2021-01-25   21:04:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Rema 1000 Cup Horsens - indledende

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: Middelfart Sparekasse 
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
785  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  49.82   
350  Bui Andreas  2000  H2Odense  0031AJ  25 m  51.41   
590  Holme Magnus Dyg  2002  VEJLE  0205AG  25 m  51.42   
352  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  51.58   
625  Mikkelsen Matthias Bach  2000  VEJLE  0029AM  25 m  52.23   
368  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  52.55   
805  Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  25 m  52.55   
360  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  52.75   
761  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  53.11   
10  367  Stahl Gustav  2002  H2Odense  0245AM  25 m  53.36   
11  799  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  25 m  53.82   
12  699  Andersen Nicolaj Løth  2001  HORSENS  0173AC  25 m  54.03   
13  743  Kristensen Tais Andkjær  1999  HORSENS  9987AB  25 m  54.27   
14  804  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  25 m  54.57   
15  571  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  54.67   
16  727  Hansen Nicklas Steen  1999  HORSENS  9905AI  25 m  54.75   
17  646  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  55.29   
18  566  Elkjær Malthe  2003  VEJLE  0367AF  25 m  55.69   
19  649  Ravn Philip Andersen  2002  VEJLE  0241AL  25 m  56.27   
20  795  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  56.27   
21  492  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  56.44   
22  595  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  VEJLE  0121AH  25 m  56.50   
23  359  Henriksen Mads Juul  2004  H2Odense  0465AA  25 m  57.20   
24  615  Kronborg Andreas  2002  VEJLE  0229AS  25 m  57.32   
25  553  Bjørn Alexander L.  2003  VEJLE  0389AH  25 m  57.41   
26  802  Hjort David  2000  AGF  0009AI  25 m  57.52   
27  607  Kjær Kristoffer Erbo  2001  VEJLE  0101AQ  25 m  57.94   
28  468  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  25 m  58.88   
29  539  Andersen Simon  2000  AABYBRO  0069AK  25 m  59.25   
30  494  Linde Sander  2002  RINGE  0247AD  25 m  59.29   
31  529  Barslev Magnus Østergaard  2003  AABYBRO  0323AQ  25 m  59.42   
32  710  Christensen Nicklas B.  2002  HORSENS  0205AR  25 m  59.43   
33  358  Hallenborg Oliver  2002  H2Odense  0243AA  25 m  59.45   
34  462  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  25 m  59.54   
35  380  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  25 m  59.61   
36  737  Knudsen Emil  1999  HORSENS  9975AO  25 m  59.71   
37  455  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  25 m  1:00.08   
38  734  Johannesen Christian  2003  HORSENS  0343AH  25 m  1:00.83   
39  532  Nørgaard Rasmus Rank  2003  AABYBRO  0369AL  25 m  1:00.91   
40  572  Fenger Oliver  2003  VEJLE  0303AO  25 m  1:01.08   
41  762  Pedersen Valdemar D.  2002  HORSENS  0287AM  25 m  1:01.19   
42  461  Johnsen Kasper  2003  ODDER  0357AC  25 m  1:01.84   
43  568  Ellekjær Lauritz Baad  2003  VEJLE  0323AG  25 m  1:01.88   
44  526  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  25 m  1:02.05   
45  542  Elvensø Victor Borgen  2001  AABYBRO  0119AR  25 m  1:03.19   
46  445  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  25 m  1:03.22   
47  403  Pedersen Rasmus  2003  HOLSTEBRO  0305AM  25 m  1:03.61   
48  719  Gregersen Andreas Egemose  2003  HORSENS  0311AS  25 m  1:04.10   
49  570  Eriksen Sebastian K  2005  VEJLE  0503AK  25 m  1:04.30   
50  396  Kjeldsen Gustav K  2004  HOLSTEBRO  0447AQ  25 m  1:04.53   
51  438  Nielsen Christopher V.  2004  KOLDING  0469AP  25 m  1:04.70   
52  530  Toft Jacob  2003  AABYBRO  0357AK  25 m  1:04.71   
53  652  Schaarup Sune  2003  VEJLE  0359AG  25 m  1:04.75   
54  420  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  25 m  1:05.62   
55  460  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  25 m  1:05.62   
56  393  Dreschler Mads  2005  HOLSTEBRO  0561AH  25 m  1:05.67   
57  405  Svendsen Rasmus Remme  2003  HOLSTEBRO  0337AO  25 m  1:05.94   
58  416  Danilkin Vania  2004  KOLDING  0419AO  25 m  1:06.30   
59  633  Nguyen Kim Doan  2003  VEJLE  0381AH  25 m  1:07.03   
60  655  Sivakumar Varjan  2003  VEJLE  0393AM  25 m  1:07.67   
61  531  Abildgaard Jonas  2003  AABYBRO  0381AM  25 m  1:08.26   
62  632  Neesgaard Sebastian  2004  VEJLE  0425AH  25 m  1:08.88   
63  518  Liltorp Frej  2004  SKANDERBOR  0499AL  25 m  1:09.42   
64  475  Andersen Mads Himmelstrup  2004  RINGE  0495AG  25 m  1:09.48   
65  503  Nielsen Mikkel Møller  2006  RINGE  0615AC  25 m  1:09.73   
66  522  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  25 m  1:10.28   
67  623  Majgård Thor  2005  VEJLE  0503AI  25 m  1:10.32   
68  544  Mølgaard Mads  2006  AABYBRO  0657AM  25 m  1:10.37   
69  373  Andersen Matti  2005  BRÆDSTRUP  0583AL  25 m  1:11.07   
70  404  Pilgaard Nikolaj  2004  HOLSTEBRO  0413AH  25 m  1:11.24   
71  411  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  25 m  1:11.50   
72  685  Graul Søren  2007  SALZGITTER    25 m  1:11.56   
73  644  Poulsen Tobias Holt  2005  VEJLE  0511AE  25 m  1:11.60   
74  576  Funder Sofus  2005  VEJLE  0543AL  25 m  1:11.73   
75  413  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  25 m  1:12.00   
76  481  Damsgaard Tobias  2006  RINGE  0695AJ  25 m  1:12.53   
77  425  Kabel Rasmus  2004  KOLDING  0455AO  25 m  1:12.54   
78  614  Kromann Max Venborg  2005  VEJLE  0571AE  25 m  1:12.59   
79  764  Pedersen Christian R  2003  HORSENS  0395AQ  25 m  1:13.62   
80  669  Wolgast Malthe Elias  2006  VEJLE  0631AB  25 m  1:13.87   
81  638  Olsen Nikolai Uekermann  2006  VEJLE  0655AF  25 m  1:13.91   
82  490  Johansen Nikolaj Kiel  2003  RINGE  0345AR  25 m  1:14.02   
83  509  Schier Julius  2006  RINGE  0657AD  25 m  1:14.06   
84  457  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  25 m  1:14.52   
85  541  Barslev Mathias Ø.  2006  AABYBRO  0647AM  25 m  1:16.15   
86  491  Kristensen Peter  2007  RINGE  0745AD  25 m  1:16.25   
87  584  Hartmann Moritz  2007  VEJLE  0763AA  25 m  1:16.70   
88  423  Jonasen Johannes  2004  KOLDING  0417AQ  25 m  1:16.76   
89  389  Borreskov Mikkel  2005  HOLSTEBRO  0591AM  25 m  1:16.88   
90  451  Gjelstrup Marcus Reinholt  2003  ODDER  0349AM  25 m  1:19.26   
91  745  Landbo Daniel  2005  HORSENS  0585AM  25 m  1:20.39   
92  654  Schwartz Mads Emil  2008  VEJLE  0891AA  25 m  1:20.64   
93  579  Hansen Anders Bank  2006  VEJLE  0657AG  25 m  1:21.17   
94  524  Skov Holger Schjemte  2006  SKANDERBOR  0611AN  25 m  1:21.22   
95  408  Batz Casper  2006  KOLDING  0647AI  25 m  1:21.51   
96  716  Franow Jannick  2006  HORSENS  0687AG  25 m  1:21.51   
97  750  Majewski Mateusz  2005  HORSENS  0567AO  25 m  1:22.73   
98  725  Hansen Andreas Visby  2004  HORSENS  0481AQ  25 m  1:25.20   
99  452  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  25 m  1:25.41   
100  735  Jørgensen Thor Aaskoven  2007  HORSENS  0755AD  25 m  1:26.37   
101  617  Lassen Andreas Lang  2007  VEJLE  0779AB  25 m  1:26.99   
102  463  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  25 m  1:27.53   
103  437  Nielsen Bjørn W. H.  2004  KOLDING  0481AS  25 m  1:28.75   
104  376  Fevre Malthe Le  2008  BRÆDSTRUP  0869AE  25 m  1:28.90   
105  603  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  25 m  1:30.02   
106  469  Sørensen Frey  2007  ODDER  0755AH  25 m  1:30.16   
107  643  Poulsen Sebastian Holt  2007  VEJLE  0705AB  25 m  1:31.05   
108  552  Bjerre Tristan  2007  VEJLE  0765AE  25 m  1:32.62   
109  505  Rasmussen Lucas Dyrelund  2007  RINGE  0773AB  25 m  1:34.46   
110  738  Knudsgaard Lasse  2007  HORSENS  0781AK  25 m  1:36.21   
111  479  Bjerre Rasmus  2008  RINGE  0801AD  25 m  1:36.47   
112  787  Wemmelund Tobias  2006  HORSENS  0679AO  25 m  1:36.49   
113  512  Thomsen Noah Á Fløtti  2007  RINGE  0749AI  25 m  1:36.82   
114  554  Breinholt Alexander  2008  VEJLE  0843AB  25 m  1:40.37   
115  608  Klinkby Frederik  2007  VEJLE  0789AI  25 m  1:41.19   
116  752  Møller Patrick Dam  2005  HORSENS  0531AP  25 m  1:42.79   
117  724  Hajrovic Anes  2008  HORSENS  0807AB  25 m  1:43.14   
118  495  Lund Laurits Damsted  2007  RINGE  0765AH  25 m  1:44.95   
119  497  Lundsfryd Marius Rosen  2008  RINGE  0839AB  25 m  1:51.21   
120  662  Thomsen Mikkel Kallestrup  2007  VEJLE  0779AI  25 m  2:00.32   
121  551  Bjerre Hektor  2008  VEJLE  0887AE  25 m  2:03.38   
122  502  Nielsen Mathias Møller  2008  RINGE  0861AD  25 m  2:10.36   
123  602  Juel Asger  2009  VEJLE  0939AB  25 m  2:31.14   
124  545  Akulov Fedor  2007  VEJLE  0779AK  25 m     
125  550  Berg Theodor van Den  2008  VEJLE  0881AG  25 m     
126  605  Jørgensen Frederik  2008  VEJLE  0819AG  25 m     
127  639  Padovan-Özdemir Antun  2007  VEJLE  0741AL  25 m     
128  653  Scheffmann Elias  2006  VEJLE    25 m     
129  660  Sørensen Benjamin Kolding  2008  VEJLE  0857AE  25 m     
130  664  Vangsgaard Gustav  2007  VEJLE  0705AH  25 m     
131  697  Ahm Villads Vestergaard  2008  HORSENS    25 m     
132  730  Ignat Alexandru  2006  HORSENS    25 m     
133  768  Ravn Johannes  2008  HORSENS    25 m     
134  776  Stengaard Christian Storm  2008  HORSENS    25 m     
135  786  Wemmelund Jacob  2008  HORSENS    25 m     
136  791  Yde Anders  2007  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
2_S
Løb 2, 100m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: Autocentralen 
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
351  Bui My Phuong  2003  H2Odense  0322AS  25 m  57.64   
753  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  25 m  58.53   
713  Due Josefine  2001  HORSENS  0166AT  25 m  58.62   
642  Petersen Sofie Theophil  2003  VEJLE  0312AH  25 m  59.39   
563  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  25 m  59.49   
807  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  25 m  59.75   
480  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  59.79   
591  Hvarre Louise  2001  VEJLE  0156AN  25 m  1:00.41   
414  Christensen Cille  2004  KOLDING  0434AE  25 m  1:00.56   
10  801  Hansen Cecilie Lykke  1999  AGF  9918AC  25 m  1:00.80   
11  797  Christensen Marie  2002  AGF  0272AI  25 m  1:01.22   
12  347  Baraviec Cecilie  2000  H2Odense  0016AB  25 m  1:01.33   
13  361  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  H2Odense  0496AH  25 m  1:01.61   
14  362  Nicholas Freja  2000  H2Odense  0084AN  25 m  1:01.61   
15  364  Pedersen Aurelia  2004  H2Odense  0414AA  25 m  1:01.63   
16  754  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  25 m  1:01.76   
17  418  Gabela Elma  2004  KOLDING  0472AE  25 m  1:01.90   
18  771  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  25 m  1:02.18   
19  578  Gregersen Svava Kj.  2004  VEJLE  0426AC  25 m  1:02.19   
20  777  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  25 m  1:02.56   
21  592  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  25 m  1:02.59   
22  747  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  1:02.91   
23  561  Christiansen Ella  2003  VEJLE  0366AK  25 m  1:02.94   
24  708  Carstensen Clara Matilde  2004  HORSENS  0436AP  25 m  1:03.04   
25  705  Broersma Feline Flytkjær  2004  HORSENS  0474AK  25 m  1:03.49   
26  596  Jensen Louise Sjørup  2003  VEJLE  0322AG  25 m  1:04.35   
27  365  Petersen Emilie Podiss  2004  H2Odense  0404AO  25 m  1:04.37   
28  534  Jensen Ophelia Kronborg  2005  AABYBRO  0508AW  25 m  1:04.45   
29  345  Andersen Nikoline  2003  H2Odense  0368AR  25 m  1:04.60   
30  831  Hougaard Maiken  2002  AGF  0282AM  25 m  1:04.83   
31  574  Forsberg Alberte Skov  2003  VEJLE  0346AT  25 m  1:05.35   
32  379  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  25 m  1:05.57   
33  465  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  25 m  1:05.66   
34  790  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  25 m  1:05.72   
35  555  Bruun Marie Egeskjold  2003  VEJLE  0324AN  25 m  1:05.78   
36  535  Rønnow Ida  2006  AABYBRO  0658AE  25 m  1:05.92   
37  476  Andersen Maria Bech  2003  RINGE  0306AD  25 m  1:05.97   
38  395  Hoffmann Julie  2003  HOLSTEBRO  0384BF  25 m  1:06.20   
39  597  Jensen Mitzi D.  2002  VEJLE  0298AB  25 m  1:06.20   
40  640  Pedersen Mille Trier  2003  VEJLE  0386AI  25 m  1:06.30   
41  483  Hansen Katrine Hvistendal  1997  RINGE  9754BA  25 m  1:06.33   
42  484  Hansen Line Vestergaard  2003  RINGE  0334AR  25 m  1:06.45   
43  520  Nissen Stine Bendixen  2004  SKANDERBOR  0406AS  25 m  1:06.49   
44  511  Sørensen Julie T.  2003  RINGE  0354AC  25 m  1:06.58   
45  508  Rønn Anna  2005  RINGE  0552AD  25 m  1:06.60   
46  598  Jepsen Ea Pakula  2003  VEJLE  0314AM  25 m  1:06.63   
47  441  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  25 m  1:06.66   
48  556  Bülow Emilie Johanna  2003  VEJLE  0386AK  25 m  1:06.92   
49  346  Andersson Johanne A  2003  H2Odense  0302AD  25 m  1:07.14   
50  433  Kornum-Svensson Nicoline  2005  KOLDING  0548AG  25 m  1:07.21   
51  453  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  25 m  1:07.36   
52  763  Petersen Thea Sofie Holm  2005  HORSENS  0568AR  25 m  1:07.66   
53  748  Madsen Caroline  2004  HORSENS  0446AQ  25 m  1:07.97   
54  343  Hoeven Helene van der  2001  Frisinn SK    25 m  1:08.14   
55  394  Jensen Maja Fjordside  2005  HOLSTEBRO  0548AM  25 m  1:09.11   
56  606  Keren-Klaris Sophia  2004  VEJLE  0428AF  25 m  1:09.28   
57  442  Piihl Victoria Fræhr  2005  KOLDING  0598AJ  25 m  1:09.80   
58  499  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  1:10.21   
59  525  Sørensen Kirstine Kjær  2003  SKANDERBOR  0388AT  25 m  1:10.29   
60  378  Stoltenhoff Katrine  2006  BRÆDSTRUP  0672AM  25 m  1:10.53   
61  667  Windfeld Ann-Katrine  2006  VEJLE  0634AD  25 m  1:10.77   
62  626  Moberg Emilie  2005  VEJLE  0534AI  25 m  1:11.22   
63  700  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  25 m  1:11.43   
64  434  Kristensen Karla  2005  KOLDING  0516AC  25 m  1:11.69   
65  715  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  25 m  1:11.87   
66  757  Oleander Emma  2004  HORSENS  0472AJ  25 m  1:13.02   
67  387  Bach Anna  2006  HOLSTEBRO  0694AF  25 m  1:13.20   
68  402  Nørfjand Katrine  2004  HOLSTEBRO  0424BA  25 m  1:13.63   
69  726  Hansen Emma Bergene  2005  HORSENS  0518AQ  25 m  1:13.83   
70  601  Jochumsen Sophia  2006  VEJLE  0642AE  25 m  1:13.89   
71  458  Jensen Julie  2003  ODDER  0352BC  25 m  1:14.26   
72  645  Rainer Laura Frost  2005  VEJLE  0542AK  25 m  1:15.49   
73  778  Sørensen Cecilie  2003  HORSENS  0338AW  25 m  1:16.06   
74  435  Langschwager Alberte Kirk  2007  KOLDING  0788AA  25 m  1:16.67   
75  392  Lindholm Mille Dahl  2006  HOLSTEBRO  0662AK  25 m  1:16.75   
76  510  Skjerning Bianca  2001  RINGE  0176BE  25 m  1:17.21   
77  616  Kronborg Sophie  2005  VEJLE  0532AU  25 m  1:17.54   
78  488  Hvidberg Kathrine  2004  RINGE  0496BA  25 m  1:17.79   
79  485  Hemmeløff Emilie  2008  RINGE  0848AB  25 m  1:18.06   
80  466  Nielsen Katrine Skyt  2003  ODDER  0326BB  25 m  1:18.15   
81  399  Løh Laura  2005  HOLSTEBRO  0524AM  25 m  1:18.28   
82  759  Olesen Mathilde  2005  HORSENS  0526AT  25 m  1:18.34   
83  523  Skov Gertrud  2003  SKANDERBOR  0374AY  25 m  1:18.40   
84  406  Sønderby Andrea  2004  HOLSTEBRO  0404BA  25 m  1:18.66   
85  496  Lundsfryd Lærke Rosen  2006  RINGE  0678AG  25 m  1:19.32   
86  489  Hvidberg Mathilde  2007  RINGE  0774AE  25 m  1:20.12   
87  624  Maslobojeva Alista  2007  VEJLE  0712AS  25 m  1:20.15   
88  459  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  25 m  1:20.29   
89  789  Wienberg Amalie Marie  2005  HORSENS  0538AB  25 m  1:20.94   
90  422  Højstrøm Nanna  2007  KOLDING  0758AK  25 m  1:21.24   
91  444  Spangsberg Emilia  2007  KOLDING  0778AK  25 m  1:21.33   
92  506  Rasmussen Maja  2003  RINGE  0304AQ  25 m  1:21.61   
93  619  Laursen Sarah  2007  VEJLE  0798AD  25 m  1:21.93   
94  507  Rasmussen Sofie Dyrelund  2007  RINGE  0722AG  25 m  1:22.91   
95  583  Hansen Laura Vibe  2006  VEJLE  0688AC  25 m  1:23.14   
96  504  Ploug Frida  2007  RINGE  0746AD  25 m  1:23.63   
97  588  Holmberg Mille  2006  VEJLE  0654AH  25 m  1:23.63   
98  375  Klausen Simone Trekær  2007  BRÆDSTRUP  0764AC  25 m  1:23.80   
99  467  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  25 m  1:24.50   
100  415  Christensen Signe  2008  KOLDING  0882AB  25 m  1:25.19   
101  599  Jervelund Lærke  2007  VEJLE  0772AE  25 m  1:25.64   
102  663  Uhd Gabrielle Haahr  2007  VEJLE  0796AF  25 m  1:26.43   
103  711  Christiansen Christina  2004  HORSENS  0436AZ  25 m  1:28.36   
104  609  Klinkby Victoria  2004  VEJLE  0436BB  25 m  1:29.23   
105  564  Ehrenreich-Birn Alma  2008  VEJLE  0818AC  25 m  1:29.42   
106  454  Heinsvig Loa Dam  2006  ODDER  0612AR  25 m  1:29.66   
107  629  Møller Julie Guldmann  2007  VEJLE  0782AI  25 m  1:29.93   
108  593  Højbjerg Andrea  2007  VEJLE  0784AE  25 m  1:29.99   
109  648  Rasmussen Eline Sofie K.  2007  VEJLE  0784AD  25 m  1:30.93   
110  779  Sørensen Kirstine Sabroe  2008  HORSENS  0884AD  25 m  1:30.95   
111  519  Møller Julie  2005  SKANDERBOR  0512AM  25 m  1:31.01   
112  758  Olesen Julie Langberg  2005  HORSENS  0592AW  25 m  1:31.53   
113  627  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  25 m  1:32.10   
114  517  Laursen Ida K.  2007  SKANDERBOR  0766AB  25 m  1:32.69   
115  478  Bak Sofie  2008  RINGE  0856AG  25 m  1:33.36   
116  781  Teglgård Penelope Kamp  2006  HORSENS  0654AU  25 m  1:33.98   
117  782  Thomsen Amalie  2007  HORSENS  0708AJ  25 m  1:36.53   
118  733  Jensen Filippa Juul  2007  HORSENS  0718AJ  25 m  1:38.23   
119  647  Rasmussen Asta-Marie  2009  VEJLE  0964AA  25 m  1:40.71   
120  577  Gregersen Idun Kjeldsmark  2009  VEJLE  0924AB  25 m  1:41.15   
121  704  Brice Olivia Josefine  2007  HORSENS  0778AQ  25 m  1:44.44   
122  548  Andersen Emilia Daa  2008  VEJLE  0886AE  25 m  1:45.52   
123  636  Nordstrøm Ida Kjær  2008  VEJLE  0894AC  25 m  1:45.59   
124  621  Lorenzen Sigrid Drachmann  2008  VEJLE  0844AG  25 m  1:48.45   
125  766  Rasmussen Trine Pors  2007  HORSENS  0704AQ  25 m  1:53.10   
126  657  Stæhr Anne  2008  VEJLE  0862AK  25 m  2:00.94   
127  589  Holmberg Olivia  2009  VEJLE  0986AC  25 m  2:03.89   
128  630  Nakatani Meiko  2010  VEJLE  1052AB  25 m  2:05.19   
129  668  Windfeld Ann-Maria Malou  2009  VEJLE  0976AC  25 m  2:42.11   
130  424  Jonasen Josefine  2002  KOLDING    25 m     
131  521  Petersen Caroline  2008  SKANDERBOR    25 m     
132  546  Andersen Alberte  2008  VEJLE  0892AL  25 m     
133  575  Freltoft Sille  2008  VEJLE  0886AL  25 m     
134  670  Wolter Kira  2007  VEJLE  0742AT  25 m     
135  712  Christophersen Ingebeth S  2008  HORSENS    25 m     
136  721  Grøndal Andrea  2009  HORSENS    25 m     
137  728  Henriksen Karen Klarskov  2008  HORSENS  0894AM  25 m     
138  729  Hermansen Vigga Nikoline  2009  HORSENS    25 m     
139  749  Madsen Signe  2009  HORSENS    25 m     
140  760  Olsen Julie  2008  HORSENS    25 m     
141  767  Rasmussen Vigga  2009  HORSENS    25 m     
142  769  Reher Anne Caroline Dahl  2009  HORSENS    25 m     
143  770  Ridings Nicoline H.  2007  HORSENS    25 m     
144  775  Skytte Frida Nielsen  2008  HORSENS    25 m     
145  783  Tomzak Frida Nielsen  2009  HORSENS    25 m     
146  784  Truelsen Tilde Tinggård  2008  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
3_S
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Sponsor: Audi Fredericia 
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 26.86 
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
785  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  26.27   
580  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  26.46   
802  Hjort David  2000  AGF  0009AI  25 m  27.03   
743  Kristensen Tais Andkjær  1999  HORSENS  9987AB  25 m  27.68   
482  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  25 m  28.09   
646  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  28.21   
761  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  28.22   
699  Andersen Nicolaj Løth  2001  HORSENS  0173AC  25 m  28.27   
799  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  25 m  28.34   
10  795  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  28.43   
11  805  Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  25 m  28.69   
12  461  Johnsen Kasper  2003  ODDER  0357AC  25 m  28.88   
13  804  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  25 m  29.02   
14  604  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  29.43   
15  661  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  25 m  29.50   
16  830  Jensen Alexander  1999  HORSENS  9955AO  25 m  29.80   
17  349  Bentsen Lukas Stæhr  2003  H2Odense  0351AC  25 m  30.36   
18  477  Andreasen Anders S.  1998  RINGE  9849AD  25 m  30.54   
19  538  Abildgaard Rasmus  2000  AABYBRO  0015AM  25 m  31.14   
20  494  Linde Sander  2002  RINGE  0247AD  25 m  31.87   
21  635  Nielsen Mathias M.  2002  VEJLE  0233AL  25 m  31.99   
22  732  Jacobsen Arthur Rytter  2003  HORSENS  0373AL  25 m  32.31   
23  426  Kjeldsen Alexander  2004  KOLDING  0423AN  25 m  32.46   
24  710  Christensen Nicklas B.  2002  HORSENS  0205AR  25 m  32.48   
25  620  Leth Anton  2002  VEJLE  0281AP  25 m  33.19   
26  570  Eriksen Sebastian K  2005  VEJLE  0503AK  25 m  34.49   
27  503  Nielsen Mikkel Møller  2006  RINGE  0615AC  25 m  34.62   
28  401  Frøjk Joachim Norup  2003  HOLSTEBRO  0311AP  25 m  34.92   
29  404  Pilgaard Nikolaj  2004  HOLSTEBRO  0413AH  25 m  36.04   
30  475  Andersen Mads Himmelstrup  2004  RINGE  0495AG  25 m  36.96   
31  420  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  25 m  37.15   
32  810  Hansen Anders Ballisager  1998  BRÆDSTRUP  9863AU  25 m  37.18   
33  632  Neesgaard Sebastian  2004  VEJLE  0425AH  25 m  37.19   
34  623  Majgård Thor  2005  VEJLE  0503AI  25 m  37.39   
35  425  Kabel Rasmus  2004  KOLDING  0455AO  25 m  37.95   
36  543  Larsen Bastian Stausholm  2005  AABYBRO  0555AO  25 m  37.98   
37  685  Graul Søren  2007  SALZGITTER    25 m  38.01   
38  644  Poulsen Tobias Holt  2005  VEJLE  0511AE  25 m  38.19   
39  567  Elkjær Marius Toustrup  2007  VEJLE  0701AB  25 m  38.34   
40  576  Funder Sofus  2005  VEJLE  0543AL  25 m  38.63   
41  457  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  25 m  38.65   
42  780  Sørensen Kristian Sabroe  2005  HORSENS  0583AA  25 m  38.72   
43  614  Kromann Max Venborg  2005  VEJLE  0571AE  25 m  38.99   
44  651  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  25 m  38.99   
45  772  Schultz Mads Berthold  2005  HORSENS  0543AJ  25 m  40.16   
46  698  Andersen Mathias Løth  2007  HORSENS  0709AC  25 m  40.32   
47  584  Hartmann Moritz  2007  VEJLE  0763AA  25 m  40.40   
48  638  Olsen Nikolai Uekermann  2006  VEJLE  0655AF  25 m  41.47   
49  400  Jensen Frederik N  2007  HOLSTEBRO  0741AC  25 m  42.65   
50  491  Kristensen Peter  2007  RINGE  0745AD  25 m  42.80   
51  756  Nissen Mikkel Stenkjær  2007  HORSENS  0731AF  25 m  42.85   
52  654  Schwartz Mads Emil  2008  VEJLE  0891AA  25 m  43.35   
53  751  Mogensen Alexander  2005  HORSENS  0511AM  25 m  44.23   
54  463  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  25 m  46.02   
55  452  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  25 m  46.03   
56  610  Klinkowsky Terkel  2007  VEJLE  0749AG  25 m  46.74   
57  372  Andersen Magne  2007  BRÆDSTRUP  0787AD  25 m  46.77   
58  787  Wemmelund Tobias  2006  HORSENS  0679AO  25 m  47.13   
59  552  Bjerre Tristan  2007  VEJLE  0765AE  25 m  47.37   
60  643  Poulsen Sebastian Holt  2007  VEJLE  0705AB  25 m  47.75   
61  725  Hansen Andreas Visby  2004  HORSENS  0481AQ  25 m  47.86   
62  735  Jørgensen Thor Aaskoven  2007  HORSENS  0755AD  25 m  48.13   
63  502  Nielsen Mathias Møller  2008  RINGE  0861AD  25 m  48.98   
64  709  Carstensen Villiam K.  2007  HORSENS  0721AF  25 m  49.52   
65  524  Skov Holger Schjemte  2006  SKANDERBOR  0611AN  25 m  50.15   
66  554  Breinholt Alexander  2008  VEJLE  0843AB  25 m  51.72   
67  479  Bjerre Rasmus  2008  RINGE  0801AD  25 m  52.04   
68  608  Klinkby Frederik  2007  VEJLE  0789AI  25 m  52.06   
69  752  Møller Patrick Dam  2005  HORSENS  0531AP  25 m  53.02   
70  512  Thomsen Noah Á Fløtti  2007  RINGE  0749AI  25 m  53.42   
71  443  Poulsen Kasper Nørby  2007  KOLDING  0717AJ  25 m  56.02   
72  469  Sørensen Frey  2007  ODDER  0755AH  25 m  56.67   
73  662  Thomsen Mikkel Kallestrup  2007  VEJLE  0779AI  25 m  56.83   
74  551  Bjerre Hektor  2008  VEJLE  0887AE  25 m  57.59   
75  550  Berg Theodor van Den  2008  VEJLE  0881AG  25 m  1:02.03   
76  664  Vangsgaard Gustav  2007  VEJLE  0705AH  25 m  1:06.25   
77  569  Elsborg Frederik Rau  2005  VEJLE  0565AP  25 m     
78  653  Scheffmann Elias  2006  VEJLE    25 m     
79  660  Sørensen Benjamin Kolding  2008  VEJLE  0857AE  25 m     
80  697  Ahm Villads Vestergaard  2008  HORSENS    25 m     
81  730  Ignat Alexandru  2006  HORSENS    25 m     
82  731  Ignat Darius  2010  HORSENS    25 m     
83  768  Ravn Johannes  2008  HORSENS    25 m     
84  776  Stengaard Christian Storm  2008  HORSENS    25 m     
85  786  Wemmelund Jacob  2008  HORSENS    25 m     
86  791  Yde Anders  2007  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
4_S
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 
 
Sponsor: NEM Forsikring 
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 29.82 
Årg. 2004-2005: Mille Kjær Jensen (2004) 32.22 
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 46.32 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
722  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  29.31   
612  Knudsen Stine  1999  VEJLE  9918AI  25 m  29.52   
585  Hededal Line J. V.  2001  VEJLE  0186AG  25 m  29.53   
753  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  25 m  29.54   
656  Skjerning Anna Emile  1999  VEJLE  9912BF  25 m  29.87   
801  Hansen Cecilie Lykke  1999  AGF  9918AC  25 m  30.50   
702  Bek Jennifer Thorius  2000  HORSENS  0012AS  25 m  30.54   
547  Andersen Cecilie B.  2001  VEJLE  0116AI  25 m  30.58   
736  Klausen Sofie Trekær  2003  HORSENS  0364AD  25 m  30.59   
10  480  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  31.63   
11  797  Christensen Marie  2002  AGF  0272AI  25 m  31.80   
12  361  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  H2Odense  0496AH  25 m  31.82   
13  707  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  25 m  31.97   
14  418  Gabela Elma  2004  KOLDING  0472AE  25 m  32.51   
15  755  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  32.66   
16  800  Green Natascha Alexandra  2000  AGF  0062AQ  25 m  32.80   
17  563  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  25 m  32.82   
18  439  Nørtoft Anne Sofie  2004  KOLDING  0408AP  25 m  32.99   
19  587  Hingebjerg Cecilie  2004  VEJLE  0414AD  25 m  33.28   
20  796  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  25 m  33.33   
21  744  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  33.39   
22  642  Petersen Sofie Theophil  2003  VEJLE  0312AH  25 m  33.49   
23  748  Madsen Caroline  2004  HORSENS  0446AQ  25 m  33.58   
24  746  Fevre Sofie Le  2004  HORSENS  0448AX  25 m  33.69   
25  537  Larsen Emma Viborg  2001  AABYBRO  0112AT  25 m  33.93   
26  441  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  25 m  34.14   
27  534  Jensen Ophelia Kronborg  2005  AABYBRO  0508AW  25 m  34.31   
28  498  Lundsfryd Thilde Rosen  2004  RINGE  0424AN  25 m  34.44   
29  597  Jensen Mitzi D.  2002  VEJLE  0298AB  25 m  34.53   
30  626  Moberg Emilie  2005  VEJLE  0534AI  25 m  34.68   
31  720  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  25 m  35.05   
32  374  Broch Victoria  2004  BRÆDSTRUP  0404AI  25 m  35.06   
33  348  Benediktson Malea  2001  H2Odense  0104AM  25 m  35.16   
34  790  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  25 m  35.21   
35  343  Hoeven Helene van der  2001  Frisinn SK    25 m  35.50   
36  388  Bjerre Sofie  2005  HOLSTEBRO  0514AN  25 m  35.56   
37  395  Hoffmann Julie  2003  HOLSTEBRO  0384BF  25 m  35.91   
38  706  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  25 m  36.17   
39  391  Brixen Mille Broholm  2005  HOLSTEBRO  0504AG  25 m  36.31   
40  634  Nielsen Maja  2001  VEJLE  0134AW  25 m  36.37   
41  387  Bach Anna  2006  HOLSTEBRO  0694AF  25 m  36.56   
42  453  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  25 m  36.80   
43  464  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  25 m  36.81   
44  394  Jensen Maja Fjordside  2005  HOLSTEBRO  0548AM  25 m  37.16   
45  421  Heilmann Johanne  2005  KOLDING  0558AI  25 m  37.45   
46  525  Sørensen Kirstine Kjær  2003  SKANDERBOR  0388AT  25 m  37.65   
47  757  Oleander Emma  2004  HORSENS  0472AJ  25 m  37.68   
48  600  Jespersen Jasmin  2002  VEJLE  0268AL  25 m  38.36   
49  742  Kristensen Signe  2006  HORSENS  0624AK  25 m  38.45   
50  691  Buch Kirstine  2005  KORAL  0578AS  25 m  38.88   
51  397  Pedersen Amalie Lind  2005  HOLSTEBRO  0598AV  25 m  39.08   
52  536  Helt Therese J  2006  AABYBRO  0658AK  25 m  40.08   
53  377  Rasmussen Annemone  2006  BRÆDSTRUP  0674AC  25 m  40.12   
54  390  Winkel Louise Brendholdt  2004  HOLSTEBRO  0498AN  25 m  40.32   
55  583  Hansen Laura Vibe  2006  VEJLE  0688AC  25 m  40.75   
56  392  Lindholm Mille Dahl  2006  HOLSTEBRO  0662AK  25 m  40.93   
57  573  Foldager Frida Høj  2006  VEJLE  0618AH  25 m  41.29   
58  459  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  25 m  41.63   
59  398  Rebouh Nora Louise  2006  HOLSTEBRO  0626AQ  25 m  41.71   
60  726  Hansen Emma Bergene  2005  HORSENS  0518AQ  25 m  41.85   
61  499  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  41.91   
62  485  Hemmeløff Emilie  2008  RINGE  0848AB  25 m  42.00   
63  501  Nielsen Maja Løve  2006  RINGE  0676AG  25 m  42.02   
64  454  Heinsvig Loa Dam  2006  ODDER  0612AR  25 m  42.21   
65  523  Skov Gertrud  2003  SKANDERBOR  0374AY  25 m  42.79   
66  714  Duevig Bianca Truelsen  2005  HORSENS  0558AY  25 m  43.48   
67  375  Klausen Simone Trekær  2007  BRÆDSTRUP  0764AC  25 m  43.61   
68  599  Jervelund Lærke  2007  VEJLE  0772AE  25 m  43.74   
69  629  Møller Julie Guldmann  2007  VEJLE  0782AI  25 m  43.79   
70  496  Lundsfryd Lærke Rosen  2006  RINGE  0678AG  25 m  43.85   
71  402  Nørfjand Katrine  2004  HOLSTEBRO  0424BA  25 m  44.43   
72  507  Rasmussen Sofie Dyrelund  2007  RINGE  0722AG  25 m  44.53   
73  788  Westphal Dicte  2005  HORSENS  0548AY  25 m  44.63   
74  444  Spangsberg Emilia  2007  KOLDING  0778AK  25 m  45.31   
75  695  Gregersen Sara Holst  2006  KORAL  0672AE  25 m  45.80   
76  812  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  25 m  45.84   
77  593  Højbjerg Andrea  2007  VEJLE  0784AE  25 m  46.63   
78  663  Uhd Gabrielle Haahr  2007  VEJLE  0796AF  25 m  47.04   
79  723  Grønhøj Cathrine  2007  HORSENS  0758AE  25 m  48.15   
80  781  Teglgård Penelope Kamp  2006  HORSENS  0654AU  25 m  48.60   
81  478  Bak Sofie  2008  RINGE  0856AG  25 m  48.77   
82  758  Olesen Julie Langberg  2005  HORSENS  0592AW  25 m  49.15   
83  704  Brice Olivia Josefine  2007  HORSENS  0778AQ  25 m  49.65   
84  611  Knudsen Alberte  2009  VEJLE  0944AB  25 m  50.01   
85  711  Christiansen Christina  2004  HORSENS  0436AZ  25 m  50.04   
86  733  Jensen Filippa Juul  2007  HORSENS  0718AJ  25 m  51.14   
87  650  Rixen Karla Nøhr  2008  VEJLE  0844AC  25 m  51.64   
88  766  Rasmussen Trine Pors  2007  HORSENS  0704AQ  25 m  52.43   
89  636  Nordstrøm Ida Kjær  2008  VEJLE  0894AC  25 m  52.54   
90  564  Ehrenreich-Birn Alma  2008  VEJLE  0818AC  25 m  52.92   
91  657  Stæhr Anne  2008  VEJLE  0862AK  25 m  54.89   
92  703  Bentzen Astrid  2007  HORSENS  0728AS  25 m  58.26   
93  630  Nakatani Meiko  2010  VEJLE  1052AB  25 m  1:02.33   
94  668  Windfeld Ann-Maria Malou  2009  VEJLE  0976AC  25 m  1:20.21   
95  456  Hollesen Frida  2005  ODDER  0596AW  25 m     
96  546  Andersen Alberte  2008  VEJLE  0892AL  25 m     
97  562  Dalsgaard Augusta  2007  VEJLE  0768AP  25 m     
98  609  Klinkby Victoria  2004  VEJLE  0436BB  25 m     
99  670  Wolter Kira  2007  VEJLE  0742AT  25 m     
100  712  Christophersen Ingebeth S  2008  HORSENS    25 m     
101  721  Grøndal Andrea  2009  HORSENS    25 m     
102  729  Hermansen Vigga Nikoline  2009  HORSENS    25 m     
103  749  Madsen Signe  2009  HORSENS    25 m     
104  760  Olsen Julie  2008  HORSENS    25 m     
105  767  Rasmussen Vigga  2009  HORSENS    25 m     
106  769  Reher Anne Caroline Dahl  2009  HORSENS    25 m     
107  770  Ridings Nicoline H.  2007  HORSENS    25 m     
108  775  Skytte Frida Nielsen  2008  HORSENS    25 m     
109  783  Tomzak Frida Nielsen  2009  HORSENS    25 m     
110  784  Truelsen Tilde Tinggård  2008  HORSENS    25 m     
111  792  Aagaard Dicte Sundall  2007  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
5_S
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Sponsor: HusetNo10 
Årg. 2001-2002: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 
Årg. 2003-2004: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 
Årg. 2007-2019: Malthe Elkjær (2003) 3:19.63 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
741  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  2:19.30   
727  Hansen Nicklas Steen  1999  HORSENS  9905AI  25 m  2:21.52   
358  Hallenborg Oliver  2002  H2Odense  0243AA  25 m  2:21.73   
717  Gelmark-Sørensen Krestian  2001  HORSENS  0111AR  25 m  2:24.26   
739  Koch Christian  1998  HORSENS  9841AU  25 m  2:24.81   
613  Kragh Emil  2001  VEJLE  0197AL  25 m  2:26.16   
571  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  2:27.63   
363  Nygaard Victor  2003  H2Odense  0361AH  25 m  2:30.35   
604  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  2:30.98   
10  808  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  2:32.39   
11  572  Fenger Oliver  2003  VEJLE  0303AO  25 m  2:32.62   
12  762  Pedersen Valdemar D.  2002  HORSENS  0287AM  25 m  2:34.46   
13  734  Johannesen Christian  2003  HORSENS  0343AH  25 m  2:37.32   
14  493  Langsted Oliver Phil  1999  RINGE  9925AO  25 m  2:37.64   
15  482  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  25 m  2:40.35   
16  568  Ellekjær Lauritz Baad  2003  VEJLE  0323AG  25 m  2:40.46   
17  633  Nguyen Kim Doan  2003  VEJLE  0381AH  25 m  2:45.00   
18  462  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  25 m  2:47.55   
19  417  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  25 m  2:54.46   
20  393  Dreschler Mads  2005  HOLSTEBRO  0561AH  25 m  2:55.48   
21  487  Hertzog Luca  2005  RINGE  0569AB  25 m  3:12.35   
22  522  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  25 m  3:16.19   
23  531  Abildgaard Jonas  2003  AABYBRO  0381AM  25 m  3:19.91   
24  772  Schultz Mads Berthold  2005  HORSENS  0543AJ  25 m  3:22.53   
25  669  Wolgast Malthe Elias  2006  VEJLE  0631AB  25 m  3:24.51   
26  685  Graul Søren  2007  SALZGITTER    25 m  3:25.89   
27  567  Elkjær Marius Toustrup  2007  VEJLE  0701AB  25 m  3:29.19   
28  617  Lassen Andreas Lang  2007  VEJLE  0779AB  25 m  3:58.70   
29  610  Klinkowsky Terkel  2007  VEJLE  0749AG  25 m  4:01.78   
30  716  Franow Jannick  2006  HORSENS  0687AG  25 m  4:06.83   
31  505  Rasmussen Lucas Dyrelund  2007  RINGE  0773AB  25 m     
32  551  Bjerre Hektor  2008  VEJLE  0887AE  25 m     
33  559  Christensen Mikkel Bro  2007  VEJLE  0799AI  25 m     
34  569  Elsborg Frederik Rau  2005  VEJLE  0565AP  25 m     
35  605  Jørgensen Frederik  2008  VEJLE  0819AG  25 m     
36  608  Klinkby Frederik  2007  VEJLE  0789AI  25 m     
37  639  Padovan-Özdemir Antun  2007  VEJLE  0741AL  25 m     
38  662  Thomsen Mikkel Kallestrup  2007  VEJLE  0779AI  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
6_S
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer 
 
Sponsor: OK Plast 
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 
Årg. 2004-2005: Christina Christensen (2000) 2:46.20 
Årg. 2006-2007: Michelle Franow (2001) 3:06.41 
Årg. 2008-2019: Laura Toftgaard (2007) 3:56.06 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
565  Elkjær Laura Mathilde  1998  VEJLE  9804BC  25 m  2:34.69   
409  Batz Cecilie  2003  KOLDING  0386AT  25 m  2:39.62   
637  Olesen Helene  2000  VEJLE  0044AP  25 m  2:41.29   
722  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  2:41.91   
596  Jensen Louise Sjørup  2003  VEJLE  0322AG  25 m  2:42.77   
831  Hougaard Maiken  2002  AGF  0282AM  25 m  2:42.92   
346  Andersson Johanne A  2003  H2Odense  0302AD  25 m  2:43.87   
811  Kjærdgaard Ida  2003  SKANDERBOR  0368BB  25 m  2:51.54   
353  Ellehus Freya  2000  H2Odense  0076AJ  25 m  2:51.61   
10  592  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  25 m  2:53.33   
11  702  Bek Jennifer Thorius  2000  HORSENS  0012AS  25 m  2:53.75   
12  706  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  25 m  2:54.75   
13  508  Rønn Anna  2005  RINGE  0552AD  25 m  2:55.49   
14  574  Forsberg Alberte Skov  2003  VEJLE  0346AT  25 m  2:58.76   
15  561  Christiansen Ella  2003  VEJLE  0366AK  25 m  2:59.01   
16  600  Jespersen Jasmin  2002  VEJLE  0268AL  25 m  3:02.71   
17  700  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  25 m  3:02.80   
18  555  Bruun Marie Egeskjold  2003  VEJLE  0324AN  25 m  3:04.01   
19  486  Hemmeløff Olivia  2006  RINGE  0648AK  25 m  3:04.41   
20  598  Jepsen Ea Pakula  2003  VEJLE  0314AM  25 m  3:05.53   
21  421  Heilmann Johanne  2005  KOLDING  0558AI  25 m  3:10.60   
22  667  Windfeld Ann-Katrine  2006  VEJLE  0634AD  25 m  3:11.37   
23  374  Broch Victoria  2004  BRÆDSTRUP  0404AI  25 m  3:12.65   
24  412  Christensen Ane  2006  KOLDING  0618AA  25 m  3:13.92   
25  386  Krabbe Karoline Andersen  2005  HOLSTEBRO  0524AQ  25 m  3:17.08   
26  696  Thorsgaard Freya  2006  KORAL  0658AN  25 m  3:17.81   
27  510  Skjerning Bianca  2001  RINGE  0176BE  25 m  3:22.60   
28  624  Maslobojeva Alista  2007  VEJLE  0712AS  25 m  3:24.34   
29  435  Langschwager Alberte Kirk  2007  KOLDING  0788AA  25 m  3:25.45   
30  645  Rainer Laura Frost  2005  VEJLE  0542AK  25 m  3:25.87   
31  523  Skov Gertrud  2003  SKANDERBOR  0374AY  25 m  3:27.29   
32  588  Holmberg Mille  2006  VEJLE  0654AH  25 m  3:28.78   
33  506  Rasmussen Maja  2003  RINGE  0304AQ  25 m  3:30.01   
34  789  Wienberg Amalie Marie  2005  HORSENS  0538AB  25 m  3:30.03   
35  619  Laursen Sarah  2007  VEJLE  0798AD  25 m  3:32.54   
36  549  Barfoot Mette  2005  VEJLE  0588AS  25 m  3:32.92   
37  759  Olesen Mathilde  2005  HORSENS  0526AT  25 m  3:35.42   
38  606  Keren-Klaris Sophia  2004  VEJLE  0428AF  25 m  3:41.15   
39  774  Skjelmose Andrea  2007  HORSENS  0728AJ  25 m  3:43.35   
40  812  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  25 m  3:43.47   
41  740  Kragh Emilie Fig  2005  HORSENS  0534AQ  25 m  3:46.56   
42  601  Jochumsen Sophia  2006  VEJLE  0642AE  25 m  3:46.92   
43  763  Petersen Thea Sofie Holm  2005  HORSENS  0568AR  25 m  3:48.69   
44  648  Rasmussen Eline Sofie K.  2007  VEJLE  0784AD  25 m  3:52.47   
45  733  Jensen Filippa Juul  2007  HORSENS  0718AJ  25 m  3:56.44   
46  723  Grønhøj Cathrine  2007  HORSENS  0758AE  25 m  3:59.22   
47  650  Rixen Karla Nøhr  2008  VEJLE  0844AC  25 m  4:12.92   
48  622  Madsen Ines Novosel  2008  VEJLE  0808AE  25 m  4:21.76   
49  577  Gregersen Idun Kjeldsmark  2009  VEJLE  0924AB  25 m  4:32.49   
50  433  Kornum-Svensson Nicoline  2005  KOLDING  0548AG  25 m     
51  517  Laursen Ida K.  2007  SKANDERBOR  0766AB  25 m     
52  546  Andersen Alberte  2008  VEJLE  0892AL  25 m     
53  562  Dalsgaard Augusta  2007  VEJLE  0768AP  25 m     
54  589  Holmberg Olivia  2009  VEJLE  0986AC  25 m     
55  609  Klinkby Victoria  2004  VEJLE  0436BB  25 m     
56  621  Lorenzen Sigrid Drachmann  2008  VEJLE  0844AG  25 m     
57  630  Nakatani Meiko  2010  VEJLE  1052AB  25 m     
58  657  Stæhr Anne  2008  VEJLE  0862AK  25 m     
59  670  Wolter Kira  2007  VEJLE  0742AT  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
7_S
Løb 7, 50m Butterfly Herrer 
 
Sponsor: Nordbyens Murerforretning 
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
604  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  24.06   
580  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  25.12   
805  Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  25 m  25.30   
785  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  25.34   
743  Kristensen Tais Andkjær  1999  HORSENS  9987AB  25 m  25.35   
802  Hjort David  2000  AGF  0009AI  25 m  25.47   
352  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  25.51   
350  Bui Andreas  2000  H2Odense  0031AJ  25 m  26.07   
625  Mikkelsen Matthias Bach  2000  VEJLE  0029AM  25 m  26.32   
10  661  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  25 m  26.40   
11  741  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  26.66   
12  367  Stahl Gustav  2002  H2Odense  0245AM  25 m  26.67   
13  804  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  25 m  26.81   
14  360  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  26.92   
15  795  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  27.04   
16  701  Arentoft Esben Vad  1999  HORSENS  9957AR  25 m  27.17   
17  566  Elkjær Malthe  2003  VEJLE  0367AF  25 m  27.36   
18  649  Ravn Philip Andersen  2002  VEJLE  0241AL  25 m  27.36   
19  615  Kronborg Andreas  2002  VEJLE  0229AS  25 m  27.37   
20  359  Henriksen Mads Juul  2004  H2Odense  0465AA  25 m  27.38   
21  646  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  27.45   
22  482  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  25 m  27.75   
23  739  Koch Christian  1998  HORSENS  9841AU  25 m  27.76   
24  494  Linde Sander  2002  RINGE  0247AD  25 m  28.10   
25  461  Johnsen Kasper  2003  ODDER  0357AC  25 m  28.24   
26  492  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  28.26   
27  595  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  VEJLE  0121AH  25 m  28.39   
28  717  Gelmark-Sørensen Krestian  2001  HORSENS  0111AR  25 m  28.58   
29  607  Kjær Kristoffer Erbo  2001  VEJLE  0101AQ  25 m  28.67   
30  765  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  28.74   
31  539  Andersen Simon  2000  AABYBRO  0069AK  25 m  28.83   
32  737  Knudsen Emil  1999  HORSENS  9975AO  25 m  28.87   
33  613  Kragh Emil  2001  VEJLE  0197AL  25 m  29.10   
34  477  Andreasen Anders S.  1998  RINGE  9849AD  25 m  29.29   
35  719  Gregersen Andreas Egemose  2003  HORSENS  0311AS  25 m  29.46   
36  529  Barslev Magnus Østergaard  2003  AABYBRO  0323AQ  25 m  29.72   
37  553  Bjørn Alexander L.  2003  VEJLE  0389AH  25 m  29.76   
38  810  Hansen Anders Ballisager  1998  BRÆDSTRUP  9863AU  25 m  29.91   
39  468  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  25 m  30.19   
40  380  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  25 m  30.29   
41  417  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  25 m  30.43   
42  426  Kjeldsen Alexander  2004  KOLDING  0423AN  25 m  30.99   
43  455  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  25 m  31.51   
44  635  Nielsen Mathias M.  2002  VEJLE  0233AL  25 m  31.70   
45  652  Schaarup Sune  2003  VEJLE  0359AG  25 m  31.90   
46  780  Sørensen Kristian Sabroe  2005  HORSENS  0583AA  25 m  31.94   
47  373  Andersen Matti  2005  BRÆDSTRUP  0583AL  25 m  31.97   
48  526  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  25 m  32.24   
49  416  Danilkin Vania  2004  KOLDING  0419AO  25 m  32.56   
50  396  Kjeldsen Gustav K  2004  HOLSTEBRO  0447AQ  25 m  32.61   
51  530  Toft Jacob  2003  AABYBRO  0357AK  25 m  32.74   
52  405  Svendsen Rasmus Remme  2003  HOLSTEBRO  0337AO  25 m  32.86   
53  438  Nielsen Christopher V.  2004  KOLDING  0469AP  25 m  33.21   
54  620  Leth Anton  2002  VEJLE  0281AP  25 m  33.34   
55  623  Majgård Thor  2005  VEJLE  0503AI  25 m  33.37   
56  487  Hertzog Luca  2005  RINGE  0569AB  25 m  33.43   
57  403  Pedersen Rasmus  2003  HOLSTEBRO  0305AM  25 m  33.62   
58  542  Elvensø Victor Borgen  2001  AABYBRO  0119AR  25 m  33.67   
59  570  Eriksen Sebastian K  2005  VEJLE  0503AK  25 m  33.79   
60  425  Kabel Rasmus  2004  KOLDING  0455AO  25 m  34.48   
61  651  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  25 m  34.64   
62  411  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  25 m  34.81   
63  584  Hartmann Moritz  2007  VEJLE  0763AA  25 m  34.83   
64  460  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  25 m  35.02   
65  685  Graul Søren  2007  SALZGITTER    25 m  35.75   
66  401  Frøjk Joachim Norup  2003  HOLSTEBRO  0311AP  25 m  36.08   
67  481  Damsgaard Tobias  2006  RINGE  0695AJ  25 m  36.23   
68  655  Sivakumar Varjan  2003  VEJLE  0393AM  25 m  37.31   
69  638  Olsen Nikolai Uekermann  2006  VEJLE  0655AF  25 m  37.52   
70  518  Liltorp Frej  2004  SKANDERBOR  0499AL  25 m  37.64   
71  423  Jonasen Johannes  2004  KOLDING  0417AQ  25 m  37.74   
72  503  Nielsen Mikkel Møller  2006  RINGE  0615AC  25 m  37.78   
73  614  Kromann Max Venborg  2005  VEJLE  0571AE  25 m  37.85   
74  419  Hansen Andreas Agger  2005  KOLDING  0589AN  25 m  38.09   
75  543  Larsen Bastian Stausholm  2005  AABYBRO  0555AO  25 m  39.08   
76  541  Barslev Mathias Ø.  2006  AABYBRO  0647AM  25 m  39.20   
77  509  Schier Julius  2006  RINGE  0657AD  25 m  40.25   
78  389  Borreskov Mikkel  2005  HOLSTEBRO  0591AM  25 m  40.36   
79  764  Pedersen Christian R  2003  HORSENS  0395AQ  25 m  40.56   
80  490  Johansen Nikolaj Kiel  2003  RINGE  0345AR  25 m  40.85   
81  544  Mølgaard Mads  2006  AABYBRO  0657AM  25 m  40.95   
82  457  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  25 m  41.52   
83  698  Andersen Mathias Løth  2007  HORSENS  0709AC  25 m  41.54   
84  413  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  25 m  41.86   
85  751  Mogensen Alexander  2005  HORSENS  0511AM  25 m  42.72   
86  745  Landbo Daniel  2005  HORSENS  0585AM  25 m  43.25   
87  491  Kristensen Peter  2007  RINGE  0745AD  25 m  43.32   
88  579  Hansen Anders Bank  2006  VEJLE  0657AG  25 m  43.79   
89  756  Nissen Mikkel Stenkjær  2007  HORSENS  0731AF  25 m  44.63   
90  750  Majewski Mateusz  2005  HORSENS  0567AO  25 m  44.66   
91  443  Poulsen Kasper Nørby  2007  KOLDING  0717AJ  25 m  45.09   
92  605  Jørgensen Frederik  2008  VEJLE  0819AG  25 m  45.14   
93  400  Jensen Frederik N  2007  HOLSTEBRO  0741AC  25 m  45.47   
94  408  Batz Casper  2006  KOLDING  0647AI  25 m  45.86   
95  725  Hansen Andreas Visby  2004  HORSENS  0481AQ  25 m  45.86   
96  376  Fevre Malthe Le  2008  BRÆDSTRUP  0869AE  25 m  46.59   
97  610  Klinkowsky Terkel  2007  VEJLE  0749AG  25 m  47.02   
98  603  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  25 m  51.53   
99  709  Carstensen Villiam K.  2007  HORSENS  0721AF  25 m  51.58   
100  738  Knudsgaard Lasse  2007  HORSENS  0781AK  25 m  51.77   
101  660  Sørensen Benjamin Kolding  2008  VEJLE  0857AE  25 m  52.04   
102  608  Klinkby Frederik  2007  VEJLE  0789AI  25 m  52.75   
103  654  Schwartz Mads Emil  2008  VEJLE  0891AA  25 m  53.02   
104  554  Breinholt Alexander  2008  VEJLE  0843AB  25 m  53.87   
105  479  Bjerre Rasmus  2008  RINGE  0801AD  25 m  55.22   
106  463  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  25 m  56.30   
107  664  Vangsgaard Gustav  2007  VEJLE  0705AH  25 m  58.60   
108  724  Hajrovic Anes  2008  HORSENS  0807AB  25 m  1:01.03   
109  639  Padovan-Özdemir Antun  2007  VEJLE  0741AL  25 m  1:01.08   
110  495  Lund Laurits Damsted  2007  RINGE  0765AH  25 m  1:01.49   
111  372  Andersen Magne  2007  BRÆDSTRUP  0787AD  25 m  1:05.79   
112  569  Elsborg Frederik Rau  2005  VEJLE  0565AP  25 m  1:05.90   
113  497  Lundsfryd Marius Rosen  2008  RINGE  0839AB  25 m  1:08.52   
114  602  Juel Asger  2009  VEJLE  0939AB  25 m  1:29.59   
115  451  Gjelstrup Marcus Reinholt  2003  ODDER  0349AM  25 m     
116  469  Sørensen Frey  2007  ODDER  0755AH  25 m     
117  524  Skov Holger Schjemte  2006  SKANDERBOR  0611AN  25 m     
118  545  Akulov Fedor  2007  VEJLE  0779AK  25 m     
119  550  Berg Theodor van Den  2008  VEJLE  0881AG  25 m     
120  559  Christensen Mikkel Bro  2007  VEJLE  0799AI  25 m     
121  653  Scheffmann Elias  2006  VEJLE    25 m     
122  662  Thomsen Mikkel Kallestrup  2007  VEJLE  0779AI  25 m     
123  752  Møller Patrick Dam  2005  HORSENS  0531AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
8_S
Løb 8, 50m Butterfly Damer 
 
Sponsor: JUAL 
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 45.26 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
753  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  25 m  27.95   
807  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  25 m  28.21   
585  Hededal Line J. V.  2001  VEJLE  0186AG  25 m  28.66   
796  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  25 m  29.06   
713  Due Josefine  2001  HORSENS  0166AT  25 m  29.13   
414  Christensen Cille  2004  KOLDING  0434AE  25 m  29.23   
801  Hansen Cecilie Lykke  1999  AGF  9918AC  25 m  29.36   
547  Andersen Cecilie B.  2001  VEJLE  0116AI  25 m  29.42   
563  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  25 m  29.84   
10  351  Bui My Phuong  2003  H2Odense  0322AS  25 m  29.87   
11  637  Olesen Helene  2000  VEJLE  0044AP  25 m  29.87   
12  345  Andersen Nikoline  2003  H2Odense  0368AR  25 m  29.99   
13  597  Jensen Mitzi D.  2002  VEJLE  0298AB  25 m  30.02   
14  480  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  30.08   
15  591  Hvarre Louise  2001  VEJLE  0156AN  25 m  30.11   
16  744  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  30.30   
17  578  Gregersen Svava Kj.  2004  VEJLE  0426AC  25 m  30.47   
18  754  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  25 m  30.55   
19  612  Knudsen Stine  1999  VEJLE  9918AI  25 m  30.59   
20  565  Elkjær Laura Mathilde  1998  VEJLE  9804BC  25 m  30.71   
21  746  Fevre Sofie Le  2004  HORSENS  0448AX  25 m  31.13   
22  755  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  31.18   
23  705  Broersma Feline Flytkjær  2004  HORSENS  0474AK  25 m  31.31   
24  365  Petersen Emilie Podiss  2004  H2Odense  0404AO  25 m  31.56   
25  439  Nørtoft Anne Sofie  2004  KOLDING  0408AP  25 m  32.05   
26  364  Pedersen Aurelia  2004  H2Odense  0414AA  25 m  32.09   
27  391  Brixen Mille Broholm  2005  HOLSTEBRO  0504AG  25 m  32.31   
28  362  Nicholas Freja  2000  H2Odense  0084AN  25 m  32.40   
29  388  Bjerre Sofie  2005  HOLSTEBRO  0514AN  25 m  32.40   
30  379  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  25 m  32.57   
31  708  Carstensen Clara Matilde  2004  HORSENS  0436AP  25 m  32.66   
32  484  Hansen Line Vestergaard  2003  RINGE  0334AR  25 m  32.74   
33  800  Green Natascha Alexandra  2000  AGF  0062AQ  25 m  32.80   
34  720  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  25 m  32.81   
35  640  Pedersen Mille Trier  2003  VEJLE  0386AI  25 m  32.90   
36  366  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  25 m  33.10   
37  520  Nissen Stine Bendixen  2004  SKANDERBOR  0406AS  25 m  33.28   
38  736  Klausen Sofie Trekær  2003  HORSENS  0364AD  25 m  33.30   
39  771  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  25 m  33.34   
40  465  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  25 m  33.41   
41  587  Hingebjerg Cecilie  2004  VEJLE  0414AD  25 m  33.47   
42  748  Madsen Caroline  2004  HORSENS  0446AQ  25 m  33.48   
43  707  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  25 m  34.08   
44  434  Kristensen Karla  2005  KOLDING  0516AC  25 m  34.34   
45  537  Larsen Emma Viborg  2001  AABYBRO  0112AT  25 m  34.37   
46  626  Moberg Emilie  2005  VEJLE  0534AI  25 m  34.48   
47  667  Windfeld Ann-Katrine  2006  VEJLE  0634AD  25 m  34.54   
48  464  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  25 m  34.71   
49  535  Rønnow Ida  2006  AABYBRO  0658AE  25 m  34.83   
50  483  Hansen Katrine Hvistendal  1997  RINGE  9754BA  25 m  34.96   
51  511  Sørensen Julie T.  2003  RINGE  0354AC  25 m  35.19   
52  525  Sørensen Kirstine Kjær  2003  SKANDERBOR  0388AT  25 m  35.58   
53  348  Benediktson Malea  2001  H2Odense  0104AM  25 m  35.73   
54  549  Barfoot Mette  2005  VEJLE  0588AS  25 m  36.14   
55  442  Piihl Victoria Fræhr  2005  KOLDING  0598AJ  25 m  36.66   
56  378  Stoltenhoff Katrine  2006  BRÆDSTRUP  0672AM  25 m  36.67   
57  715  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  25 m  36.77   
58  488  Hvidberg Kathrine  2004  RINGE  0496BA  25 m  36.78   
59  498  Lundsfryd Thilde Rosen  2004  RINGE  0424AN  25 m  36.79   
60  474  Ahrentsen Cecilie  1998  RINGE  9838AB  25 m  36.82   
61  458  Jensen Julie  2003  ODDER  0352BC  25 m  37.41   
62  634  Nielsen Maja  2001  VEJLE  0134AW  25 m  37.41   
63  811  Kjærdgaard Ida  2003  SKANDERBOR  0368BB  25 m  37.55   
64  778  Sørensen Cecilie  2003  HORSENS  0338AW  25 m  38.21   
65  616  Kronborg Sophie  2005  VEJLE  0532AU  25 m  38.47   
66  397  Pedersen Amalie Lind  2005  HOLSTEBRO  0598AV  25 m  38.48   
67  742  Kristensen Signe  2006  HORSENS  0624AK  25 m  38.87   
68  489  Hvidberg Mathilde  2007  RINGE  0774AE  25 m  40.03   
69  467  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  25 m  40.05   
70  399  Løh Laura  2005  HOLSTEBRO  0524AM  25 m  40.08   
71  619  Laursen Sarah  2007  VEJLE  0798AD  25 m  40.08   
72  435  Langschwager Alberte Kirk  2007  KOLDING  0788AA  25 m  40.12   
73  390  Winkel Louise Brendholdt  2004  HOLSTEBRO  0498AN  25 m  40.65   
74  536  Helt Therese J  2006  AABYBRO  0658AK  25 m  40.70   
75  573  Foldager Frida Høj  2006  VEJLE  0618AH  25 m  40.76   
76  486  Hemmeløff Olivia  2006  RINGE  0648AK  25 m  41.20   
77  593  Højbjerg Andrea  2007  VEJLE  0784AE  25 m  41.66   
78  422  Højstrøm Nanna  2007  KOLDING  0758AK  25 m  41.70   
79  485  Hemmeløff Emilie  2008  RINGE  0848AB  25 m  41.72   
80  759  Olesen Mathilde  2005  HORSENS  0526AT  25 m  42.57   
81  499  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  42.73   
82  504  Ploug Frida  2007  RINGE  0746AD  25 m  43.09   
83  466  Nielsen Katrine Skyt  2003  ODDER  0326BB  25 m  43.81   
84  454  Heinsvig Loa Dam  2006  ODDER  0612AR  25 m  43.98   
85  627  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  25 m  44.04   
86  398  Rebouh Nora Louise  2006  HOLSTEBRO  0626AQ  25 m  44.51   
87  406  Sønderby Andrea  2004  HOLSTEBRO  0404BA  25 m  44.74   
88  415  Christensen Signe  2008  KOLDING  0882AB  25 m  44.75   
89  564  Ehrenreich-Birn Alma  2008  VEJLE  0818AC  25 m  45.29   
90  375  Klausen Simone Trekær  2007  BRÆDSTRUP  0764AC  25 m  45.66   
91  774  Skjelmose Andrea  2007  HORSENS  0728AJ  25 m  45.83   
92  386  Krabbe Karoline Andersen  2005  HOLSTEBRO  0524AQ  25 m  46.14   
93  599  Jervelund Lærke  2007  VEJLE  0772AE  25 m  46.59   
94  629  Møller Julie Guldmann  2007  VEJLE  0782AI  25 m  46.75   
95  577  Gregersen Idun Kjeldsmark  2009  VEJLE  0924AB  25 m  47.62   
96  548  Andersen Emilia Daa  2008  VEJLE  0886AE  25 m  47.90   
97  501  Nielsen Maja Løve  2006  RINGE  0676AG  25 m  48.98   
98  695  Gregersen Sara Holst  2006  KORAL  0672AE  25 m  49.12   
99  459  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  25 m  49.34   
100  650  Rixen Karla Nøhr  2008  VEJLE  0844AC  25 m  50.06   
101  779  Sørensen Kirstine Sabroe  2008  HORSENS  0884AD  25 m  50.12   
102  377  Rasmussen Annemone  2006  BRÆDSTRUP  0674AC  25 m  50.32   
103  609  Klinkby Victoria  2004  VEJLE  0436BB  25 m  50.91   
104  519  Møller Julie  2005  SKANDERBOR  0512AM  25 m  52.71   
105  782  Thomsen Amalie  2007  HORSENS  0708AJ  25 m  55.16   
106  562  Dalsgaard Augusta  2007  VEJLE  0768AP  25 m  55.79   
107  611  Knudsen Alberte  2009  VEJLE  0944AB  25 m  55.92   
108  657  Stæhr Anne  2008  VEJLE  0862AK  25 m  56.33   
109  647  Rasmussen Asta-Marie  2009  VEJLE  0964AA  25 m  56.62   
110  636  Nordstrøm Ida Kjær  2008  VEJLE  0894AC  25 m  58.07   
111  728  Henriksen Karen Klarskov  2008  HORSENS  0894AM  25 m  59.78   
112  703  Bentzen Astrid  2007  HORSENS  0728AS  25 m  1:04.36   
113  622  Madsen Ines Novosel  2008  VEJLE  0808AE  25 m  1:05.08   
114  575  Freltoft Sille  2008  VEJLE  0886AL  25 m  1:11.83   
115  630  Nakatani Meiko  2010  VEJLE  1052AB  25 m  1:13.63   
116  668  Windfeld Ann-Maria Malou  2009  VEJLE  0976AC  25 m  1:21.67   
117  424  Jonasen Josefine  2002  KOLDING    25 m     
118  444  Spangsberg Emilia  2007  KOLDING  0778AK  25 m     
119  500  Mortensen Maria  1999  RINGE  9936AW  25 m     
120  792  Aagaard Dicte Sundall  2007  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
9_S
Løb 9, 400m Medley Herrer 
 
Sponsor: REMA 1000 
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:43.92 
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 
Årg. 2005-2006: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
590  Holme Magnus Dyg  2002  VEJLE  0205AG  25 m  4:37.65   
368  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  4:38.07   
799  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  25 m  4:46.21   
765  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  4:52.27   
538  Abildgaard Rasmus  2000  AABYBRO  0015AM  25 m  5:19.40   
732  Jacobsen Arthur Rytter  2003  HORSENS  0373AL  25 m  5:31.32   
445  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  25 m  5:46.97   
440  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  25 m  5:50.93   
669  Wolgast Malthe Elias  2006  VEJLE  0631AB  25 m  6:16.85   
10  579  Hansen Anders Bank  2006  VEJLE  0657AG  25 m  6:54.11   
11  552  Bjerre Tristan  2007  VEJLE  0765AE  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
10_S
Løb 10, 400m Medley Damer 
 
Sponsor: Protemp 
Årg. 2002-2003: Tine Petersen (2003) 5:02.11 
Årg. 2004-2005: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
796  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  25 m  4:58.58   
578  Gregersen Svava Kj.  2004  VEJLE  0426AC  25 m  5:17.96   
747  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  5:20.49   
366  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  25 m  5:27.64   
347  Baraviec Cecilie  2000  H2Odense  0016AB  25 m  5:29.17   
556  Bülow Emilie Johanna  2003  VEJLE  0386AK  25 m  5:33.06   
777  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  25 m  6:09.54   
588  Holmberg Mille  2006  VEJLE  0654AH  25 m  7:18.81   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
11_S
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: Den Lille Bager 
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:59.41 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:06.22 
Årg. 2007-2019: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
580  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  1:47.87   
785  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  1:48.56   
360  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  1:52.41   
368  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  1:54.87   
799  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  25 m  1:54.99   
571  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  1:56.01   
661  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  25 m  1:56.54   
699  Andersen Nicolaj Løth  2001  HORSENS  0173AC  25 m  1:57.80   
803  Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  25 m  1:59.80   
10  765  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  2:01.83   
11  761  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  2:03.22   
12  628  Møller Johann Kristian  2001  VEJLE  0159AK  25 m  2:03.62   
13  566  Elkjær Malthe  2003  VEJLE  0367AF  25 m  2:03.91   
14  804  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  25 m  2:04.05   
15  492  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  2:04.98   
16  380  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  25 m  2:06.44   
17  615  Kronborg Andreas  2002  VEJLE  0229AS  25 m  2:07.22   
18  349  Bentsen Lukas Stæhr  2003  H2Odense  0351AC  25 m  2:07.24   
19  802  Hjort David  2000  AGF  0009AI  25 m  2:07.31   
20  607  Kjær Kristoffer Erbo  2001  VEJLE  0101AQ  25 m  2:08.15   
21  572  Fenger Oliver  2003  VEJLE  0303AO  25 m  2:08.52   
22  462  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  25 m  2:09.25   
23  808  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  2:10.00   
24  493  Langsted Oliver Phil  1999  RINGE  9925AO  25 m  2:10.04   
25  687  Jensen Jesper V. Bylling  2003  KORAL  0301AK  25 m  2:11.14   
26  455  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  25 m  2:11.48   
27  532  Nørgaard Rasmus Rank  2003  AABYBRO  0369AL  25 m  2:13.01   
28  445  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  25 m  2:15.21   
29  526  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  25 m  2:17.18   
30  542  Elvensø Victor Borgen  2001  AABYBRO  0119AR  25 m  2:18.93   
31  530  Toft Jacob  2003  AABYBRO  0357AK  25 m  2:19.45   
32  732  Jacobsen Arthur Rytter  2003  HORSENS  0373AL  25 m  2:21.08   
33  570  Eriksen Sebastian K  2005  VEJLE  0503AK  25 m  2:21.18   
34  635  Nielsen Mathias M.  2002  VEJLE  0233AL  25 m  2:23.23   
35  405  Svendsen Rasmus Remme  2003  HOLSTEBRO  0337AO  25 m  2:25.76   
36  475  Andersen Mads Himmelstrup  2004  RINGE  0495AG  25 m  2:26.02   
37  632  Neesgaard Sebastian  2004  VEJLE  0425AH  25 m  2:26.87   
38  440  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  25 m  2:28.22   
39  438  Nielsen Christopher V.  2004  KOLDING  0469AP  25 m  2:29.25   
40  651  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  25 m  2:31.27   
41  401  Frøjk Joachim Norup  2003  HOLSTEBRO  0311AP  25 m  2:32.04   
42  404  Pilgaard Nikolaj  2004  HOLSTEBRO  0413AH  25 m  2:35.03   
43  413  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  25 m  2:35.31   
44  669  Wolgast Malthe Elias  2006  VEJLE  0631AB  25 m  2:36.49   
45  425  Kabel Rasmus  2004  KOLDING  0455AO  25 m  2:37.09   
46  655  Sivakumar Varjan  2003  VEJLE  0393AM  25 m  2:39.03   
47  518  Liltorp Frej  2004  SKANDERBOR  0499AL  25 m  2:40.45   
48  576  Funder Sofus  2005  VEJLE  0543AL  25 m  2:41.40   
49  764  Pedersen Christian R  2003  HORSENS  0395AQ  25 m  2:42.15   
50  457  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  25 m  2:46.74   
51  481  Damsgaard Tobias  2006  RINGE  0695AJ  25 m  2:47.05   
52  644  Poulsen Tobias Holt  2005  VEJLE  0511AE  25 m  2:47.46   
53  491  Kristensen Peter  2007  RINGE  0745AD  25 m  2:49.55   
54  579  Hansen Anders Bank  2006  VEJLE  0657AG  25 m  2:52.84   
55  389  Borreskov Mikkel  2005  HOLSTEBRO  0591AM  25 m  2:53.27   
56  524  Skov Holger Schjemte  2006  SKANDERBOR  0611AN  25 m  3:00.85   
57  452  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  25 m  3:07.19   
58  603  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  25 m  3:07.61   
59  654  Schwartz Mads Emil  2008  VEJLE  0891AA  25 m  3:08.38   
60  725  Hansen Andreas Visby  2004  HORSENS  0481AQ  25 m  3:11.88   
61  463  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  25 m  3:16.48   
62  376  Fevre Malthe Le  2008  BRÆDSTRUP  0869AE  25 m  3:19.22   
63  469  Sørensen Frey  2007  ODDER  0755AH  25 m  3:23.63   
64  552  Bjerre Tristan  2007  VEJLE  0765AE  25 m  3:25.04   
65  554  Breinholt Alexander  2008  VEJLE  0843AB  25 m  3:25.59   
66  605  Jørgensen Frederik  2008  VEJLE  0819AG  25 m  3:39.13   
67  610  Klinkowsky Terkel  2007  VEJLE  0749AG  25 m  3:39.25   
68  582  Hansen Gustav  2008  VEJLE  0877AE  25 m  4:00.21   
69  551  Bjerre Hektor  2008  VEJLE  0887AE  25 m  4:16.81   
70  443  Poulsen Kasper Nørby  2007  KOLDING  0717AJ  25 m     
71  550  Berg Theodor van Den  2008  VEJLE  0881AG  25 m     
72  639  Padovan-Özdemir Antun  2007  VEJLE  0741AL  25 m     
73  641  Pedersen Toke Østergaard  2007  VEJLE  0731AL  25 m     
74  688  Normand Oliver  2005  KORAL    25 m     
75  730  Ignat Alexandru  2006  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
12_S
Løb 12, 200m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: PWC 
Årg. 2002-2003: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 
Årg. 2004-2005: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 
Årg. 2006-2007: Clara Dreier (2004) 2:37.17 
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:00.11 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
806  Sol Snæfridur  2000  AGF  0082AL  25 m  2:00.36   
713  Due Josefine  2001  HORSENS  0166AT  25 m  2:04.67   
642  Petersen Sofie Theophil  2003  VEJLE  0312AH  25 m  2:05.79   
722  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  2:07.97   
351  Bui My Phuong  2003  H2Odense  0322AS  25 m  2:08.14   
612  Knudsen Stine  1999  VEJLE  9918AI  25 m  2:08.52   
801  Hansen Cecilie Lykke  1999  AGF  9918AC  25 m  2:09.36   
796  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  25 m  2:09.78   
347  Baraviec Cecilie  2000  H2Odense  0016AB  25 m  2:09.87   
10  754  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  25 m  2:11.36   
11  547  Andersen Cecilie B.  2001  VEJLE  0116AI  25 m  2:11.82   
12  797  Christensen Marie  2002  AGF  0272AI  25 m  2:12.50   
13  418  Gabela Elma  2004  KOLDING  0472AE  25 m  2:13.03   
14  747  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  2:13.77   
15  561  Christiansen Ella  2003  VEJLE  0366AK  25 m  2:14.47   
16  364  Pedersen Aurelia  2004  H2Odense  0414AA  25 m  2:14.62   
17  480  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  2:15.06   
18  563  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  25 m  2:15.10   
19  807  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  25 m  2:15.35   
20  596  Jensen Louise Sjørup  2003  VEJLE  0322AG  25 m  2:17.16   
21  777  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  25 m  2:17.52   
22  574  Forsberg Alberte Skov  2003  VEJLE  0346AT  25 m  2:18.47   
23  705  Broersma Feline Flytkjær  2004  HORSENS  0474AK  25 m  2:19.38   
24  537  Larsen Emma Viborg  2001  AABYBRO  0112AT  25 m  2:19.62   
25  708  Carstensen Clara Matilde  2004  HORSENS  0436AP  25 m  2:20.59   
26  508  Rønn Anna  2005  RINGE  0552AD  25 m  2:21.35   
27  555  Bruun Marie Egeskjold  2003  VEJLE  0324AN  25 m  2:21.46   
28  379  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  25 m  2:23.91   
29  465  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  25 m  2:24.33   
30  556  Bülow Emilie Johanna  2003  VEJLE  0386AK  25 m  2:24.53   
31  534  Jensen Ophelia Kronborg  2005  AABYBRO  0508AW  25 m  2:24.64   
32  441  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  25 m  2:25.50   
33  598  Jepsen Ea Pakula  2003  VEJLE  0314AM  25 m  2:25.91   
34  476  Andersen Maria Bech  2003  RINGE  0306AD  25 m  2:26.37   
35  442  Piihl Victoria Fræhr  2005  KOLDING  0598AJ  25 m  2:26.58   
36  395  Hoffmann Julie  2003  HOLSTEBRO  0384BF  25 m  2:26.91   
37  640  Pedersen Mille Trier  2003  VEJLE  0386AI  25 m  2:27.06   
38  535  Rønnow Ida  2006  AABYBRO  0658AE  25 m  2:27.77   
39  511  Sørensen Julie T.  2003  RINGE  0354AC  25 m  2:27.79   
40  790  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  25 m  2:27.90   
41  746  Fevre Sofie Le  2004  HORSENS  0448AX  25 m  2:28.71   
42  464  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  25 m  2:28.74   
43  394  Jensen Maja Fjordside  2005  HOLSTEBRO  0548AM  25 m  2:28.89   
44  345  Andersen Nikoline  2003  H2Odense  0368AR  25 m  2:29.24   
45  483  Hansen Katrine Hvistendal  1997  RINGE  9754BA  25 m  2:29.67   
46  763  Petersen Thea Sofie Holm  2005  HORSENS  0568AR  25 m  2:31.64   
47  667  Windfeld Ann-Katrine  2006  VEJLE  0634AD  25 m  2:33.18   
48  412  Christensen Ane  2006  KOLDING  0618AA  25 m  2:34.50   
49  706  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  25 m  2:36.44   
50  434  Kristensen Karla  2005  KOLDING  0516AC  25 m  2:36.52   
51  549  Barfoot Mette  2005  VEJLE  0588AS  25 m  2:38.29   
52  499  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  2:41.10   
53  778  Sørensen Cecilie  2003  HORSENS  0338AW  25 m  2:41.75   
54  378  Stoltenhoff Katrine  2006  BRÆDSTRUP  0672AM  25 m  2:42.86   
55  601  Jochumsen Sophia  2006  VEJLE  0642AE  25 m  2:42.88   
56  402  Nørfjand Katrine  2004  HOLSTEBRO  0424BA  25 m  2:49.91   
57  616  Kronborg Sophie  2005  VEJLE  0532AU  25 m  2:50.02   
58  398  Rebouh Nora Louise  2006  HOLSTEBRO  0626AQ  25 m  2:52.48   
59  523  Skov Gertrud  2003  SKANDERBOR  0374AY  25 m  2:56.06   
60  459  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  25 m  2:57.28   
61  375  Klausen Simone Trekær  2007  BRÆDSTRUP  0764AC  25 m  2:58.78   
62  740  Kragh Emilie Fig  2005  HORSENS  0534AQ  25 m  2:59.35   
63  714  Duevig Bianca Truelsen  2005  HORSENS  0558AY  25 m  2:59.78   
64  467  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  25 m  3:01.68   
65  415  Christensen Signe  2008  KOLDING  0882AB  25 m  3:02.80   
66  504  Ploug Frida  2007  RINGE  0746AD  25 m  3:03.40   
67  588  Holmberg Mille  2006  VEJLE  0654AH  25 m  3:05.47   
68  812  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  25 m  3:11.14   
69  406  Sønderby Andrea  2004  HOLSTEBRO  0404BA  25 m  3:11.91   
70  454  Heinsvig Loa Dam  2006  ODDER  0612AR  25 m  3:12.63   
71  648  Rasmussen Eline Sofie K.  2007  VEJLE  0784AD  25 m  3:14.74   
72  723  Grønhøj Cathrine  2007  HORSENS  0758AE  25 m  3:15.62   
73  629  Møller Julie Guldmann  2007  VEJLE  0782AI  25 m  3:19.34   
74  519  Møller Julie  2005  SKANDERBOR  0512AM  25 m  3:22.80   
75  733  Jensen Filippa Juul  2007  HORSENS  0718AJ  25 m  3:28.50   
76  779  Sørensen Kirstine Sabroe  2008  HORSENS  0884AD  25 m  3:34.03   
77  711  Christiansen Christina  2004  HORSENS  0436AZ  25 m  3:36.27   
78  521  Petersen Caroline  2008  SKANDERBOR    25 m  3:37.06   
79  647  Rasmussen Asta-Marie  2009  VEJLE  0964AA  25 m  3:37.78   
80  548  Andersen Emilia Daa  2008  VEJLE  0886AE  25 m  3:42.16   
81  636  Nordstrøm Ida Kjær  2008  VEJLE  0894AC  25 m  3:50.88   
82  581  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  25 m  3:57.23   
83  589  Holmberg Olivia  2009  VEJLE  0986AC  25 m  3:58.12   
84  657  Stæhr Anne  2008  VEJLE  0862AK  25 m  4:00.83   
85  546  Andersen Alberte  2008  VEJLE  0892AL  25 m     
86  594  Jæger Karla  2008  VEJLE  0828AH  25 m     
87  670  Wolter Kira  2007  VEJLE  0742AT  25 m     
88  694  Graversen Sara Høi  2003  KORAL  0318AX  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
13_S
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Sponsor: Danske Bank 
Årg. 2001-2002: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 
Årg. 2003-2004: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 33.52 
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 39.91 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
727  Hansen Nicklas Steen  1999  HORSENS  9905AI  25 m  28.94   
701  Arentoft Esben Vad  1999  HORSENS  9957AR  25 m  29.14   
803  Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  25 m  29.32   
352  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  29.37   
342  Lagoni Henrik  1991  AGF  9187AD  25 m  29.50   
717  Gelmark-Sørensen Krestian  2001  HORSENS  0111AR  25 m  29.76   
604  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  29.90   
785  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  29.90   
739  Koch Christian  1998  HORSENS  9841AU  25 m  30.35   
10  737  Knudsen Emil  1999  HORSENS  9975AO  25 m  30.39   
11  358  Hallenborg Oliver  2002  H2Odense  0243AA  25 m  30.49   
12  741  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  30.71   
13  620  Leth Anton  2002  VEJLE  0281AP  25 m  30.83   
14  595  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  VEJLE  0121AH  25 m  31.04   
15  493  Langsted Oliver Phil  1999  RINGE  9925AO  25 m  31.47   
16  808  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  31.55   
17  590  Holme Magnus Dyg  2002  VEJLE  0205AG  25 m  31.68   
18  557  Christensen Jacob  2002  VEJLE  0265AG  25 m  31.90   
19  350  Bui Andreas  2000  H2Odense  0031AJ  25 m  31.91   
20  571  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  32.09   
21  762  Pedersen Valdemar D.  2002  HORSENS  0287AM  25 m  32.50   
22  734  Johannesen Christian  2003  HORSENS  0343AH  25 m  32.74   
23  572  Fenger Oliver  2003  VEJLE  0303AO  25 m  33.61   
24  830  Jensen Alexander  1999  HORSENS  9955AO  25 m  33.65   
25  477  Andreasen Anders S.  1998  RINGE  9849AD  25 m  33.70   
26  539  Andersen Simon  2000  AABYBRO  0069AK  25 m  33.82   
27  633  Nguyen Kim Doan  2003  VEJLE  0381AH  25 m  33.93   
28  482  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  25 m  34.24   
29  538  Abildgaard Rasmus  2000  AABYBRO  0015AM  25 m  34.38   
30  462  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  25 m  34.99   
31  417  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  25 m  35.10   
32  494  Linde Sander  2002  RINGE  0247AD  25 m  35.20   
33  468  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  25 m  35.23   
34  646  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  35.52   
35  393  Dreschler Mads  2005  HOLSTEBRO  0561AH  25 m  36.16   
36  529  Barslev Magnus Østergaard  2003  AABYBRO  0323AQ  25 m  36.83   
37  810  Hansen Anders Ballisager  1998  BRÆDSTRUP  9863AU  25 m  36.85   
38  460  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  25 m  36.93   
39  690  Dam Mikkel  2002  KORAL  0227AO  25 m  37.35   
40  780  Sørensen Kristian Sabroe  2005  HORSENS  0583AA  25 m  37.43   
41  570  Eriksen Sebastian K  2005  VEJLE  0503AK  25 m  38.06   
42  426  Kjeldsen Alexander  2004  KOLDING  0423AN  25 m  38.39   
43  396  Kjeldsen Gustav K  2004  HOLSTEBRO  0447AQ  25 m  38.47   
44  685  Graul Søren  2007  SALZGITTER    25 m  39.50   
45  772  Schultz Mads Berthold  2005  HORSENS  0543AJ  25 m  39.88   
46  403  Pedersen Rasmus  2003  HOLSTEBRO  0305AM  25 m  40.29   
47  411  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  25 m  40.55   
48  420  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  25 m  42.01   
49  623  Majgård Thor  2005  VEJLE  0503AI  25 m  43.07   
50  567  Elkjær Marius Toustrup  2007  VEJLE  0701AB  25 m  43.71   
51  716  Franow Jannick  2006  HORSENS  0687AG  25 m  43.79   
52  669  Wolgast Malthe Elias  2006  VEJLE  0631AB  25 m  43.92   
53  425  Kabel Rasmus  2004  KOLDING  0455AO  25 m  44.40   
54  745  Landbo Daniel  2005  HORSENS  0585AM  25 m  44.49   
55  544  Mølgaard Mads  2006  AABYBRO  0657AM  25 m  44.51   
56  423  Jonasen Johannes  2004  KOLDING  0417AQ  25 m  45.20   
57  509  Schier Julius  2006  RINGE  0657AD  25 m  45.55   
58  756  Nissen Mikkel Stenkjær  2007  HORSENS  0731AF  25 m  46.01   
59  584  Hartmann Moritz  2007  VEJLE  0763AA  25 m  46.08   
60  558  Christensen Martin  2006  VEJLE  0601AH  25 m  46.38   
61  541  Barslev Mathias Ø.  2006  AABYBRO  0647AM  25 m  46.51   
62  689  Andersen Magnus  2005  KORAL  0579AF  25 m  47.12   
63  490  Johansen Nikolaj Kiel  2003  RINGE  0345AR  25 m  47.45   
64  638  Olsen Nikolai Uekermann  2006  VEJLE  0655AF  25 m  47.53   
65  400  Jensen Frederik N  2007  HOLSTEBRO  0741AC  25 m  47.82   
66  457  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  25 m  48.11   
67  491  Kristensen Peter  2007  RINGE  0745AD  25 m  50.14   
68  750  Majewski Mateusz  2005  HORSENS  0567AO  25 m  50.14   
69  408  Batz Casper  2006  KOLDING  0647AI  25 m  50.74   
70  698  Andersen Mathias Løth  2007  HORSENS  0709AC  25 m  51.02   
71  505  Rasmussen Lucas Dyrelund  2007  RINGE  0773AB  25 m  53.26   
72  610  Klinkowsky Terkel  2007  VEJLE  0749AG  25 m  54.02   
73  735  Jørgensen Thor Aaskoven  2007  HORSENS  0755AD  25 m  54.42   
74  617  Lassen Andreas Lang  2007  VEJLE  0779AB  25 m  54.52   
75  751  Mogensen Alexander  2005  HORSENS  0511AM  25 m  55.33   
76  787  Wemmelund Tobias  2006  HORSENS  0679AO  25 m  55.45   
77  643  Poulsen Sebastian Holt  2007  VEJLE  0705AB  25 m  57.19   
78  524  Skov Holger Schjemte  2006  SKANDERBOR  0611AN  25 m  58.07   
79  559  Christensen Mikkel Bro  2007  VEJLE  0799AI  25 m  58.36   
80  560  Christensen Simon  2009  VEJLE  0901AB  25 m  58.93   
81  603  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  25 m  1:01.61   
82  495  Lund Laurits Damsted  2007  RINGE  0765AH  25 m  1:01.88   
83  724  Hajrovic Anes  2008  HORSENS  0807AB  25 m  1:02.31   
84  738  Knudsgaard Lasse  2007  HORSENS  0781AK  25 m  1:03.11   
85  512  Thomsen Noah Á Fløtti  2007  RINGE  0749AI  25 m  1:03.96   
86  582  Hansen Gustav  2008  VEJLE  0877AE  25 m  1:04.72   
87  502  Nielsen Mathias Møller  2008  RINGE  0861AD  25 m  1:05.26   
88  497  Lundsfryd Marius Rosen  2008  RINGE  0839AB  25 m  1:06.83   
89  479  Bjerre Rasmus  2008  RINGE  0801AD  25 m  1:07.11   
90  709  Carstensen Villiam K.  2007  HORSENS  0721AF  25 m  1:07.42   
91  664  Vangsgaard Gustav  2007  VEJLE  0705AH  25 m  1:13.87   
92  602  Juel Asger  2009  VEJLE  0939AB  25 m  1:32.56   
93  373  Andersen Matti  2005  BRÆDSTRUP  0583AL  25 m     
94  419  Hansen Andreas Agger  2005  KOLDING  0589AN  25 m     
95  437  Nielsen Bjørn W. H.  2004  KOLDING  0481AS  25 m     
96  451  Gjelstrup Marcus Reinholt  2003  ODDER  0349AM  25 m     
97  452  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  25 m     
98  503  Nielsen Mikkel Møller  2006  RINGE  0615AC  25 m     
99  545  Akulov Fedor  2007  VEJLE  0779AK  25 m     
100  550  Berg Theodor van Den  2008  VEJLE  0881AG  25 m     
101  554  Breinholt Alexander  2008  VEJLE  0843AB  25 m     
102  639  Padovan-Özdemir Antun  2007  VEJLE  0741AL  25 m     
103  653  Scheffmann Elias  2006  VEJLE    25 m     
104  688  Normand Oliver  2005  KORAL    25 m     
105  697  Ahm Villads Vestergaard  2008  HORSENS    25 m     
106  731  Ignat Darius  2010  HORSENS    25 m     
107  768  Ravn Johannes  2008  HORSENS    25 m     
108  776  Stengaard Christian Storm  2008  HORSENS    25 m     
109  786  Wemmelund Jacob  2008  HORSENS    25 m     
110  791  Yde Anders  2007  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
14_S
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer 
 
Sponsor: REMA 1000 
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 
Årg. 2004-2005: Sarah Kildahl (2004) 35.66 
Årg. 2006-2007: Benedicte Them Jensen (2004) 39.99 
Årg. 2008-2019: Alberte Kirk Langschwager (2007) 47.50 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
565  Elkjær Laura Mathilde  1998  VEJLE  9804BC  25 m  33.24   
362  Nicholas Freja  2000  H2Odense  0084AN  25 m  33.52   
409  Batz Cecilie  2003  KOLDING  0386AT  25 m  33.88   
637  Olesen Helene  2000  VEJLE  0044AP  25 m  34.18   
744  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  34.49   
656  Skjerning Anna Emile  1999  VEJLE  9912BF  25 m  35.37   
348  Benediktson Malea  2001  H2Odense  0104AM  25 m  35.54   
346  Andersson Johanne A  2003  H2Odense  0302AD  25 m  35.79   
353  Ellehus Freya  2000  H2Odense  0076AJ  25 m  35.82   
10  831  Hougaard Maiken  2002  AGF  0282AM  25 m  35.82   
11  596  Jensen Louise Sjørup  2003  VEJLE  0322AG  25 m  36.09   
12  706  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  25 m  36.95   
13  692  Dam Trine  2001  KORAL  0126AT  25 m  37.86   
14  578  Gregersen Svava Kj.  2004  VEJLE  0426AC  25 m  38.86   
15  771  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  25 m  38.98   
16  500  Mortensen Maria  1999  RINGE  9936AW  25 m  39.13   
17  715  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  25 m  39.27   
18  700  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  25 m  40.33   
19  374  Broch Victoria  2004  BRÆDSTRUP  0404AI  25 m  40.39   
20  667  Windfeld Ann-Katrine  2006  VEJLE  0634AD  25 m  40.48   
21  606  Keren-Klaris Sophia  2004  VEJLE  0428AF  25 m  40.77   
22  421  Heilmann Johanne  2005  KOLDING  0558AI  25 m  40.96   
23  563  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  25 m  40.96   
24  506  Rasmussen Maja  2003  RINGE  0304AQ  25 m  41.43   
25  486  Hemmeløff Olivia  2006  RINGE  0648AK  25 m  41.99   
26  386  Krabbe Karoline Andersen  2005  HOLSTEBRO  0524AQ  25 m  42.47   
27  789  Wienberg Amalie Marie  2005  HORSENS  0538AB  25 m  42.50   
28  510  Skjerning Bianca  2001  RINGE  0176BE  25 m  42.55   
29  619  Laursen Sarah  2007  VEJLE  0798AD  25 m  42.88   
30  523  Skov Gertrud  2003  SKANDERBOR  0374AY  25 m  43.10   
31  696  Thorsgaard Freya  2006  KORAL  0658AN  25 m  43.34   
32  446  Veiler Mille  2005  KOLDING  0526AX  25 m  43.67   
33  759  Olesen Mathilde  2005  HORSENS  0526AT  25 m  43.93   
34  391  Brixen Mille Broholm  2005  HOLSTEBRO  0504AG  25 m  44.48   
35  536  Helt Therese J  2006  AABYBRO  0658AK  25 m  44.65   
36  573  Foldager Frida Høj  2006  VEJLE  0618AH  25 m  44.82   
37  392  Lindholm Mille Dahl  2006  HOLSTEBRO  0662AK  25 m  44.85   
38  588  Holmberg Mille  2006  VEJLE  0654AH  25 m  45.07   
39  624  Maslobojeva Alista  2007  VEJLE  0712AS  25 m  45.36   
40  388  Bjerre Sofie  2005  HOLSTEBRO  0514AN  25 m  45.99   
41  458  Jensen Julie  2003  ODDER  0352BC  25 m  46.09   
42  740  Kragh Emilie Fig  2005  HORSENS  0534AQ  25 m  46.27   
43  812  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  25 m  46.29   
44  399  Løh Laura  2005  HOLSTEBRO  0524AM  25 m  46.51   
45  453  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  25 m  46.55   
46  488  Hvidberg Kathrine  2004  RINGE  0496BA  25 m  46.74   
47  645  Rainer Laura Frost  2005  VEJLE  0542AK  25 m  46.76   
48  390  Winkel Louise Brendholdt  2004  HOLSTEBRO  0498AN  25 m  47.72   
49  444  Spangsberg Emilia  2007  KOLDING  0778AK  25 m  47.75   
50  781  Teglgård Penelope Kamp  2006  HORSENS  0654AU  25 m  49.23   
51  485  Hemmeløff Emilie  2008  RINGE  0848AB  25 m  49.86   
52  648  Rasmussen Eline Sofie K.  2007  VEJLE  0784AD  25 m  50.12   
53  466  Nielsen Katrine Skyt  2003  ODDER  0326BB  25 m  50.14   
54  723  Grønhøj Cathrine  2007  HORSENS  0758AE  25 m  50.64   
55  774  Skjelmose Andrea  2007  HORSENS  0728AJ  25 m  51.17   
56  593  Højbjerg Andrea  2007  VEJLE  0784AE  25 m  51.28   
57  650  Rixen Karla Nøhr  2008  VEJLE  0844AC  25 m  51.48   
58  758  Olesen Julie Langberg  2005  HORSENS  0592AW  25 m  52.53   
59  507  Rasmussen Sofie Dyrelund  2007  RINGE  0722AG  25 m  52.98   
60  627  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  25 m  53.67   
61  564  Ehrenreich-Birn Alma  2008  VEJLE  0818AC  25 m  54.81   
62  504  Ploug Frida  2007  RINGE  0746AD  25 m  55.60   
63  436  Møller Signe Magelund  2006  KOLDING  0618AS  25 m  55.91   
64  581  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  25 m  56.78   
65  704  Brice Olivia Josefine  2007  HORSENS  0778AQ  25 m  57.32   
66  622  Madsen Ines Novosel  2008  VEJLE  0808AE  25 m  57.37   
67  647  Rasmussen Asta-Marie  2009  VEJLE  0964AA  25 m  57.93   
68  562  Dalsgaard Augusta  2007  VEJLE  0768AP  25 m  58.37   
69  621  Lorenzen Sigrid Drachmann  2008  VEJLE  0844AG  25 m  59.11   
70  663  Uhd Gabrielle Haahr  2007  VEJLE  0796AF  25 m  59.11   
71  478  Bak Sofie  2008  RINGE  0856AG  25 m  59.50   
72  589  Holmberg Olivia  2009  VEJLE  0986AC  25 m  1:00.55   
73  577  Gregersen Idun Kjeldsmark  2009  VEJLE  0924AB  25 m  1:02.37   
74  658  Strunge Karen Glejbjerg  2008  VEJLE  0854AL  25 m  1:03.03   
75  766  Rasmussen Trine Pors  2007  HORSENS  0704AQ  25 m  1:04.63   
76  594  Jæger Karla  2008  VEJLE  0828AH  25 m  1:05.56   
77  630  Nakatani Meiko  2010  VEJLE  1052AB  25 m  1:06.68   
78  517  Laursen Ida K.  2007  SKANDERBOR  0766AB  25 m  1:09.33   
79  668  Windfeld Ann-Maria Malou  2009  VEJLE  0976AC  25 m  1:17.09   
80  410  Boulund Emilie  2006  KOLDING    25 m     
81  456  Hollesen Frida  2005  ODDER  0596AW  25 m     
82  575  Freltoft Sille  2008  VEJLE  0886AL  25 m     
83  657  Stæhr Anne  2008  VEJLE  0862AK  25 m     
84  670  Wolter Kira  2007  VEJLE  0742AT  25 m     
85  703  Bentzen Astrid  2007  HORSENS  0728AS  25 m     
86  712  Christophersen Ingebeth S  2008  HORSENS    25 m     
87  721  Grøndal Andrea  2009  HORSENS    25 m     
88  728  Henriksen Karen Klarskov  2008  HORSENS  0894AM  25 m     
89  729  Hermansen Vigga Nikoline  2009  HORSENS    25 m     
90  749  Madsen Signe  2009  HORSENS    25 m     
91  760  Olsen Julie  2008  HORSENS    25 m     
92  767  Rasmussen Vigga  2009  HORSENS    25 m     
93  769  Reher Anne Caroline Dahl  2009  HORSENS    25 m     
94  770  Ridings Nicoline H.  2007  HORSENS    25 m     
95  775  Skytte Frida Nielsen  2008  HORSENS    25 m     
96  783  Tomzak Frida Nielsen  2009  HORSENS    25 m     
97  784  Truelsen Tilde Tinggård  2008  HORSENS    25 m     
98  788  Westphal Dicte  2005  HORSENS  0548AY  25 m     
99  792  Aagaard Dicte Sundall  2007  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
15_S
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Sponsor: Protemp 
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 
Årg. 2003-2004: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 
Årg. 2005-2006: Rasmus Udbye (2000) 2:27.26 
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:44.05 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
580  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  2:06.43   
461  Johnsen Kasper  2003  ODDER  0357AC  25 m  2:14.67   
363  Nygaard Victor  2003  H2Odense  0361AH  25 m  2:16.55   
349  Bentsen Lukas Stæhr  2003  H2Odense  0351AC  25 m  2:17.46   
795  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  2:17.49   
553  Bjørn Alexander L.  2003  VEJLE  0389AH  25 m  2:18.39   
710  Christensen Nicklas B.  2002  HORSENS  0205AR  25 m  2:24.06   
455  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  25 m  2:24.61   
568  Ellekjær Lauritz Baad  2003  VEJLE  0323AG  25 m  2:28.85   
10  628  Møller Johann Kristian  2001  VEJLE  0159AK  25 m  2:30.90   
11  687  Jensen Jesper V. Bylling  2003  KORAL  0301AK  25 m  2:32.48   
12  532  Nørgaard Rasmus Rank  2003  AABYBRO  0369AL  25 m  2:33.04   
13  542  Elvensø Victor Borgen  2001  AABYBRO  0119AR  25 m  2:39.45   
14  503  Nielsen Mikkel Møller  2006  RINGE  0615AC  25 m  2:46.96   
15  607  Kjær Kristoffer Erbo  2001  VEJLE  0101AQ  25 m  2:47.69   
16  669  Wolgast Malthe Elias  2006  VEJLE  0631AB  25 m  2:59.44   
17  567  Elkjær Marius Toustrup  2007  VEJLE  0701AB  25 m  2:59.67   
18  614  Kromann Max Venborg  2005  VEJLE  0571AE  25 m  3:00.30   
19  644  Poulsen Tobias Holt  2005  VEJLE  0511AE  25 m  3:01.74   
20  654  Schwartz Mads Emil  2008  VEJLE  0891AA  25 m  3:17.79   
21  372  Andersen Magne  2007  BRÆDSTRUP  0787AD  25 m  3:34.67   
22  522  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  25 m  4:52.30   
23  551  Bjerre Hektor  2008  VEJLE  0887AE  25 m     
24  638  Olsen Nikolai Uekermann  2006  VEJLE  0655AF  25 m     
25  641  Pedersen Toke Østergaard  2007  VEJLE  0731AL  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
16_S
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 
 
Sponsor: Middelfart Sparekasse 
Årg. 2002-2003: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 2:27.67 
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:43.23 
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 3:29.07 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
722  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  2:18.10   
585  Hededal Line J. V.  2001  VEJLE  0186AG  25 m  2:20.71   
702  Bek Jennifer Thorius  2000  HORSENS  0012AS  25 m  2:23.62   
361  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  H2Odense  0496AH  25 m  2:23.63   
736  Klausen Sofie Trekær  2003  HORSENS  0364AD  25 m  2:24.05   
806  Sol Snæfridur  2000  AGF  0082AL  25 m  2:26.15   
797  Christensen Marie  2002  AGF  0272AI  25 m  2:26.75   
587  Hingebjerg Cecilie  2004  VEJLE  0414AD  25 m  2:27.13   
707  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  25 m  2:27.91   
10  439  Nørtoft Anne Sofie  2004  KOLDING  0408AP  25 m  2:29.32   
11  800  Green Natascha Alexandra  2000  AGF  0062AQ  25 m  2:32.00   
12  498  Lundsfryd Thilde Rosen  2004  RINGE  0424AN  25 m  2:32.17   
13  755  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  2:32.96   
14  465  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  25 m  2:34.25   
15  574  Forsberg Alberte Skov  2003  VEJLE  0346AT  25 m  2:36.34   
16  592  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  25 m  2:36.64   
17  748  Madsen Caroline  2004  HORSENS  0446AQ  25 m  2:38.62   
18  433  Kornum-Svensson Nicoline  2005  KOLDING  0548AG  25 m  2:40.28   
19  388  Bjerre Sofie  2005  HOLSTEBRO  0514AN  25 m  2:40.89   
20  555  Bruun Marie Egeskjold  2003  VEJLE  0324AN  25 m  2:43.89   
21  626  Moberg Emilie  2005  VEJLE  0534AI  25 m  2:47.19   
22  811  Kjærdgaard Ida  2003  SKANDERBOR  0368BB  25 m  2:47.68   
23  606  Keren-Klaris Sophia  2004  VEJLE  0428AF  25 m  2:48.00   
24  453  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  25 m  2:48.17   
25  720  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  25 m  2:48.26   
26  387  Bach Anna  2006  HOLSTEBRO  0694AF  25 m  2:49.99   
27  464  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  25 m  2:54.44   
28  556  Bülow Emilie Johanna  2003  VEJLE  0386AK  25 m  2:55.09   
29  634  Nielsen Maja  2001  VEJLE  0134AW  25 m  2:57.35   
30  742  Kristensen Signe  2006  HORSENS  0624AK  25 m  2:58.19   
31  583  Hansen Laura Vibe  2006  VEJLE  0688AC  25 m  3:01.10   
32  645  Rainer Laura Frost  2005  VEJLE  0542AK  25 m  3:01.66   
33  601  Jochumsen Sophia  2006  VEJLE  0642AE  25 m  3:01.77   
34  691  Buch Kirstine  2005  KORAL  0578AS  25 m  3:02.23   
35  757  Oleander Emma  2004  HORSENS  0472AJ  25 m  3:02.26   
36  422  Højstrøm Nanna  2007  KOLDING  0758AK  25 m  3:05.81   
37  599  Jervelund Lærke  2007  VEJLE  0772AE  25 m  3:10.44   
38  397  Pedersen Amalie Lind  2005  HOLSTEBRO  0598AV  25 m  3:16.65   
39  377  Rasmussen Annemone  2006  BRÆDSTRUP  0674AC  25 m  3:18.16   
40  629  Møller Julie Guldmann  2007  VEJLE  0782AI  25 m  3:23.27   
41  496  Lundsfryd Lærke Rosen  2006  RINGE  0678AG  25 m  3:28.53   
42  657  Stæhr Anne  2008  VEJLE  0862AK  25 m  4:03.16   
43  410  Boulund Emilie  2006  KOLDING    25 m     
44  546  Andersen Alberte  2008  VEJLE  0892AL  25 m     
45  611  Knudsen Alberte  2009  VEJLE  0944AB  25 m     
46  636  Nordstrøm Ida Kjær  2008  VEJLE  0894AC  25 m     
47  650  Rixen Karla Nøhr  2008  VEJLE  0844AC  25 m     
48  726  Hansen Emma Bergene  2005  HORSENS  0518AQ  25 m     
49  740  Kragh Emilie Fig  2005  HORSENS  0534AQ  25 m     
50  782  Thomsen Amalie  2007  HORSENS  0708AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
17_S
Løb 17, 100m Butterfly Herrer 
 
Sponsor: Autocentralen 
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Andersen (2002) 59.18 
Årg. 2005-2006: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 
Årg. 2007-2019: David Hjort (2000) 1:21.99 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
604  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  54.18   
802  Hjort David  2000  AGF  0009AI  25 m  56.15   
805  Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  25 m  57.30   
590  Holme Magnus Dyg  2002  VEJLE  0205AG  25 m  58.36   
625  Mikkelsen Matthias Bach  2000  VEJLE  0029AM  25 m  58.64   
359  Henriksen Mads Juul  2004  H2Odense  0465AA  25 m  59.49   
799  Frederiksen Christian L H  2001  AGF  0103AL  25 m  59.61   
699  Andersen Nicolaj Løth  2001  HORSENS  0173AC  25 m  59.63   
804  Kjærgaard Valdemar  2001  AGF  0149AM  25 m  59.90   
10  492  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  1:00.22   
11  646  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  1:00.81   
12  482  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  25 m  1:00.84   
13  795  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  1:00.85   
14  765  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  1:01.21   
15  649  Ravn Philip Andersen  2002  VEJLE  0241AL  25 m  1:01.68   
16  615  Kronborg Andreas  2002  VEJLE  0229AS  25 m  1:01.70   
17  761  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  1:02.31   
18  613  Kragh Emil  2001  VEJLE  0197AL  25 m  1:03.68   
19  461  Johnsen Kasper  2003  ODDER  0357AC  25 m  1:03.73   
20  557  Christensen Jacob  2002  VEJLE  0265AG  25 m  1:05.54   
21  468  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  25 m  1:06.90   
22  732  Jacobsen Arthur Rytter  2003  HORSENS  0373AL  25 m  1:08.63   
23  719  Gregersen Andreas Egemose  2003  HORSENS  0311AS  25 m  1:09.09   
24  595  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  VEJLE  0121AH  25 m  1:09.22   
25  652  Schaarup Sune  2003  VEJLE  0359AG  25 m  1:13.23   
26  416  Danilkin Vania  2004  KOLDING  0419AO  25 m  1:14.13   
27  405  Svendsen Rasmus Remme  2003  HOLSTEBRO  0337AO  25 m  1:17.77   
28  568  Ellekjær Lauritz Baad  2003  VEJLE  0323AG  25 m  1:17.97   
29  623  Majgård Thor  2005  VEJLE  0503AI  25 m  1:18.43   
30  531  Abildgaard Jonas  2003  AABYBRO  0381AM  25 m  1:20.28   
31  440  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  25 m  1:20.60   
32  487  Hertzog Luca  2005  RINGE  0569AB  25 m  1:20.71   
33  690  Dam Mikkel  2002  KORAL  0227AO  25 m  1:21.37   
34  396  Kjeldsen Gustav K  2004  HOLSTEBRO  0447AQ  25 m  1:24.38   
35  584  Hartmann Moritz  2007  VEJLE  0763AA  25 m  1:26.41   
36  651  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  25 m  1:26.55   
37  780  Sørensen Kristian Sabroe  2005  HORSENS  0583AA  25 m  1:27.51   
38  481  Damsgaard Tobias  2006  RINGE  0695AJ  25 m  1:29.47   
39  543  Larsen Bastian Stausholm  2005  AABYBRO  0555AO  25 m  1:32.29   
40  579  Hansen Anders Bank  2006  VEJLE  0657AG  25 m  1:37.13   
41  518  Liltorp Frej  2004  SKANDERBOR  0499AL  25 m  1:46.24   
42  689  Andersen Magnus  2005  KORAL  0579AF  25 m  1:46.66   
43  463  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  25 m     
44  469  Sørensen Frey  2007  ODDER  0755AH  25 m     
45  522  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  25 m     
46  558  Christensen Martin  2006  VEJLE  0601AH  25 m     
47  559  Christensen Mikkel Bro  2007  VEJLE  0799AI  25 m     
48  639  Padovan-Özdemir Antun  2007  VEJLE  0741AL  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
18_S
Løb 18, 100m Butterfly Damer 
 
Sponsor: Audi Fredericia 
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 1:05.23 
Årg. 2004-2005: Sascha Lausten (2002) 1:11.72 
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 
Årg. 2008-2019: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:47.16 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
807  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  25 m  1:01.65   
713  Due Josefine  2001  HORSENS  0166AT  25 m  1:03.98   
585  Hededal Line J. V.  2001  VEJLE  0186AG  25 m  1:04.49   
414  Christensen Cille  2004  KOLDING  0434AE  25 m  1:04.76   
796  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  25 m  1:05.32   
345  Andersen Nikoline  2003  H2Odense  0368AR  25 m  1:06.53   
563  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  25 m  1:07.58   
746  Fevre Sofie Le  2004  HORSENS  0448AX  25 m  1:08.11   
578  Gregersen Svava Kj.  2004  VEJLE  0426AC  25 m  1:08.19   
10  755  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  1:08.37   
11  353  Ellehus Freya  2000  H2Odense  0076AJ  25 m  1:08.59   
12  365  Petersen Emilie Podiss  2004  H2Odense  0404AO  25 m  1:09.76   
13  747  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  1:10.73   
14  379  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  25 m  1:11.26   
15  364  Pedersen Aurelia  2004  H2Odense  0414AA  25 m  1:12.44   
16  640  Pedersen Mille Trier  2003  VEJLE  0386AI  25 m  1:13.80   
17  705  Broersma Feline Flytkjær  2004  HORSENS  0474AK  25 m  1:16.54   
18  508  Rønn Anna  2005  RINGE  0552AD  25 m  1:17.13   
19  484  Hansen Line Vestergaard  2003  RINGE  0334AR  25 m  1:17.42   
20  626  Moberg Emilie  2005  VEJLE  0534AI  25 m  1:19.68   
21  612  Knudsen Stine  1999  VEJLE  9918AI  25 m  1:20.10   
22  446  Veiler Mille  2005  KOLDING  0526AX  25 m  1:21.43   
23  434  Kristensen Karla  2005  KOLDING  0516AC  25 m  1:21.72   
24  549  Barfoot Mette  2005  VEJLE  0588AS  25 m  1:24.83   
25  778  Sørensen Cecilie  2003  HORSENS  0338AW  25 m  1:26.12   
26  488  Hvidberg Kathrine  2004  RINGE  0496BA  25 m  1:28.53   
27  692  Dam Trine  2001  KORAL  0126AT  25 m  1:30.53   
28  489  Hvidberg Mathilde  2007  RINGE  0774AE  25 m  1:34.66   
29  601  Jochumsen Sophia  2006  VEJLE  0642AE  25 m  1:39.93   
30  593  Højbjerg Andrea  2007  VEJLE  0784AE  25 m  1:44.43   
31  573  Foldager Frida Høj  2006  VEJLE  0618AH  25 m  1:44.71   
32  619  Laursen Sarah  2007  VEJLE  0798AD  25 m  1:46.28   
33  627  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  25 m  1:46.81   
34  694  Graversen Sara Høi  2003  KORAL  0318AX  25 m  1:49.65   
35  774  Skjelmose Andrea  2007  HORSENS  0728AJ  25 m  2:15.41   
36  454  Heinsvig Loa Dam  2006  ODDER  0612AR  25 m     
37  459  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  25 m     
38  548  Andersen Emilia Daa  2008  VEJLE  0886AE  25 m     
39  562  Dalsgaard Augusta  2007  VEJLE  0768AP  25 m     
40  577  Gregersen Idun Kjeldsmark  2009  VEJLE  0924AB  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
19_S
Løb 19, 100m Medley Herrer 
 
Sponsor: NEM Forsikring 
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:19.82 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
785  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  25 m  56.35   
661  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  25 m  59.48   
590  Holme Magnus Dyg  2002  VEJLE  0205AG  25 m  59.62   
350  Bui Andreas  2000  H2Odense  0031AJ  25 m  1:00.43   
625  Mikkelsen Matthias Bach  2000  VEJLE  0029AM  25 m  1:00.82   
803  Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  25 m  1:01.19   
701  Arentoft Esben Vad  1999  HORSENS  9957AR  25 m  1:01.47   
367  Stahl Gustav  2002  H2Odense  0245AM  25 m  1:01.60   
805  Rasmussen Nicklas  1997  AGF  9799AR  25 m  1:02.02   
10  352  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  1:02.31   
11  739  Koch Christian  1998  HORSENS  9841AU  25 m  1:02.32   
12  363  Nygaard Victor  2003  H2Odense  0361AH  25 m  1:02.71   
13  646  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  25 m  1:03.14   
14  737  Knudsen Emil  1999  HORSENS  9975AO  25 m  1:03.27   
15  741  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  1:03.59   
16  566  Elkjær Malthe  2003  VEJLE  0367AF  25 m  1:04.13   
17  717  Gelmark-Sørensen Krestian  2001  HORSENS  0111AR  25 m  1:04.45   
18  477  Andreasen Anders S.  1998  RINGE  9849AD  25 m  1:04.85   
19  808  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  1:05.11   
20  628  Møller Johann Kristian  2001  VEJLE  0159AK  25 m  1:05.22   
21  613  Kragh Emil  2001  VEJLE  0197AL  25 m  1:05.53   
22  359  Henriksen Mads Juul  2004  H2Odense  0465AA  25 m  1:05.56   
23  572  Fenger Oliver  2003  VEJLE  0303AO  25 m  1:06.84   
24  553  Bjørn Alexander L.  2003  VEJLE  0389AH  25 m  1:07.29   
25  461  Johnsen Kasper  2003  ODDER  0357AC  25 m  1:07.83   
26  358  Hallenborg Oliver  2002  H2Odense  0243AA  25 m  1:07.90   
27  607  Kjær Kristoffer Erbo  2001  VEJLE  0101AQ  25 m  1:07.94   
28  620  Leth Anton  2002  VEJLE  0281AP  25 m  1:07.98   
29  494  Linde Sander  2002  RINGE  0247AD  25 m  1:08.08   
30  734  Johannesen Christian  2003  HORSENS  0343AH  25 m  1:08.09   
31  539  Andersen Simon  2000  AABYBRO  0069AK  25 m  1:08.14   
32  468  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  25 m  1:08.23   
33  529  Barslev Magnus Østergaard  2003  AABYBRO  0323AQ  25 m  1:08.90   
34  455  Hermansen Mads Emil R.  2005  ODDER  0563AA  25 m  1:09.16   
35  462  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  25 m  1:09.36   
36  538  Abildgaard Rasmus  2000  AABYBRO  0015AM  25 m  1:09.86   
37  762  Pedersen Valdemar D.  2002  HORSENS  0287AM  25 m  1:10.08   
38  403  Pedersen Rasmus  2003  HOLSTEBRO  0305AM  25 m  1:10.83   
39  635  Nielsen Mathias M.  2002  VEJLE  0233AL  25 m  1:10.83   
40  393  Dreschler Mads  2005  HOLSTEBRO  0561AH  25 m  1:11.47   
41  687  Jensen Jesper V. Bylling  2003  KORAL  0301AK  25 m  1:12.25   
42  532  Nørgaard Rasmus Rank  2003  AABYBRO  0369AL  25 m  1:12.32   
43  426  Kjeldsen Alexander  2004  KOLDING  0423AN  25 m  1:12.39   
44  633  Nguyen Kim Doan  2003  VEJLE  0381AH  25 m  1:12.70   
45  460  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  25 m  1:13.23   
46  719  Gregersen Andreas Egemose  2003  HORSENS  0311AS  25 m  1:13.80   
47  570  Eriksen Sebastian K  2005  VEJLE  0503AK  25 m  1:14.11   
48  438  Nielsen Christopher V.  2004  KOLDING  0469AP  25 m  1:14.54   
49  690  Dam Mikkel  2002  KORAL  0227AO  25 m  1:14.67   
50  530  Toft Jacob  2003  AABYBRO  0357AK  25 m  1:15.05   
51  417  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  25 m  1:15.10   
52  810  Hansen Anders Ballisager  1998  BRÆDSTRUP  9863AU  25 m  1:15.15   
53  416  Danilkin Vania  2004  KOLDING  0419AO  25 m  1:15.24   
54  487  Hertzog Luca  2005  RINGE  0569AB  25 m  1:16.01   
55  420  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  25 m  1:16.40   
56  542  Elvensø Victor Borgen  2001  AABYBRO  0119AR  25 m  1:17.48   
57  780  Sørensen Kristian Sabroe  2005  HORSENS  0583AA  25 m  1:18.16   
58  623  Majgård Thor  2005  VEJLE  0503AI  25 m  1:19.37   
59  632  Neesgaard Sebastian  2004  VEJLE  0425AH  25 m  1:19.58   
60  411  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  25 m  1:19.99   
61  425  Kabel Rasmus  2004  KOLDING  0455AO  25 m  1:20.49   
62  644  Poulsen Tobias Holt  2005  VEJLE  0511AE  25 m  1:20.76   
63  475  Andersen Mads Himmelstrup  2004  RINGE  0495AG  25 m  1:20.85   
64  531  Abildgaard Jonas  2003  AABYBRO  0381AM  25 m  1:21.01   
65  576  Funder Sofus  2005  VEJLE  0543AL  25 m  1:21.25   
66  655  Sivakumar Varjan  2003  VEJLE  0393AM  25 m  1:21.28   
67  401  Frøjk Joachim Norup  2003  HOLSTEBRO  0311AP  25 m  1:21.36   
68  685  Graul Søren  2007  SALZGITTER    25 m  1:21.71   
69  543  Larsen Bastian Stausholm  2005  AABYBRO  0555AO  25 m  1:22.04   
70  404  Pilgaard Nikolaj  2004  HOLSTEBRO  0413AH  25 m  1:22.52   
71  541  Barslev Mathias Ø.  2006  AABYBRO  0647AM  25 m  1:22.72   
72  567  Elkjær Marius Toustrup  2007  VEJLE  0701AB  25 m  1:22.82   
73  503  Nielsen Mikkel Møller  2006  RINGE  0615AC  25 m  1:23.03   
74  373  Andersen Matti  2005  BRÆDSTRUP  0583AL  25 m  1:23.28   
75  584  Hartmann Moritz  2007  VEJLE  0763AA  25 m  1:23.73   
76  544  Mølgaard Mads  2006  AABYBRO  0657AM  25 m  1:24.45   
77  509  Schier Julius  2006  RINGE  0657AD  25 m  1:24.61   
78  638  Olsen Nikolai Uekermann  2006  VEJLE  0655AF  25 m  1:25.69   
79  614  Kromann Max Venborg  2005  VEJLE  0571AE  25 m  1:26.13   
80  457  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  25 m  1:26.14   
81  419  Hansen Andreas Agger  2005  KOLDING  0589AN  25 m  1:26.66   
82  389  Borreskov Mikkel  2005  HOLSTEBRO  0591AM  25 m  1:27.16   
83  413  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  25 m  1:27.49   
84  490  Johansen Nikolaj Kiel  2003  RINGE  0345AR  25 m  1:27.91   
85  423  Jonasen Johannes  2004  KOLDING  0417AQ  25 m  1:28.26   
86  772  Schultz Mads Berthold  2005  HORSENS  0543AJ  25 m  1:28.50   
87  558  Christensen Martin  2006  VEJLE  0601AH  25 m  1:28.81   
88  481  Damsgaard Tobias  2006  RINGE  0695AJ  25 m  1:30.92   
89  689  Andersen Magnus  2005  KORAL  0579AF  25 m  1:31.21   
90  745  Landbo Daniel  2005  HORSENS  0585AM  25 m  1:31.76   
91  491  Kristensen Peter  2007  RINGE  0745AD  25 m  1:33.80   
92  751  Mogensen Alexander  2005  HORSENS  0511AM  25 m  1:34.07   
93  408  Batz Casper  2006  KOLDING  0647AI  25 m  1:34.62   
94  698  Andersen Mathias Løth  2007  HORSENS  0709AC  25 m  1:34.81   
95  617  Lassen Andreas Lang  2007  VEJLE  0779AB  25 m  1:37.00   
96  764  Pedersen Christian R  2003  HORSENS  0395AQ  25 m  1:37.66   
97  400  Jensen Frederik N  2007  HOLSTEBRO  0741AC  25 m  1:38.47   
98  716  Franow Jannick  2006  HORSENS  0687AG  25 m  1:38.54   
99  452  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  25 m  1:39.44   
100  654  Schwartz Mads Emil  2008  VEJLE  0891AA  25 m  1:39.45   
101  756  Nissen Mikkel Stenkjær  2007  HORSENS  0731AF  25 m  1:40.47   
102  463  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  25 m  1:41.11   
103  725  Hansen Andreas Visby  2004  HORSENS  0481AQ  25 m  1:41.18   
104  750  Majewski Mateusz  2005  HORSENS  0567AO  25 m  1:41.48   
105  505  Rasmussen Lucas Dyrelund  2007  RINGE  0773AB  25 m  1:42.78   
106  610  Klinkowsky Terkel  2007  VEJLE  0749AG  25 m  1:42.78   
107  443  Poulsen Kasper Nørby  2007  KOLDING  0717AJ  25 m  1:44.55   
108  524  Skov Holger Schjemte  2006  SKANDERBOR  0611AN  25 m  1:44.89   
109  559  Christensen Mikkel Bro  2007  VEJLE  0799AI  25 m  1:45.82   
110  552  Bjerre Tristan  2007  VEJLE  0765AE  25 m  1:45.84   
111  603  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  25 m  1:45.93   
112  605  Jørgensen Frederik  2008  VEJLE  0819AG  25 m  1:48.36   
113  735  Jørgensen Thor Aaskoven  2007  HORSENS  0755AD  25 m  1:48.92   
114  787  Wemmelund Tobias  2006  HORSENS  0679AO  25 m  1:49.74   
115  643  Poulsen Sebastian Holt  2007  VEJLE  0705AB  25 m  1:50.23   
116  554  Breinholt Alexander  2008  VEJLE  0843AB  25 m  1:51.50   
117  641  Pedersen Toke Østergaard  2007  VEJLE  0731AL  25 m  1:53.39   
118  376  Fevre Malthe Le  2008  BRÆDSTRUP  0869AE  25 m  1:53.63   
119  469  Sørensen Frey  2007  ODDER  0755AH  25 m  1:53.64   
120  479  Bjerre Rasmus  2008  RINGE  0801AD  25 m  1:58.65   
121  495  Lund Laurits Damsted  2007  RINGE  0765AH  25 m  1:59.50   
122  560  Christensen Simon  2009  VEJLE  0901AB  25 m  2:00.86   
123  497  Lundsfryd Marius Rosen  2008  RINGE  0839AB  25 m  2:02.22   
124  709  Carstensen Villiam K.  2007  HORSENS  0721AF  25 m  2:03.23   
125  512  Thomsen Noah Á Fløtti  2007  RINGE  0749AI  25 m  2:03.77   
126  724  Hajrovic Anes  2008  HORSENS  0807AB  25 m  2:04.38   
127  502  Nielsen Mathias Møller  2008  RINGE  0861AD  25 m  2:09.18   
128  664  Vangsgaard Gustav  2007  VEJLE  0705AH  25 m  2:11.65   
129  582  Hansen Gustav  2008  VEJLE  0877AE  25 m  2:12.28   
130  551  Bjerre Hektor  2008  VEJLE  0887AE  25 m  2:15.48   
131  602  Juel Asger  2009  VEJLE  0939AB  25 m  2:47.51   
132  372  Andersen Magne  2007  BRÆDSTRUP  0787AD  25 m     
133  451  Gjelstrup Marcus Reinholt  2003  ODDER  0349AM  25 m     
134  545  Akulov Fedor  2007  VEJLE  0779AK  25 m     
135  550  Berg Theodor van Den  2008  VEJLE  0881AG  25 m     
136  653  Scheffmann Elias  2006  VEJLE    25 m     
137  688  Normand Oliver  2005  KORAL    25 m     
138  697  Ahm Villads Vestergaard  2008  HORSENS    25 m     
139  730  Ignat Alexandru  2006  HORSENS    25 m     
140  738  Knudsgaard Lasse  2007  HORSENS  0781AK  25 m     
141  768  Ravn Johannes  2008  HORSENS    25 m     
142  776  Stengaard Christian Storm  2008  HORSENS    25 m     
143  786  Wemmelund Jacob  2008  HORSENS    25 m     
144  791  Yde Anders  2007  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
20_S
Løb 20, 100m Medley Damer 
 
Sponsor: HusetNo10 
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:37.62 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
713  Due Josefine  2001  HORSENS  0166AT  25 m  1:06.00   
801  Hansen Cecilie Lykke  1999  AGF  9918AC  25 m  1:06.80   
637  Olesen Helene  2000  VEJLE  0044AP  25 m  1:07.58   
642  Petersen Sofie Theophil  2003  VEJLE  0312AH  25 m  1:07.58   
656  Skjerning Anna Emile  1999  VEJLE  9912BF  25 m  1:07.69   
806  Sol Snæfridur  2000  AGF  0082AL  25 m  1:07.86   
565  Elkjær Laura Mathilde  1998  VEJLE  9804BC  25 m  1:07.87   
480  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  1:07.91   
351  Bui My Phuong  2003  H2Odense  0322AS  25 m  1:08.10   
10  547  Andersen Cecilie B.  2001  VEJLE  0116AI  25 m  1:08.12   
11  753  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  25 m  1:08.19   
12  702  Bek Jennifer Thorius  2000  HORSENS  0012AS  25 m  1:08.41   
13  744  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  1:08.63   
14  361  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  H2Odense  0496AH  25 m  1:09.07   
15  591  Hvarre Louise  2001  VEJLE  0156AN  25 m  1:09.27   
16  796  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  25 m  1:09.57   
17  418  Gabela Elma  2004  KOLDING  0472AE  25 m  1:10.15   
18  807  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  25 m  1:10.36   
19  362  Nicholas Freja  2000  H2Odense  0084AN  25 m  1:10.39   
20  409  Batz Cecilie  2003  KOLDING  0386AT  25 m  1:11.08   
21  596  Jensen Louise Sjørup  2003  VEJLE  0322AG  25 m  1:11.28   
22  439  Nørtoft Anne Sofie  2004  KOLDING  0408AP  25 m  1:11.44   
23  707  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  25 m  1:12.51   
24  771  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  25 m  1:13.41   
25  831  Hougaard Maiken  2002  AGF  0282AM  25 m  1:13.68   
26  348  Benediktson Malea  2001  H2Odense  0104AM  25 m  1:13.84   
27  800  Green Natascha Alexandra  2000  AGF  0062AQ  25 m  1:14.00   
28  640  Pedersen Mille Trier  2003  VEJLE  0386AI  25 m  1:14.36   
29  465  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  25 m  1:14.49   
30  379  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  25 m  1:14.99   
31  706  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  25 m  1:15.21   
32  366  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  25 m  1:15.38   
33  790  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  25 m  1:15.51   
34  346  Andersson Johanne A  2003  H2Odense  0302AD  25 m  1:15.88   
35  720  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  25 m  1:16.18   
36  476  Andersen Maria Bech  2003  RINGE  0306AD  25 m  1:16.82   
37  433  Kornum-Svensson Nicoline  2005  KOLDING  0548AG  25 m  1:16.96   
38  556  Bülow Emilie Johanna  2003  VEJLE  0386AK  25 m  1:16.96   
39  441  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  25 m  1:17.57   
40  708  Carstensen Clara Matilde  2004  HORSENS  0436AP  25 m  1:17.65   
41  667  Windfeld Ann-Katrine  2006  VEJLE  0634AD  25 m  1:17.93   
42  811  Kjærdgaard Ida  2003  SKANDERBOR  0368BB  25 m  1:18.01   
43  748  Madsen Caroline  2004  HORSENS  0446AQ  25 m  1:18.35   
44  692  Dam Trine  2001  KORAL  0126AT  25 m  1:18.43   
45  598  Jepsen Ea Pakula  2003  VEJLE  0314AM  25 m  1:18.45   
46  484  Hansen Line Vestergaard  2003  RINGE  0334AR  25 m  1:18.53   
47  520  Nissen Stine Bendixen  2004  SKANDERBOR  0406AS  25 m  1:18.61   
48  500  Mortensen Maria  1999  RINGE  9936AW  25 m  1:18.89   
49  763  Petersen Thea Sofie Holm  2005  HORSENS  0568AR  25 m  1:19.01   
50  535  Rønnow Ida  2006  AABYBRO  0658AE  25 m  1:19.09   
51  511  Sørensen Julie T.  2003  RINGE  0354AC  25 m  1:19.12   
52  483  Hansen Katrine Hvistendal  1997  RINGE  9754BA  25 m  1:19.18   
53  374  Broch Victoria  2004  BRÆDSTRUP  0404AI  25 m  1:19.22   
54  421  Heilmann Johanne  2005  KOLDING  0558AI  25 m  1:19.30   
55  395  Hoffmann Julie  2003  HOLSTEBRO  0384BF  25 m  1:19.36   
56  453  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  25 m  1:20.04   
57  394  Jensen Maja Fjordside  2005  HOLSTEBRO  0548AM  25 m  1:20.21   
58  498  Lundsfryd Thilde Rosen  2004  RINGE  0424AN  25 m  1:20.28   
59  549  Barfoot Mette  2005  VEJLE  0588AS  25 m  1:20.45   
60  464  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  25 m  1:20.57   
61  446  Veiler Mille  2005  KOLDING  0526AX  25 m  1:21.51   
62  700  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  25 m  1:21.98   
63  412  Christensen Ane  2006  KOLDING  0618AA  25 m  1:22.22   
64  715  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  25 m  1:22.56   
65  387  Bach Anna  2006  HOLSTEBRO  0694AF  25 m  1:22.83   
66  645  Rainer Laura Frost  2005  VEJLE  0542AK  25 m  1:23.63   
67  742  Kristensen Signe  2006  HORSENS  0624AK  25 m  1:24.18   
68  343  Hoeven Helene van der  2001  Frisinn SK    25 m  1:24.48   
69  458  Jensen Julie  2003  ODDER  0352BC  25 m  1:25.49   
70  506  Rasmussen Maja  2003  RINGE  0304AQ  25 m  1:25.69   
71  634  Nielsen Maja  2001  VEJLE  0134AW  25 m  1:25.85   
72  399  Løh Laura  2005  HOLSTEBRO  0524AM  25 m  1:26.30   
73  486  Hemmeløff Olivia  2006  RINGE  0648AK  25 m  1:26.32   
74  499  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  1:26.37   
75  726  Hansen Emma Bergene  2005  HORSENS  0518AQ  25 m  1:26.41   
76  691  Buch Kirstine  2005  KORAL  0578AS  25 m  1:26.63   
77  616  Kronborg Sophie  2005  VEJLE  0532AU  25 m  1:26.74   
78  378  Stoltenhoff Katrine  2006  BRÆDSTRUP  0672AM  25 m  1:26.75   
79  789  Wienberg Amalie Marie  2005  HORSENS  0538AB  25 m  1:28.28   
80  536  Helt Therese J  2006  AABYBRO  0658AK  25 m  1:28.57   
81  386  Krabbe Karoline Andersen  2005  HOLSTEBRO  0524AQ  25 m  1:28.80   
82  757  Oleander Emma  2004  HORSENS  0472AJ  25 m  1:29.08   
83  583  Hansen Laura Vibe  2006  VEJLE  0688AC  25 m  1:29.12   
84  422  Højstrøm Nanna  2007  KOLDING  0758AK  25 m  1:29.74   
85  573  Foldager Frida Høj  2006  VEJLE  0618AH  25 m  1:30.13   
86  523  Skov Gertrud  2003  SKANDERBOR  0374AY  25 m  1:30.28   
87  392  Lindholm Mille Dahl  2006  HOLSTEBRO  0662AK  25 m  1:31.05   
88  466  Nielsen Katrine Skyt  2003  ODDER  0326BB  25 m  1:31.08   
89  467  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  25 m  1:31.14   
90  402  Nørfjand Katrine  2004  HOLSTEBRO  0424BA  25 m  1:31.23   
91  619  Laursen Sarah  2007  VEJLE  0798AD  25 m  1:31.88   
92  390  Winkel Louise Brendholdt  2004  HOLSTEBRO  0498AN  25 m  1:31.89   
93  588  Holmberg Mille  2006  VEJLE  0654AH  25 m  1:32.42   
94  759  Olesen Mathilde  2005  HORSENS  0526AT  25 m  1:33.52   
95  485  Hemmeløff Emilie  2008  RINGE  0848AB  25 m  1:33.71   
96  489  Hvidberg Mathilde  2007  RINGE  0774AE  25 m  1:33.75   
97  696  Thorsgaard Freya  2006  KORAL  0658AN  25 m  1:33.89   
98  406  Sønderby Andrea  2004  HOLSTEBRO  0404BA  25 m  1:34.32   
99  398  Rebouh Nora Louise  2006  HOLSTEBRO  0626AQ  25 m  1:34.38   
100  459  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  25 m  1:35.30   
101  375  Klausen Simone Trekær  2007  BRÆDSTRUP  0764AC  25 m  1:35.91   
102  507  Rasmussen Sofie Dyrelund  2007  RINGE  0722AG  25 m  1:35.97   
103  694  Graversen Sara Høi  2003  KORAL  0318AX  25 m  1:35.97   
104  593  Højbjerg Andrea  2007  VEJLE  0784AE  25 m  1:36.29   
105  397  Pedersen Amalie Lind  2005  HOLSTEBRO  0598AV  25 m  1:36.71   
106  812  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  25 m  1:37.45   
107  496  Lundsfryd Lærke Rosen  2006  RINGE  0678AG  25 m  1:38.38   
108  599  Jervelund Lærke  2007  VEJLE  0772AE  25 m  1:38.75   
109  714  Duevig Bianca Truelsen  2005  HORSENS  0558AY  25 m  1:39.96   
110  629  Møller Julie Guldmann  2007  VEJLE  0782AI  25 m  1:40.91   
111  501  Nielsen Maja Løve  2006  RINGE  0676AG  25 m  1:41.63   
112  377  Rasmussen Annemone  2006  BRÆDSTRUP  0674AC  25 m  1:41.86   
113  627  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  25 m  1:42.10   
114  504  Ploug Frida  2007  RINGE  0746AD  25 m  1:42.41   
115  519  Møller Julie  2005  SKANDERBOR  0512AM  25 m  1:42.92   
116  781  Teglgård Penelope Kamp  2006  HORSENS  0654AU  25 m  1:43.78   
117  663  Uhd Gabrielle Haahr  2007  VEJLE  0796AF  25 m  1:43.97   
118  454  Heinsvig Loa Dam  2006  ODDER  0612AR  25 m  1:44.73   
119  733  Jensen Filippa Juul  2007  HORSENS  0718AJ  25 m  1:45.92   
120  548  Andersen Emilia Daa  2008  VEJLE  0886AE  25 m  1:46.91   
121  517  Laursen Ida K.  2007  SKANDERBOR  0766AB  25 m  1:47.02   
122  564  Ehrenreich-Birn Alma  2008  VEJLE  0818AC  25 m  1:47.29   
123  758  Olesen Julie Langberg  2005  HORSENS  0592AW  25 m  1:47.80   
124  521  Petersen Caroline  2008  SKANDERBOR    25 m  1:48.03   
125  436  Møller Signe Magelund  2006  KOLDING  0618AS  25 m  1:48.09   
126  695  Gregersen Sara Holst  2006  KORAL  0672AE  25 m  1:48.96   
127  577  Gregersen Idun Kjeldsmark  2009  VEJLE  0924AB  25 m  1:49.23   
128  650  Rixen Karla Nøhr  2008  VEJLE  0844AC  25 m  1:52.92   
129  647  Rasmussen Asta-Marie  2009  VEJLE  0964AA  25 m  1:53.08   
130  779  Sørensen Kirstine Sabroe  2008  HORSENS  0884AD  25 m  1:53.11   
131  711  Christiansen Christina  2004  HORSENS  0436AZ  25 m  1:54.55   
132  657  Stæhr Anne  2008  VEJLE  0862AK  25 m  1:54.80   
133  636  Nordstrøm Ida Kjær  2008  VEJLE  0894AC  25 m  1:55.73   
134  782  Thomsen Amalie  2007  HORSENS  0708AJ  25 m  1:56.02   
135  562  Dalsgaard Augusta  2007  VEJLE  0768AP  25 m  1:56.10   
136  589  Holmberg Olivia  2009  VEJLE  0986AC  25 m  1:58.00   
137  704  Brice Olivia Josefine  2007  HORSENS  0778AQ  25 m  1:58.30   
138  622  Madsen Ines Novosel  2008  VEJLE  0808AE  25 m  1:59.91   
139  410  Boulund Emilie  2006  KOLDING    25 m  2:02.25   
140  766  Rasmussen Trine Pors  2007  HORSENS  0704AQ  25 m  2:03.33   
141  478  Bak Sofie  2008  RINGE  0856AG  25 m  2:03.85   
142  611  Knudsen Alberte  2009  VEJLE  0944AB  25 m  2:04.07   
143  621  Lorenzen Sigrid Drachmann  2008  VEJLE  0844AG  25 m  2:05.55   
144  581  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  25 m  2:12.60   
145  630  Nakatani Meiko  2010  VEJLE  1052AB  25 m  2:19.27   
146  668  Windfeld Ann-Maria Malou  2009  VEJLE  0976AC  25 m  2:50.16   
147  456  Hollesen Frida  2005  ODDER  0596AW  25 m     
148  546  Andersen Alberte  2008  VEJLE  0892AL  25 m     
149  575  Freltoft Sille  2008  VEJLE  0886AL  25 m     
150  594  Jæger Karla  2008  VEJLE  0828AH  25 m     
151  658  Strunge Karen Glejbjerg  2008  VEJLE  0854AL  25 m     
152  670  Wolter Kira  2007  VEJLE  0742AT  25 m     
153  703  Bentzen Astrid  2007  HORSENS  0728AS  25 m     
154  712  Christophersen Ingebeth S  2008  HORSENS    25 m     
155  721  Grøndal Andrea  2009  HORSENS    25 m     
156  728  Henriksen Karen Klarskov  2008  HORSENS  0894AM  25 m     
157  729  Hermansen Vigga Nikoline  2009  HORSENS    25 m     
158  749  Madsen Signe  2009  HORSENS    25 m     
159  760  Olsen Julie  2008  HORSENS    25 m     
160  767  Rasmussen Vigga  2009  HORSENS    25 m     
161  769  Reher Anne Caroline Dahl  2009  HORSENS    25 m     
162  770  Ridings Nicoline H.  2007  HORSENS    25 m     
163  775  Skytte Frida Nielsen  2008  HORSENS    25 m     
164  783  Tomzak Frida Nielsen  2009  HORSENS    25 m     
165  784  Truelsen Tilde Tinggård  2008  HORSENS    25 m     
166  792  Aagaard Dicte Sundall  2007  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
21_S
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: OK Plast 
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:10.40 
Årg. 2005-2006: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 5:37.44 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
580  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  25 m  3:50.10   
360  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  3:59.53   
368  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  4:01.63   
571  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  4:04.16   
604  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  25 m  4:04.33   
765  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  4:09.67   
727  Hansen Nicklas Steen  1999  HORSENS  9905AI  25 m  4:18.21   
380  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  25 m  4:32.34   
710  Christensen Nicklas B.  2002  HORSENS  0205AR  25 m  4:40.79   
10  445  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  25 m  4:49.97   
11  526  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  25 m  4:53.76   
12  566  Elkjær Malthe  2003  VEJLE  0367AF  25 m  4:58.56   
13  652  Schaarup Sune  2003  VEJLE  0359AG  25 m  5:17.42   
14  669  Wolgast Malthe Elias  2006  VEJLE  0631AB  25 m  5:20.39   
15  440  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  25 m  5:21.65   
16  576  Funder Sofus  2005  VEJLE  0543AL  25 m  5:58.09   
17  579  Hansen Anders Bank  2006  VEJLE  0657AG  25 m  6:05.18   
18  603  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  25 m  6:27.30   
19  605  Jørgensen Frederik  2008  VEJLE  0819AG  25 m  7:14.18   
20  552  Bjerre Tristan  2007  VEJLE  0765AE  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
22_S
Løb 22, 400m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: Nordbyens Murerforretning 
Årg. 2002-2003: Tine Petersen (2003) 4:28.67 
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 4:37.78 
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 5:21.71 
Årg. 2008-2019: Asta Sofia Lauridsen (2008) 7:46.96 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
347  Baraviec Cecilie  2000  H2Odense  0016AB  25 m  4:34.70   
797  Christensen Marie  2002  AGF  0272AI  25 m  4:34.80   
414  Christensen Cille  2004  KOLDING  0434AE  25 m  4:37.68   
754  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  25 m  4:41.52   
561  Christiansen Ella  2003  VEJLE  0366AK  25 m  4:41.74   
591  Hvarre Louise  2001  VEJLE  0156AN  25 m  4:43.60   
747  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  25 m  4:44.64   
578  Gregersen Svava Kj.  2004  VEJLE  0426AC  25 m  4:52.11   
592  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  25 m  4:52.32   
10  574  Forsberg Alberte Skov  2003  VEJLE  0346AT  25 m  4:55.28   
11  705  Broersma Feline Flytkjær  2004  HORSENS  0474AK  25 m  4:55.62   
12  587  Hingebjerg Cecilie  2004  VEJLE  0414AD  25 m  4:55.87   
13  736  Klausen Sofie Trekær  2003  HORSENS  0364AD  25 m  4:58.77   
14  534  Jensen Ophelia Kronborg  2005  AABYBRO  0508AW  25 m  5:00.77   
15  777  Sørensen Caroline Nymann  2002  HORSENS  0232BA  25 m  5:02.37   
16  537  Larsen Emma Viborg  2001  AABYBRO  0112AT  25 m  5:03.75   
17  520  Nissen Stine Bendixen  2004  SKANDERBOR  0406AS  25 m  5:07.92   
18  442  Piihl Victoria Fræhr  2005  KOLDING  0598AJ  25 m  5:08.03   
19  474  Ahrentsen Cecilie  1998  RINGE  9838AB  25 m  5:14.72   
20  412  Christensen Ane  2006  KOLDING  0618AA  25 m  5:22.67   
21  391  Brixen Mille Broholm  2005  HOLSTEBRO  0504AG  25 m  5:40.00   
22  415  Christensen Signe  2008  KOLDING  0882AB  25 m  6:13.71   
23  599  Jervelund Lærke  2007  VEJLE  0772AE  25 m  6:37.64   
24  648  Rasmussen Eline Sofie K.  2007  VEJLE  0784AD  25 m  6:45.36   
25  629  Møller Julie Guldmann  2007  VEJLE  0782AI  25 m  7:07.79   
26  444  Spangsberg Emilia  2007  KOLDING  0778AK  25 m     
27  624  Maslobojeva Alista  2007  VEJLE  0712AS  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
25_S
Løb 25, 200m Medley Herrer 
 
Sponsor: JUAL 
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 
Årg. 2003-2004: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:22.00 
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:53.06 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
625  Mikkelsen Matthias Bach  2000  VEJLE  0029AM  25 m  2:07.49   
590  Holme Magnus Dyg  2002  VEJLE  0205AG  25 m  2:08.88   
368  Sørensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  25 m  2:11.56   
743  Kristensen Tais Andkjær  1999  HORSENS  9987AB  25 m  2:12.16   
661  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  25 m  2:12.77   
741  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  25 m  2:13.13   
352  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  25 m  2:13.77   
360  Henriksen Simon Juul  2001  H2Odense  0161AG  25 m  2:14.15   
727  Hansen Nicklas Steen  1999  HORSENS  9905AI  25 m  2:14.39   
10  571  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  25 m  2:16.05   
11  739  Koch Christian  1998  HORSENS  9841AU  25 m  2:16.91   
12  363  Nygaard Victor  2003  H2Odense  0361AH  25 m  2:16.98   
13  649  Ravn Philip Andersen  2002  VEJLE  0241AL  25 m  2:17.38   
14  572  Fenger Oliver  2003  VEJLE  0303AO  25 m  2:18.42   
15  765  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  2:18.77   
16  613  Kragh Emil  2001  VEJLE  0197AL  25 m  2:19.43   
17  359  Henriksen Mads Juul  2004  H2Odense  0465AA  25 m  2:21.06   
18  761  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  2:21.32   
19  808  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  25 m  2:24.21   
20  557  Christensen Jacob  2002  VEJLE  0265AG  25 m  2:25.40   
21  461  Johnsen Kasper  2003  ODDER  0357AC  25 m  2:26.17   
22  468  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  25 m  2:26.25   
23  358  Hallenborg Oliver  2002  H2Odense  0243AA  25 m  2:26.84   
24  529  Barslev Magnus Østergaard  2003  AABYBRO  0323AQ  25 m  2:26.98   
25  615  Kronborg Andreas  2002  VEJLE  0229AS  25 m  2:28.63   
26  462  Jürgensen Sander Møller  2004  ODDER  0461AB  25 m  2:29.10   
27  732  Jacobsen Arthur Rytter  2003  HORSENS  0373AL  25 m  2:31.47   
28  568  Ellekjær Lauritz Baad  2003  VEJLE  0323AG  25 m  2:31.66   
29  403  Pedersen Rasmus  2003  HOLSTEBRO  0305AM  25 m  2:31.95   
30  460  Johnsen Alexander  2003  ODDER  0397AC  25 m  2:35.84   
31  445  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  25 m  2:35.88   
32  380  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  25 m  2:36.70   
33  530  Toft Jacob  2003  AABYBRO  0357AK  25 m  2:37.96   
34  396  Kjeldsen Gustav K  2004  HOLSTEBRO  0447AQ  25 m  2:41.27   
35  417  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  25 m  2:41.72   
36  526  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  25 m  2:42.54   
37  719  Gregersen Andreas Egemose  2003  HORSENS  0311AS  25 m  2:44.81   
38  542  Elvensø Victor Borgen  2001  AABYBRO  0119AR  25 m  2:44.91   
39  440  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  25 m  2:46.14   
40  487  Hertzog Luca  2005  RINGE  0569AB  25 m  2:47.77   
41  623  Majgård Thor  2005  VEJLE  0503AI  25 m  2:49.12   
42  416  Danilkin Vania  2004  KOLDING  0419AO  25 m  2:50.43   
43  405  Svendsen Rasmus Remme  2003  HOLSTEBRO  0337AO  25 m  2:51.48   
44  651  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  25 m  2:51.51   
45  531  Abildgaard Jonas  2003  AABYBRO  0381AM  25 m  2:53.32   
46  503  Nielsen Mikkel Møller  2006  RINGE  0615AC  25 m  2:55.87   
47  644  Poulsen Tobias Holt  2005  VEJLE  0511AE  25 m  2:56.60   
48  685  Graul Søren  2007  SALZGITTER    25 m  2:57.13   
49  543  Larsen Bastian Stausholm  2005  AABYBRO  0555AO  25 m  3:01.96   
50  669  Wolgast Malthe Elias  2006  VEJLE  0631AB  25 m  3:02.92   
51  373  Andersen Matti  2005  BRÆDSTRUP  0583AL  25 m  3:05.21   
52  638  Olsen Nikolai Uekermann  2006  VEJLE  0655AF  25 m  3:08.80   
53  457  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  25 m  3:10.00   
54  413  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  25 m  3:13.26   
55  389  Borreskov Mikkel  2005  HOLSTEBRO  0591AM  25 m  3:16.54   
56  558  Christensen Martin  2006  VEJLE  0601AH  25 m  3:18.25   
57  518  Liltorp Frej  2004  SKANDERBOR  0499AL  25 m  3:18.75   
58  408  Batz Casper  2006  KOLDING  0647AI  25 m  3:25.11   
59  579  Hansen Anders Bank  2006  VEJLE  0657AG  25 m  3:26.19   
60  698  Andersen Mathias Løth  2007  HORSENS  0709AC  25 m  3:29.18   
61  756  Nissen Mikkel Stenkjær  2007  HORSENS  0731AF  25 m  3:33.67   
62  716  Franow Jannick  2006  HORSENS  0687AG  25 m  3:41.62   
63  654  Schwartz Mads Emil  2008  VEJLE  0891AA  25 m  3:43.65   
64  617  Lassen Andreas Lang  2007  VEJLE  0779AB  25 m  3:44.98   
65  603  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  25 m  3:54.61   
66  544  Mølgaard Mads  2006  AABYBRO  0657AM  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 september 2018 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:54 
 
26_S <
Løb 26, 200m Medley Damer 
 
Sponsor: Den Lille Bager 
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 2:22.50 
Årg. 2004-2005: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:34.77 
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:48.34 
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:24.97