2021-01-25   21:43:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Rema 1000 Cup Horsens - indledende

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  21 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  16:27   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Herrer  Finaler (16) 
Sponsor: Nordbyens Murerforretning 
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 
 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
559  Mikkel Bro Christensen  2007  0799AI  VEJLE    25m   
662  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  0779AI  VEJLE    25m   
545  Fedor Akulov  2007  0779AK  VEJLE    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
451  Marcus Reinholt Gjelstrup  2003  0349AM  ODDER    25m   
752  Patrick Dam Møller  2005  0531AP  HORSENS    25m   
524  Holger Schjemte Skov  2006  0611AN  SKANDERBOR    25m   
497  Marius Rosen Lundsfryd  2008  0839AB  RINGE    25m  1:08.52 
602  Asger Juel  2009  0939AB  VEJLE    25m  1:29.59 
469  Frey Sørensen  2007  0755AH  ODDER    25m   
653  Elias Scheffmann  2006    VEJLE    25m   
550  Theodor van Den Berg  2008  0881AG  VEJLE    25m   

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
372  Magne Andersen  2007  0787AD  BRÆDSTRUP    25m  1:05.79 
639  Antun Padovan-Özdemir  2007  0741AL  VEJLE    25m  1:01.08 
664  Gustav Vangsgaard  2007  0705AH  VEJLE    25m  58.60 
479  Rasmus Bjerre  2008  0801AD  RINGE    25m  55.22 
463  Kasper Lisberg  2007  0793AF  ODDER    25m  56.30 
724  Anes Hajrovic  2008  0807AB  HORSENS    25m  1:01.03 
495  Laurits Damsted Lund  2007  0765AH  RINGE    25m  1:01.49 
569  Frederik Rau Elsborg  2005  0565AP  VEJLE    25m  1:05.90 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
654  Mads Emil Schwartz  2008  0891AA  VEJLE    25m  53.02 
660  Benjamin Kolding Sørensen  2008  0857AE  VEJLE    25m  52.04 
709  Villiam K. Carstensen  2007  0721AF  HORSENS    25m  51.58 
610  Terkel Klinkowsky  2007  0749AG  VEJLE    25m  47.02 
603  Simon Juel  2006  0681AE  VEJLE    25m  51.53 
738  Lasse Knudsgaard  2007  0781AK  HORSENS    25m  51.77 
608  Frederik Klinkby  2007  0789AI  VEJLE    25m  52.75 
554  Alexander Breinholt  2008  0843AB  VEJLE    25m  53.87 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
408  Casper Batz  2006  0647AI  KOLDING    25m  45.86 
400  Frederik N Jensen  2007  0741AC  HOLSTEBRO    25m  45.47 
443  Kasper Nørby Poulsen  2007  0717AJ  KOLDING    25m  45.09 
756  Mikkel Stenkjær Nissen  2007  0731AF  HORSENS    25m  44.63 
750  Mateusz Majewski  2005  0567AO  HORSENS    25m  44.66 
605  Frederik Jørgensen  2008  0819AG  VEJLE    25m  45.14 
725  Andreas Visby Hansen  2004  0481AQ  HORSENS    25m  45.86 
376  Malthe Le Fevre  2008  0869AE  BRÆDSTRUP    25m  46.59 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
491  Peter Kristensen  2007  0745AD  RINGE    25m  43.32 
751  Alexander Mogensen  2005  0511AM  HORSENS    25m  42.72 
698  Mathias Løth Andersen  2007  0709AC  HORSENS    25m  41.54 
544  Mads Mølgaard  2006  0657AM  AABYBRO    25m  40.95 
457  Simon Kruse Holm  2004  0413AL  ODDER    25m  41.52 
413  Christian N. Christensen  2006  0621AH  KOLDING    25m  41.86 
745  Daniel Landbo  2005  0585AM  HORSENS    25m  43.25 
579  Anders Bank Hansen  2006  0657AG  VEJLE    25m  43.79 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
764  Christian R Pedersen  2003  0395AQ  HORSENS    25m  40.56 
509  Julius Schier  2006  0657AD  RINGE    25m  40.25 
543  Bastian Stausholm Larsen  2005  0555AO  AABYBRO    25m  39.08 
614  Max Venborg Kromann  2005  0571AE  VEJLE    25m  37.85 
419  Andreas Agger Hansen  2005  0589AN  KOLDING    25m  38.09 
541  Mathias Ø. Barslev  2006  0647AM  AABYBRO    25m  39.20 
389  Mikkel Borreskov  2005  0591AM  HOLSTEBRO    25m  40.36 
490  Nikolaj Kiel Johansen  2003  0345AR  RINGE    25m  40.85 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Johannes Jonasen  2004  0417AQ  KOLDING    25m  37.74 
638  Nikolai Uekermann Olsen  2006  0655AF  VEJLE    25m  37.52 
481  Tobias Damsgaard  2006  0695AJ  RINGE    25m  36.23 
685  Søren Graul  2007    SALZGITTER    25m  35.75 
401  Joachim Norup Frøjk  2003  0311AP  HOLSTEBRO    25m  36.08 
655  Varjan Sivakumar  2003  0393AM  VEJLE    25m  37.31 
518  Frej Liltorp  2004  0499AL  SKANDERBOR    25m  37.64 
503  Mikkel Møller Nielsen  2006  0615AC  RINGE    25m  37.78 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
584  Moritz Hartmann  2007  0763AA  VEJLE    25m  34.83 
651  Simon Sandal  2003  0325AQ  VEJLE    25m  34.64 
570  Sebastian K Eriksen  2005  0503AK  VEJLE    25m  33.79 
403  Rasmus Pedersen  2003  0305AM  HOLSTEBRO    25m  33.62 
542  Victor Borgen Elvensø  2001  0119AR  AABYBRO    25m  33.67 
425  Rasmus Kabel  2004  0455AO  KOLDING    25m  34.48 
411  Daniel Busk  2005  0583AK  KOLDING    25m  34.81 
460  Alexander Johnsen  2003  0397AC  ODDER    25m  35.02 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
623  Thor Majgård  2005  0503AI  VEJLE    25m  33.37 
438  Christopher V. Nielsen  2004  0469AP  KOLDING    25m  33.21 
530  Jacob Toft  2003  0357AK  AABYBRO    25m  32.74 
416  Vania Danilkin  2004  0419AO  KOLDING    25m  32.56 
396  Gustav K Kjeldsen  2004  0447AQ  HOLSTEBRO    25m  32.61 
405  Rasmus Remme Svendsen  2003  0337AO  HOLSTEBRO    25m  32.86 
620  Anton Leth  2002  0281AP  VEJLE    25m  33.34 
487  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    25m  33.43 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
373  Matti Andersen  2005  0583AL  BRÆDSTRUP    25m  31.97 
652  Sune Schaarup  2003  0359AG  VEJLE    25m  31.90 
455  Mads Emil R. Hermansen  2005  0563AA  ODDER    25m  31.51 
417  Lasse Skyt Frederiksen  2002  0249AL  KOLDING    25m  30.43 
426  Alexander Kjeldsen  2004  0423AN  KOLDING    25m  30.99 
635  Mathias M. Nielsen  2002  0233AL  VEJLE    25m  31.70 
780  Kristian Sabroe Sørensen  2005  0583AA  HORSENS    25m  31.94 
526  Sophus Lund Øe  2003  0349AL  SKANDERBOR    25m  32.24 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
468  Jacob Lyse Søe  2003  0361AF  ODDER    25m  30.19 
553  Alexander L. Bjørn  2003  0389AH  VEJLE    25m  29.76 
719  Andreas Egemose Gregersen  2003  0311AS  HORSENS    25m  29.46 
613  Emil Kragh  2001  0197AL  VEJLE    25m  29.10 
477  Anders S. Andreasen  1998  9849AD  RINGE    25m  29.29 
529  Magnus Østergaard Barslev  2003  0323AQ  AABYBRO    25m  29.72 
810  Anders Ballisager Hansen  1998  9863AU  BRÆDSTRUP    25m  29.91 
380  Robert Versteegen  2001  0107AS  BRÆDSTRUP    25m  30.29 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
539  Simon Andersen  2000  0069AK  AABYBRO    25m  28.83 
607  Kristoffer Erbo Kjær  2001  0101AQ  VEJLE    25m  28.67 
595  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  VEJLE    25m  28.39 
461  Kasper Johnsen  2003  0357AC  ODDER    25m  28.24 
492  Christian Landtved  2004  0431AB  RINGE    25m  28.26 
717  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  HORSENS    25m  28.58 
765  Andreas Rasmussen  2000  0045AQ  HORSENS    25m  28.74 
737  Emil Knudsen  1999  9975AO  HORSENS    25m  28.87 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
739  Christian Koch  1998  9841AU  HORSENS    25m  27.76 
646  Anders Rasmussen  2001  0169AF  VEJLE    25m  27.45 
615  Andreas Kronborg  2002  0229AS  VEJLE    25m  27.37 
649  Philip Andersen Ravn  2002  0241AL  VEJLE    25m  27.36 
566  Malthe Elkjær  2003  0367AF  VEJLE    25m  27.36 
359  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  H2Odense    25m  27.38 
482  Kristoffer Desmareth  2000  0049AC  RINGE    25m  27.75 
494  Sander Linde  2002  0247AD  RINGE    25m  28.10 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
795  Sofus Bolwig Balladone  2002  0233AM  AGF    25m  27.04 
804  Valdemar Kjærgaard  2001  0149AM  AGF    25m  26.81 
741  Viktor Bull Kramer  2000  0079AF  HORSENS    25m  26.66 
625  Matthias Bach Mikkelsen  2000  0029AM  VEJLE    25m  26.32 
661  Mads Sørensen  2001  0139AF  VEJLE    25m  26.40 
367  Gustav Stahl  2002  0245AM  H2Odense    25m  26.67 
360  Simon Juul Henriksen  2001  0161AG  H2Odense    25m  26.92 
701  Esben Vad Arentoft  1999  9957AR  HORSENS    25m  27.17 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
352  Malthe Burgaard  2000  0071AA  H2Odense    25m  25.51 
743  Tais Andkjær Kristensen  1999  9987AB  HORSENS    25m  25.35 
805  Nicklas Rasmussen  1997  9799AR  AGF    25m  25.30 
604  Jakob Juul  2000  0015AK  VEJLE    25m  24.06 
580  Andreas Hansen  2000  0089AH  VEJLE    25m  25.12 
785  Rasmus Udbye  2000  0007AM  HORSENS    25m  25.34 
802  David Hjort  2000  0009AI  AGF    25m  25.47 
350  Andreas Bui  2000  0031AJ  H2Odense    25m  26.07 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  16:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark