Startliste for Sigma Speed Stævne 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 12:44 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
263 |
1 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
25m |
|
147 |
2 |
Samuel Lourenco |
2007 |
|
KVIK |
|
25m |
|
136 |
3 |
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
|
KVIK |
|
25m |
|
236 |
4 |
Theodor Raabymagle |
2006 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
|
148 |
5 |
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
|
KVIK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Rasmus Heilmann |
2008 |
0801AF |
ALLERØD |
|
25m |
57.90 |
64 |
2 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
GENTOFTE |
|
25m |
51.93 |
78 |
3 |
Fang Qi |
2008 |
0879AB |
GENTOFTE |
|
25m |
51.69 |
51 |
4 |
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
GENTOFTE |
|
25m |
51.81 |
85 |
5 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
GENTOFTE |
|
25m |
53.92 |
139 |
6 |
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
|
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
William Madsen |
2008 |
0847AB |
ALLERØD |
|
25m |
51.18 |
94 |
2 |
Vincent W. Takla |
2008 |
0863AF |
GENTOFTE |
|
25m |
50.74 |
37 |
3 |
Frederik Find |
2007 |
0769AF |
GENTOFTE |
|
25m |
50.39 |
280 |
4 |
Joachim Sundbæk Villadsen |
2007 |
0713AF |
BIRKERØD |
|
25m |
50.57 |
101 |
5 |
William Diness Vindeløv |
2007 |
0799AG |
GENTOFTE |
|
25m |
50.79 |
11 |
6 |
Jeppe Borring Andersen |
2008 |
0887AC |
ALLERØD |
|
25m |
51.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Christian Andersen |
2003 |
0331AR |
ORIENT |
|
25m |
49.33 |
70 |
2 |
Mark Nielsen |
2007 |
0729AF |
GENTOFTE |
|
25m |
47.47 |
108 |
3 |
Jonathan Zeuthen Gradman |
2004 |
0487AQ |
ORIENT |
|
25m |
45.13 |
58 |
4 |
Oswald Lindquist |
2006 |
0647AF |
GENTOFTE |
|
25m |
45.87 |
81 |
5 |
Frederik Rosenbom |
2006 |
0677AN |
GENTOFTE |
|
25m |
48.92 |
30 |
6 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
GENTOFTE |
|
25m |
50.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
GENTOFTE |
|
25m |
43.87 |
35 |
2 |
August Due |
2007 |
0701AG |
GENTOFTE |
|
25m |
43.11 |
199 |
3 |
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
ALLERØD |
|
25m |
42.52 |
98 |
4 |
Hannibal Wamberg |
2006 |
0699AE |
GENTOFTE |
|
25m |
42.74 |
91 |
5 |
Andreas Ellgaard Svedal |
2006 |
0631AF |
GENTOFTE |
|
25m |
43.43 |
61 |
6 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
25m |
44.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
25m |
41.68 |
110 |
2 |
William Mitchell |
2004 |
|
ORIENT |
|
25m |
39.80 |
75 |
3 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
25m |
39.31 |
208 |
4 |
Magnus Jacobsen |
2006 |
0663AI |
BIRKERØD |
|
50m |
39.68 |
195 |
5 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
0605AB |
ALLERØD |
|
50m |
41.27 |
89 |
6 |
Vitus Skovbjerg |
2007 |
0741AG |
GENTOFTE |
|
25m |
42.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
50m |
39.03 |
189 |
2 |
Sebastian Alexander West |
2004 |
0489AI |
SØLLERØD |
|
50m |
37.77 |
93 |
3 |
August Sølvsteen |
2005 |
0591AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
36.86 |
86 |
4 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
25m |
37.67 |
204 |
5 |
Elias Bach-Jensen |
2006 |
0657AI |
BIRKERØD |
|
50m |
38.04 |
83 |
6 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
39.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
268 |
1 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
25m |
36.28 |
261 |
2 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
25m |
35.63 |
88 |
3 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
25m |
34.18 |
267 |
4 |
Magnus Løfquist |
2005 |
0513AB |
ALLERØD |
|
25m |
35.59 |
48 |
5 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
35.89 |
43 |
6 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
50m |
36.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Frederik Holm Wester |
2000 |
0001AV |
GENTOFTE |
|
25m |
33.12 |
53 |
2 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
25m |
32.64 |
55 |
3 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
25m |
30.38 |
84 |
4 |
Bjørn Sandbeck |
1999 |
9957AB |
GENTOFTE |
|
25m |
30.89 |
42 |
5 |
Alexander Gadegaard |
2002 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
32.99 |
50 |
6 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
33.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|