2018-12-19   02:26:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 34
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  15 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
 
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer  Indledende (4) 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
214  Roar Andersen  2001  0183AA  KVIK    50m  2:02.29 
220  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    50m  2:01.76 
194  Mads Ørsted Nielsen  1999  9921AF  VATCPH-STT    50m  2:01.88 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Frederik O. Møller  1999  9935AC  HOVEDSTAD    50m  1:59.66 
24  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    50m  1:56.87 
211  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK    50m  1:54.66 
209  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    50m  1:51.40 
20  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  1:53.13 
175  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    50m  1:55.58 
61  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  1:57.54 
217  Mads Midtbøll  1998  9841AP  KVIK    50m  2:00.34 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
87  Alexander Fenger  1999  9925AT  VEJLE    50m  1:59.21 
117  Christian Rasmussen  1998  9867AF  HOLSTEBRO    50m  1:56.69 
77  Søren Villumsen  1998  9881AT  AALBORG    50m  1:54.01 
54  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    50m  1:51.23 
Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    50m  1:52.19 
17  Lucas Bruun Strøbek  2001  0135AG  GENTOFTE    50m  1:55.57 
213  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    50m  1:57.33 
Magnus B. Høgild  1999  9959AD  ESBJERG    50m  1:59.87 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
92  Anton Borring Andersen  1999  9919AD  ALLERØD    50m  1:57.82 
32  Mads Holm  1998  9837AC  NAKSKOV    50m  1:55.60 
51  Alexander Aslak Nørgaard  2000  0053AE  BIRKERØD    50m  1:53.36 
208  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    50m  1:49.02 
142  Mathias Zander Rysgaard  1998  9833AA  HOLBÆK    50m  1:51.72 
141  Jonas Nervil Kistorp  1997  9751AL  LYNGBY    50m  1:54.91 
146  Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    50m  1:57.06 
196  Jacob Holst  1991  9197AF  H2Odense    50m  1:59.78 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  08:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark