Ohjelma DM / JDM 2018, Kristianstad
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
DM/JDM kortbana 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristianstad |
|
Utskriftstid |
14:16 |
|
|
Arrangör |
Skånes Simförbund och KSLS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Damer |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
3 |
Tindra D´aubigné |
2004 |
AQ1204 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:40.16 |
|
172 |
4 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:38.85 |
|
439 |
5 |
Cajsa Wöhl |
2004 |
AP3204 |
HS |
|
50m |
2:39.80 |
|
433 |
6 |
Lina Nilsson |
2002 |
AN5802 |
OSBY SS |
|
50m |
3:16.87 |
SM14 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
54 |
1 |
Telma Maltesjö |
2002 |
AR3602 |
HS |
|
25m |
2:38.14 |
|
393 |
2 |
Erma Duratovic |
2005 |
AP2205 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:37.56 |
|
18 |
3 |
Thea Dahlqvist |
2003 |
AR4603 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:36.95 |
|
245 |
4 |
Ditte Oredsson |
2003 |
AM9403 |
POSEIDON |
|
50m |
2:36.66 |
|
353 |
5 |
Thea Wicknertz |
2005 |
AT3405 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:36.95 |
|
74 |
6 |
Nina Podric |
2004 |
BU7604 |
HS |
|
50m |
2:37.36 |
|
255 |
7 |
Frida Jansson |
2006 |
AE7206 |
POSEIDON |
|
50m |
2:37.68 |
|
405 |
8 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIKS SK |
|
50m |
2:38.51 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
376 |
1 |
Emmie Andersson |
2003 |
AR1403 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:34.62 |
|
220 |
2 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
25m |
2:34.09 |
|
113 |
3 |
Thilde Lantz |
2001 |
AX6201 |
KSLS |
|
25m |
2:31.43 |
|
369 |
4 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
AE6401 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:31.24 |
|
389 |
5 |
Alicia Sjögren |
2005 |
AA8205 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:31.42 |
|
254 |
6 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
50m |
2:33.32 |
|
194 |
7 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
50m |
2:34.49 |
|
282 |
8 |
Clara Steen |
2003 |
BE3603 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:36.19 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
143 |
1 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:30.59 |
|
244 |
2 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
50m |
2:30.31 |
|
45 |
3 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
HS |
|
25m |
2:29.42 |
|
297 |
4 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:28.72 |
|
219 |
5 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
50m |
2:28.86 |
|
201 |
6 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
MKK |
|
25m |
2:29.44 |
|
130 |
7 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
AM3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:30.35 |
|
53 |
8 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
25m |
2:30.97 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
30 |
1 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
AN2899 |
HS |
|
25m |
2:27.77 |
|
15 |
2 |
Ella Laurén |
2001 |
AO1201 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:27.40 |
|
87 |
3 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:24.81 |
|
266 |
4 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
2:19.61 |
|
242 |
5 |
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
POSEIDON |
|
25m |
2:23.84 |
|
199 |
6 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
25m |
2:25.09 |
|
59 |
7 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
25m |
2:27.60 |
|
279 |
8 |
Emmy Johnsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:28.36 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
Utskriftstid |
14:16 |
|