Program för Citadellsim 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Fredag Eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Landskrona simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Freja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
3 |
|
Johannes Edman |
2004 |
LANDSKRONA |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
4 |
|
Felix Ferm |
2005 |
HS |
2:57.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
5 |
|
Melvin Lentonsson |
2004 |
MKK |
3:18.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
1 |
|
Wille Palm |
2005 |
HS |
2:56.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
2 |
|
Teo Cokalic |
2006 |
HS |
2:52.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
3 |
|
Elias Albrektsson |
2006 |
SS IDEN |
2:51.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
4 |
|
Alfred Thunell |
2002 |
LANDSKRONA |
2:47.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
5 |
|
Viggo Thomsen |
2004 |
LANDSKRONA |
2:50.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
6 |
|
Hilding Hallberg |
2005 |
HS |
2:51.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
7 |
|
Rasmus Pedersen |
2003 |
LANDSKRONA |
2:55.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
1 |
|
Leo Gränse |
2004 |
HS |
2:43.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
2 |
|
Jesper Ring |
2003 |
LANDSKRONA |
2:38.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
597 |
3 |
|
Gustav Storell |
2006 |
SÖDERTÖRN |
2:35.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
4 |
|
Malte Svensson |
2005 |
HS |
2:34.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
614 |
5 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK TRITON |
2:34.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
514 |
6 |
|
Edvard Levau |
2004 |
POSEIDON |
2:36.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
716 |
7 |
|
Daniel Choinski Nielsen |
2005 |
TRELLEBORG |
2:42.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
8 |
|
Anton Forsberg |
2005 |
HS |
2:47.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1 |
|
Adam Juliusson |
2004 |
HS |
2:28.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
2 |
|
Jonathan Fröjd |
2004 |
MKK |
2:27.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
3 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
MKK |
2:24.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
4 |
|
Gustav Lind |
2002 |
HS |
2:15.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
5 |
|
Casper Svärd |
2001 |
LANDSKRONA |
2:22.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
591 |
6 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:24.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
7 |
|
Hampus Erdös |
2003 |
SK LÖDDE |
2:28.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
8 |
|
Alexander Larsson |
2003 |
HS |
2:31.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar |
Final 13-14 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
723 |
1 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
TRELLEBORG |
2:31.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
501 |
2 |
|
Lucas Bontidean |
2005 |
POSEIDON |
2:30.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
3 |
|
Jacob Langell |
2005 |
HS |
2:24.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
4 |
|
Felix Tjärnberg |
2005 |
HS |
2:17.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
5 |
|
Niklas Andersson |
2005 |
HS |
2:22.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
522 |
6 |
|
Nayan Ljungholm |
2005 |
POSEIDON |
2:28.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
7 |
|
Emil Wannem |
2006 |
SK LAXEN |
2:31.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
8 |
|
Ludvig Hoff |
2005 |
LANDSKRONA |
2:34.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar |
Final 15-16 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
1 |
|
Olle Olsson |
2004 |
HS |
2:23.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
2 |
|
Markus Rydgren |
2003 |
LANDSKRONA |
2:22.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
551 |
3 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S 71 |
2:21.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
William Lundblad |
2004 |
HS |
2:12.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
5 |
|
Oliver Kock |
2003 |
HS |
2:20.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
6 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
LULEÅ SS |
2:22.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
7 |
|
Kasper Nygren |
2004 |
HS |
2:22.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
8 |
|
Vlad Lupu |
2003 |
HS |
2:23.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar |
Final 17 och äldre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
1 |
|
Alfred Christensson |
1998 |
LANDSKRONA |
2:14.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
2 |
|
John Brolin |
2002 |
HS |
2:10.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
3 |
|
Dante Vollmer |
2001 |
HS |
2:06.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
4 |
|
Linus Kahl |
2001 |
LANDSKRONA |
1:59.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
5 |
|
Olle Williamsson |
1998 |
HS |
2:03.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
6 |
|
Gustav Persson |
2000 |
HS |
2:10.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
7 |
|
Lucas Lindblom |
2000 |
LANDSKRONA |
2:13.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
8 |
|
Jonatan Wede |
1988 |
LANDSKRONA |
2:15.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-07 14:45:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|