2020-06-02   01:39:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för 100-åringen

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
100-åringen
Arrangör:
Plats: Härnösands simhall Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
6 100m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 46 Joyce Muzito Njurunda Simsällskap 2001 BT4401 25m 1:00.68
2 103 Tindra Norling Umeå Simsällskap 2003 BH7203 25m 1:01.32
3 65 Melina Sundström Sundsvalls Simsällskap 2002 AP8202 25m 1:02.49
4 154 Sofia Boije Simklubben Ägir 2003 BC2803 25m 1:02.53
5 105 Vilma Fagerström Umeå Simsällskap 2005 AM5805 25m 1:03.26
6 153 Selma Zachrisson Simklubben Ägir 2003 AS6803 25m 1:04.17
7 42 Ida Sundholm Njurunda Simsällskap 2005 AG2205 25m 1:04.33
8 1 Frida Bladin Göteborg Sim 1993 AA2493 25m 1:04.54
9 161 Tove Rehnstedt Simklubben Ägir 2005 AT7405 25m 1:04.57
10 95 Hedda Ferm Umeå Simsällskap 2002 AH4802 25m 1:05.07
11 98 Wilma Henriksson Umeå Simsällskap 2001 BM9601 25m 1:05.62
12 8 Johanna Persson Härnösands Simsällskap 2003 BB4803 25m 1:05.63
13 38 Maja Jakobsson Njurunda Simsällskap 2000 AM7800 25m 1:05.92
14 69 Nadja Rautiainen Sundsvalls Simsällskap 2004 AR0204 25m 1:06.07
15 145 Isabel Åhrström Örnsköldsviks Allmänna SS 2002 BV0802 25m 1:06.36
16 93 Elida Hansson Umeå Simsällskap 2002 AB3602 25m 1:06.46
17 70 Lena Svedberg Sundsvalls Simsällskap 2004 AV6804 25m 1:06.72
18 152 Isa Forsberg Simklubben Ägir 2002 BB5202 25m 1:06.95
19 99 Lea Edvardsson Umeå Simsällskap 2003 AV8603 25m 1:07.14
20 45 Isabelle Grönlund Njurunda Simsällskap 2004 AR7604 25m 1:07.33
21 167 Alice Eriksson Simklubben Ägir 2004 BQ0604 25m 1:07.47
22 89 Tindra Olavi Timrå Simklubb 2003 AH6403 25m 1:07.47
23 72 Leia Beijron Sundsvalls Simsällskap 2004 BO5402 25m 1:08.05
24 37 Lotta Larsson Wermelin Njurunda Simsällskap 2002 AB4202 25m 1:08.06
25 77 Kajsa Burman Sundsvalls Simsällskap 2007 AE1607 25m 1:08.12
26 71 Nova Norlander Sundsvalls Simsällskap 2004 AV3804 25m 1:08.29
27 178 Nellie Karppinen IKSU Simning 2002 BR2202 25m 1:08.48
28 197 Ebba Vedman Höga Kustens Simsällskap 2002 BB3402 25m 1:08.82
29 90 Cornelia Åström Timrå Simklubb 2002 BE5802 50m 1:08.95
30 94 Ella Hietala Umeå Simsällskap 2003 AB2403 25m 1:09.02
31 75 Agnes Pettersson Sundsvalls Simsällskap 2004 BE0404 25m 1:09.10
32 146 Agnes Landfors Örnsköldsviks Allmänna SS 2004 BQ7604 25m 1:09.15
33 79 Nike Norlander Sundsvalls Simsällskap 2007 AE8407 25m 1:09.65
34 68 Anna Öberg Sundsvalls Simsällskap 2006 AB9406 25m 1:10.01
35 102 Linn Lidström Umeå Simsällskap 2001 BR1201 25m 1:10.14
36 139 Kajsa Söderlind Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 BB3403 25m 1:10.30
37 15 Ida Eriksson Härnösands Simsällskap 2005 AZ9805 25m 1:10.37
38 100 Emelie Ohlin Umeå Simsällskap 2003 AV2803 25m 1:10.39
39 109 Elena Henze Umeå Simsällskap 2006 AN1406 25m 1:10.72
40 195 Alice Moberg Höga Kustens Simsällskap 2003 AX4202 25m 1:10.88
41 41 Ebba Lindblom Njurunda Simsällskap 2004 AR8404 50m 1:11.27
42 13 Ella Heed Härnösands Simsällskap 2005 AR4205 25m 1:11.29
43 82 Tilde Sjöberg Sundsvalls Simsällskap 2006 AZ3806 25m 1:11.44
44 16 Ronja Widell Härnösands Simsällskap 2004 BM3204 25m 1:11.82
45 66 Clara Renström Halling Sundsvalls Simsällskap 2004 AQ8804 50m 1:12.46
46 196 Freja Vestberg Höga Kustens Simsällskap 2002 AZ0202 25m 1:12.68
47 39 Lovisa Lundblad Njurunda Simsällskap 2003 AM1203 25m 1:12.72
48 144 Saga Hållander Örnsköldsviks Allmänna SS 2004 BL1804 25m 1:12.73
49 160 Alma Enarsson Simklubben Ägir 2003 BR4603 25m 1:13.00
50 44 Elin Clarin Njurunda Simsällskap 2005 AG7205 25m 1:13.18
51 5 Anja Lind Härnösands Simsällskap 2004 AB8804 25m 1:13.24
52 17 Linnea Sjöberg Härnösands Simsällskap 2006 AN8806 25m 1:13.42
53 157 Ida Nyberg Simklubben Ägir 2004 BB1204 25m 1:13.47
54 49 Tova Persson Njurunda Simsällskap 2005 AR5205 25m 1:13.55
55 182 Alma Bäckström IKSU Simning 2006 BF5206 25m 1:13.81
56 165 Kristina Kannegiesser Simklubben Ägir 2004 BQ8404 25m 1:14.30
57 67 Nora Sundström Sundsvalls Simsällskap 2004 AQ9804 25m 1:14.34
58 215 Linnéa Bäckman Solens Idrottsförening 1989 BT6289 25m 1:14.76
59 7 Josefin Karlsson Härnösands Simsällskap 2003 BB0803 25m 1:15.49
60 141 Elvira Engblom Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AQ4605 25m 1:15.76
61 50 Wilja Edin Njurunda Simsällskap 2006 AR0606 25m 1:17.28
62 203 Linnea Sandström Höga Kustens Simsällskap 2004 BL6804 50m 1:17.41
63 52 Evelina Hansson Njurunda Simsällskap 2006 AR5606 25m 1:17.48
64 12 Moa Berglund Härnösands Simsällskap 2004 BB8204 25m 1:17.52
65 156 Lovisa Brynger Simklubben Ägir 2003 BM1203 25m 1:18.82
66 83 Nellie Edbom Wounder Sundsvalls Simsällskap 2005 BL3205 25m 1:19.13
67 76 Alva Sjödin Sundsvalls Simsällskap 2006 AG8806 25m 1:19.18
68 92 Linnea Jansson Timrå Simklubb 2005 BD0805 25m 1:19.65
69 181 Ida Hällman IKSU Simning 2007 AS5407 25m 1:20.41
70 60 Maija Andersson Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AV1405 25m 1:20.41
71 155 Ina Björk Hedberg Simklubben Ägir 2004 AY2404 25m 1:21.10
72 9 Kristina Vestman Härnösands Simsällskap 2004 AN3404 25m 1:21.14
73 51 Shewita Tsegay Njurunda Simsällskap 2006 AR7606 25m 1:22.16
74 180 Jonna Hellgren IKSU Simning 2004 BO4404 25m 1:22.37
75 208 Molly Linder Höga Kustens Simsällskap 2006 BO9606 25m 1:24.35
76 168 Linnea Drewes Simklubben Ägir 2004 BW7204 25m 1:24.75
77 201 Myrna Gidlund Höga Kustens Simsällskap 2006 AN6606 25m 1:25.24
78 200 Lovisa Brygt Höga Kustens Simsällskap 2006 AK5406 25m 1:26.38
79 59 Freja Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2007 AA8807 25m 1:27.06
80 148 Linnea Olsén Örnsköldsviks Allmänna SS 25m 1:28.59
2007 AI5207
81 117 Alva Löfgren Umeå Simsällskap 25m 1:30.52
2008 AF3408
82 57 Signe Domeij Sollefteå Allmänna
Simsällskap
25m 1:30.93
2005 AI5805
83 199 Milla Vestberg Höga Kustens Simsällskap 2006 AH3406 25m 1:32.03
84 86 Noelia Frank Sundsvalls Simsällskap 2007 AN9607 25m 1:34.42
85 183 Lo Hartvik IKSU Simning 2008 AO9208 25m 1:35.39
86 121 Sofia Izarra Umeå Simsällskap 2008 AM1808 25m 1:35.68
87 184 Bella Prytz IKSU Simning 2008 AO7408 25m 1:35.93
88 212 Maria Carlsson Solens Idrottsförening 1983 AF6883 50m 1:37.31
89 58 Linnea  Ljung Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AI3805 25m 1:37.91
90 198 Elma Moberg Höga Kustens Simsällskap 2007 AA4207 25m 1:40.24
91 218 Lotta Aksnés Solens Idrottsförening 1995 BY6495 25m 1:45.07
92 205 Wilma Nordin Höga Kustens Simsällskap 2007 AS4607 25m 1:45.98
93 219 Julia Nyberg Solens Idrottsförening 1997 BT2497 25m 1:46.19
94 123 Alva Stenerås Strand Umeå Simsällskap 2007 BD6207 50m 1:47.07
95 204 Majken  Gidlund Höga Kustens Simsällskap 2008 AB1608 25m 1:50.04
96 127 Klara Ekström Umeå Simsällskap 2008 AX2608 25m 1:50.88
97 80 Jennielee Oppgård Sundsvalls Simsällskap 2008 AA4808 25m 1:54.61
98 107 Max Luthman Umeå Simsällskap 2008 AA4408 25m 1:57.72
99 22 Samira Benjari Härnösands Simsällskap 2005 BU5805 25m
100 119 Malin Nyberg Umeå Simsällskap 2003 CB7203 25m
101 63 Saga Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2010 AB4210 25m
102 128 Marie Nilsson Umeå Simsällskap 2006 BS9406 25m
103 126 Molly Arnlund Umeå Simsällskap 2007 BI0807 25m
104 118 Susanna Wahlqvist Umeå Simsällskap 2007 AO1407 25m
2018-12-14 19:39:45 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner