2018-11-16   09:09:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Aarhus Bymesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Entry List
Aarhus Bymesterskaber 2018
Organizer:
Place: Hasle skole Aarhus Bymesterskabsforening
Pool: 25m Competition Date: Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018
5 50m Brystsvømning Herrer
2000 og ældre
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 43 Andreas Hougaard Agfs Svømmeafdeling 2000 0007AO 25m 29.32
2 Agfs Svømmeafdeling 25m 30.66
70 Kasper Schultz 1995 9557AI
3 127 Jacob F. Frederiksen Silkeborg Svømmeklub 1999 9951AN 50m 32.17
4 144 Markus Kjeldsen Silkeborg Svømmeklub 2000 0059AB 25m 32.39
5 4 Ehab Basha Agfs Svømmeafdeling 2000 0069AU 25m 34.48
6 169 Jens Riisgaard Silkeborg Svømmeklub 2000 0029AB 25m
5, 50m Brystsvømning Herrer - Årg. 2001-2003
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 269 Aksel Skrydstrup Aarhus Swim 2001 0155AH 50m 30.16
2 246 Magnus Mikkelsen Aarhus Swim 2001 0171AM 25m 30.26
3 130 Gustav Fløche Fuglsang Silkeborg Svømmeklub 2002 0239AL 25m 31.47
4 29 Mathias Lund Hansen Agfs Svømmeafdeling 2002 0269AD 25m 32.12
5 77 Markus Toft Agfs Svømmeafdeling 2003 0377AK 25m 32.17
6 2 Magnus V. Ancker Agfs Svømmeafdeling 2001 0163AL 25m 32.60
7 125 Frederik Venø Elling Silkeborg Svømmeklub 2003 0339AD 25m 32.98
8 136 Marius Gystad Silkeborg Svømmeklub 25m 33.79
2003 0313AK
9 129 Oliver Frølund Silkeborg Svømmeklub 2001 0133AL 50m 34.07
10 80 Sander Kudahl Zaccarin Agfs Svømmeafdeling 2003 0395AG 25m 34.81
11 Aarhus Swim 25m 34.95
270 William Sloth 2003 0367AJ
12 55 Rasmus Pilegaard Køfer Agfs Svømmeafdeling 2003 0317AD 25m 35.00
13 161 Mikkel Mølgaard Silkeborg Svømmeklub 2003 0333AQ 25m 35.31
14 135 Emil Lykke Grann Silkeborg Svømmeklub 2003 0391AK 25m 36.01
15 91 Alexander Johnsen Odder Svømmeklub 2003 0397AC 25m 36.93
16 170 Magnus Søgaard Silkeborg Svømmeklub 2003 0315AN 25m 38.36
5, 50m Brystsvømning Herrer - Årg. 2004-2005
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 47 Linus Folke Jensen Agfs Svømmeafdeling 2004 0427AO 50m 34.07
2 69 Anders Sanggaard Agfs Svømmeafdeling 2005 0519AH 50m 34.77
3 93 Sander Møller Jürgensen Odder Svømmeklub 2004 0461AB 25m 34.99
4 32 Søren Have Agfs Svømmeafdeling 2004 0449AE 25m 38.45
5 78 Viggo Lind Toustrup Agfs Svømmeafdeling 2005 0561AJ 25m 38.87
6 132 Andreas Gaardsted Silkeborg Svømmeklub 2005 0517AI 25m 41.72
7 191 Sebastian Stoltenborg Skanderborg Svømmeklub 2004 0499AP 25m 44.73
8 137 Kasper Hansen Silkeborg Svømmeklub 2004 0433AG 25m 46.33
9 217 Simon Gallacher Aarhus Swim 2005 0569AN 25m 51.31
5, 50m Brystsvømning Herrer - 2006 og yngre
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 190 Kasper Petersen Skanderborg Svømmeklub 2006 0625AC 25m 40.33
2 131 Simon Gaarde Silkeborg Svømmeklub 2007 0729AK 25m 50.00
3 181 Frederik Bisgaard Skanderborg Svømmeklub 2006 0609AJ 25m 53.37
4 21 Jonas S. H. Frederiksen Agfs Svømmeafdeling 2006 0629AG 25m 1:04.56
5 121 Noah Bie Bock Silkeborg Svømmeklub 25m 1:05.66
2008 0805AG
6 175 Magnus Rantzau Vejvad Silkeborg Svømmeklub 2008 0811AF 25m 1:33.54
7 1 Victor Langberg Aakjær Agfs Svømmeafdeling 2008 0819AH 25m
8 45 Anton Sommerlund Jensen Agfs Svømmeafdeling 2006 0665AO 25m
9 174 Frederik Rantzau Vejvad Silkeborg Svømmeklub 2007 0729AG 25m
10 19 Carl H. Frederiksen Agfs Svømmeafdeling 2009 0931AE 25m
11 189 Emil Askov Møller Peterse Skanderborg Svømmeklub 2007 0765AL 25m
2018-08-31 19:27:03 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark