2020-06-02   00:28:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för 100-åringen

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
100-åringen
Arrangör:
Plats: Härnösands simhall Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
19 50m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 2 Joel Westerlind Härnösands Simsällskap 1996 AD2796 25m 28.30
2 4 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 25m 28.56
3 106 Iyas Kalash Umeå Simsällskap 2004 AO4304 25m 30.37
4 96 Peter Sundström Umeå Simsällskap 2002 AH4302 25m 31.30
5 47 Mattias Gillgren Njurunda Simsällskap 2003 AR0303 25m 31.71
6 188 Jonathan Olsson Dorotea IF 2003 AZ3503 25m 32.92
7 61 Eryk Do Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2002 AW1702 25m 33.16
8 74 Josef Nordén Sundsvalls Simsällskap 2003 AS0703 25m 34.09
9 101 Arvid Strömbro Umeå Simsällskap 2002 AR4502 25m 34.24
10 176 Jonatan Urpiala IKSU Simning 1994 AR3794 25m 34.26
11 48 Ludvig Utterström Njurunda Simsällskap 2004 AM7304 25m 34.45
12 20 Reijk Rombouts Härnösands Simsällskap 2004 AY2704 50m 35.78
13 224 Frank Sienkiewicz Örnsköldsviks Allmänna SS 2006 AW2306 25m 36.20 EFT
14 137 Karl Fällman Örnsköldsviks Allmänna SS 2002 AO1302 25m 36.60
15 214 Jacob Sjölander Solens Idrottsförening 1986 AK7786 25m 37.84
16 143 Erik Fahlander Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 AU8103 25m 38.67
17 43 Anton Hansson Njurunda Simsällskap 2003 AO7103 25m 38.75
18 104 Henrik Lidström Umeå Simsällskap 2003 AP0303 25m 38.78
19 140 Axel Fällman Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AC7305 25m 40.19
20 209 Erik Palm Höga Kustens Simsällskap 2005 AW2105 25m 40.37
21 210 Jimmy Norin Solens Idrottsförening 1983 25m 41.12
22 213 Teo Renlund Solens Idrottsförening 1997 AZ6797 25m 41.14
23 164 Ante Kristensson Simklubben Ägir 2005 AO0105 25m 41.40
24 138 Edvin Lideskog Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AB0705 25m 41.54
25 147 Elias Gardfors Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AO2305 25m 44.23
26 11 Erik Persson Härnösands Simsällskap 2005 AE9305 25m 45.75
27 116 Axel Lindberg Umeå Simsällskap 2006 AL6106 25m 45.92
28 122 Melvin Hellström Umeå Simsällskap 2008 AH2308 25m 47.52
29 87 Vide Starrin Sundsvalls Simsällskap 2008 AE9508 25m 48.62
30 113 Tim Danielsson Umeå Simsällskap 2008 AB2108 25m 49.01
31 88 Hampus Johansson Sundsvalls Simsällskap 2005 AW3705 50m 49.41
32 120 Leo Nordberg Umeå Simsällskap 2006 AQ2106 25m 49.56
33 185 Robin Westberg IKSU Simning 2007 AM1507 50m 51.97
34 125 Olle Grahn Umeå Simsällskap 2008 AK3108 25m 55.91
35 81 Jonas Lidén Sundsvalls Simsällskap 2007 AF1107 25m 56.56
36 84 Oscar Hägglund Sundsvalls Simsällskap 2006 AN9106 25m 58.47
37 62 Albin Domeij Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2009 AB1909 25m 1:02.58
38 21 Dante Rombouts Härnösands Simsällskap 2006 AT3106 50m 1:02.87
39 217 Manfred Åsman Solens Idrottsförening 2005 AX2305 25m 1:41.08
40 186 Arne Björk IKSU Simning 2008 AI1508 25m
41 124 Elliot Petrusson Umeå Simsällskap 2005 AW4105 25m
42 32 Albin Jonsson Härnösands Simsällskap 2005 AY2505 25m
43 187 August Grundberg IKSU Simning 2008 AI3508 25m
44 30 Emil Einarsson Härnösands Simsällskap 2004 BW1704 25m
45 142 Lias Sandström Örnsköldsviks Allmänna SS 2007 AA2907 25m
46 14 Arvid Edholm Härnösands Simsällskap 2005 AL6305 25m
2018-12-14 19:39:48 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner