Program för SM/JSM (25m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Onsdag 14 november 2018 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 nov 2018 till den 18 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Damer
|
Direktfinal 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
JSM: Lyko.se, SM: Ångaloppet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
7:59.34 |
|
Mireia Belmonte Garcia |
1990 |
ESP |
ESP |
Berlin |
GER |
2013-08-10 |
|
|
WJ |
7:59.44 |
|
Wang Jianjiahe |
2002 |
CHN |
CHN |
Budapest |
HUN |
2018-10-06 |
|
|
ER |
7:59.34 |
|
Mireia Belmonte Garcia |
1990 |
ESP |
ESP |
Berlin |
GER |
2013-08-10 |
|
|
EJ |
8:11.99 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
8:04.61 |
|
Lotte Friis |
1988 |
DEN |
DEN |
Berlin |
GER |
2009-11-14 |
|
|
SR |
8:19.28 |
|
Gabriella Fagundez |
1985 |
SK Ran |
SWE |
Nimes |
FRA |
2007-12-07 |
|
|
SJ |
8:32.19 |
|
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs S |
SWE |
Helsingborg |
SWE |
2015-01-26 |
|
|
MR |
8:25.72 |
|
Gabriella Fagundez |
1985 |
SK Ran |
SWE |
Jönköping |
SWE |
2007-11-25 |
|
|
VM |
8:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NM |
8:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NÄ |
8:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NY |
9:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FM: Hanna Eriksson (1999) 8:36.60 |
FJ: Hanna Eriksson (1999) 8:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
530 |
3 |
|
Marit Cuperus |
2002 |
UDDEVALLA |
9:33.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
4 |
|
Augusta Andersson |
1997 |
SJÖBO SS |
9:30.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
5 |
|
Alice Thörnros |
2001 |
JÖNKÖPING |
9:30.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Damer |
Direktfinal 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
461 |
1 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
VÄSBY SS |
9:22.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
2 |
|
Elin Johannesson |
1999 |
LANDSKRONA |
9:21.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
565 |
3 |
|
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
SJÖBO SS |
9:17.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
4 |
|
Mary Lagoguez |
2001 |
POSEIDON |
9:16.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
5 |
|
Ebba Olsson |
2001 |
MARIESTAD |
9:17.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
442 |
6 |
|
Thilda Ström |
2003 |
TÄBY SIM |
9:20.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
7 |
|
Emma Roloff |
2002 |
SÖDERTÖRN |
9:21.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
8 |
|
Agnes Arberg |
2001 |
JÖNKÖPING |
9:22.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Damer |
Direktfinal 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
468 |
1 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
9:15.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
2 |
|
Malin Eklund |
2001 |
VÄSTERÅS |
9:07.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
3 |
|
Josephine Mikkelsen |
2002 |
POSEIDON |
9:02.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
4 |
|
Moa Karlsson |
2002 |
POSEIDON |
9:01.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
5 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
LASS |
9:02.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
6 |
|
Tova Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
9:05.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
7 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
SK NEPTUN |
9:11.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
8 |
|
Johanna Palmkvist |
1999 |
HS |
9:15.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-14 16:56:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|