2020-06-02   01:25:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för 100-åringen

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
100-åringen
Arrangör:
Plats: Härnösands simhall Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
1 50m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 4 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 25m 26.16
2 2 Joel Westerlind Härnösands Simsällskap 1996 AD2796 25m 27.18
3 3 Gustaf Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1996 AL0396 25m 28.30
4 61 Eryk Do Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2002 AW1702 25m 29.15
5 106 Iyas Kalash Umeå Simsällskap 2004 AO4304 25m 29.30
6 188 Jonathan Olsson Dorotea IF 2003 AZ3503 25m 29.40
7 175 Hannes Olsson IKSU Simning 1990 BA3490 25m 29.47
8 48 Ludvig Utterström Njurunda Simsällskap 2004 AM7304 25m 30.91
9 211 Rasmus Lindström Solens Idrottsförening 1992 AD1592 25m 31.25
10 96 Peter Sundström Umeå Simsällskap 2002 AH4302 25m 31.37
11 74 Josef Nordén Sundsvalls Simsällskap 2003 AS0703 25m 31.90
12 47 Mattias Gillgren Njurunda Simsällskap 2003 AR0303 25m 32.11
13 137 Karl Fällman Örnsköldsviks Allmänna SS 2002 AO1302 25m 32.41
14 214 Jacob Sjölander Solens Idrottsförening 1986 AK7786 25m 34.03
15 143 Erik Fahlander Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 AU8103 25m 34.21
16 176 Jonatan Urpiala IKSU Simning 1994 AR3794 25m 34.40
17 104 Henrik Lidström Umeå Simsällskap 2003 AP0303 25m 35.00
18 20 Reijk Rombouts Härnösands Simsällskap 2004 AY2704 50m 35.30
19 210 Jimmy Norin Solens Idrottsförening 1983 25m 35.89
20 138 Edvin Lideskog Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AB0705 25m 38.04
21 193 Jens  Carlsson KFUK-KFUM Kometerna 1983 AE0583 25m 39.96
22 40 Joppe  Berglin Njurunda Simsällskap 2006 AA8706 25m 40.51
23 213 Teo Renlund Solens Idrottsförening 1997 AZ6797 25m 41.81
24 209 Erik Palm Höga Kustens Simsällskap 2005 AW2105 25m 42.02
25 164 Ante Kristensson Simklubben Ägir 2005 AO0105 25m 43.32
26 147 Elias Gardfors Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AO2305 25m 44.83
27 116 Axel Lindberg Umeå Simsällskap 2006 AL6106 25m 46.42
28 179 Albert Björk IKSU Simning 2006 AG4706 25m 47.02
29 202 Hubert Konopka Höga Kustens Simsällskap 2005 AL3305 25m 47.88
30 85 Simon Ryd Sundsvalls Simsällskap 2005 AR0505 25m 51.17
31 87 Vide Starrin Sundsvalls Simsällskap 2008 AE9508 25m 54.22
32 120 Leo Nordberg Umeå Simsällskap 2006 AQ2106 25m 1:07.63
33 185 Robin Westberg IKSU Simning 2007 AM1507 25m
34 189 Arvid Holmlund Dorotea IF 2004 BW0904 25m
35 224 Frank Sienkiewicz Örnsköldsviks Allmänna SS 2006 AW2306 25m EFT
36 125 Olle Grahn Umeå Simsällskap 2008 AK3108 25m
37 113 Tim Danielsson Umeå Simsällskap 2008 AB2108 25m
2018-12-14 19:39:44 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner