Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
0385AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:16.10 |
257 |
2 |
Victor Holm Larsen |
2003 |
0357AN |
DRAGSHOLM |
|
50m |
2:13.72 |
4 |
3 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
JYLLINGE |
|
50m |
2:08.94 |
173 |
4 |
Simon Blidarevic |
2002 |
0289AB |
HILLERØD |
|
50m |
2:07.63 |
212 |
5 |
Noah Bred |
2003 |
0399AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:08.85 |
68 |
6 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
2:09.24 |
187 |
7 |
Peter Holm |
2003 |
0393AF |
HERLEV |
|
50m |
2:13.98 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:05.70 |
156 |
2 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
2:04.29 |
31 |
3 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:03.66 |
267 |
4 |
Ole Hovmand |
2003 |
0345AH |
SK-SYD |
|
50m |
2:03.34 |
362 |
5 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
0291AK |
HELSINGE |
|
50m |
2:03.39 |
315 |
6 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
0397AN |
SØLLERØD |
|
50m |
2:03.89 |
64 |
7 |
Nikolai Pagh Pedersen |
2002 |
0235AB |
NAKSKOV |
|
50m |
2:05.65 |
214 |
8 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:06.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
277 |
1 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
50m |
2:02.93 |
133 |
2 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:02.39 |
264 |
3 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:02.36 |
33 |
4 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:02.31 |
399 |
5 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
50m |
2:02.33 |
279 |
6 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
50m |
2:02.36 |
161 |
7 |
Mads Ottosen |
1997 |
9745AH |
HOLBÆK |
|
50m |
2:02.74 |
134 |
8 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:03.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
166 |
1 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
2:00.96 |
365 |
2 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
9765AJ |
HELSINGE |
|
50m |
1:58.63 |
34 |
3 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:57.28 |
311 |
4 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
1:51.58 |
120 |
5 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:56.44 |
21 |
6 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
7741AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:57.64 |
282 |
7 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
1:59.58 |
374 |
8 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:01.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
417 |
1 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:00.29 |
51 |
2 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
50m |
1:58.50 |
138 |
3 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:57.17 |
117 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:51.29 |
7 |
5 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
50m |
1:54.98 |
276 |
6 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
50m |
1:57.47 |
313 |
7 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
50m |
1:59.44 |
235 |
8 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:01.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
42 |
1 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:00.04 |
290 |
2 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
1:58.50 |
60 |
3 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
50m |
1:56.81 |
37 |
4 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
ALLERØD |
|
50m |
1:51.04 |
155 |
5 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:54.83 |
391 |
6 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
1:57.33 |
236 |
7 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:59.28 |
62 |
8 |
Jacob Sanchez Witthøfft |
2001 |
0147AT |
NAKSKOV |
|
50m |
2:01.34 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:48 |
|