Program för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 Söndag 25 November Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sparbanken Rekarne Simcup och TYR Sprint 2018
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 nov 2018 till den 25 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
604 |
3 |
|
Vidar Lindqvist |
2001 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
4 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
SS04 |
3:11.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
5 |
|
Oscar Westman |
2005 |
FALUN |
3:12.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
0 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
UPSALA S |
3:05.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
UPSALA S |
2:58.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
2 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
2:57.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
3 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
ÖSA |
2:55.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
597 |
4 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
STRÄNGNÄS |
2:55.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
5 |
|
Emil Berg |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:55.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
6 |
|
Marcus Hansson |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:56.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
7 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
UPSALA S |
2:57.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
8 |
|
Tage Helin |
2007 |
UPSALA S |
3:00.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
9 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
ESKILSTUNA |
3:08.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
0 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
ÖSA |
2:53.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
1 |
|
Elias Jansson |
2006 |
KARLSKO SF |
2:52.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
484 |
2 |
|
August Jansson |
2005 |
ÖSA |
2:51.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
2:45.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
4 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:42.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
5 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
GUSTAVSBER |
2:43.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
6 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
TÄBY SIM |
2:50.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
7 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:51.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
8 |
|
Filip Hallin |
2006 |
UPSALA S |
2:53.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
9 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:54.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
583 |
0 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
HK SIM |
2:41.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
580 |
1 |
|
David Eriksson |
2004 |
HK SIM |
2:39.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
2 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:38.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
3 |
|
Mattias Moreno |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
2:36.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
4 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
GUSTAVSBER |
2:35.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
5 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:36.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
6 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
TÄBY SIM |
2:37.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
7 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
KARLSKO SF |
2:39.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
8 |
|
David Alonso |
2003 |
TÄBY SIM |
2:40.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
9 |
|
Caspian Humble |
2005 |
TÄBY SIM |
2:42.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
0 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:34.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
1 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
TÄBY SIM |
2:33.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
2 |
|
Max Antonsson |
2004 |
SALA SS |
2:31.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
3 |
|
Oliver Harper |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:30.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
4 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
GUSTAVSBER |
2:30.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
5 |
|
Ted Wiker |
2004 |
GUSTAVSBER |
2:30.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
6 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:31.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
7 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:32.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
8 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
KARLSKO SF |
2:33.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
9 |
|
Karl Lingham |
2002 |
TÄBY SIM |
2:34.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
0 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
SALA SS |
2:28.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
405 |
1 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:26.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
2 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
2:24.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
3 |
|
Anton Wallin |
2000 |
ÖSA |
2:22.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
4 |
|
William Brand |
1998 |
ESKILSTUNA |
2:06.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
5 |
|
Jonathan Holmberg |
2000 |
VÄSTERÅS |
2:21.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
6 |
|
Gellert Szabo |
2001 |
VÄSTERÅS |
2:22.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
7 |
|
Philip Löfbom |
2003 |
KARLSKO SF |
2:25.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
8 |
|
Per Granlund |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:28.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
9 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:29.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-25 14:20:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|