2018-12-17   14:20:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 24 November Klockan 09.30 (Insim kl. 08.15)

Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup och TYR Sprint 2018
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2018 till den 25 nov 2018
3 200m Bröstsim Damer
Sponsor: Sparbanken Rekarne
13 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 173 Isabelle Johansson Karlskoga Simförening 2005 AM0405 25m 2:50.40
2 63 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 25m 2:50.57
3 477 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 25m 2:57.56
4 258 Jennifer Mardo Södertälje Simsällskap 2005 AW1405 25m 3:02.60
5 482 Alina Umbaeva Örebro Simallians 2005 AG4605 25m 3:04.57
6 485 Erika Svennberg Örebro Simallians 2005 AQ0205 25m 3:05.17
7 352 Alma Bergqvist Upsala Simsällskap 2005 AC5205 25m 3:08.28
8 492 Alma Mühr Örebro Simallians 2005 BI0405 25m 3:08.31
9 131 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA8406 25m 3:10.64
10 409 Malvina Walldén Västerås Simsällskap 2005 AB1205 25m 3:16.09
11 643 Olivia Punga Upsala Simsällskap 2005 BA9405 25m 3:16.17
12 7 Julia Kantoluoto Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AQ2605 50m 3:17.28
13 68 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 25m 3:22.82
14 576 Tyra Jacobsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AB0805 25m 3:24.89
15 359 Ebba Lundqvist Upsala Simsällskap 2007 AA1807 25m 3:25.10
16 374 Alva Stadell Upsala Simsällskap 2006 AO7206 25m 3:26.89
17 139 Elvira Lannér Gustavsbergs Simsällskap 2005 BA8405 25m 3:28.19
18 28 Ebba Rosenberg Bålsta Simklubb 2007 AC0407 25m 3:29.05
19 376 Tilde Svegårdh Upsala Simsällskap 2005 BD5805 50m 3:29.85
20 431 Emilia Romberg Västerås Simsällskap 2005 AY6405 25m 3:30.76
21 76 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 25m 3:41.06
22 493 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m
23 356 Lisen Myrelid Upsala Simsällskap 2005 AD0805 25m
24 134 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 25m
25 386 Märta Säfsten Upsala Simsällskap 2006 BD4806 25m
26 33 Alice Lindroos Bålsta Simklubb 2005 BR7805 25m
27 82 Amanda Malmström Eskilstuna Simklubb 2007 AE1407 25m
28 373 Maja Ahlén Upsala Simsällskap 2006 AO6206 25m
29 250 Moa Berg Södertälje Simsällskap 2006 AC7206 25m
30 511 Selma Molin Örebro Simallians 2005 BM2805 25m EFT
31 624 Nellie Thofelt Stockholmspolisens IF SF 2006 AT7406 25m
32 514 Amanda Fröding Örebro Simallians 2007 AV0607 25m
33 29 Elin Finne Bålsta Simklubb 2007 AG0807 25m
34 512 Ellen Lindskog Örebro Simallians 2007 AT6407 25m
35 129 Säva Höglund Lundeberg Gustavsbergs Simsällskap 2005 AC1805 25m
36 12 Mimmi Nordström Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2007 AO8207 25m
37 186 Alva Krona Karlskoga Simförening 2006 BI1206 25m
3, 200m Bröstsim Damer - 14-15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 120 Amanda Jobs Falu Simsällskap 2003 AK0203 25m 2:45.03
2 305 Izabelle Lindberg Täby Sim 2003 AX6603 25m 2:51.54
3 366 Malva Morell Upsala Simsällskap 2004 BG2604 25m 2:54.67
4 311 Amanda Borgfors Täby Sim 2004 AS1804 25m 2:58.67
5 487 Filippa Sjöholm Sundström Örebro Simallians 2003 BQ8203 25m 3:00.55
6 610 Emelie Söderström Stockholmspolisens IF SF 2003 AW5203 25m 3:03.51
7 327 Alice Davies Täby Sim 2004 BH5404 25m 3:06.17
8 240 Emilia Tshibanda Södertälje Simsällskap 2004 AL2404 25m 3:07.26
9 539 Julia Zwinkels Solna Sundbyberg SS 04 2004 BM4404 25m 3:10.04
10 3 Alva Udell Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2003 AO4603 50m 3:12.94
11 Strängnäs Simklubb 25m 3:13.92
599 Tyra Håkanson Reneström 2003 CA3603
12 Stockholmspolisens IF SF 25m 3:13.96
611 Iza Ramså Ness 2003 BG5203
13 230 Leia Eriksson Sala Simsällskap 25m 3:15.12
2004 BB6804
14 416 Matilda Lindgren Västerås Simsällskap 25m 3:16.50
2004 AG5804
15 363 Edith Lindhagen Upsala Simsällskap 25m 3:18.05
2004 BF3204
16 199 Linnéa Fredriksson Katrineholms Simsällskap 25m 3:24.81
2004 AT0404
17 553 Alexandra Sandell Solna Sundbyberg SS 04 50m 3:26.21
2003 CC5403
18 490 Linnea Andersson Örebro Simallians 25m 3:28.21
2004 BN0804
19 202 Kajsa Ejdvinsson Katrineholms Simsällskap 25m 3:29.09
2004 BH5604
20 542 klara Pettersson Solna Sundbyberg SS 04 25m
2004 BP9204
3, 200m Bröstsim Damer - 16-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Falu Simsällskap 25m 2:42.53
116 Frida Lannhard 2000 AB6800
2 Falu Simsällskap 25m 2:44.64
117 Moa Holmström 2001 AD0201
3 Eskilstuna Simklubb 25m 2:46.84
42 Nora Laine 2000 AP8400
4 Upsala Simsällskap 25m 2:47.09
350 Matilda Lantz 2002 AP6802
5 Eskilstuna Simklubb 25m 2:50.71
58 Matilda Thorsén 2001 BF0801
6 Västerås Simsällskap 25m 2:51.27
399 Julia Holmberg 2002 AE4402
7 Mariestads Simsällskap 25m 2:55.18
211 Sofia Wallengren 2002 AW3202
8 Hallsberg Kumla Simklubb 25m 2:56.68
578 Ellen Eriksson 2001 BP7201
9 Upsala Simsällskap 25m 2:57.60
348 Matilda Bohman 2002 AP0802
10 Eskilstuna Simklubb 25m 3:00.84
59 Ylva Rehnholm 2000 BJ6600
11 346 Tova Franzén Upsala Simsällskap 25m 3:02.48
2001 AK9601
2018-11-23 18:59:19 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner