3:00.23   
13  Vejborg Maja  2007  GENTOFTE  0772AD  50 m  3:06.81   
14  Skov Anna Sofie  2008  HVIDOVRE  0874AB  50 m  3:11.81   
15  Christensen Asta Hänel  2008  HVIDOVRE  0804AI  50 m  3:16.77   
16  Vedel Edith Louise  2007  GENTOFTE  0742AD  50 m  3:19.29   
17  Madsen Anna Søjberg  2008  HELSINGE  0862AJ  50 m  3:21.18   
18  Vestergaard Clara  2008  HOVEDSTAD  0864AB  50 m  3:24.45   
19  Griffin Nina  2007  GENTOFTE  0776AK  50 m  3:30.04   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
110_S
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge 
Sponsor: Barebells 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  1:58.21   
Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  2:06.61   
Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  2:09.60   
Rosengaard Tobias  2005  BIRKERØD  0511AB  50 m  2:09.80   
Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  2:10.00   
Frederiksen Lukas  2004  HELSINGE  0473AL  50 m  2:10.92   
Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  50 m  2:11.35   
Fröjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  2:11.39   
Pesci Ettore  2004  HOVEDSTAD  0483AS  50 m  2:12.58   
10  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  2:12.97   
11  Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  50 m  2:14.11   
12  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  50 m  2:15.00   
13  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  50 m  2:17.71   
14  Fode Troels  2004  HOVEDSTAD  0435AG  50 m  2:18.39   
15  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  50 m  2:18.78   
16  Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  50 m  2:20.69   
17  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  2:21.19   
18  Tullberg Magnus  2005  BIRKERØD  0593AD  50 m  2:22.17   
19  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  2:23.77   
20  Bech Anton Rytter  2005  HVIDOVRE  0515AK  50 m  2:25.29   
21  Foged Scott  2005  HELSINGE  0575AI  50 m  2:29.06   
22  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HOVEDSTAD  0443AS  50 m  2:30.69   
23  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  2:40.13   
24  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  50 m  2:40.40   
Årg. 2006-2019 
Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  50 m  2:15.79   
Bernstein Viktor  2006  HVIDOVRE  0639AI  50 m  2:22.94   
Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  50 m  2:23.16   
Frederiksen Tobias  2006  HELSINGE  0657AC  50 m  2:23.47   
Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  50 m  2:23.82   
Güsmer Aksel Thuesen  2006  HOVEDSTAD  0639AB  50 m  2:26.69   
Frederiksen Lasse S.  2006  HELSINGE  0617AI  50 m  2:28.31   
Købsted Nicklas Kolt  2006  HELSINGE  0601AG  50 m  2:30.51   
Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  50 m  2:32.92   
10  Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  50 m  2:35.47   
11  Hansen Mathias Bidsted  2006  HVIDOVRE  0673AE  50 m  2:35.79   
12  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  2:37.66   
13  Kühnell Alexander  2006  HELSINGE  0607AP  50 m  2:38.35   
14  Hammergart Marcus  2006  LYNGBY  0649AG  50 m  2:41.98   
15  Foged William  2008  HELSINGE  0805AA  50 m  2:42.78   
16  Vidovic Linus Klarskov  2007  HOVEDSTAD  0713AB  50 m  2:45.20   
17  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  2:46.43   
18  Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  50 m  2:46.50   
19  Cliff Daniel Emil Lund  2007  HOVEDSTAD  0795AC  50 m  2:46.59   
20  Hemmingsen Mathias  2007  LYNGBY  0731AG  50 m  2:49.83   
21  Lindquist Oswald  2006  GENTOFTE  0647AF  50 m  2:57.78   
22  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  50 m  2:58.27   
23  Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m  3:01.91   
24  Brandt Nikolaj Assentoft  2007  HELSINGE  0757AF  50 m  3:03.36   
25  Bandsholm Nikolaj  2007  HVIDOVRE  0775AE  50 m  3:05.05   
26  Pedersen Joshua Michael  2006  FARUM  0631AK  50 m  3:05.64   
27  Hovmand Arn Byrge  2009  HELSINGE  0915AC  50 m  3:07.65   
28  Madsen Emil  2007  HELSINGE  0707AM  50 m  3:14.47   
29  Ellinghaus Louis  2008  HVIDOVRE  0897AA  50 m  3:16.03   
30  Nielsen Oscar Anton  2009  HELSINGE  0935AC  50 m  3:20.85   
31  Hansen Liam  2007  HELSINGE  0725AL  50 m  3:29.97   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
111_S
Løb 111, 50m Brystsvømning Piger 
Sponsor: Pro-Anlæg 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2005-2006 
Mindested Caroline Bach  2005  ALLERØD  0592AF  50 m  35.22   
Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERØD  0594AE  50 m  36.17   
Nørgaard Ida-Marie  2005  FR.VÆRK  0596AG  50 m  37.00   
Højberg Asta  2005  BIRKERØD  0546AB  50 m  37.37   
Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  50 m  39.36   
Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  50 m  40.04   
Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  50 m  40.17   
Andersen Juliane Bo  2005  JYLLINGE  0564AL  50 m  40.78   
Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m  40.81   
10  Helfelt Amalie  2006  VÆRLØSE  0652AP  50 m  41.83   
11  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  43.41   
12  Andersen Nicoline Mørch  2005  HVIDOVRE  0534AL  50 m  43.51   
13  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  50 m  45.27   
14  Lind Sofie  2006  HVIDOVRE  0668AG  50 m  47.09   
15  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  47.28   
16  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  50 m  47.53   
17  Lendal Helena  2006  FR.VÆRK  0624AR  50 m  48.85   
18  Henriksen Amalie  2005  HVIDOVRE  0582AU  50 m  49.09   
19  Cermak Olga  2006  HVIDOVRE  0682AE  50 m  50.33   
20  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  50 m  50.73   
Årg. 2007-2019 
Nørgaard Astrid  2007  FR.VÆRK  0784AA  50 m  40.62   
Larsen Nikoline E.  2007  LYNGBY  0712AE  50 m  43.59   
Boesgaard Natasja  2007  FR.VÆRK  0728AC  50 m  45.63   
Arnholtz Liya  2007  HELSINGE  0794AM  50 m  47.45   
Skov Anna Sofie  2008  HVIDOVRE  0874AB  50 m  49.68   
Vestergaard Clara  2008  HOVEDSTAD  0864AB  50 m  50.27   
Jørgensen Vigga  2008  HOVEDSTAD  0874AE  50 m  50.97   
Jesse Melani  2008  HELSINGE  0804AA  50 m  53.88   
Gammelvind Thilde  2008  HOVEDSTAD  0804AG  50 m  59.83   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
112_S
Løb 112, 50m Brystsvømning Drenge 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.28 2019-04-09 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Kortegaard Anders K.  2004  JYLLINGE  0471AB  50 m  31.89   
Rosengaard Tobias  2005  BIRKERØD  0511AB  50 m  33.90   
Peters Emil Gram  2005  HELSINGE  0529AD  50 m  34.73   
Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  50 m  36.02   
Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  50 m  36.09   
Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  36.67   
Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  36.76   
Schmidt Erik  2005  GENTOFTE  0563AN  50 m  37.46   
Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  50 m  38.35   
10  Svarrer Julius  2005  SLANGERUP  0507AH  50 m  39.44   
11  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  50 m  39.87   
12  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  40.30   
13  Tranum Noah  2004  JYLLINGE  0449AG  50 m  43.72   
14  Hansen Emil Witzner  2004  LAKSEN  0475AD  50 m  46.55   
Årg. 2006-2019 
Thaulow Kristoffer  2007  FARUM  0747AF  50 m  40.22   
Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m  40.25   
Nybroe Asbjørn  2006  HVIDOVRE  0683AC  50 m  40.38   
Klitgaard Victor Møller  2006  HELSINGE  0691AE  50 m  40.59   
Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  50 m  41.03   
Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  50 m  41.46   
Svedal Andreas Ellgaard  2006  GENTOFTE  0631AF  50 m  41.88   
Johnsen Sander F. Høyrup  2007  LYNGBY  0761AC  50 m  42.32   
Olsen Peter Bjerre  2006  GENTOFTE  0633AK  50 m  44.69   
10  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  50 m  44.96   
11  Pedersen Joshua Michael  2006  FARUM  0631AK  50 m  45.14   
12  Vidovic Linus Klarskov  2007  HOVEDSTAD  0713AB  50 m  48.90   
13  Kühl Victor  2009  HELSINGE  0983AA  50 m  52.28   
14  Just Oscar Høck  2006  FARUM  0601AK  50 m  58.82   
15  Pedersen Nikolaj  2007  HELSINGE  0791AG  50 m  1:00.25   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 
113_S
Løb 113, 50m Butterfly Piger 
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2005-2006 
Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  50 m  30.62   
Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  50 m  31.21   
Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  31.92   
Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD  0526AE  50 m  32.39   
Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  50 m  32.43   
Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  33.27   
Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  50 m  33.82   
Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  34.31   
Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  50 m  34.32   
10  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  50 m  34.33   
11  Lunding Julie Heurlin  2006  GENTOFTE  0626AA  50 m  34.45   
12  Parkhøi Rikke  2006  HVIDOVRE  0626AC  50 m  34.47   
13  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  34.51   
14  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  35.26   
15  Timmerman Mikkeline  2005  HVIDOVRE  0576AR  50 m  35.53   
16  Møller Mathilde Thor  2005  FARUM  0564AU  50 m  35.82   
17  Højberg Asta  2005  BIRKERØD  0546AB  50 m  36.61   
18  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  50 m  36.63   
19  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERØD  0594AE  50 m  36.78   
20  Jakobsen Aurora Troldahl  2005  HELSINGE  0564AX  50 m  36.87   
21  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  50 m  36.98   
22  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  37.20   
23  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  50 m  38.73   
24  Andersen Nicoline Mørch  2005  HVIDOVRE  0534AL  50 m  39.25   
25  Ingner Emma  2005  MKK  AW3805  50 m  39.53   
26  Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  41.04   
Årg. 2007-2019 
Peters Frida Gram  2007  HELSINGE  0712AC  50 m  35.07   
Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  50 m  36.00   
Stensgaard Ella  2008  HOVEDSTAD  0816AA  50 m  37.12   
Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  50 m  38.00   
Boesgaard Natasja  2007  FR.VÆRK  0728AC  50 m  39.05   
Vejborg Maja  2007  GENTOFTE  0772AD  50 m  40.30   
Larsen Nikoline E.  2007  LYNGBY  0712AE  50 m  40.79   
Skov Anna Sofie  2008  HVIDOVRE  0874AB  50 m  40.90   
Nygaard Ingrid Due  2007  LYNGBY  0786AD  50 m  42.12   
10  Raagefelt Wilma E L  2008  HVIDOVRE  0814AD  50 m  42.34   
11  Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  50 m  44.63   
12  Arnholtz Liya  2007  HELSINGE  0794AM  50 m  45.28   
13  Vestergaard Clara  2008  HOVEDSTAD  0864AB  50 m  48.39   
14  Lintrup Zeline Helsen  2007  HVIDOVRE  0744AC  50 m  58.61   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:58 
 
114_S
Løb 114, 50m Butterfly Drenge 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  26.70   
Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  50 m  28.55   
Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  29.02   
Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  30.06   
Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  50 m  30.49   
Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  30.91   
Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  50 m  31.52   
Pesci Ettore  2004  HOVEDSTAD  0483AS  50 m  31.64   
Asmussen Alexander  2004  FR.VÆRK  0417AG  50 m  31.70   
10  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  50 m  31.83   
11  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  50 m  31.85   
12  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HOVEDSTAD  0443AS  50 m  32.29   
13  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  50 m  32.76   
14  Christiansen Victor  2004  HELSINGE  0435AN  50 m  33.92   
15  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  50 m  34.41   
16  Neldeberg Viktor Junker  2004  HELSINGE  0445AA  50 m  35.22   
17  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  35.75   
18  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  50 m  36.44   
19  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  50 m  36.73   
20  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  36.74   
Årg. 2006-2019 
Bernstein Viktor  2006  HVIDOVRE  0639AI  50 m  32.06   
Legind Hans Bjørn  2007  HOVEDSTAD  0717AF  50 m  33.39   
Olsen Peter Bjerre  2006  GENTOFTE  0633AK  50 m  33.77   
Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  33.87   
Johnsen Sander F. Høyrup  2007  LYNGBY  0761AC  50 m  34.77   
Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  50 m  35.35   
Klitgaard Victor Møller  2006  HELSINGE  0691AE  50 m  36.30   
Just Oscar Høck  2006  FARUM  0601AK  50 m  39.13   
Thaulow Kristoffer  2007  FARUM  0747AF  50 m  39.23   
10  Foged William  2008  HELSINGE  0805AA  50 m  39.78   
11  Hemmingsen Mathias  2007  LYNGBY  0731AG  50 m  40.14   
12  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  40.23   
13  Lindquist Oswald  2006  GENTOFTE  0647AF  50 m  41.73   
14  Juska Konradas  2007  HOVEDSTAD  0751AC  50 m  41.74   
15  Vidovic Linus Klarskov  2007  HOVEDSTAD  0713AB  50 m  41.93   
16  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  50 m  45.16   
17  Hovmand Arn Byrge  2009  HELSINGE  0915AC  50 m  51.40   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:58 
 
115_S
Løb 115, 200m Rygsvømning Piger 
Sponsor: Farum Tandpleje Center 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:17.72 2018-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2005-2006 
Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  2:26.84   
Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  50 m  2:33.97   
Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  2:34.20   
Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  2:35.73   
Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  50 m  2:37.14   
Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  2:41.61   
Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  50 m  2:42.32   
Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  50 m  2:43.14   
Munch Natacha  2005  HVIDOVRE  0506AD  50 m  2:43.94   
10  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  50 m  2:44.32   
11  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  50 m  2:45.99   
12  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  50 m  2:47.26   
13  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  50 m  2:48.54   
14  Jensen Maica  2006  HVIDOVRE  0612AE  50 m  2:49.64   
15  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  50 m  2:51.32   
16  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  50 m  2:55.31   
17  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  50 m  3:01.63   
18  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  50 m  3:40.99   
19  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  50 m     
Årg. 2007-2019 
Nygaard Ingrid Due  2007  LYNGBY  0786AD  50 m  2:56.33   
Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  2:56.44   
Griffin Nina  2007  GENTOFTE  0776AK  50 m  3:07.37   
Vedel Edith Louise  2007  GENTOFTE  0742AD  50 m  3:07.52   
Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  50 m  3:08.40   
Svendsen Angela Bang  2008  HVIDOVRE  0832AA  50 m  3:11.01   
Bløcher Alma Sofie A.  2008  HOVEDSTAD  0804AB  50 m  3:11.31   
Bibeyron-Wara Betty  2008  HOVEDSTAD  0888AB  50 m  3:16.89   
Vestergaard Clara  2008  HOVEDSTAD  0864AB  50 m  3:38.46   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:58 
 
116_S
Løb 116, 200m Rygsvømning Drenge 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 1:59.58 2019-04-08 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  50 m  2:19.54   
Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  50 m  2:30.22   
Arfelt Villads  2004  BIRKERØD  0417AL  50 m  2:33.73   
Bech Anton Rytter  2005  HVIDOVRE  0515AK  50 m  2:34.84   
Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  50 m  2:36.15   
Rosengaard Tobias  2005  BIRKERØD  0511AB  50 m  2:38.94   
Schmidt Erik  2005  GENTOFTE  0563AN  50 m  2:44.91   
Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  2:44.99   
Årg. 2006-2019 
Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  50 m  2:43.78   
Kühnell Alexander  2006  HELSINGE  0607AP  50 m  2:48.24   
Legind Hans Bjørn  2007  HOVEDSTAD  0717AF  50 m  2:49.77   
Barlebo Karl Korfix  2006  HOVEDSTAD  0641AC  50 m  2:51.11   
Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m  2:52.58   
Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  50 m  2:54.19   
Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  50 m  2:57.99   
Jensen Tristan  2006  HOVEDSTAD  0611AG  50 m  3:00.18   
Brandt Nikolaj Assentoft  2007  HELSINGE  0757AF  50 m  3:01.68   
10  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  50 m  3:04.50   
11  Cliff Daniel Emil Lund  2007  HOVEDSTAD  0795AC  50 m  3:10.68   
12  Vidovic Linus Klarskov  2007  HOVEDSTAD  0713AB  50 m  3:14.76   
13  Bech Axel  2006  MKK  AH8906  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:58 
 
117_S
Løb 117, 100m Frisvømning Piger 
Sponsor: Værløse Bio & Cafe 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2005-2006 
Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  1:02.25   
Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD  0526AE  50 m  1:03.35   
Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  1:03.68   
Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  50 m  1:03.71   
Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  50 m  1:04.69   
Hansen Emily  2005  HELSINGE  0528AO  50 m  1:05.19   
Timmerman Mikkeline  2005  HVIDOVRE  0576AR  50 m  1:05.93   
Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  1:07.12   
Højberg Asta  2005  BIRKERØD  0546AB  50 m  1:07.42   
10  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  1:07.48   
11  Møller Mathilde Thor  2005  FARUM  0564AU  50 m  1:07.94   
12  Nielsen Josefine  2005  FR.VÆRK  0564AI  50 m  1:07.95   
13  Lunding Julie Heurlin  2006  GENTOFTE  0626AA  50 m  1:08.37   
14  Jensen Maica  2006  HVIDOVRE  0612AE  50 m  1:08.78   
15  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  50 m  1:09.01   
16  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  50 m  1:09.19   
17  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  1:10.32   
18  Ingner Emma  2005  MKK  AW3805  50 m  1:10.83   
19  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  50 m  1:10.87   
20  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  50 m  1:11.07   
21  Andersen Nicoline Mørch  2005  HVIDOVRE  0534AL  50 m  1:11.59   
22  Jakobsen Aurora Troldahl  2005  HELSINGE  0564AX  50 m  1:11.70   
23  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  50 m  1:11.80   
24  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  50 m  1:11.92   
25  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  1:12.00   
26  Brunsgaard Ada Hasløv  2006  GENTOFTE  0646AN  50 m  1:12.86   
27  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  50 m  1:13.02   
28  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  1:14.39   
29  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  50 m  1:15.53   
30  Henriksen Amalie  2005  HVIDOVRE  0582AU  50 m  1:15.63   
31  Lind Sofie  2006  HVIDOVRE  0668AG  50 m  1:18.96   
32  Cermak Olga  2006  HVIDOVRE  0682AE  50 m  1:21.06   
Årg. 2007-2019 
Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  50 m  1:09.31   
Peters Frida Gram  2007  HELSINGE  0712AC  50 m  1:09.80   
Jørgensen Vigga  2008  HOVEDSTAD  0874AE  50 m  1:14.49   
Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  50 m  1:15.77   
Boesgaard Natasja  2007  FR.VÆRK  0728AC  50 m  1:16.97   
Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  50 m  1:16.98   
Christensen Asta Hänel  2008  HVIDOVRE  0804AI  50 m  1:17.05   
Larsen Nikoline E.  2007  LYNGBY  0712AE  50 m  1:17.59   
Raagefelt Wilma E L  2008  HVIDOVRE  0814AD  50 m  1:17.60   
10  Skov Anna Sofie  2008  HVIDOVRE  0874AB  50 m  1:17.81   
11  Thomsen Yasmin  2007  HELSINGE  0766AQ  50 m  1:18.14   
12  Raagefelt Rosa Viola My  2007  HVIDOVRE  0788AF  50 m  1:19.92   
13  Jensen Emily Amalie  2007  HELSINGE  0754AE  50 m  1:19.98   
14  Madsen Anna Søjberg  2008  HELSINGE  0862AJ  50 m  1:29.05   
15  Gammelvind Thilde  2008  HOVEDSTAD  0804AG  50 m  1:30.61   
16  Jesse Melani  2008  HELSINGE  0804AA  50 m  1:32.39   
17  Lintrup Zeline Helsen  2007  HVIDOVRE  0744AC  50 m  1:35.56   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:58 
 
118_S
Løb 118, 100m Frisvømning Drenge 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  57.71   
Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  50 m  57.81   
Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  58.52   
Fröjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  59.43   
Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  50 m  59.60   
Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  50 m  1:00.82   
Frederiksen Lukas  2004  HELSINGE  0473AL  50 m  1:01.12   
Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  50 m  1:01.32   
Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  50 m  1:03.08   
10  Arfelt Villads  2004  BIRKERØD  0417AL  50 m  1:03.47   
11