Startliste for SydCup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 223 | Stamholt Mads | 2003 | HADERSLEV | 0353AM | 25 m | 55.57 | |
2 | 234 | Fahlteich Niklas | 2000 | FSK | 277762 | 25 m | 55.74 | |
3 | 176 | Hollesen Nils | 2001 | FLENSBURG | 388256 | 25 m | 56.19 | |
4 | 218 | Petersen Rasmus | 2002 | HADERSLEV | 0223AU | 50 m | 56.88 | |
5 | 36 | Grinderslev Lucas | 2001 | ERRITSØ | 0101AR | 25 m | 58.80 | |
6 | 196 | Guldager Asbjørn | 2002 | HADERSLEV | 0227AI | 25 m | 59.18 | |
7 | 148 | Falk Malte Lyck | 2003 | DELTA | 0337AR | 50 m | 1:01.44 | |
8 | 101 | Gaardsted Frederik | 2001 | SILKEBORG | 0101AN | 25 m | 1:01.61 | |
9 | 180 | Kocemba Maximilian | 2003 | SG ELBE | 320496 | 25 m | 1:01.72 | |
10 | 171 | Teuchler Mathias | 2000 | DELTA | 0009AU | 25 m | 1:01.77 | |
11 | 216 | Oxenvad Christian | 2003 | HADERSLEV | 0325AI | 25 m | 1:01.84 | |
12 | 127 | Togsverd Emil | 2005 | SILKEBORG | 0577AE | 25 m | 1:02.31 | |
13 | 41 | Jørgensen Mathias | 2002 | ERRITSØ | 0239AS | 25 m | 1:03.30 | |
14 | 185 | Reidt Henrik | 2002 | SG ELBE | 294282 | 25 m | 1:03.58 | |
15 | 233 | Dördelmann Finn | 2004 | FSK | 339181 | 25 m | 1:03.79 | |
16 | 192 | Bos Jonathan | 1998 | HADERSLEV | 9827AU | 25 m | 1:04.21 | |
17 | 126 | Riisgaard Jakob | 2003 | SILKEBORG | 0309AA | 25 m | 1:04.47 | |
18 | 235 | Hackel Jan | 2005 | FSK | 391291 | 25 m | 1:04.59 | |
19 | 104 | Hansen Kasper | 2004 | SILKEBORG | 0433AG | 25 m | 1:05.31 | |
20 | 48 | Poulsen Peter Rom | 2005 | ERRITSØ | 0593AJ | 25 m | 1:05.47 | |
21 | 168 | Skorstengaard Rasmus | 2001 | DELTA | 0147AQ | 50 m | 1:05.86 | |
22 | 82 | Wemmelund Sigurd | 2005 | HERNING | 0589AI | 50 m | 1:07.59 | |
23 | 193 | Christiansen Kasper | 2003 | HADERSLEV | 0347AR | 25 m | 1:10.13 | |
24 | 167 | Skorstengaard Jakob | 2003 | DELTA | 0371AS | 25 m | 1:10.71 | |
25 | 62 | Brøste Oskar Wiwe | 2004 | HERNING | 0459AO | 50 m | 1:10.87 | |
26 | 215 | Nielsen Marcus Kjær | 2004 | HADERSLEV | 0495AR | 25 m | 1:11.20 | |
27 | 80 | Thorsen Thomas Kjær | 2004 | HERNING | 0473AR | 50 m | 1:11.47 | |
28 | 173 | Dittloff Linus | 2006 | FLENSBURG | 360670 | 25 m | 1:11.47 | |
29 | 72 | Mikkelsen Mikkel Kjær | 2005 | HERNING | 0577AG | 50 m | 1:14.55 | |
30 | 78 | Schou Laurits Romvig | 2004 | HERNING | 0479AP | 50 m | 1:15.49 | |
31 | 177 | Ulleseit Jesper | 2008 | FLENSBURG | 403958 | 25 m | 1:16.88 | |
32 | 67 | Jørgensen Lasse Hjorth | 2006 | HERNING | 0647AK | 50 m | 1:17.26 | |
33 | 186 | Reidt Sönke | 2005 | SG ELBE | 351594 | 25 m | 1:18.78 | |
34 | 239 | Liebmann Johannes | 2007 | FSK | 373371 | 25 m | 1:19.26 | |
35 | 33 | Beck Frederik Billesø | 2008 | ERRITSØ | 0815AA | 25 m | 1:19.59 | |
36 | 69 | Klausen Asger Schnieber | 2005 | HERNING | 0557AG | 25 m | 1:20.12 | |
37 | 105 | Holm Carl Roulund | 2006 | SILKEBORG | 0643AI | 25 m | 1:21.13 | |
38 | 162 | Nielsen Dany Valiu | 2008 | DELTA | 0851AE | 50 m | 1:23.31 | |
39 | 131 | Vilsen Zilas | 2006 | SILKEBORG | 0649AL | 50 m | 1:24.05 | |
40 | 244 | Seeck Enno | 2008 | FSK | 381408 | 25 m | 1:24.63 | |
41 | 66 | Jeppesen Mads | 2006 | HERNING | 0613AG | 50 m | 1:27.20 | |
42 | 198 | Hobolt David Hansen | 2006 | HADERSLEV | 0691AM | 25 m | 1:29.04 | |
43 | 200 | Holm Laurits | 2006 | HADERSLEV | 0627AO | 25 m | 1:57.30 | |
44 | 97 | Bock Noah Bie | 2008 | SILKEBORG | 0805AG | 25 m | 1:57.33 | |
45 | 147 | Christiansen Sebastian | 2006 | DELTA | 0683AO | 25 m | ||
46 | 191 | Bokor Zsolt | 2006 | HADERSLEV | 25 m | |||
47 | 203 | Jessen Johannes Due | 2008 | HADERSLEV | 25 m | |||
48 | 249 | Hornsá Daniel | 2004 | HADERSLEV | 25 m | |||
49 | 251 | Mortensen Alexander | 2004 | HERNING | 0487AB | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2018 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |