2018-11-15   07:27:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 14 november 2018 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/JSM (25m) 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 nov 2018 till den 18 nov 2018
7 200m Bröstsim Herrar Junior
WR 2:00.44 Marco Koch 1990 GER GER Berlin GER 2016-11-20
WJ 2:03.23 JWB 1900 2015-01-01
ER 2:00.44 Marco Koch 1990 GER GER Berlin GER 2016-11-20
EJ 2:03.76 JEB 1900 2015-01-01
NR 2:03.86 Erik Persson 1994 SWE SWE Köpenhamn DEN 2017-12-14
SR 2:03.86 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Köpenhamn DEN 2017-12-14
SJ 2:07.07 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Göteborg SWE 2013-11-20
MR 2:06.46 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Helsingborg SWE 2015-11-04
VM 2:05.53 1 0001-01-01
NM 2:09.74 1 0001-01-01
2:12.56 1 0001-01-01
NY 2:16.29 1 0001-01-01
FM: Erik Persson (1994) 2:05.52 FJ: Olle Williamsson (1998) 2:12.91
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 463 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 AK6599 25m 2:13.24
2 60 Gustav Persson Helsingborgs Simsällskap 2000 AJ4500 25m 2:13.97
3 196 Tom Andersson Linköpings Allmänna SS 1998 AK2598 25m 2:15.84
4 105 Hugo Swanepoel Järfälla Simsällskap 1998 AW5198 25m 2:16.27
5 437 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 25m 2:17.34
6 527 Oskar Robertsson Föreningen Uddevalla Sim 2000 AE6100 25m 2:18.00
7 251 Tor Leander Mölndals Allmänna
Simsällskap
1999 AA5999 50m 2:19.27
8 464 Niklas Nyblom Väsby Simsällskap 1999 AK2999 25m 2:20.38
9 232 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 25m 2:21.11
10 165 Julius Ekstrand Landskrona Simsällskap 1998 AJ9798 50m 2:21.51
11 529 Oskar Gustafson Föreningen Uddevalla Sim 2002 AE1302 25m 2:21.67
12 440 Julius Gustavsson Täby Sim 2002 AD0102 25m 2:21.71
13 233 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI5902 25m 2:21.87
14 405 Markus Charlton Södertörns Simsällskap 2001 AD7701 25m 2:22.13
15 96 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 25m 2:22.76
16 61 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 2001 AF5901 50m 2:22.79
17 67 Albin Edvardsson Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1300 25m 2:22.84
18 169 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 2000 AG8500 25m 2:24.05
19 118 Erik Nicklasson Jönköpings Simsällskap 1998 AG2598 25m 2:24.12
20 581 Max Persson Ystads Simsällskap 2001 AE9501 25m 2:24.19
21 462 Anton Widholm Väsby Simsällskap 1999 AE6199 25m 2:24.82
22 582 Gustaf Persson Ystads Simsällskap 2001 AJ4301 25m 2:25.43
23 365 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 25m 2:25.92
24 23 Axel Witt Eskilstuna Simklubb 2000 AE5100 25m 2:26.07
25 1 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 25m 2:26.33
26 490 Gijs Dijkhuizen Västerås Simsällskap 2000 AL8300 25m 2:26.44
27 449 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 25m 2:27.73
28 400 Filip Antlöv Södertörns Simsällskap 1998 AE5998 25m 2:27.75
29 413 Theodor Fridh Södertörns Simsällskap 2002 AT3302 50m 2:29.02
2018-11-09 14:35:44 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner