2018-07-21   17:42:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

3_S
Løb 3, 100m Frisvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
138  Bro Signe  1999  TRITON B  9942AA  50 m  54.62   
134  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  56.01   
197  Jensen Laura Glerup  1998  H2Odense  9854AV  50 m  56.10   
11  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  50 m  56.84   
49  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  57.03   
165  Hingebjerg Johanne  2002  HOVEDSTAD  0298AA  50 m  57.27   
73  Ottesen Camilla  2000  AALBORG  0032AE  50 m  57.92   
97  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  57.98   
29  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  58.06   
10  168  Lauridsen Marie Voigt  1995  HOVEDSTAD  9564AT  50 m  58.15   
11  188  Sol Snæfridur  2000  AGF  0082AL  50 m  58.18   
12  201  Svendsen Julie Krøyer  2002  KVIK  0222AA  50 m  58.26   
13  65  Bærentsen Amalie  2000  AALBORG  0078AE  50 m  58.37   
14  78  Altoft Sofia  1998  FARUM  9878AF  50 m  58.57   
15  60  Ladik Annabelle Grønbech  1997  TRITON B  9734BC  50 m  58.71   
16  67  Bruun Line Jørgensen  1995  AALBORG  9544AF  50 m  58.74   
17  103  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  58.85   
18  104  Højberg Amanda  1998  GLADSAXE  9868AP  50 m  59.03   
19  202  Gaard Regitze  2001  KVIK  0178AG  50 m  59.58   
20  192  Berthelsen Johanna  2000  VAT CPH-MK  0096AO  50 m  59.71   
21  106  Thomsen Kristina  1991  GLADSAXE  9196AG  50 m  59.83   
22  163  Feilberg Luna Donde  2000  HOVEDSTAD  0036AJ  50 m  59.85   
23  96  Dufour Camilla  1996  ALLERØD  9662AN  50 m  59.99   
24  18  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  1:00.01   
25  115  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  50 m  1:00.05   
26  74  Schøn Lisa  1999  AALBORG  9956AR  50 m  1:00.09   
27  55  Elling Helena V.  2000  SILKEBORG  0078AC  50 m  1:00.16   
28  10  Bisgaard Alberte V.  2003  GENTOFTE  0336AK  50 m  1:00.27   
29  131  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  1:00.54   
30  120  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  1:01.32   
31  155  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  1:01.48   
32  195  Baraviec Cecilie  2000  H2Odense  0016AB  50 m  1:02.83   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 juli 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark