2020-06-01   10:34:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för 100-åringen

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
100-åringen
Plats: Härnösands simhall Arrangör: Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:00
Anm tid
Start ca:
1 25m
2 25m
113 3 Tim Danielsson 2008 UMEÅ SS 25m
224 4 Frank Sienkiewicz 2006 Ö-VIKS ASS 25m
125 5 Olle Grahn 2008 UMEÅ SS 25m
6 25m
7 25m
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:02
1 25m
185 2 Robin Westberg 2007 IKSU 25m
85 3 Simon Ryd 2005 SUNDSVALL 51.17 25m
179 4 Albert Björk 2006 IKSU 47.02 25m
202 5 Hubert Konopka 2005 HÖGAKUSTEN 47.88 25m
120 6 Leo Nordberg 2006 UMEÅ SS 1:07.63 25m
189 7 Arvid Holmlund 2004 DOROTEA IF 25m
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:04
116 1 Axel Lindberg 2006 UMEÅ SS 46.42 25m
164 2 Ante Kristensson 2005 SK ÄGIR 43.32 25m
213 3 Teo Renlund 1997 SOLENS IF 41.81 25m
193 4 Jens  Carlsson 1983 KOMETERNA 39.96 25m
40 5 Joppe  Berglin 2006 NJURUNDA 40.51 25m
209 6 Erik Palm 2005 HÖGAKUSTEN 42.02 25m
147 7 Elias Gardfors 2005 Ö-VIKS ASS 44.83 25m
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:05
138 1 Edvin Lideskog 2005 Ö-VIKS ASS 38.04 25m
20 2 Reijk Rombouts 2004 HÄRNÖSAND 35.30 50m
176 3 Jonatan Urpiala 1994 IKSU 34.40 25m
214 4 Jacob Sjölander 1986 SOLENS IF 34.03 25m
143 5 Erik Fahlander 2003 Ö-VIKS ASS 34.21 25m
104 6 Henrik Lidström 2003 UMEÅ SS 35.00 25m
210 7 Jimmy Norin 1983 SOLENS IF 35.89 25m
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:06
137 1 Karl Fällman 2002 Ö-VIKS ASS 32.41 25m
74 2 Josef Nordén 2003 SUNDSVALL 31.90 25m
211 3 Rasmus Lindström 1992 SOLENS IF 31.25 25m
101 4 Arvid Strömbro 2002 UMEÅ SS 29.94 25m
48 5 Ludvig Utterström 2004 NJURUNDA 30.91 25m
96 6 Peter Sundström 2002 UMEÅ SS 31.37 25m
47 7 Mattias Gillgren 2003 NJURUNDA 32.11 25m
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:08
175 1 Hannes Olsson 1990 IKSU 29.47 25m
106 2 Iyas Kalash 2004 UMEÅ SS 29.30 25m
3 3 Gustaf Norén Vosveld 1996 HÄRNÖSAND 28.30 25m
4 4 Petter Norén Vosveld 1999 HÄRNÖSAND 26.16 25m
2 5 Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND 27.18 25m
61 6 Eryk Do 2002 SOLLEFTEÅ 29.15 25m
188 7 Jonathan Olsson 2003 DOROTEA IF 29.40 25m
2018-12-15 09:10:41 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner