2020-06-02   01:15:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för 100-åringen

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
100-åringen
Arrangör:
Plats: Härnösands simhall Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
23 100m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 4 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 25m 1:04.20
2 106 Iyas Kalash Umeå Simsällskap 2004 AO4304 25m 1:14.66
3 61 Eryk Do Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2002 AW1702 25m 1:18.35
4 104 Henrik Lidström Umeå Simsällskap 2003 AP0303 25m 1:20.56
5 163 Zacharias Andersson Simklubben Ägir 2001 AZ9501 25m 1:21.14
6 143 Erik Fahlander Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 AU8103 25m 1:21.29
7 137 Karl Fällman Örnsköldsviks Allmänna SS 2002 AO1302 25m 1:23.20
8 214 Jacob Sjölander Solens Idrottsförening 1986 AK7786 25m 1:23.40
9 43 Anton Hansson Njurunda Simsällskap 2003 AO7103 25m 1:24.69
10 192 Gustav  Ljungberg KFUK-KFUM Kometerna 1991 BA5391 25m 1:28.04
11 40 Joppe  Berglin Njurunda Simsällskap 2006 AA8706 25m 1:29.71
12 189 Arvid Holmlund Dorotea IF 2004 BW0904 25m 1:30.51
13 162 Olle Lööf Simklubben Ägir 2002 AX7502 25m 1:31.02
14 224 Frank Sienkiewicz Örnsköldsviks Allmänna SS 2006 AW2306 25m 1:31.87 EFT
15 138 Edvin Lideskog Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AB0705 25m 1:32.28
16 213 Teo Renlund Solens Idrottsförening 1997 AZ6797 25m 1:33.85
17 209 Erik Palm Höga Kustens Simsällskap 2005 AW2105 25m 1:34.68
18 11 Erik Persson Härnösands Simsällskap 2005 AE9305 25m 1:39.51
19 20 Reijk Rombouts Härnösands Simsällskap 2004 AY2704 50m 1:39.73
20 179 Albert Björk IKSU Simning 2006 AG4706 25m 1:43.97
21 164 Ante Kristensson Simklubben Ägir 2005 AO0105 25m 1:47.25
22 147 Elias Gardfors Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AO2305 25m 1:49.38
23 142 Lias Sandström Örnsköldsviks Allmänna SS 2007 AA2907 25m 1:54.16
24 116 Axel Lindberg Umeå Simsällskap 2006 AL6106 25m 1:56.14
25 87 Vide Starrin Sundsvalls Simsällskap 2008 AE9508 25m 1:56.35
26 185 Robin Westberg IKSU Simning 2007 AM1507 25m 1:57.11
27 21 Dante Rombouts Härnösands Simsällskap 2006 AT3106 50m 1:59.47
28 120 Leo Nordberg Umeå Simsällskap 2006 AQ2106 25m 2:00.02
29 122 Melvin Hellström Umeå Simsällskap 2008 AH2308 25m 2:02.91
30 113 Tim Danielsson Umeå Simsällskap 2008 AB2108 25m 2:03.01
31 84 Oscar Hägglund Sundsvalls Simsällskap 2006 AN9106 25m 2:06.72
32 81 Jonas Lidén Sundsvalls Simsällskap 2007 AF1107 25m 2:35.72
33 187 August Grundberg IKSU Simning 2008 AI3508 25m
34 125 Olle Grahn Umeå Simsällskap 2008 AK3108 25m
35 32 Albin Jonsson Härnösands Simsällskap 2005 AY2505 25m
36 207 Rasmus Prinsback Höga Kustens Simsällskap 2007 AN1507 25m
37 186 Arne Björk IKSU Simning 2008 AI1508 25m
38 124 Elliot Petrusson Umeå Simsällskap 2005 AW4105 25m
39 217 Manfred Åsman Solens Idrottsförening 2005 AX2305 25m
40 14 Arvid Edholm Härnösands Simsällskap 2005 AL6305 25m
41 18 Alexander Andersen Härnösands Simsällskap 2002 BA0102 25m
2018-12-14 19:39:49 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner