Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
16:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
298 |
1 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
50m |
2:53.30 |
421 |
2 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
2:42.63 |
685 |
3 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:38.92 |
508 |
4 |
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
HORSENS |
|
50m |
2:36.82 |
769 |
5 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
50m |
2:38.62 |
712 |
6 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
H2Odense |
|
50m |
2:39.02 |
470 |
7 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
50m |
2:49.64 |
626 |
8 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
0386AK |
VEJLE |
|
50m |
2:57.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
429 |
1 |
Josephine Larsen |
2004 |
0476AQ |
VIBORG |
|
50m |
2:35.48 |
766 |
2 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
50m |
2:32.40 |
710 |
3 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
H2Odense |
|
50m |
2:29.01 |
376 |
4 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
50m |
2:24.21 |
551 |
5 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
50m |
2:26.15 |
756 |
6 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
2:29.33 |
468 |
7 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:32.60 |
364 |
8 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
50m |
2:35.71 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:22 |
|