Startliste for MADWAVE Challenge
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
MADWAVE CHALLENGE 2018 |
|
Udskriftsdato |
15 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Hvidovre |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Fly H 2001-2003 |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
Kasper Milton Smith |
2003 |
0343AM |
SØLLERØD |
|
50m |
1:20.10 |
103 |
4 |
Mathias Jelshøj |
2001 |
0127AR |
HERLEV |
|
50m |
1:17.80 |
194 |
5 |
Christoffer Hove |
2002 |
0241AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:18.72 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
0321AB |
HERLEV |
|
50m |
1:16.44 |
195 |
3 |
Marcus Elkjær Samson |
2003 |
0319AG |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:14.37 |
51 |
4 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
0397AN |
SØLLERØD |
|
50m |
1:10.11 |
188 |
5 |
Fillip Bruhn |
2003 |
0391AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:11.43 |
383 |
6 |
Kasper Kusk |
2003 |
0327AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:15.84 |
408 |
7 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
0353AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:17.75 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
406 |
1 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:08.26 |
363 |
2 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:06.71 |
390 |
3 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:04.76 |
192 |
4 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:03.84 |
52 |
5 |
William Kristensen |
2003 |
0319AM |
SØLLERØD |
|
50m |
1:04.47 |
49 |
6 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
0391AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:05.15 |
184 |
7 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:07.24 |
443 |
8 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
25m |
1:09.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:02.68 |
370 |
2 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:02.37 |
484 |
3 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:01.52 |
115 |
4 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
50m |
59.46 |
75 |
5 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
1:01.32 |
46 |
6 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
25m |
1:01.59 |
183 |
7 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:02.39 |
78 |
8 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
1:03.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
KVIK |
|
50m |
58.43 |
431 |
2 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
57.38 |
119 |
3 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
56.78 |
439 |
4 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
KVIK |
|
25m |
54.20 |
97 |
5 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
HERLEV |
|
25m |
54.47 |
108 |
6 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
50m |
57.02 |
32 |
7 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
58.27 |
290 |
8 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
59.41 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 september 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|