Program för SM/JSM (25m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Torsdag 15 november 2018 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 nov 2018 till den 18 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Damer
|
Försök 1 (4), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
JSM: Happy Socks, SM: Ångaloppet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
3:53.97 |
|
Jianjiahe Wang |
2002 |
CHN |
CHN |
Budapest |
HUN |
2018-10-04 |
|
|
WJ |
3:53.97 |
|
Wang Jianjiahe |
2002 |
CHN |
CHN |
Budapest |
HUN |
2018-10-04 |
|
|
ER |
3:54.52 |
|
Mireia Belmonte Garcia |
1990 |
ESP |
ESP |
Berlin |
GER |
2013-08-11 |
|
|
EJ |
4:01.95 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
3:58.02 |
|
Lotte Friis |
1988 |
DEN |
DEN |
Szczecin |
POL |
2011-12-10 |
|
|
SR |
4:02.33 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2014-11-20 |
|
|
SJ |
4:03.60 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2011-10-16 |
|
|
MR |
4:02.33 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2014-11-20 |
|
|
VM |
4:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NM |
4:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NÄ |
4:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NY |
4:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FM: Hanna Eriksson (1999) 4:07.66 |
FJ: Hanna Eriksson (1999) 4:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
2 |
|
Christine Ekman |
1994 |
SK NEPTUN |
4:18.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
3 |
|
Tova Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
4:35.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
442 |
4 |
|
Thilda Ström |
2003 |
TÄBY SIM |
4:32.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
5 |
|
Johanna Palmkvist |
1999 |
HS |
4:34.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
6 |
|
Miranda Arvidsson |
1998 |
KALMAR SS |
4:35.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Damer |
Försök 2 (4), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
468 |
1 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
4:29.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
2 |
|
Ida Swegmark |
2000 |
MASS |
4:29.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
3 |
|
Alice Thörnros |
2001 |
JÖNKÖPING |
4:28.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
4 |
|
Moa Karlsson |
2002 |
POSEIDON |
4:27.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
5 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
4:27.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
565 |
6 |
|
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
SJÖBO SS |
4:28.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
7 |
|
Ebba Hallbäck |
2000 |
HS |
4:29.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
461 |
8 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
VÄSBY SS |
4:32.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Damer |
Försök 3 (4), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
1 |
|
Josephine Mikkelsen |
2002 |
POSEIDON |
4:25.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
2 |
|
Frida Lannhard |
2000 |
FALUN |
4:25.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
3 |
|
Malin Eklund |
2001 |
VÄSTERÅS |
4:24.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
4 |
|
Olivia Ülger |
2000 |
HS |
4:22.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
5 |
|
Marion Hanquet |
2001 |
GÖTEBORG |
4:23.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
6 |
|
Lucie Hanquet |
2003 |
GÖTEBORG |
4:25.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
7 |
|
Sabina Alman |
2003 |
LULEÅ SS |
4:25.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
8 |
|
Ebba Olsson |
2001 |
MARIESTAD |
4:27.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Damer |
Försök 4 (4), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
1 |
|
Emilia Rönningdal |
2002 |
S 71 |
4:22.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
2 |
|
Alicia Lundblad |
2001 |
HS |
4:20.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
3 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
SK NEPTUN |
4:18.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
4 |
|
Hanna Eriksson |
1999 |
JÖNKÖPING |
4:07.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
5 |
|
Hanna Bergman |
2001 |
POSEIDON |
4:17.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
6 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
4:20.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
7 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
LASS |
4:22.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
443 |
8 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
TÄBY SIM |
4:22.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-14 20:18:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|