2021-01-19   03:55:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Rema 1000 Cup Horsens - indledende

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  21 september 2018   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  16:27   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 september 2018         
 
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (8) 
Sponsor: OK Plast 
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 
Årg. 2004-2005: Christina Christensen (2000) 2:46.20 
Årg. 2006-2007: Michelle Franow (2001) 3:06.41 
Årg. 2008-2019: Laura Toftgaard (2007) 3:56.06 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
621  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  0844AG  VEJLE    25m   
562  Augusta Dalsgaard  2007  0768AP  VEJLE    25m   
657  Anne Stæhr  2008  0862AK  VEJLE    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
609  Victoria Klinkby  2004  0436BB  VEJLE    25m   
630  Meiko Nakatani  2010  1052AB  VEJLE    25m   
546  Alberte Andersen  2008  0892AL  VEJLE    25m   
577  Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  0924AB  VEJLE    25m  4:32.49 
589  Olivia Holmberg  2009  0986AC  VEJLE    25m   
670  Kira Wolter  2007  0742AT  VEJLE    25m   
433  Nicoline Kornum-Svensson  2005  0548AG  KOLDING    25m   
517  Ida K. Laursen  2007  0766AB  SKANDERBOR    25m   

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
650  Karla Nøhr Rixen  2008  0844AC  VEJLE    25m  4:12.92 
733  Filippa Juul Jensen  2007  0718AJ  HORSENS    25m  3:56.44 
763  Thea Sofie Holm Petersen  2005  0568AR  HORSENS    25m  3:48.69 
740  Emilie Fig Kragh  2005  0534AQ  HORSENS    25m  3:46.56 
601  Sophia Jochumsen  2006  0642AE  VEJLE    25m  3:46.92 
648  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  0784AD  VEJLE    25m  3:52.47 
723  Cathrine Grønhøj  2007  0758AE  HORSENS    25m  3:59.22 
622  Ines Novosel Madsen  2008  0808AE  VEJLE    25m  4:21.76 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
774  Andrea Skjelmose  2007  0728AJ  HORSENS    25m  3:43.35 
759  Mathilde Olesen  2005  0526AT  HORSENS    25m  3:35.42 
619  Sarah Laursen  2007  0798AD  VEJLE    25m  3:32.54 
506  Maja Rasmussen  2003  0304AQ  RINGE    25m  3:30.01 
789  Amalie Marie Wienberg  2005  0538AB  HORSENS    25m  3:30.03 
549  Mette Barfoot  2005  0588AS  VEJLE    25m  3:32.92 
606  Sophia Keren-Klaris  2004  0428AF  VEJLE    25m  3:41.15 
812  Leonora Holst Jensen  2004  0408AS  ODDER    25m  3:43.47 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
523  Gertrud Skov  2003  0374AY  SKANDERBOR    25m  3:27.29 
435  Alberte Kirk Langschwager  2007  0788AA  KOLDING    25m  3:25.45 
510  Bianca Skjerning  2001  0176BE  RINGE    25m  3:22.60 
386  Karoline Andersen Krabbe  2005  0524AQ  HOLSTEBRO    25m  3:17.08 
696  Freya Thorsgaard  2006  0658AN  KORAL    25m  3:17.81 
624  Alista Maslobojeva  2007  0712AS  VEJLE    25m  3:24.34 
645  Laura Frost Rainer  2005  0542AK  VEJLE    25m  3:25.87 
588  Mille Holmberg  2006  0654AH  VEJLE    25m  3:28.78 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
374  Victoria Broch  2004  0404AI  BRÆDSTRUP    25m  3:12.65 
421  Johanne Heilmann  2005  0558AI  KOLDING    25m  3:10.60 
486  Olivia Hemmeløff  2006  0648AK  RINGE    25m  3:04.41 
700  Amalie Antonsen  2003  0302AS  HORSENS    25m  3:02.80 
555  Marie Egeskjold Bruun  2003  0324AN  VEJLE    25m  3:04.01 
598  Ea Pakula Jepsen  2003  0314AM  VEJLE    25m  3:05.53 
667  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    25m  3:11.37 
412  Ane Christensen  2006  0618AA  KOLDING    25m  3:13.92 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
561  Ella Christiansen  2003  0366AK  VEJLE    25m  2:59.01 
508  Anna Rønn  2005  0552AD  RINGE    25m  2:55.49 
702  Jennifer Thorius Bek  2000  0012AS  HORSENS    25m  2:53.75 
353  Freya Ellehus  2000  0076AJ  H2Odense    25m  2:51.61 
592  Kristine Hülsen  2002  0286AH  VEJLE    25m  2:53.33 
706  Frederikke Brændgaard  2001  0172BA  HORSENS    25m  2:54.75 
574  Alberte Skov Forsberg  2003  0346AT  VEJLE    25m  2:58.76 
600  Jasmin Jespersen  2002  0268AL  VEJLE    25m  3:02.71 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
346  Johanne A Andersson  2003  0302AD  H2Odense    25m  2:43.87 
596  Louise Sjørup Jensen  2003  0322AG  VEJLE    25m  2:42.77 
637  Helene Olesen  2000  0044AP  VEJLE    25m  2:41.29 
565  Laura Mathilde Elkjær  1998  9804BC  VEJLE    25m  2:34.69 
409  Cecilie Batz  2003  0386AT  KOLDING    25m  2:39.62 
722  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    25m  2:41.91 
831  Maiken Hougaard  2002  0282AM  AGF    25m  2:42.92 
811  Ida Kjærdgaard  2003  0368BB  SKANDERBOR    25m  2:51.54 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 september 2018 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  16:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark