2018-12-19   02:36:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 24 November Klockan 09.30 (Insim kl. 08.15)

Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup och TYR Sprint 2018
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2018 till den 25 nov 2018
4 100m Fjärilsim Herrar
Sponsor: Sparbanken Rekarne
13 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 583 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 2006 AH6706 25m 1:12.86
2 262 Valentino Vrbanus Södertälje Simsällskap 2006 AG9106 25m 1:17.16
3 74 Maximilian Holm Eskilstuna Simklubb 2005 AD7305 25m 1:17.27
4 484 August Jansson Örebro Simallians 2005 AG6505 25m 1:19.33
5 371 Tage Helin Upsala Simsällskap 2007 AB2907 50m 1:21.85
6 161 Elijas Eriksson Järfälla Simsällskap 2005 AG6905 25m 1:23.42
7 378 Adam Wahlberg Upsala Simsällskap 2006 AI7306 25m 1:26.20
8 177 Viktor  Hellberg Karlskoga Simförening 2006 AC0706 25m 1:27.21
9 502 Gustav Larsson Örebro Simallians 2005 AQ0105 25m 1:27.21
10 369 Tomas Fröman Upsala Simsällskap 2005 AL3705 25m 1:29.34
11 362 Malte Franzén Upsala Simsällskap 2007 AA3707 25m 1:29.62
12 70 Olle Thorsén Eskilstuna Simklubb 2006 AA6706 25m 1:32.24
13 597 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 25m 1:32.94
14 377 Arvid Högström Upsala Simsällskap 2006 AI3306 25m 1:32.94
15 629 Otto Sahlée Stockholmspolisens IF SF 2007 AJ2307 50m 1:34.37
16 383 Gabriel Leijon Upsala Simsällskap 2006 AL8706 25m 1:34.37
17 372 Artur Norman Upsala Simsällskap 2005 AL2705 25m 1:36.30
18 265 Arvid Engqvist Södertälje Simsällskap 2005 AM6505 25m 1:37.15
19 273 Felix Tetli Södertälje Simsällskap 2007 AH6507 25m 1:39.89
20 594 Sigvard Göransson Strängnäs Simklubb 2007 AB6707 25m 1:41.80
21 260 Joakim Johansson Södertälje Simsällskap 2005 AK7105 25m 1:45.66
22 89 Jacky Thai Eskilstuna Simklubb 2007 AF8707 25m 1:54.40
23 261 Sixten  Selander Södertälje Simsällskap 2006 AF3906 25m 2:16.14
24 595 Melker Waltersson Strängnäs Simklubb 2006 AG4506 25m
25 598 Adam Lidholm Strängnäs Simklubb 2006 AM4306 25m
26 124 Oscar Westman Falu Simsällskap 2005 AD9505 25m
4, 100m Fjärilsim Herrar - 14-15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 197 Kevin Grahn Katrineholms Simsällskap 2003 AH9103 25m 1:05.73
2 168 Oscar  Björstam Karlskoga Simförening 2003 AH2703 25m 1:06.57
3 251 Johan Thormé Rova Södertälje Simsällskap 2004 AK7504 25m 1:07.15
4 127 Arvid Nilsson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AG2703 25m 1:08.58
5 41 Evert Jonsson Eskilstuna Simklubb 2003 AA0303 50m 1:08.89
6 133 Ted Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE1304 25m 1:09.38
7 62 Axel Thorsén Eskilstuna Simklubb 2003 AH6503 25m 1:09.48
8 53 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 25m 1:10.29
9 322 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 25m 1:10.89
10 613 Daniel Gnalin Stockholmspolisens IF SF 2003 AR7303 25m 1:11.64
11 60 Henrik Tran Eskilstuna Simklubb 2004 AC0704 25m 1:11.71
12 170 Oskar Högqvist Karlskoga Simförening 2003 AN1703 25m 1:11.98
13 269 Spencer Huerta Södertälje Simsällskap 2004 AV5504 25m 1:12.10
14 151 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 25m 1:12.33
15 319 Jousef Hanna Täby Sim 2003 AS3503 50m 1:24.56
16 498 Nathaniel Miles Örebro Simallians 2004 AV3504 25m 1:31.04
17 496 Gustav Yttermalm Örebro Simallians 2004 AV7504 25m
18 142 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 2003 AY3903 25m
4, 100m Fjärilsim Herrar - 16 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 36 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 25m 54.80
2 469 Jonathan Kling Örebro Simallians 1993 AF1193 25m 55.87
3 401 Gellert Szabo Västerås Simsällskap 2001 AM6901 25m 58.91
4 217 Elias Nordgren Sala Simsällskap 2001 AE2101 25m 1:00.64
5 406 Jonathan Holmberg Västerås Simsällskap 2000 AT1300 25m 1:02.08
6 303 Axel von Goës Täby Sim 2002 AP1502 25m 1:03.04
7 238 Erik Bergstrand Södertälje Simsällskap 2002 AD3102 25m 1:03.32
8 516 Parsa Najafi Örebro Simallians 1999 AY6399 25m 1:06.10
9 220 Joel Larsson Sala Simsällskap 2001 AP9301 25m 1:07.62
10 402 Per Granlund Västerås Simsällskap 2002 AH9502 25m 1:08.80
11 347 Jonatan Fischer Upsala Simsällskap 2001 AM1301 25m 1:10.35
12 263 Mattias Moreno Södertälje Simsällskap 2002 AX5302 25m 1:14.83
2018-11-23 18:59:07 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner