Ohjelma Novo Nordisk Hillerød Cup
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Novo Nordisk Hillerød Cup |
|
Udskriftsdato |
21 november 2009 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
00:46 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (22) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1185 |
1 |
Liv Jensen |
2001 |
0128AB |
HILLERØD |
|
25m |
|
564 |
2 |
Caroline Korch |
1996 |
|
FARUM |
|
25m |
|
910 |
3 |
Benedikte Bang From |
1996 |
9686AN |
SHS-STEVNS |
|
25m |
|
1169 |
4 |
Cecilie Sewohl Bentzen |
1999 |
9972AO |
HILLERØD |
|
25m |
|
1176 |
5 |
Katrine Gerlach |
2001 |
|
HILLERØD |
|
25m |
|
1197 |
6 |
Laura Rasmussen |
1998 |
9842AT |
HILLERØD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
867 |
1 |
Mathilde Norup |
1998 |
9802AS |
SOLRØD |
|
25m |
|
1221 |
2 |
Cecilie Snoer |
1995 |
9554AN |
SHS-STEVNS |
|
25m |
|
791 |
3 |
Asta Skovgaard Eriksen |
1998 |
9874AI |
HELSINGØR |
|
25m |
|
1204 |
4 |
Emilie de Lemos Wiberg |
2001 |
0146AC |
HILLERØD |
|
25m |
|
878 |
5 |
Hannah Karin Wood-Kurland |
1998 |
|
SOLRØD |
|
25m |
|
1218 |
6 |
Katja Nørrelund |
1998 |
9804AL |
HILLERØD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1199 |
1 |
Lea Fauerholdt Saarde |
2000 |
0076AI |
HILLERØD |
|
25m |
|
792 |
2 |
Camilla Feldmann |
1999 |
9972AH |
HELSINGØR |
|
25m |
2:10.13 |
1034 |
3 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
25m |
2:04.10 |
1077 |
4 |
Vibe Raaby Laursen |
1998 |
9846AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:06.93 |
1181 |
5 |
Maria Hauch |
2003 |
0342AA |
HILLERØD |
|
25m |
3:11.90 |
1187 |
6 |
Caroline Johansen |
1999 |
9958AN |
HILLERØD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1150 |
1 |
Sandra Clemensen |
1999 |
9932AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:51.40 |
1073 |
2 |
Nanna Westfall Gram |
1998 |
9898AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:50.01 |
1109 |
3 |
Stine Boe Gad |
1997 |
9706AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:49.47 |
1068 |
4 |
Sif Emilie Andersen |
1998 |
9838AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:50.00 |
732 |
5 |
Kristine Abrahamsen |
1999 |
9944AH |
FR.SUND |
|
25m |
1:50.37 |
759 |
6 |
Sofie Schmidt |
1998 |
9872AG |
FR.SUND |
|
25m |
1:51.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
561 |
1 |
Emilie Hvilshøj Hansen |
1996 |
9666AX |
FARUM |
|
25m |
1:45.14 |
717 |
2 |
Thereza Maria Neesgaard |
1999 |
9946AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:43.05 |
788 |
3 |
Sara L. Brinch |
2000 |
0052AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:42.41 |
887 |
4 |
Mathilde Bang Jensen |
1995 |
9554AS |
STT |
|
25m |
1:42.61 |
754 |
5 |
Lea Nooristani |
1997 |
9704AR |
FR.SUND |
|
25m |
1:45.11 |
1120 |
6 |
Caroline F. Jørgensen |
1997 |
9786AV |
ROSKILDE |
|
25m |
1:47.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1171 |
1 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:41.23 |
817 |
2 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:40.03 |
822 |
3 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:38.20 |
740 |
4 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
25m |
1:38.29 |
612 |
5 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
AIF |
|
25m |
1:40.13 |
1174 |
6 |
Agnes Esbjerg |
1999 |
9998AF |
HILLERØD |
|
25m |
1:41.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1059 |
1 |
Sofie O. Sørensen |
1998 |
9886AM |
HELSINGE |
|
25m |
1:37.25 |
781 |
2 |
Pernille Agerlin |
1997 |
9786AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:36.73 |
565 |
3 |
Tina Krume |
1997 |
9766AS |
FARUM |
|
25m |
1:35.94 |
1191 |
4 |
Caroline Høst Lorenzen |
1999 |
9916AG |
HILLERØD |
|
25m |
1:36.39 |
1126 |
5 |
Freja Loop |
1997 |
9756AV |
ROSKILDE |
|
25m |
1:36.97 |
1172 |
6 |
Kamilla Ehlert |
1998 |
9846AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:37.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
567 |
1 |
Julie Windfeldt Nielsen |
1998 |
9878AJ |
FARUM |
|
50m |
1:35.62 |
726 |
2 |
Rikke Tolker-Nielsen |
1999 |
9904AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:33.23 |
1133 |
3 |
Annasofie Engtorp Olesen |
1997 |
9762AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:32.58 |
557 |
4 |
Yelda Dogan |
1996 |
9692AW |
FARUM |
|
25m |
1:33.00 |
865 |
5 |
Alexandra Munch |
1996 |
9658AT |
SOLRØD |
|
50m |
1:34.52 |
1045 |
6 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
9894AM |
HELSINGE |
|
25m |
1:35.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
898 |
1 |
Sascha Meinild Nielsen |
1997 |
9762AI |
STT |
|
25m |
1:31.08 |
800 |
2 |
Emilie Torp Kastrup |
1997 |
9712AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:30.33 |
606 |
3 |
Emilie Heick |
1999 |
9996AC |
AIF |
|
25m |
1:28.44 |
1115 |
4 |
Ida Brix Jakobsen |
1998 |
9876AN |
ROSKILDE |
|
25m |
1:30.15 |
803 |
5 |
Mathilde Kaadtmann |
2000 |
0078AB |
HELSINGØR |
|
25m |
1:30.93 |
891 |
6 |
Karoline Karlog |
1997 |
9768AU |
STT |
|
25m |
1:31.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
900 |
1 |
Louise Leegaard Nilsson |
1994 |
9412AS |
STT |
|
25m |
1:26.77 |
912 |
2 |
Laura Josefine Kjørup |
1996 |
9604AL |
SHS-STEVNS |
|
25m |
1:26.33 |
761 |
3 |
Isabella Wolsted |
1998 |
9862AL |
FR.SUND |
|
25m |
1:25.96 |
899 |
4 |
Susanne Munch Nielsen |
1995 |
9524AS |
STT |
|
25m |
1:26.05 |
756 |
5 |
Karoline Poulsen |
1994 |
9498AD |
FR.SUND |
|
25m |
1:26.57 |
558 |
6 |
Anne Sofie Gadfelt |
1999 |
9948AE |
FARUM |
|
25m |
1:27.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1027 |
1 |
Sissel Gro Peltz Bloch |
1995 |
9502AL |
HELSINGE |
|
50m |
1:24.96 |
563 |
2 |
Rikke Jørner |
1996 |
9628AJ |
FARUM |
|
25m |
1:23.83 |
894 |
3 |
Rikke Munkholm |
1998 |
9812AB |
STT |
|
25m |
1:21.91 |
1105 |
4 |
Laura Dahl |
1998 |
9824AN |
ROSKILDE |
|
25m |
1:23.19 |
569 |
5 |
Andrea Reich |
1998 |
9898AN |
FARUM |
|
25m |
1:24.05 |
1071 |
6 |
Cecilie Eiken |
1996 |
9682AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:25.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
889 |
1 |
Cathrine Jørgensen |
1997 |
9772AL |
STT |
|
25m |
1:20.89 |
959 |
2 |
Isabella B. Grant |
1998 |
9882AB |
VEST |
|
25m |
1:19.52 |
1044 |
3 |
Nicoline Fie Jeppsson |
1997 |
9774AG |
HELSINGE |
|
50m |
1:18.47 |
681 |
4 |
Christine M. Dahl |
1998 |
9866AE |
DRAGØR |
|
25m |
1:19.04 |
755 |
5 |
Rikke Elsborg Pedersen |
1997 |
9714AN |
FR.SUND |
|
25m |
1:19.58 |
1046 |
6 |
Louise Jørgensen |
1995 |
9524AT |
HELSINGE |
|
50m |
1:21.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
866 |
1 |
Rikke Voss |
1997 |
9756AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:18.00 |
720 |
2 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
9878AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.98 |
1124 |
3 |
Julie Langberg |
1995 |
9518AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:16.12 |
1178 |
4 |
Rebekka Gustafson |
1997 |
9792AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:16.93 |
855 |
5 |
Thea Schulze |
1998 |
9896AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.99 |
689 |
6 |
Eva Kjaergaard |
1996 |
|
DRAGØR |
|
25m |
1:18.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1184 |
1 |
Emma Jensen |
1997 |
9712AM |
HILLERØD |
|
50m |
1:15.41 |
1180 |
2 |
Dorthea Hauch |
2000 |
0022AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:14.96 |
818 |
3 |
Ingrid Eklundh Sørensen |
1998 |
9898AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:14.29 |
809 |
4 |
Maria Kaisa Mundt |
1998 |
9896AA |
HELSINGØR |
|
25m |
1:14.44 |
971 |
5 |
Nikoline Marker-Pedersen |
1996 |
9686AC |
VEST |
|
25m |
1:14.99 |
847 |
6 |
Mette-Louise Kobbernagel |
1997 |
9762AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:15.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1000 |
1 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
25m |
1:13.25 |
895 |
2 |
Trine Munkholm |
1995 |
9562AO |
STT |
|
25m |
1:12.69 |
978 |
3 |
Emilie Thybo Ganzhorn |
1996 |
9644AK |
VEST |
|
25m |
1:12.46 |
958 |
4 |
Mie Garlin |
1996 |
9672AP |
VEST |
|
25m |
1:12.54 |
972 |
5 |
Sara Mikkelsen |
1997 |
9736AE |
VEST |
|
25m |
1:12.99 |
989 |
6 |
Kirstine Andersen |
1997 |
9776AF |
VI39 |
|
25m |
1:14.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1031 |
1 |
Serina P. Snelmand Floris |
1995 |
9564AD |
HELSINGE |
|
25m |
1:11.61 |
764 |
2 |
Anita Baastrup |
1995 |
9502AJ |
GSK |
|
25m |
1:11.32 |
1017 |
3 |
Kathrine Bernhøft Jensen |
1995 |
9558AY |
VORDINGB |
|
25m |
1:11.04 |
1005 |
4 |
Caroline Thoby |
1996 |
9618AB |
VI39 |
|
25m |
1:11.18 |
586 |
5 |
Rikke Mundt Lohse |
1996 |
9682AJ |
HILLERØD |
|
25m |
1:11.49 |
601 |
6 |
Anna Olsen |
1997 |
9712AC |
AIF |
|
25m |
1:11.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
816 |
1 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
9832AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:10.65 |
793 |
2 |
Fie Bay Florin |
1996 |
9616AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:10.56 |
579 |
3 |
Karoline Hauerbach |
1995 |
9568AO |
HILLERØD |
|
25m |
1:09.97 |
707 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:10.39 |
1051 |
5 |
Cecilia Lykke Løsekraut |
1994 |
9422AI |
HELSINGE |
|
25m |
1:10.64 |
787 |
6 |
Maja L. Brinch |
1996 |
9654AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:10.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
760 |
1 |
Ida Pommerencke Vilmand |
1993 |
9322AF |
FR.SUND |
|
25m |
1:09.13 |
772 |
2 |
Emma Mäkelä |
1996 |
9632AN |
GSK |
|
25m |
1:08.86 |
786 |
3 |
Alberte Breum |
1995 |
9586AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:07.91 |
784 |
4 |
Isabella Z. Bigum |
1996 |
9692AV |
HELSINGØR |
|
25m |
1:07.95 |
1037 |
5 |
Mathilde Rosager Hansen |
1994 |
9446AC |
HELSINGE |
|
25m |
1:08.92 |
768 |
6 |
Mie Thisted Feldberg |
1995 |
9508AM |
GSK |
|
25m |
1:09.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
836 |
1 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:07.76 |
739 |
2 |
Mie Astrup Dresler |
1996 |
9622AJ |
FR.SUND |
|
25m |
1:07.58 |
797 |
3 |
Simone H. Holst-Hansen |
1995 |
9598AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:07.32 |
693 |
4 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
DRAGØR |
|
25m |
1:07.49 |
947 |
5 |
Amalie Hartmann Rasmussen |
1995 |
9574AD |
TRITON B |
|
25m |
1:07.67 |
773 |
6 |
Nicoline Møller |
1995 |
9528AF |
GSK |
|
25m |
1:07.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
831 |
1 |
Caroline Buhl |
1995 |
9564AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:06.22 |
757 |
2 |
Amalie Ringgaard |
1996 |
9602AJ |
FR.SUND |
|
25m |
1:06.04 |
539 |
3 |
Maria Bastiansen |
1995 |
9504AD |
FARUM |
|
25m |
1:05.55 |
993 |
4 |
Frederikke Christensen |
1995 |
9504AC |
VI39 |
|
25m |
1:05.97 |
691 |
5 |
Birka Månsson |
1992 |
9292AA |
DRAGØR |
|
25m |
1:06.09 |
951 |
6 |
Iben Schmidt |
1997 |
9794AE |
TRITON B |
|
25m |
1:06.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1011 |
1 |
Stine Bitsch-Olsen |
1995 |
9534AC |
VORDINGB |
|
25m |
1:04.91 |
906 |
2 |
Lea Sørensen |
1994 |
9466AC |
STT |
|
25m |
1:04.39 |
1083 |
3 |
Helene Hupfeldt Nielsen |
1994 |
9464AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:04.09 |
599 |
4 |
Madeline Lou |
1995 |
9522AK |
AIF |
|
25m |
1:04.18 |
1021 |
5 |
Sandra Semberlund |
1994 |
9472AD |
VORDINGB |
|
25m |
1:04.50 |
846 |
6 |
Freja Kjær |
1995 |
9558AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:04.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
698 |
1 |
Ida Louise Steffensen |
1995 |
9522AD |
DRAGØR |
|
25m |
1:02.42 |
527 |
2 |
Marie Lensbjerg |
1991 |
9114AE |
FARUM |
|
25m |
1:01.10 |
1049 |
3 |
Kirstine Lei |
1992 |
9204AH |
HELSINGE |
|
25m |
57.91 |
604 |
4 |
Camilla Rønbøg |
1992 |
9218AG |
AIF |
|
25m |
59.21 |
690 |
5 |
Maria Madsen |
1995 |
9524AC |
DRAGØR |
|
25m |
1:01.31 |
685 |
6 |
Helene Hauschultz |
1993 |
9392AC |
DRAGØR |
|
25m |
1:02.81 |
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 |
Udskriftsdato |
21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
00:46 |
|