Startliste for Aarhus Bymesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
2001 og ældre |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
280 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
1999 |
9918AC |
25m |
2:26.14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
Aarhus Swim |
|
|
25m |
2:26.96 |
|
|
277 |
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
|
|
|
|
3 |
26 |
|
Natascha Alexandra Green |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0062AQ |
25m |
2:40.40 |
|
|
|
|
|
4 |
9 |
|
Smilla Bruun Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0154BC |
25m |
2:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18, 200m Rygsvømning Damer - Årg. 2002-2004 |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
229 |
|
Mille Kjær Jensen |
Aarhus Swim |
2004 |
0418AF |
25m |
2:25.75 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25m |
2:25.90 |
|
|
7 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
|
|
|
3 |
272 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
Aarhus Swim |
2003 |
0362AL |
25m |
2:28.80 |
|
|
|
|
|
4 |
235 |
|
Frida Saks Justesen |
Aarhus Swim |
2004 |
0452AM |
25m |
2:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
184 |
|
Amalie Holst |
Skanderborg Svømmeklub |
2004 |
0428AS |
25m |
2:39.72 |
|
|
|
|
|
6 |
148 |
|
Anne Lundorff Larsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2004 |
0466AB |
25m |
2:41.94 |
|
|
|
|
|
7 |
156 |
|
Selma Lindberg |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0354AU |
50m |
2:47.42 |
|
|
|
|
|
18, 200m Rygsvømning Damer - Årg. 2005-2006 |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
150 |
|
Ester Lauritsen |
Silkeborg Svømmeklub |
2005 |
0536AQ |
25m |
2:35.40 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25m |
2:41.82 |
|
|
22 |
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
|
|
|
|
3 |
86 |
|
Caden Halle |
Odder Svømmeklub |
2005 |
0596AS |
25m |
2:48.17 |
|
|
|
|
|
4 |
147 |
|
Freja Buchholt Kristensen |
Silkeborg Svømmeklub |
2005 |
0564AS |
25m |
2:51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
160 |
|
Mia Borup Mølgaard |
Silkeborg Svømmeklub |
2006 |
0626AM |
25m |
2:55.81 |
|
|
|
|
|
6 |
96 |
|
Laura G. Nedergaard |
Odder Svømmeklub |
2005 |
0572AF |
50m |
2:56.94 |
|
|
|
|
|
7 |
65 |
|
Marie Kromann Møller |
Agfs Svømmeafdeling |
2006 |
0654AM |
25m |
2:59.49 |
|
|
|
|
|
8 |
194 |
|
Anna Ancker |
Aarhus Swim |
2006 |
0692AI |
25m |
3:03.81 |
|
|
|
|
|
9 |
120 |
|
Emilie Bie Bock |
Silkeborg Svømmeklub |
2005 |
0554AE |
25m |
3:08.65 |
|
|
|
|
|
10 |
278 |
|
Maria Lysgaard |
Aarhus Swim |
|
|
50m |
3:11.10 |
|
|
|
2006 |
0682AC |
|
|
|
|
11 |
122 |
|
Anne-Sofie Bødtger |
Silkeborg Svømmeklub |
2005 |
0584AP |
25m |
3:11.86 |
|
|
|
|
|
12 |
242 |
|
Nanna Langvad |
Aarhus Swim |
2005 |
0512BA |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18, 200m Rygsvømning Damer - 2007 og yngre |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
155 |
|
Paula Lindberg |
Silkeborg Svømmeklub |
2007 |
0714AI |
25m |
3:08.19 |
|
|
|
|
|
2 |
146 |
|
Lærke Ljungberg Kristense |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
25m |
3:59.97 |
|
|
|
2007 |
0738AI |
|
|
|
|
3 |
143 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
Silkeborg Svømmeklub |
2007 |
0718AI |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-08-31 19:27:26 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|