Program för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 Söndag 25 November Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sparbanken Rekarne Simcup och TYR Sprint 2018
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 nov 2018 till den 25 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
0 |
|
Filip Norlin |
2005 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
1 |
|
Caspian Humble |
2005 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
2 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
3 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
4 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
5 |
|
Mattias Moreno |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
6 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
7 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
646 |
8 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
9 |
|
David Alonso |
2003 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
0 |
|
Arvid Högström |
2006 |
UPSALA S |
3:25.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
1 |
|
Oliver Haux |
2005 |
TÄBY SIM |
3:24.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
UPSALA S |
3:16.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
3 |
|
Filip Hallin |
2006 |
UPSALA S |
3:11.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
4 |
|
Lukas Franz |
2005 |
KARLSKO SF |
3:07.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
5 |
|
Tage Helin |
2007 |
UPSALA S |
3:08.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
532 |
6 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
SS04 |
3:12.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
7 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
UPSALA S |
3:19.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
8 |
|
Artur Norman |
2005 |
UPSALA S |
3:24.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
9 |
|
Daniel Savin |
2006 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
0 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:58.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
1 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:54.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
2 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
2:52.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
3 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
SS04 |
2:50.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
484 |
4 |
|
August Jansson |
2005 |
ÖSA |
2:47.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
5 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
TÄBY SIM |
2:47.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
6 |
|
Emil Berg |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:51.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
7 |
|
Rasmus Falk |
2004 |
ÖSA |
2:53.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
8 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:56.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
9 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:58.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
0 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
ÖSA |
2:46.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
1 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
TÄBY SIM |
2:46.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
2 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
TÄBY SIM |
2:42.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
3 |
|
Karl Lingham |
2002 |
TÄBY SIM |
2:39.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
4 |
|
Carl Roos |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:34.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
5 |
|
Oliver Harper |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:36.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
6 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
2:41.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
7 |
|
Alexander Bergström |
2002 |
TÄBY SIM |
2:44.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
8 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
TÄBY SIM |
2:46.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
9 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
UPSALA S |
2:47.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
0 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
GUSTAVSBER |
2:32.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
427 |
1 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
VÄSTERÅS |
2:27.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
2 |
|
Anton Wallin |
2000 |
ÖSA |
2:26.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
3 |
|
Ted Wiker |
2004 |
GUSTAVSBER |
2:25.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
4 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
KATRINEHOL |
2:13.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Philip Löfbom |
2003 |
KARLSKO SF |
2:23.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
6 |
|
Joel Larsson |
2001 |
SALA SS |
2:26.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
7 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:27.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
8 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
ESKILSTUNA |
2:31.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
9 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:33.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-25 14:20:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|