2020-07-05   08:23:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2018-2019, Karlskoga

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019 Karlskoga    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  14:02   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer  Finaler (12) 
Sponsor: Happy Homes 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
126  Stina Westerlund  2005  BM4805  ÖSA    25m   
46  Jonna Pettersson  2004  BX8604  KARLSKO SF    25m   
129  Linnea Alkman  2004  BZ4204  ÖSA    25m   
18  Moa Umeland  2004  AY1404  GRUMS SS    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  Ingrid Hiding  2006  AX6406  ÖSA    25m  1:47.16 
118  Ester Brättorp  2005  BI9405  ÖSA    50m  1:35.94 
107  Lydia Brättorp  2003  BP2803  ÖSA    25m  1:34.59 
124  Alice Larsson  2006  BD9406  ÖSA    25m  1:34.87 
45  Alva Krona  2006  BI1206  KARLSKO SF    25m  1:38.24 
106  Beatrix Becker Vallin  2005  AP7805  ÖSA    25m  1:50.48 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
114  Maja Sörling  2005  BI6405  ÖSA    25m  1:27.23 
41  Ester Josbo  2006  AO2806  KARLSKO SF    25m  1:23.56 
44  Rania Rashiid  2006  AX0206  KARLSKO SF    25m  1:20.38 
108  Erika Svennberg  2005  AQ0205  ÖSA    25m  1:21.40 
74  Tanya Krivda  2003  BZ8403  NORA SS    25m  1:23.57 
61  Boglarka Biro  2006  AO9806  KARLSTAD    25m  1:32.76 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
85  Sofie Leander  2005  AH3405  SÄFFLE SS    25m  1:19.88 
42  Linneá Therus  2005  BC1805  KARLSKO SF    25m  1:18.75 
96  Wilma Åberg  2005  AB4605  ÖSA    25m  1:16.00 
70  Kajsa Ejdvinsson  2004  BH5604  KATRINEHOL    25m  1:17.36 
75  Ebba Carlsson  2004  BU5404  NORA SS    25m  1:19.36 
137  Frida Lundström  2002  BA2602  HK SIM    25m  1:20.26 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Linnea Andersson  2004  BN0804  ÖSA    25m  1:15.78 
60  Alva Granzell  2006  AK1406  KARLSTAD    25m  1:15.25 
67  Linnéa Fredriksson  2004  AT0404  KATRINEHOL    25m  1:13.97 
89  Julia Blennrot  2004  BT4604  SÄFFLE SS    25m  1:14.40 
32  Smilla Löthgren  2004  BA4404  KARLSKO SF    25m  1:15.36 
142  Runa Eriksson  2005  AQ1605  HK SIM    25m  1:15.97 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
10  Ronja Larsén  2006  BB2406  ESKILSTUNA    25m  1:13.32 
Frida Karlsson  2005  AH0405  ESKILSTUNA    25m  1:12.44 
113  Alma Mühr  2005  BI0405  ÖSA    25m  1:12.36 
98  Smilla Holgersson Eliasson  2003  AQ9803  ÖSA    25m  1:12.39 
Ellen Roos  2005  AF1605  ESKILSTUNA    25m  1:12.77 
30  Alice Bergström  2004  AS5404  KARLSKO SF    25m  1:13.81 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Nathalie Johansson  2006  AB2606  KARLSKO SF    25m  1:12.30 
73  Astrid Gunnarsson  2003  BS7203  NORA SS    25m  1:12.19 
40  Ida Pettersson  2006  AO7806  KARLSKO SF    25m  1:11.61 
143  Felicia Sobotka  2005  AQ2805  HK SIM    25m  1:12.08 
83  Linnéa Bruce-Holm  2005  AH4205  SÄFFLE SS    25m  1:12.24 
16  Anna Busacca Hjärtquist  2005  AH4605  GRUMS SS    25m  1:12.31 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Matilda Ek  2002  AG5202  KARLSKO SF    25m  1:10.66 
86  Amanda Orban  2005  AH9205  SÄFFLE SS    25m  1:10.34 
Maja Björkbacka  2005  AU9205  ESKILSTUNA    25m  1:10.12 
69  Katarina Pettersson  2005  AL4205  KATRINEHOL    25m  1:10.18 
13  Anna Kumm  2004  AH9604  GRUMS SS    25m  1:10.53 
154  Sigrid Bengtsson  2005  AI3205  ESKILSTUNA    25m  1:10.67 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
39  Maja Nyberg  2004  BM9804  KARLSKO SF    25m  1:09.16 
52  Erica Segerström  2004  AR9804  KARLSTAD    25m  1:08.94 
31  Isabelle Johansson  2005  AM0405  KARLSKO SF    25m  1:08.16 
90  Jennifer Titus  2002  AG5402  ÖSA    25m  1:08.73 
43  Mia Larsson  2006  AT0206  KARLSKO SF    25m  1:09.09 
110  Filippa Sjöholm Sundström  2003  BQ8203  ÖSA    25m  1:09.60 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Alina Umbaeva  2005  AG4605  ÖSA    25m  1:07.94 
155  Julia Isacsson  2001  BQ1801  ÖSA    25m  1:07.13 
84  Tilde Halldan  2005  AH6205  SÄFFLE SS    25m  1:06.53 
27  Moa Hammarbäck  2003  AR5403  KARLSKO SF    25m  1:07.02 
152  Elin Eriksson  2004  AY5404  LINDESBERG    25m  1:07.56 
My Larsson  2005  AF8405  ESKILSTUNA    25m  1:08.01 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Alice Johnson  2005  AU2805  KARLSTAD    25m  1:05.86 
135  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  1:05.41 
55  Linnea Lindberg  2005  AJ2205  KARLSTAD    25m  1:05.03 
24  Agnes Rydh-Dufva  2002  AM9202  KARLSKO SF    25m  1:05.12 
51  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  1:05.63 
97  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    25m  1:06.31 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
17  Ella Sjöbom  2005  AH3605  GRUMS SS    25m  1:03.75 
92  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    25m  1:02.31 
95  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  1:01.27 
81  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    25m  1:01.69 
140  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    25m  1:03.61 
62  Agnes Wilde  2005  BB4805  KARLSTAD    25m  1:04.83 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner